Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Pszczyna napisał:

Z tego co pamiętam to na pewno są to bardzo muzykalne kolumny i znakomitym oddaniu barw.

 Z fajnym, nisko schodzącym basem,zalecana ostrożność w parowaniu z wzmacniaczem z uwagi na wysokie tony .

A Creek  mniej dołu, basu, trochę gorsze wypełnienie. Za to była szczegółowość, przestrzeń, żywiołowość. ( to przy odsłuchu Monitor Audio)

W tym przypadku  Black lecz  pierwsza wersja ten kabel ładnie może zaokrąglić wyższą średnicę i pogodzić ten bas acz Ultra Blue ładnie przedstawia średnicę lecz bas mógłby się za-bardzo rozhulać (są ludzie którzy takiego efektu oczekują POP,Rock , Heavy Metal, czy KD - sceny batalistyczne - taki lekki dopalacz namiastka subwoofera ),  co do Silvera się na dzień dzisiejszy nie wypowiadam 

Przeczytałem prawie cały wątek klubu. W moim przypadku zakupię raczej Ultra Blue. Ponieważ prezentuje zależy mi na lepszej średnicy, zwiększeniu basu oraz trochę ograniczeniu góry. Obawiam się, że Black wyostrzy jeszcze bardziej średnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie posiadam żadnego z rodziny Tellurium, ale jakiś czas temu rozmawiałem z salonem o upierdliwych, męczących trochę wysokich tonach w moich MA Bronze 6. I pomysły były dwa, Black lub Blue. Black ze względu na cenę odpada, nie będę zaburzał proporcji wartości całego zestawu wobec kabli. Kolejne pytanie do salonu, a czemu nie Ultra Blue, różnica w cenie już w sumie nie jakaś wyraźna. I tu dostałem odpowiedź, że jeśli chodzi o wygaszenie ostrości, ale bez zmulenia całości przekazu jak to robi np. Melodika, dużo lepsze są Blue niż Ultra Blue. Patrząc na stopniowanie cen człowiek oczekuje że ten ciut droższy będzie lepszy. I tu właśnie moja konsternacja. Faktycznie wobec problemu z ostrością zwykłe Blue czy też Blue II będzie lepszym wyborem? Co do średnicy czy basu obecnie nie mam uwag. Zgodzicie sie?

Kombinowałem trochę z kablami i aktualnie w konkursie odsłuchowym wygrał Van Damme Up Lcofc 4mm2 i to z niego korzystam - wygryzł miedzy innymi Chordy i QED. Ale wiem, że można lepiej.

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałem Blue II i zarówno gramofonowe jak i RCA do podłączenia preampa gramofonowego. Jestem zachwycony tymi kablami, wcześniej miałem gramofon podpięty za pomocą standardowych kabli Pro-Ject'a Connect-it e i było średnio. Rozważałem Ultra Blue, ale moim zdaniem do mojego zestawu lepiej zagrały Blue. Pozdrawiam i życzę dobrego wybor :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchardt S400 określa się rwawym i żywym brzmieniem oraz gęstym dźwiękiem ,zaś  bas jest obszerny , plastyczność bez sztucznego docieplenia 

 iotavx sa3 tylko poznałem jedną opinię o nim że ma basisko i lekko wyostrzone wysokie tony,by pogodzić to z detalicznością i analitycznością głośników obstawiał bym  bym ULTRA BLUE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kable głośnikowe TQ Blue II po przeczytaniu bardzo dobrych recenzji i chyba u mnie zostaną 

https://www.hifichoice.pl/67#/spreads/110

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/kable-i-akcesoria/4590-tellurium-q-blue-ii

Grają z KEF LS50 Meta

Tu wspominają o takim połączeniu 

https://www.hfc.com.pl/test/4523,kef-ls50-meta.html

Brałem też pod uwagę TQ Black II

Może kiedyś przetestuję ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaczar napisał:

po przeczytaniu bardzo dobrych recenzji 

SZACUN ?

Mówiąc inaczej: ".......Przeczytałem płatne teksty reklamowe wykupione przez dystrybutora w kolorowych czasopismach i po ich przeczytaniu postanowiłem zakupić reklamowane kable". 

W końcu reklama dźwignią handlu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jaczar napisał:

Czytanie recenzji w magazynach ma taki sam sens jak czytanie recenzji użytkowników na forach

A raczej taki sam sens jak oglądanie bloków reklamowych w TV 

3 minuty temu, jaczar napisał:

Nie zakładam z góry ze magazyny piszą dobre recenzje złych produktów 

Opisują produkty, których recenzje wykupił dystrybutor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz i nie wracam więcej do tematu

Dla mnie największym źródłem wiedzy o komponentach audio są magazyny/portale branżowe, czyli recenzje

Później opinie użytkowników 

i na końcu test w domu ułamka tego co mnie zainteresowało

Nic tego nie zmieni, bo dla mnie to dobrze działa

Gdyby nie recenzje pewnie nie wiedziałbym o istnieniu sprzętu, który mam w domu

 

A przy okazji napiszę jakiej jakości i z jakiego źródła muzyka płynie przez moje nowe kable TQ, które trafiły do mnie dzięki recenzji

Pewnie będzie powód do komentarza

Apple Music, źródło Apple TV 4K > hdmi > tv OLED65B7 > optyk > IDA-8

Czyli "tylko" format AAC, większość Apple Digital Masters i o zgrozo przez tv

I żeby nie było, mogę w każdej chwili zmienić żródło na 

MacBook Pro > Audirvana / Tidal HiFi / Deezer HiFi / DSD > usb AudioQuest > IDA-8

Tylko po co, jeśli różnica w jakości dźwięku jest dla mnie pomijalna, a przyjemność użytkowania jest o niebo lepsza na Apple TV/Apple Music

 

Być może mam cienki sprzęt, ale jest mi z nim dobrze

A wszystko dzięki recenzjom w magazynach/portalach audio

KEF LS50 Meta, KEF S2 standy, IsoAcoustics GAIA III, REL T7/i, NuPrime IDA-8, NuPrime Pure AC-4, kable AudioQuest, TQ, źródła jak wyżej

 

Dziękuję, pozdrawiam

 

 

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzemienia TQ Blue II, zgadzam się z opisem w rezenzli

Na + spójność brzmienia, przejrzystość, detaliczność, przestrzeń, delikatne zaokrąglenie krawędzi, zrównoważenie rejestrów

U mnie niczego nie zepsuły, trochę bardziej poukładały dźwięk w stosunku do AudioQuest

 

Na razie nie mam wypaleń na OLEDzie, ale nie oglądam kanałów tv, tylko streaming w dobrej jakości 4K, HDR

Powidoki się pojawiają, głównie po grach (obecnie PS5), ale szybko znikają

Jeśli się wypali, nie kupię kolejnego OLEDa

Na razie nie mogę narzekać, w porównaniu do mojego poprzedniego LCD skok jakościowy jest duży

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  Blue ,Ultra Blue ,Black,Black II które posiadam cenię sobie Black (1) do czasu gdy i czy zdecyduję o zakupie Silvera, aczkolwiek w budżetowym drugim zestawie Black którykolwiek to przerost treści nad formą i tu prym chwilowo wiedzie Ultra Blue  na razie są nowe JAMO i zbytnio słychać twardość membran-basu na Blue II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mógłby ktoś przybliżyć charakter brzmienia RCA Black idąc za ciosem nadszedł zamysł wymiany IC obecnie Chord CHORUS 2 zamiennie z Chord SHAWLINE.

Chyba że wypożyczy grzecznościowo  ktoś RCA Black by odsłuchać przed podjęciem decyzji zakupu to proszę o wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam kolegów - dołączylem do klubu z kablami QBlue glosnikowymi ktore wygrały póki  co z wszystkim - Chordem , Kimberem itd.  Ale jest następujące pytanie - moj Blue najsłabiej  wypada w dole.pasma ( creek 100A +Pylon Diamond 28 ) góra , srednica, przestrzen barwy super. Postanowilem pójść krok dalej kupilem Q Black i fakt bas lepszy natomiast zniknela magia reszty - jest dynamiczniej ostrzej ale zupelnie nie o to chodzilo . No i pytanie co teraz wybrać  bo Black idzie na sprzedaz . Blue II ? Ultra Blue ? Chcialbym zeby zostalo to co najlepesze w QBlue + lepszy bas . Poradzcie prosze. 

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Na tym polega patent TQ na strzyżenie owieczek. Każda wyższa seria dodaje coś dobrego ale równocześnie zabiera i jest zdecydowanie gorsza w czymś od serii niższej. Tak jak w relacji Black - Blue (co zresztą sam zauważyłeś). Daje za to obietnicę, że jeszcze wyższa seria zwróci to, co zabrano z niższej serii. Nic tylko kupować. Chcesz mieć wszystko, celuj powyżej Silvera albo zapoznaj się z ofertą innych marek. U mnie stanęło na Furu i Neotechu i zacząłem olewać wsłuchiwanie się w szczegóły gdyż dostaję całościowo odpowiadający mi przekaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stream napisał:

Na dół pasma najskuteczniej działa poprawa ustawienia kolumn i akustyki pomieszczenia?

To  prawda:-) - jeden problem maly metraż - albo sie swobodnie przemieszczam albo nie ale za to  mam lepszą pozycje dla kolumn :-).  Mysle ze sa ustawione najlepiej jak mozna w tym pomieszczeniu ( akustyka najlepsza nie jest - fakt ). 

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piotrek7 napisał:

 U mnie stanęło na Furu i Neotechu i zacząłem olewać wsłuchiwanie się w szczegóły gdyż dostaję całościowo odpowiadający mi przekaz 

A podpowiesz cos wiecej ? Moze faktycznie trzeba poszukac w tamtych ofertach . Z czym to gra u Ciebie  ? Miałem okazje posluchac kabli ortofona spk 200 i bylo bardzo blisko tego czego szukam - moze minimalnie za jasno ale grały  inne kolumny 

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemo7 napisał:

Z czym to gra u Ciebie  ?

WBA Firebird, ATC P1, ATC SCM19, ATC C1 Mk1. Bardzo dużo załatwiam doborem lamp w przedwzmacniaczu i wspomnianą akustyką. A co do kabli, głośnikowe u-2t i interkonekty FA Alpha S22 i Neotech NEI3002 III. I jest bardzo dobrze. Przede wszystkim normalnie i naturalnie. Lubię kable "miedziaki" za brak efekciarstwa 

Natomiast jedno jest pewne. Kable to taka dziedzina audio, w której jak w żadnej innej warto w pewnym momencie powiedzieć sobie stop. Dobre kable są ważne ale warto zachować trochę zdrowego rozsądku. A sam się niedawno przekonałem, że wydatek 200 zł na panele akustyczne dał mi więcej niż kable za 2000 tys  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

WBA Firebird, ATC P1, ATC SCM19, ATC C1 Mk1. Bardzo dużo załatwiam doborem lamp w przedwzmacniaczu i wspomnianą akustyką. A co do kabli, głośnikowe u-2t i interkonekty FA Alpha S22 i Neotech NEI3002 III. I jest bardzo dobrze. Przede wszystkim normalnie i naturalnie. Lubię kable "miedziaki" za brak efekciarstwa 

Ok dziękuję za podpowiedź.  

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2021 o 19:53, Ronaldo9 napisał:

Witam,

Chciałbym  zapytać czy ktoś z was  miał możliwość porównania kabli głośnikowych tq silver vs qed genesis???

Ja miałem oba. TQ zastąpiłem bezpośrednio QED Genesis. TQ to dźwięk klase lepszy. gładszy, czystszy. QED przy nim grał szorstko, efekciarsko nienaturalnie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.