Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wzialem XLR Black i Graphite do odsluchu, oba niewygrzane, Black bardzo rowny kabel wywarl na mnie pozytywne wrazenie, Graphite takze, ale nie mialem duzo czasu na ich wygrzanie i testowanie, bo glownie chodzi mi narazie o glosnikowe. Ogolnie Black nie zagral na tyle lepiej od Chorda Anthem, abym go zmienil. Co do Graphite to bede musial go jeszcze raz wypozyczyc na konkretne porownanie, ale to za jakis miesiac.

 

Właśnie Black też nie zrobił u mnie furory, ale Graphite już wywołał banana na fejsie :) wielka swoboda dźwięku, sceny, lokalizacji, głębi i czego nie było na tańszych odpowiednikach, wysokości sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moze napisze cos na temat. Jesli kogos interesuje porownanie glosnikowych Black i Green to mam takowe na testach.

 

Zrobilem sobie pokazna liste kawalkow, ktore chcialem przesluchac, przy okazji wygrzewajac Greena. Porownujac kable zatrzymalem sie na 8 kawalku, bo poprostu nie moglem juz sluchac tanszej wersji. Black ma bardziej ostra gore i bebny sa duzo gorzej kontrolowane. Green takze ma lepsza scene i ogromny skok w separacji instrumentow.

 

Mam u siebie Q Black na testach i również dla mnie jest minimalnie za ostry na górze. Green pewnie byłby idealny, ale cena dla mnie nie do przeskoczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Q Black na testach i również dla mnie jest minimalnie za ostry na górze. Green pewnie byłby idealny, ale cena dla mnie nie do przeskoczenia :(

 

Wez pod uwage Cichom, ze 2x2m bylby tanszy o jakies 1000zl od 2x3m w przypadku Green'a i jesli twoj system da rade ukazac jego walory, to warto dozbierac, bo to co ten kabel robi w systemie jest tego warte.

 

Natomiast jesli przeraza Cie wydanie tylu pieniedzy na kawal drutu, to nawet nie bierz go na odsluchy, bo moze zabolec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage Cichom, ze 2x2m bylby tanszy o jakies 1000zl od 2x3m w przypadku Green'a i jesli twoj system da rade ukazac jego walory, to warto dozbierac, bo to co ten kabel robi w systemie jest tego warte.

 

Natomiast jesli przeraza Cie wydanie tylu pieniedzy na kawal drutu, to nawet nie bierz go na odsluchy, bo moze zabolec :)

 

Właśnie słucham na Heglu H200 i brakuje mi na Blacku wypełnienia na dole. IC chyba lepszy niż głośnikowy. Mój Xindak FS-2 ma za to masę miecha na dole, ale ma znów zbyt ładną górę. Na dłuższą metę zawsze do niego wracam bo nie męczy. Z H200 wydaje mi się jednak zbyt ciemno. Do H80 jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham na Heglu H200 i brakuje mi na Blacku wypełnienia na dole. IC chyba lepszy niż głośnikowy. Mój Xindak FS-2 ma za to masę miecha na dole, ale ma znów zbyt ładną górę. Na dłuższą metę zawsze do niego wracam bo nie męczy. Z H200 wydaje mi się jednak zbyt ciemno. Do H80 jest idealny.

 

No to musisz w takim razie wziasc Green'a na odsluch :) Black na dole jest slaby pod tym wzgledem. Najbardziej to bylo slychac na Alice In Chains - Would gdzie bas po przepieciu z Green na Black znaczaco zwolnil. Na przykladzie Nick Cave - Higgs Boson Blues, wogole w tle bebny sa bezplociowe na Black, gdzie na Green duzo sie dzieje. Albo A Perfect Circle - 3 Libras (Acoustic version) jak zaczynaja sie bebenki to na Black zaczyna sie Chaos i brak odpowiedniej separacji. Jesli wybierzesz H200 to minimum dla ciebie bedzie Green.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup raczej to nie problem, bo wiesz ze kupiles legalnie i bedzie na to jakis dowod zakupu. Natomiast przy odsprzedazy ktos juz moze krecic nosem. Raczej taki kabel usb juz zostaje dozywotnio w systemie. Mialem na dzien Blue usb, ale nie moge ocenic jego walorow poniewaz nie mam jeszcze skompletowanego okablowania w systemie.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna!

Ja zamówiłem 1,5m Black USB bez logo na koszulkach termokurczliwych i co teraz?! Nie będzie działać bez tych napisów czy co...?!

Przerażenie mnie ogarnęło, że hej! Chyba będę przez te braki napisów słabo sypiał...

Rozumiem Panie Jacku, że to taki "trolling" jak mawia współczesna młodzież, ale niech Pan się nie obawia, brak logo nie ma wpływu na właściwości przewodu, może Pan spać spokojnie, Niemniej jednak kupując kable za parę stówek chciałbym aby odpowiadały one standardowi. Jak słusznie zauważył MarcinGD mogły by się pojawić problemy przy próbie odsprzedaży kabla "niestandardowego", podejrzenie dalekowschodniego pochodzenia gwarantowane. W moim przypadku takie zachowanie jest podyktowane niejako "skrzywieniem" zawodowym...

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Rozumiem Panie Jacku, że to taki "trolling" jak mawia współczesna młodzież, ale niech Pan się nie obawia, brak logo nie ma wpływu na właściwości przewodu, może Pan spać spokojnie, Niemniej jednak kupując kable za parę stówek chciałbym aby odpowiadały one standardowi. Jak słusznie zauważył MarcinGD mogły by się pojawić problemy przy próbie odsprzedaży kabla "niestandardowego", podejrzenie dalekowschodniego pochodzenia gwarantowane. W moim przypadku takie zachowanie jest podyktowane niejako "skrzywieniem" zawodowym...

Niech Pan mi wierzy, że współczesna młodzież bardzo rzadko cokolwiek mówi, a te "mawianie" mnie zupełnie nie obchodzi...

Przepraszam, ale dla mnie jest to bardzo dziwne (nienormalne?), że ktoś kupuje kabelek za kilka(naście) stówek po to, żeby napis odpowiadał temu ze strony internetowej głównie po to, aby następny właściciel był usatysfakcjonowany...

Dziękuję! Więcej głosu na temat kabli i innych wynalazków nie zabieram...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie tu dosc dlugo, ale juz nadrabiam zaleglosci. Brak logo na kablach Black zamawianych ostatnio wynikala z awarii drukarki :) Zamowienie bylo robione tylko na kable z serii Black pod konkretne zamowienia (niestandardowe dlugosci). No coz.. W chinskich fabrykach moze sie drukarki nie psuja (suchar w stron watpiacych w pochodzenie tych kabli ;-)).

 

Jesli chodzi o uwagi dotyczace Black. Wszystko o czym piszecie znajduje potwierdzenie w moich testach. Na pocztaku tego tematu zwracalem uwage na to, ze te kable wydaja sie w pierwszym momencie agresywne w gorze i nieco zasysaja bas, ale to pozory. Trzeba dac im czas. Tu nie wystarczy 24 h grania :) W wiekszosci przypadkow po dluzszym obcowaniu powrot do poprzednich kabli jest dosc bolesny:-) Rozmawiamy o kablu za 1500,- Miejmy to na uwadze. Green jest kompletnie inna konstrukcja. Znacznie "cieplejsza" i "dociazona". Serie Blue, Graphite i Green sa kablami o troche innych cechach. Wszystkie kable TQ ze slowem Black w nazwie (Black, Ultra Black, Black Diamond) maja jak najmniej przeszkadzac i byc jak najbardziej neutralne. Dla przykladu - Black Diamond to wynik prac nad kablem Graphite, ktory w niektorych systemach pokazywal zbyt masywny bas.

 

Fajnie, ze temat nabiera rumiencow :)

 

Niech Pan mi wierzy, że współczesna młodzież bardzo rzadko cokolwiek mówi, a te "mawianie" mnie zupełnie nie obchodzi...

Przepraszam, ale dla mnie jest to bardzo dziwne (nienormalne?), że ktoś kupuje kabelek za kilka(naście) stówek po to, żeby napis odpowiadał temu ze strony internetowej głównie po to, aby następny właściciel był usatysfakcjonowany...

Dziękuję! Więcej głosu na temat kabli i innych wynalazków nie zabieram...

Pozdrawiam

Panskie uwagi sa bardzo celne i namawiam by zmienic zdanie i jednak pozostac aktywnym w tym temacie:-) A wracajac do napisow - lepiej miec kabel niz go nie miec! Na czyms trzeba grac. Te kable ktore nie maja logo, mozemy wymienic po kolejnej dostawie. Zaden problem. Rozumiem, ze to moze miec dla kogos znaczenie i moim psim obowiazkiem jest dostarczyc dealerom produkt nie tylko grajacy ale i wygladajacy (faktycznie moze to miec znaczenie w przypadku odsprzedazy):-) Jesli to komus nie przeszkadza - tez to rozumiem. W koncu to tylko napis, wiec jesli jestesmy pewni wyboru i nie zamierzamy sie kabla pozbywac - nie ma to najmniejszego znaczenia. Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najwazniejsze Dekoracja, ze gra. Ja niestety zrobilem blad i wypozyczylem cos wyzej. A zamierzam jeszcze odsluchac cos wyzej i mam nadzieje, ze nie bedzie juz takiej roznicy aby bylo warto doplacac.

Niestety roznice pomiedzy poszczegolnymi modelami TQ sa dosc wyraznie, wiec jesli to wyzej oznacza ciekawosc wyzszych modeli TQ to lepiej niech Pan nie ma nadziei ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do testów black w pełni wygrzany i green grany może z 10h. Green zagrał na miarę różnicy w cenie mimo tak małego przebiegu. Najbardziej po przejściu z greena na black uderzył mnie ogólny chaos wprowadzony przez słaba separacje instrumentów tego kabla, a także kontrola basu, a nie jego ostra góra. Dodam ze black został by w moim systemie gdyby nie fakt lizniecia wyższej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś może w dalszej przyszłości zbadam tego ultra black zatem

Sa dostepne we Wroclawiu, wiec mozna testowac :)

 

Ja miałem do testów black w pełni wygrzany i green grany może z 10h. Green zagrał na miarę różnicy w cenie mimo tak małego przebiegu. Najbardziej po przejściu z greena na black uderzył mnie ogólny chaos wprowadzony przez słaba separacje instrumentów tego kabla, a także kontrola basu, a nie jego ostra góra. Dodam ze black został by w moim systemie gdyby nie fakt lizniecia wyższej serii.

Nasz dealer z Gdanska zamowil Ultra Black'i - prosze tez z nim porownac. Blacki nie sa chaotyczne. One sa chaotyczne w stosunku to Green'a :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym odsłuchu Q Balck nie powaliły mnie na kolana. Być może Green jest lepszy, ale jest nieakceptowalnie droższy. Q Black bez żalu zwracam do salonu.

 

Cichom z czym porównywałeś?

 

Głośnikowy Xindak FS-2 i IC Straight Wire Serenade. To jednak kable z wyższej półki niż Q Black, ale byłem ciekawy bo sporo się o nich teraz pisze. Dla Xindaka godnym rywalem pewnie byłby Green - podobna sygnatura brzmienia wynikająca z opisu Greena, ale moim zdaniem jego cena jest już mocno przesadzona, a i jego wyższości nie jestem w 100% pewien.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowy Xindak FS-2 i IC Straight Wire Serenade. To jednak kable z wyższej półki niż Q Black, ale byłem ciekawy bo sporo się o nich teraz pisze. Dla Xindaka godnym rywalem pewnie byłby Green - podobna sygnatura brzmienia wynikająca z opisu Greena, ale moim zdaniem jego cena jest już mocno przesadzona, a i jego wyższości nie jestem w 100% pewien.

To trzeba sprawdzic jesli jest taka mozliwosc, czy faktycznie jest przesadzona. Goraco namawiam. FS-2 to jednak prawie dwukrotnie drozszy kabel - nie zapominajmy o tym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prawde mowiac nie wiem czemu (tzn wiem - marketing, zysk) producenci kabli wypuszczaja kilka rodzajow kabli. Jesli tak jak tu znieksztalcenia fazowe maja byc zwalczone to powinien sie pojawic jeden model kabla i tyle.

 

Jak mam to rozumiec ze jeden tanszy model zwalcza gorzej a drozszy lepiej?

 

Rozumialbym roznicowanie cenowe bo inne wtyki itd. Rozumialbym tez ze producent wypuszcza np 3 modele za podobna cene ale brzmiace inaczej. Niemniej jesli wypuszcza kilka o roznych cenach oznacza to ze te tansze to specjalne niedorobki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktem odniesienia w ofercie TQ jest model Black. To seria dzieki ktorej firma odniosla na wyspach sukces. W Twoim pytaniu znajduje sie tak naprawde odpowiedz. Modele wyzsze (Ultra Black, Graphite, Black Diamond) dzialaja skuteczniej w zakresie likwidacji znieksztalcen fazowych i neutralnosci brzmienia. Sa rozwinieciem/udoskonaleniem technologii, ktora zapoczatkowala cale "zamieszanie" i wynikaja z doswiadczen zdobytych na serii Black. Na poczatku byl tylko Black i jedna cena. Tak jak napisales - tak bylo. Z biegiem czasu projekt pod tytulem Black byl udoskonalany, jednak poprawa tego projektu wyraznie podniosla cene. Dlatego oprocz Blacka zostaly wprowadzone inne modele. Gdyby Panowie mieli dzialac wg Twojego zalozenia, w ofercie w tej chwili bylaby tylko seria Black Diamond.

Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gdyby Panowie mieli dzialac wg Twojego zalozenia, w ofercie w tej chwili bylaby tylko seria Black Diamond.

I ta seria powinna kosztować tyle co Black i byłoby pozamiatane na całym świecie. Panowie zmonopolizowaliby rynek kablarski. ;-)

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest pomysł na wielki biznes.

Wypuścić kabel za 20.000 - niech go recenzenci dobrze ocenią.

A potem obniżenie ceny do 2.000 i rozkręcenie produkcji.

Zamówienia spłyną z całego świata.

I milionerem zostaje się w kilka miesięcy ;-))))))))

Bo konkurencja od razu złoży ofertę kupna firmy za ładne miliony ;-))))))

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi slowy Black nie daja sobie rady ze znieksztalceniami jak trzeba.

 

Zniekształcenia fazowe nie określają sygnatury brzmia tylko szybkość odpowiedzi impulsowej. Kable to są po prostu filtry RLC i to parametry L i C w głównej mierze określają czy kabel gra jasno czy ciemno. R odpowiada za ogólne tłumienie sygnału. To że kabel nie będzie kopał odpowiedzi impulsowej nie znaczy że będzie neutralny.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie szydere, ale dzialajmy w oparciu o czytanie ze zrozumieniem. Black swietnie daje sobie rade ze znieksztalceniami fazowymi. Zreszta jest do tego tematu zalaczony wykres pokazujacy to zjawisko - prosze rzucic okiem. Pozniejsze drozsze modele, sa jednak jeszcze lepsze. Cena kabla Black od poczatku jego produkcji jest na podobnym poziomie.

 

Cichom - dziekuje za trafny post. Uzupelniajac twoja wypowiedz, w kontekscie TQ, wszystkie serie z Black w nazwie (Black, Ultra Black i Black Diamond), sa "robione" w celu jak najwiekszej neutralnosci. Troche inaczej ma sie sprawa z Blue, Green i Graphite.

 

I to jest pomysł na wielki biznes.

Wypuścić kabel za 20.000 - niech go recenzenci dobrze ocenią.

A potem obniżenie ceny do 2.000 i rozkręcenie produkcji.

Zamówienia spłyną z całego świata.

I milionerem zostaje się w kilka miesięcy ;-))))))))

Bo konkurencja od razu złoży ofertę kupna firmy za ładne miliony ;-))))))

Hahahaha dobre:-) Masz fantazje! :) Pozdrawiam serdecznie:) Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.