Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W AV ostatnio sa same pozytywne recenzje. Widać, że stosuje się tam ideologię Pana Pacuły...recenzujemy tylko wybitne urządzenia...innych nie dotykamy...

 

Nie formułowałbym tak daleko idących porównań. Pacuła sam o tym mówi otwarcie, że stara się opisywać jedynie urządzenia i kable conajmniej przyzwoite. Więc brak recenzji też o czymś świadczy:-)

Niestety problem tkwi też w czym innym, a mianowicie w udostępnianiu przez dystrybutorów urządzeń do testów jak i ich doboru przez redakcje. Jest wiele firm, w praktyce w Polsce słabo znanych, a uchodzących za wybitne, choćby tuż za granicą w Niemczech, czy GB. Najprostszy przykład, kable Kimbera. W Polsce praktycznie niewidoczne w mediach, z powodu jakiegoś tak sporu poprzedniego dystrybutora marki z prasą. A kable jedne z najciekawszych na rynku i pomimo zmiany polityki cenowej nowego dystrybutora (ceny x 2) dalej w rozsądnej relacji ceny do jakości. Analogicznie, raz czy dwa spotkałem recenzję amerykańskich NBSów, a to są naprawdę dobre kable. I można tak dalej wyliczać.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo charakterystyczne jest to, ze opinie na temat tych kabli sa spojne. W roznych systemach, roznych klas melomani zauwazaja podobne zmiany. To powinno wzbudzic nieco zaufania wsrod sceptykow :-) Oczywisce z Acoustic Zen kable TQ moga swobodnie konkurowac, ale musielibysmy rozmawiac o wyzszych modelach.

 

A czy z głośnikowych będą wersje 2 i 2,5 metra ? Widziałem tylko 3m.

Mozna zamowic wersje krotsze i dluzsze, jednak standardem wystepujacym w cennikach sa odcinki 3m (jesli mowimy o glosnikowkach). Realizacje sa bardzo szybkie. Zazwyczaj w przypadku nietypowych dlugosci TQ miesci sie w terminie do 7 dni ( z wysylka ).

 

Przepraszam za to czepianie się, czasami po prostu tak mam... Oczywiście nie twierdzę, że zmiana wtyczek by coś zmieniła w dźwięku - chodziło mi tylko i wyłącznie o wygląd, kable są zrobione bardzo dobrze. Z wtyczkami Neutrika nie miałem nigdy problemów a też swojego czasu trochę się grało i "koncertowało"...

Jak na razie to wszyscy zabierają głos a jakoś nikt nie pisze o tym czy posiada i jak to gra, a przecież o to autorowi wątku chodzi...

Panie Jacku - jak widac powyzej pierwsze koty za ploty :) Moze sie rozkreci - realnie te kable szeroko dostepne w wielu salonach sa od kilku tygodni i nie kazdy klient (niestety!) jest forumowiczem AS. Panski post jest bardzo rzeczowy i nie ma za co przepraszac!

 

W Audio System kable opisywanej firmy leżały z kilka lat i chyba nikt się tym nie interesował bo od kilku miesięcy wyprzedawali je...zostały jakieś resztówki.

http://audiosystem.com.pl/produkty/?firma=76&okazje=1

 

Co to za moda aby kluby danych marek zakładali ludzie z BRANŻY?

Bo byly tylko "resztowki":-) Panowie sie nie dogadali co do wspolpracy. Dostepne byly nieliczne modele w niewielkiej ilosci. Tak to bylo z Audio Systemem z tego co wiem. Nie bylo w ogole sieci dealerow. Tych kilka kabli lezalo sobie w HiFi Reference zapomniane, a elektroniki nie bylo w ogole:) Przepraszam, ze sie wyrwalem przed szereg z tym tematem, ale nie moglem sie powstrzymac. W koncu gdzie wspominac o nowych, ciekawych rozwiazaniach jesli nie na tym wlasnie forum?

 

Zdrowych, wesołych Świąt dla Was wszystkich!!!

Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przysłowiowe dwa słowa na temat mojego pierwszego spotkania z kablami Tellurium Q Blue w klubie Harpii Acoustics, gdyby ktoś był zainteresowany podaję linka

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-harpia-acoustics_60367.html/page__st__450

 

ewentualne komentarze sugestie mile widziane...

Edytowane przez eddielublin

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo charakterystyczne jest to, ze opinie na temat tych kabli sa spojne. W roznych systemach, roznych klas melomani zauwazaja podobne zmiany. To powinno wzbudzic nieco zaufania wsrod sceptykow :-) Oczywisce z Acoustic Zen kable TQ moga swobodnie konkurowac, ale musielibysmy rozmawiac o wyzszych modelach.

 

to było w formie komplementu dla TQ Black a nie bezpośredniego porównania :) ciężki był powrót do starych kabelków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było w formie komplementu dla TQ Black a nie bezpośredniego porównania :) ciężki był powrót do starych kabelków :(

miałem pewne obiekcje do serii Blue która miałem na testach, głównie "chaos" i brak separacji na wyższych poziomach głośności, jakby kabel nie był w stanie "przetłoczyć" treści ze wzmaka do kolumn, oddając kabel dowiedziałem się że to "świerzak" w ogóle nie grany, w poniedziałek biorę na testy Q Black i wiele sobie po nim obiecuję.

Tak a propo można zamówić jakąś niestandardową długość? Np 2,25 m? Taki by mi pasował. To pytanie do dystrybutora.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem pewne obiekcje do serii Blue która miałem na testach, głównie "chaos" i brak separacji na wyższych poziomach głośności, jakby kabel nie był w stanie "przetłoczyć" treści ze wzmaka do kolumn.

 

TQ Black to swoboda przesyłu informacji nawet na dużych poziomach głośności, byłem pod wrażeniem lekkości z jaką to robi. Pojawiło się tzw. "czarne tło". Cały tor jakby dostał więcej tlenu i nie popada w zadyszkę. Mój egzemplarz był już wygrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFiElements

 

Czy katowicki audio styl ma może blue glosnikowe?

Tak jest. W Audio Styl jest juz troche naszych kabli - zapraszam na testy :)

 

przysłowiowe dwa słowa na temat mojego pierwszego spotkania z kablami Tellurium Q Blue w klubie Harpii Acoustics, gdyby ktoś był zainteresowany podaję linka

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-harpia-acoustics_60367.html/page__st__450

 

ewentualne komentarze sugestie mile widziane...

Bardzo rzeczowy post. Ciekawi mnie Twoja opinia na temat Black'a. To wyraznie lepszy kabel pod kazdym wzgledem i tych kilka krytycznych uwag (celnych!) to pole na ktorym zauwazysz wyrazny postep. Blue to dobry kabel, ale przewidziany do systemow nizszej klasy. Twoje streo zasluguje na lepsze towarzystwo :-)

 

miałem pewne obiekcje do serii Blue która miałem na testach, głównie "chaos" i brak separacji na wyższych poziomach głośności, jakby kabel nie był w stanie "przetłoczyć" treści ze wzmaka do kolumn, oddając kabel dowiedziałem się że to "świerzak" w ogóle nie grany, w poniedziałek biorę na testy Q Black i wiele sobie po nim obiecuję.

Tak a propo można zamówić jakąś niestandardową długość? Np 2,25 m? Taki by mi pasował. To pytanie do dystrybutora.

Mozna zamawiac dlugosci w odcinkach co 0,5m, jednak optymalna dlugosc to 3.0m i w takich dlugosciach standardowo te klable wystepuje. To co uwazasz za wade Blue, jest zaleta Black:-) Bedzie zabawa - roznica miedzy tymi modelami jest naprawde duza.

 

TQ Black to swoboda przesyłu informacji nawet na dużych poziomach głośności, byłem pod wrażeniem lekkości z jaką to robi. Pojawiło się tzw. "czarne tło". Cały tor jakby dostał więcej tlenu i nie popada w zadyszkę. Mój egzemplarz był już wygrzany.

Dokladnie tak to dziala! Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamawiac dlugosci w odcinkach co 0,5m, jednak optymalna dlugosc to 3.0m i w takich dlugosciach standardowo te klable wystepuje. To co uwazasz za wade Blue, jest zaleta Black:-) Bedzie zabawa - roznica miedzy tymi modelami jest naprawde duza.

 

po kilku godzinach słuchania decyzja zapadła, w moim systemie zagości Tellurium Q Black, długość "niestandardowa" 2,5 m, taką zamówię. Nie będę się rozpisywał na temat wrażeń za dużo, ale:

- tak dobrze brzmiącego "Starlight" Muse nie słyszałem nigdy do dzisiaj - na wysokim poziomie głośności (no może w Atlas Arenie)

- koncert Sade - okazało się, że we wszystkich utworach jest gitara basowa...

- Freelove Depeche jeszcze szerzej "rozlało" się po salonie, a to co się dzieje z pierwszymi uderzeniami perkusji w The Pot Tool-a jest niewiarygodne, dźwięk wędruje w miarę kolejnych uderzeń i wybrzmiewa z miejsc w których nie miał prawa się znaleźć...

- gdybym miał dostęp do Kimber 8TC, werdykt nie musiałby być taki oczywisty. 4TC był co najmniej równy TQ Blue

- Furutech U2T oraz Ultralink Excelsior do mojego systemu były zbyt "basowe" co skutkowało "chaosem" w dolnych partiach

- gdybym miał podsumować dwoma słowami to o wyborze w moim przypadku zadecydowały - szczegółowość w całym paśmie oraz scena, którą kreują. Oczywiście nie same kable tu grają, istotny jest również dobór innych elementów. W moim przypadku o jakości całego systemu decydują też Amstaff-y Mini z Harpii oraz Hegel H1.

Osłucham się trochę z nowym brzmieniem i być może pokuszę się o test XLR-a.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!! Jak najwięcej muzycznych uniesień i szampańskiej zabawy.

Edytowane przez eddielublin

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

8TC to po prostu dwa razy tyle poskręcanego 4TC. To są świetne druty, w swojej klasie cenowej nawet znakomite, ale do hi-endowego grania sporo im brakuje:-) Sądzę, że 8TC nie powinno stanowić zagrożenia dla najwyższego Tellurium, a jeśli tak jest to wynika z tego że Blacki są za wysoko wycenione:-) Nawet podwójny set (bi-wire) 2 x 2,5m 8TC u dystrybutora będzie wart około 3000zł. No może plus konfekcja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, niejako przypadkiem byłem dziś w sklepie fusic we Wro i akurat leżały tam te kablki... Pobrałem niezwłocznie i mam już w domu. No faktycznie jest dobrze. Bardzo detaliczne, ale jakieś takie naturalne i poukładane. Nawet nieco jakby cieplej mi to brzmi niż na chordzie/leema ac. W obie strony pasma bardzo daleko idzie, jest też ładna przestrzeń. Oczywiście to dopiero wstępna ocena.

 

I gra z naim nap 155xs i na razie nic się nie pali. Na forum naima wiele osób tego używa więc chyba ok.

 

Polecam szczerze potestować bo to w sumie tani kabel (black).

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie

8tc nie jest tak w oczywisty sposob lepszy od 4tc

a szczerze mówiąc spodziewałem się "skoku" jakościowego jak w Tellurium Blue vs Black, a wychodzi na to, że to tylko 2x więcej zwojów do bi wire/amp. Nie dane mi się było przekonać nausznie niestety

Sądzę, że 8TC nie powinno stanowić zagrożenia dla najwyższego Tellurium, a jeśli tak jest to wynika z tego że Blacki są za wysoko wycenione:-)

Przynajmniej cenowo chyba 8TC powinien plasować się w segmencie Q Black-a, lub troche wyzej ale to nie jest najwyższy model Tellurium, jest jeszcze green, ultra black, graphite, black diamond, dla tych ostatnich zrobiłem sobie wycenę u angielskiego dystrybutora i wyszło 3780 funtów za 2x3m z konfekcją. To już raczej sporo...

Pobrałem niezwłocznie i mam już w domu. No faktycznie jest dobrze. Bardzo detaliczne, ale jakieś takie naturalne i poukładane. Nawet nieco jakby cieplej mi to brzmi niż na chordzie/leema ac. W obie strony pasma bardzo daleko idzie, jest też ładna przestrzeń. Oczywiście to dopiero wstępna ocena.

A grane już? Jeśli nie to cierpliwości, ja miałem "świeże" blue i mimo zalet w przestrzenności miały spore problemy ze szczegółami. Grane Black całkowicie zmieniły obraz. Zobaczę jak dostanę swoje zamówione

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

rzynajmniej cenowo chyba 8TC powinien plasować się w segmencie Q Black-a, lub troche wyzej ale to nie jest najwyższy model Tellurium, jest jeszcze green, ultra black, graphite, black diamond

 

A sorry, eddie, to mnie się pomyliło. Ja byłem przekonany że rozmawiamy o najwyższym Black Diamond, przepraszam Cię. Myślałem, że porównujemy kabel za kilkanaście tysięcy z Kimberem za 3:-)

 

Nie ukrywam, że Kimber to mój ulubiony producent kabli, sam ich używam, natomiast bardzo jestem ciekaw porównania z TelluriumQ i czekam na taką możliwość.

 

Z nowych na polskim rynku marek, która produkuje rozsądnie wycenione przewody jest jeszcze angielski Black Rhodium, czyli dawny Sonic Link. Przy czym ich przewody nie będą bezpośrednią konkurencją do TelluriumQ, które jest z tego co piszą koledzy ekstremalnie szybkie i przejrzyste, ponieważ one grają w sposób raczej ocieplony i łagodny.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry, eddie, to mnie się pomyliło. Ja byłem przekonany że rozmawiamy o najwyższym Black Diamond, przepraszam Cię. Myślałem, że porównujemy kabel za kilkanaście tysięcy z Kimberem za 3:-)

nie ma problemu absolutnie :-), Black Diamond to dla mnie taka ciekawostka, cena którą podałem czyli 3780 funtów, stanowiła by jakieś 150% sumarycznej wartości całego mojego zestawu audio...

Kimbera Pozostawiam oczywiście w pamięci i jak tylko nadarzy się okazja skonfrontuję (np 8TC) z Tellurium Q Black

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo jaką pojemność mają kable głośnikowe Tellurium?

Kimbery mają np bardzo dużą stąd nie do każdego wzmacniacza będą pasować a z niektórymi np. starsze Naimy , NVA grozi to spaleniem końcówki mocy.

Łobuzy ani słowa na ten temat nie mowia. Scisle tajne przez poufne. :-( W tym temacie byl juz post z ich tlumaczeniem dlaczego nie podaja parametrow technicznych.

 

po kilku godzinach słuchania decyzja zapadła, w moim systemie zagości Tellurium Q Black, długość "niestandardowa" 2,5 m, taką zamówię. Nie będę się rozpisywał na temat wrażeń za dużo, ale:

- tak dobrze brzmiącego "Starlight" Muse nie słyszałem nigdy do dzisiaj - na wysokim poziomie głośności (no może w Atlas Arenie)

- koncert Sade - okazało się, że we wszystkich utworach jest gitara basowa...

- Freelove Depeche jeszcze szerzej "rozlało" się po salonie, a to co się dzieje z pierwszymi uderzeniami perkusji w The Pot Tool-a jest niewiarygodne, dźwięk wędruje w miarę kolejnych uderzeń i wybrzmiewa z miejsc w których nie miał prawa się znaleźć...

- gdybym miał dostęp do Kimber 8TC, werdykt nie musiałby być taki oczywisty. 4TC był co najmniej równy TQ Blue

- Furutech U2T oraz Ultralink Excelsior do mojego systemu były zbyt "basowe" co skutkowało "chaosem" w dolnych partiach

- gdybym miał podsumować dwoma słowami to o wyborze w moim przypadku zadecydowały - szczegółowość w całym paśmie oraz scena, którą kreują. Oczywiście nie same kable tu grają, istotny jest również dobór innych elementów. W moim przypadku o jakości całego systemu decydują też Amstaff-y Mini z Harpii oraz Hegel H1.

Osłucham się trochę z nowym brzmieniem i być może pokuszę się o test XLR-a.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!! Jak najwięcej muzycznych uniesień i szampańskiej zabawy.

Super:) Bardzo sie ciesze, ze sie spodobal i gratuluje wyboru. Namawiam jednak na odcinek 3 m ;-) Dla tej dlugosci byl projektowany ten kabel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łobuzy ani słowa na ten temat nie mowia. Scisle tajne przez poufne. :-( W tym temacie byl juz post z ich tlumaczeniem dlaczego nie podaja parametrow technicznych

no dziwna ta cała tajemniczość z jednej strony a z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że istnieją możliwości techniczna aby skład tego magicznego kabelka rozpracować. Aby tylko nie okazało się, że to chińskie kable od lampek nocnych po juanie za metr ubrane w audiofilską legendę przez speców od kreowania marek i idei :-)

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli to sa wietnamskie kabelki sluzace normalnie do wieszania na nich suszacej sie bielizny - jesli graja OK i ktos uzna ze warto je kupic to co to za problem?

 

Z drugiej strony - ta tajemniczosc i odpowiedz (bez urazy) na wpis o wadach modelu Blue, ze model Black dokladnie wlasnie te cechy poprawia ....

 

Pozostaje uwierzyc....

 

...wlasnym uszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli to sa wietnamskie kabelki sluzace normalnie do wieszania na nich suszacej sie bielizny - jesli graja OK i ktos uzna ze warto je kupic to co to za problem?

No właśnie żaden problem, ja uznałem, że są OK i kupiłem

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwna ta cała tajemniczość z jednej strony a z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że istnieją możliwości techniczna aby skład tego magicznego kabelka rozpracować. Aby tylko nie okazało się, że to chińskie kable od lampek nocnych po juanie za metr ubrane w audiofilską legendę przez speców od kreowania marek i idei :-)

Tego mozesz byc w 100% pewny, ze nie sa to chinskie kable za kilka ziarenek ryzu. Wszystkie modele robia w Anglii. JEszcze nie bylem zobaczyc tego na wlasne oczy, ale niedlugo bede - z APARATEM! ;) A ta tajemniczosc jest dziwna, ale z drugiej strony troche ich rozumiem jak ich poznalem. Co do technicznych mozliwosci - przypomnialem sobie, ze gdzies w sieci pod testem znalazlem kilka parametrow (ktos sie poswiecil i pomierzyl). Postaram sie to znalezc. Jak sie uda to wrzuce.

 

Nawet jesli to sa wietnamskie kabelki sluzace normalnie do wieszania na nich suszacej sie bielizny - jesli graja OK i ktos uzna ze warto je kupic to co to za problem?

 

Z drugiej strony - ta tajemniczosc i odpowiedz (bez urazy) na wpis o wadach modelu Blue, ze model Black dokladnie wlasnie te cechy poprawia ....

 

Pozostaje uwierzyc....

 

...wlasnym uszom.

Jest roznica miedzy Blue i Black. Wyraznie slyszalna. Blue to bardzo dobry kabel w swojej cenie, ale wyraznie lepiej "gra" Black. Nie zywie zadnej urazy! Na luzie. Miec watpliwosci to naturalna postawa. Bardziej naturalna niz z gory zakladac, ze cos jest ekstra. Wszyscy tu lubimy sluchac muzyki (lub sprzetu;)), wiec po prostu testujmy i sie przekonujmy jak to sie ma w stosunku do naszych oczekiwan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku godzinach słuchania decyzja zapadła, w moim systemie zagości Tellurium Q Black, długość "niestandardowa" 2,5 m, taką zamówię. Nie będę się rozpisywał na temat wrażeń za dużo, ale:

- tak dobrze brzmiącego "Starlight" Muse nie słyszałem nigdy do dzisiaj - na wysokim poziomie głośności (no może w Atlas Arenie)

- koncert Sade - okazało się, że we wszystkich utworach jest gitara basowa...

- Freelove Depeche jeszcze szerzej "rozlało" się po salonie, a to co się dzieje z pierwszymi uderzeniami perkusji w The Pot Tool-a jest niewiarygodne, dźwięk wędruje w miarę kolejnych uderzeń i wybrzmiewa z miejsc w których nie miał prawa się znaleźć...

- gdybym miał dostęp do Kimber 8TC, werdykt nie musiałby być taki oczywisty. 4TC był co najmniej równy TQ Blue

- Furutech U2T oraz Ultralink Excelsior do mojego systemu były zbyt "basowe" co skutkowało "chaosem" w dolnych partiach

- gdybym miał podsumować dwoma słowami to o wyborze w moim przypadku zadecydowały - szczegółowość w całym paśmie oraz scena, którą kreują. Oczywiście nie same kable tu grają, istotny jest również dobór innych elementów. W moim przypadku o jakości całego systemu decydują też Amstaff-y Mini z Harpii oraz Hegel H1.

Osłucham się trochę z nowym brzmieniem i być może pokuszę się o test XLR-a.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!! Jak najwięcej muzycznych uniesień i szampańskiej zabawy.

 

A jak z partia basowa w kawalku Metallica "The Wait" ? Jest wyraznie slyszalna ? Czy tak wybija sie niesmialo czasami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z partia basowa w kawalku Metallica "The Wait" ? Jest wyraznie slyszalna ? Czy tak wybija sie niesmialo czasami ?

kable miałem dosłownie dobę na próbę i tego utworu nie słuchałem niestety, co oczywiście uczynię jak dojadą moje...może do tego czasu pojawi się w systemie również xlr kto wie? :-)

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo jaką pojemność mają kable głośnikowe Tellurium?

Kimbery mają np bardzo dużą stąd nie do każdego wzmacniacza będą pasować a z niektórymi np. starsze Naimy , NVA grozi to spaleniem końcówki mocy.

 

Tego mozesz byc w 100% pewny, ze nie sa to chinskie kable za kilka ziarenek ryzu. Wszystkie modele robia w Anglii. JEszcze nie bylem zobaczyc tego na wlasne oczy, ale niedlugo bede - z APARATEM! ;) A ta tajemniczosc jest dziwna, ale z drugiej strony troche ich rozumiem jak ich poznalem. Co do technicznych mozliwosci - przypomnialem sobie, ze gdzies w sieci pod testem znalazlem kilka parametrow (ktos sie poswiecil i pomierzyl). Postaram sie to znalezc. Jak sie uda to wrzuce.

 

Znalazłem Panowie kilka parametrów TQ Black:

 

Inductance/Metre/Pair (common mode) 25nH

Capacitance/Metre 4pF

Breakdown Voltage >5000VAC

Maximum Working Temperature 150°C

Frequency Range 5Hz – 2500KHz

Cable Width max 13mm

Cable Thickness max 1.7mm

 

dla porównania Kimber 4TC mają pojemność równoległa 362,0 pF przy 20 kHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moze napisze cos na temat. Jesli kogos interesuje porownanie glosnikowych Black i Green to mam takowe na testach.

 

Zrobilem sobie pokazna liste kawalkow, ktore chcialem przesluchac, przy okazji wygrzewajac Greena. Porownujac kable zatrzymalem sie na 8 kawalku, bo poprostu nie moglem juz sluchac tanszej wersji. Black ma bardziej ostra gore i bebny sa duzo gorzej kontrolowane. Green takze ma lepsza scene i ogromny skok w separacji instrumentow.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem XLR Black i Graphite do odsluchu, oba niewygrzane, Black bardzo rowny kabel wywarl na mnie pozytywne wrazenie, Graphite takze, ale nie mialem duzo czasu na ich wygrzanie i testowanie, bo glownie chodzi mi narazie o glosnikowe. Ogolnie Black nie zagral na tyle lepiej od Chorda Anthem, abym go zmienil. Co do Graphite to bede musial go jeszcze raz wypozyczyc na konkretne porownanie, ale to za jakis miesiac.

 

No niestety Green glosnikowy jest na tyle lepszy od Black, ze nie mam juz wyjscia tylko brac Green. Musze tylko sprawdzic czy wystarcza mi 2x2m jesli sa w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tylko sprawdzic czy wystarcza mi 2x2m jesli sa w ofercie.

producent twierdzi, że 3 m jest optymalne, ale można zamawiać wielokrotności 0,5 m. Ja tak chciałem zrobić ale obecnie "konfekcję" mieli bez logo Tellurium "bo dostawca nawalił z wydrukiem", dziwne to było dla mnie tłumaczenie, więc wziąłem standardowy 3 m.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.