Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, sebgla napisał:

Nie powiedzialbym, że do bani. Może to kwestia wpasowania się w konkretny system. 

Mam IC TQ Graphite i uważam go za bardzo dobrego. 

Źle się wyraziłem. Fakt. 

Dlatego dopisałem że moim zdaniem? tak w ramach marnego usprawiedliwienia. Wybacz kolego! 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam dziś dzień na słuchanie i jestem w głębokim szoku. Chyba będzie ciężko oddać ten przewód, hehe, żarty ale jest dobry zestaw .

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam od jakiegoś czasu głośnikowy Tellurium Silver II. Poza tym w skład systemu wchodzą: wzmacniacz i cd Denona z serii 1510AE, kolumny Pylon Diamond 25, interconect M&B Clear Pure Silver, sieciówki Furutecha. Wszystko wydaje się być "cacy", tylko jak podgłośnię dźwięk (a czasami tak słucham) to głośniki sprawiają wrażenie jakby chciały "wyskoczyć" z kolumn. Kolumny po prostu dudnią z nadmiaru basu. Nie dzieje to się na każdej płycie i nie na każdym nagraniu. Nie wiem w czym rzecz. Poprzednio miałem kable głośnikowe Chord Clearway i tego problemu nie było. Trochę szkoda mi się rozstawać z Tellurium Silver, bo są niesamowicie szczegółowe. Może wymiana IC by coś dała? Miałem też przez kilka dni użyczone od kolegi Tellurium Black II i pod tym względem było lepiej. Proszę o jakieś wskazówki.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Waldek1968 napisał:

Mam od jakiegoś czasu głośnikowy Tellurium Silver II. Poza tym w skład systemu wchodzą: wzmacniacz i cd Denona z serii 1510AE, kolumny Pylon Diamond 25, interconect M&B Clear Pure Silver, sieciówki Furutecha. Wszystko wydaje się być "cacy", tylko jak podgłośnię dźwięk (a czasami tak słucham) to głośniki sprawiają wrażenie jakby chciały "wyskoczyć" z kolumn. Kolumny po prostu dudnią z nadmiaru basu. Nie dzieje to się na każdej płycie i nie na każdym nagraniu. Nie wiem w czym rzecz. Poprzednio miałem kable głośnikowe Chord Clearway i tego problemu nie było. Trochę szkoda mi się rozstawać z Tellurium Silver, bo są niesamowicie szczegółowe. Może wymiana IC by coś dała? Miałem też przez kilka dni użyczone od kolegi Tellurium Black II i pod tym względem było lepiej. Proszę o jakieś wskazówki.

Po prostu Chord blokował bas. Silver II jest kapitalny na basie, szybki i nisko schodzacy. Problemem nie są tutaj kable tylko kolumny które dudnią i sobie nie radzą w niskich rejestrach. 

Silver II na basie jest kapitalny. Black II nie schodzi tak nisko i jest troszkę podpompowany w wyższym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sygnatura Denona też taka jest ze podbija bas w jego wyższym zakresie. Takie firmowe granie Denona to było. Mialem kiedyś kilka Denonow i każdy w mniejszym lub większym stopniu grał taka sygnatura grania. Ja bym Silver II za bas nie obwiniał. Moim zdaniem to jego najlepsze pasmo akurat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu mądry. Każda odpowiedź przynosi inne podpowiedzi. Ja jednak chciałbym jak najmniejszym kosztem "poprawić" mój zestaw stereo. Pokój odsłuchowy ma około 22mkw. i pakowanie do niego kolumn z dużymi głośnikami basowymi raczej mija się z celem. W Denonach gustuję już od dawna i szukanie czegoś innego cieszącego zarówno uszy jak i oczy mogłoby zaprowadzić mnie w ślepy zaułek.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że Denon słabo kontroluje bas i przy kablach który wyciągły potencjał problem wcześniej zakryty wyszedł na wierzch.

Do tego najwyraźniej problem jest też w akustyce która może wzmacniać jakąś konkretną częstotliwość która teraz daje o sobie znać.

No ale jak chcesz "tanim kosztem" to musisz znów szukać kabli kiepskich na basie które go po prostu ograniczą.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szczypior88 napisał:

Problemem nie są tutaj kable tylko kolumny które dudnią i sobie nie radzą w niskich rejestrach. 

Czy takie kolumny dały by radę w niskich rejestrach? Myślę, że tak, ale nie wiem jak spisywałyby się w moim pokoju odsłuchowym (ok. 22mkw).

https://www.olx.pl/oferta/zephyr-od-yb-audio-na-sb-acoustics-CID99-IDzs1lh.html

https://allegro.pl/oferta/kolumny-diy-jak-focal-b-w-plus-chord-odyssey2-7591540164

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, piotrek7 napisał:

To "diy jak focal" bezcenne ? Na pewno basu nie zabraknie. Ale raczej poszukaj czegoś w rodzaju Audiovectora lub Amphiona. W tych konstrukcjach znajdziesz dobry bas

AudioVector ma dynamit. Fajne granie. Popieram kolegę. 

Jak dla mnie wszystkie które podałeś w linkach to są za duże do Twojego pokoju. W takim metrażu to duży monitor, ewentualnie nie za duża podłogowa kolumna. 

Ten Sonus jeszcze w miarę gabarytowo. Trzeba słuchać i szukać ?

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda, to spróbuję odsłuchać te Sonusy. Mam stosunkowo blisko do sprzedawcy. Chociaż pewnie byłoby najlepiej wypróbować je u siebie. Jak nic z tego nie wyjdzie, tzn. nie spodoba mi się lub nie dogadam się w sprawie odsłuchu, to wymienię silvery na black II (miałem je kilka dni wypożyczone od kolegi i z nadmiarem basu nie było problemu).

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

To "diy jak focal" bezcenne ? Na pewno basu nie zabraknie. Ale raczej poszukaj czegoś w rodzaju Audiovectora lub Amphiona. W tych konstrukcjach znajdziesz dobry bas

Jakieś konkretne modele Audiovectora lub Amphiona jesteś w stanie wskazać do pokoju ok. 22mkw? Oczywiście  cenie max 8tyś.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system to 

Wzmacniacz Vincent SV237 z lampami :

1.     2*Brimbar 6BQ7A

2.      W okienku gra Raytheon

Przedwzmacniacz gramofonowy Vincent PHO-701z lampą

1.      Telefunken

Vincent CD S7 z lampami

1.  1 x GE 12ax7 lata 50

2.  1 x Sylvania lata 50

3.   1x 6z4 w najwyższej selekcji  - lampa radziecka

Kolumny B&W CM10S1

Kablami Tellurium ma podłączony gramofon Torens TD 295 MK4 z wkładka Nagaoka MP110

Kable Tellurium wypożyczyłem nowe niewygrzane i Tellurium Q Black (RCA) testowałem najpierw na CD przez dwa dni. Tu jakoś efektów nie słyszałem , może dlatego ,że tylko dwa dni grały. Potem oba kable podłączyłem do toru gramofon,  przedwzmacniacz i wzmacniacz, i tu praktycznie od samego początku było słychać poprawę dźwięku. Jest lepsza stereofonia, dynamika wszystko jakby złapało oddechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotrek7 napisał:

Nowe Audiovector QR3. Używane Audiovector SR3 Super, Amphion Argon 3LS. 

Znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/audiovector-sr3-super-polroczne-na-gwarancji-8805983992

https://allegro.pl/oferta/kolumny-audiovector-qr3-walnut-odsluchy-bydgoszcz-8377969651

Amphiony kosztują ponad 7.000 za sztukę, więc odpadają.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem SR3 nie mają 15-calowych głośników średnio-niskotonowych - tak jak w moich teraźniejszych Pylonach Diamond 25? Co oprócz dokładki pieniędzy przyniesie taka zmiana? Nie mam gdzie odsłuchać Audiovectorów i musiałbym kupować w ciemno. Myślałem, że aby kolumny poradziły sobie z większą paletą basu muszą być większe głośniki basowe (tak w logice laika).

Edytowane przez Waldek1968
dodanie zdania

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Waldek1968 napisał:

A czy przypadkiem SR3 nie mają 15-calowych głośników średnio-niskotonowych - tak jak w moich teraźniejszych Pylonach Diamond 25? Co oprócz dokładki pieniędzy przyniesie taka zmiana? Nie mam gdzie odsłuchać Audiovectorów i musiałbym kupować w ciemno. Myślałem, że aby kolumny poradziły sobie z większą paletą basu muszą być większe głośniki basowe (tak w logice laika).

Czesc Waldek

 

Jeśli pasowało Ci brzmienie u mnie to w BMN można zamówić kolumny i w przypadku gdy Ci się nie sprawdzą możesz bez problemu oddać. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kolumn w obydwu przypadkach (Audiovector czy BMN) to dokładka x 2 (ze sprzedaży Pylonów uzyskałbym max 3.500 - 4000 zł). Nie planowałem wymiany kolumn, tylko coś mnie podkusiło aby wypróbować inne kable głośnikowe (padło na Tellurium). Zauroczyły mnie swoją szczegółowością i teraz trudno by mi było wracać do punktu wyjścia (Chord Clearway). Poza tym dochodzi jeszcze kwestia wyglądu kolumn - wiadomo o gustach się nie dyskutuje. O ile Audiovectory mi się w miarę podobają, to BMN już mniej. Jak ostatecznie wziąłbym te pierwsze, to z racji że są używane o zwrocie nie ma mowy. Wypożyczenie nowych nie wchodzi w rachubę.

Jeszcze jedno - w kierunku wymiany IC raczej nie iść? (patrz post 907).

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Waldek1968 napisał:

A czy przypadkiem SR3 nie mają 15-calowych głośników średnio-niskotonowych - tak jak w moich teraźniejszych Pylonach Diamond 25?

Nie mają na pewno bo 15cali to prawie 40centymetrów

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.