Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.02.2021 o 10:06, Waldek1968 napisał:

Witam. Szukam zworków Tellurium Silver II. Może ktoś z forumowiczów miałby takie na zbyciu? Jeśli tak, to proszę pisać na priv.

Poprzedni post nieaktualny

Sprzedaję kable Tellurium Silver II (2x3m). Stan niemalże idealny, jeszcze do maja na gwarancji. Oferty kupna proszę na priv.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość messier57

(Konto usunięte)

Pojawił się kabelek twórcy i pomysłodawcy kabli TQ o oznaczeniu EWA LS80.

Miałem 2 lata temu LS25 i na oko to gra coś jak ultra black. Mają teraz w linii LS25, LS40, LS50 i LS80. 50 i 80 są podwójnymi przebiegami 25ki i 40tki. To samo myślenie stosuje TQ w wyższych kablach, bo przecież wszystkie pomysły (wzmacniacze również) zawsze wychodziły od @Colin Wonfor (zanim Goeff-marketingowiec się go pozbył). Tutaj trochę historii https://www.abcaudio.biz/ewa4

Ciekawy jestem jak to gra, możliwe ,ze ten LS80 będzie poziom TQ Diamond albo lepiej? 😉

https://www.abcaudio.biz/cable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, 

Od samego początku wpadly mi w oko kable Tellurium Q. Pierwotnie byłem zdecydowany na Ultra Black II XLR, ale z biegiem czasu mój apetyt wzrósł i teraz celuje w Black Diamond XLR.

Mam nadzieje, że w tutejszym klubie są ludzie, którzy mieli/mają te kabelki i coś mi o nich napiszą. 

Moje pytanie brzmi, czy nie wyostrzą w żaden sposób góry? Bo tego nie lubie. Chce, żeby góra była aksamitna i gładka. Zależy mi też na niskim basie, dobrej jakości. Bardzo lubie to pasmo, zwlaszcza przy muzyce, której słucham. Oczywiście zależy mi rownież na dynanice, holografii, scenie i muzykalności, ale o to sie raczej martwic nie musze przy tym kablu, bo podobno pod tym względem jest wzorowo 🙂 Najważniejsze dla mnie to poznać wszystkich opinie co do góry i dołu.

Posiadam słuchawkowy system, który tworzą wzmacniacz Pathos Aurium i jedzie do mnie DAC Matrix X Sabre Pro MQA.

Słuchawki też pochylajace się w strone lekko ocieplonej barwy.

Dziękuję i pozdrawiam, 

Michał.

 

Edytowane przez MichalZZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł moje ręce kabelek tellurium q ultra silver usb i musze przyznac że mam mały opadzik , co oni tam wstawiają do tych kabelków że to robi taka robotę , pięknie to wycina cyfrowy nalot i dodaje analogowej połaci 🤔

Przy okazji mam do sprzedania tellurium q black wersja pierwsza 2x2m i właśnie nie wiem ile to teraz kosztuje w używce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
17 godzin temu, Eemeryt napisał:

Porównywał ktoś Blue II z  Ultra Blue II i może podzielić się swoimi wrażeniami , opinią na ich temat. Który po odsłuchu  byście wybrali ?

Osobiście nie porównywałem ale w załączeniu link do podobnego porównania dla "jedynek":
https://hifipig.com/tellurium-q-blue-ultra-blue-and-blue-diamond-speaker-cables/
Nie jestem pewien, czy to okaże się pomocne ale przynajmniej powinno dać pojęcie o różnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Eemeryt napisał:

Jeżeli jest osoba zainteresowana Tellurium Q BLUE II o długości 2x2.5 m. to proszę o kontakt na priw. Przewody kupione 30.11.2020 r. u dystrybutora , paragon i oczywiście orginalne opakowanie. 

Czyli jednak decyzja zapadła? Będzie zmiana na Ultra Blue II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, izapat napisał:

W skrócie. Bardzo przejrzyste. Świetny kabel. Miałem zmienić na blacka , ale po odsłuchaniu zostałem przy ultra blue.

Dodatkowo ogarnie bas, jeśli masz rozlazły. Uważam, że to bardzo dobry kabel, zwłaszcza w tej cenie.
Black nie jest rozwinięciem Blue, a więc przejście między seriami UB -> Black, to całkowita zmiana brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarcinQoo napisał:

Dodatkowo ogarnie bas, jeśli masz rozlazły. Uważam, że to bardzo dobry kabel, zwłaszcza w tej cenie.
Black nie jest rozwinięciem Blue, a więc przejście między seriami UB -> Black, to całkowita zmiana brzmienia.

Wydaje mi się , że black lepiej pasuje do zbyt ocieplonych systemów , chociaż blue ,też się do takich nadaje. Bezpośrednio porównywałem z Wireworld solstice 7 . W ultra blue , od razu czuć było świeżość a myślałem , że z soltice7 zostanę na zawsze. Wireworld jedynie w kwestii basu był masywniejszy, co też tłumaczy mniejszą przejrzystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A miałeś możliwość PORÓWNANIA CEN tego przetwornika i tych kabli? Kable mają wpływ na dźwięk i kupno dobrych kabli ma sens ale TAKA RELACJA jest w najlepszym wypadku niepoważna. Kable w cenie przetwornika? Ja przy ponad dwukrotnie droższym przetworniku (od tego Toppinga) mam trzykrotnie tańsze kable (od tych TQ). I to jest znacznie zdrowsza i rozsądniejsza relacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to toppinga to zamierzam go kupić dopiero może się skończyć na trochę droższym nie zamykam się dokładnie na 4k. To jakie kable polecacie do takiego zestawu? Albo jaki dac do ewentualnie 5 6 tys ? Jeśli off top to przepraszam

No i dalej nie wiem który z tych kabli by bardziej pasował 😉Wiem ile kosztują widzę ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.