Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Rybens86 napisał:

Co to toppinga to zamierzam go kupić dopiero może się skończyć na trochę droższym nie zamykam się dokładnie na 4k. To jakie kable polecacie do takiego zestawu? Albo jaki dac do ewentualnie 5 6 tys ? Jeśli off top to przepraszam

No i dalej nie wiem który z tych kabli by bardziej pasował 😉Wiem ile kosztują widzę ceny

Dodam że słuchawki audeze LCD XC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale dalej nie wiem które kable by lepiej zagrały w takim zestawie albo z denafrips pontus może...ale minimum topping D90SE. Może jednak zmienię budżet i skończy się na Matrix audio dlatego chciałbym wiedzieć czy takie kable by pasowały do pathos aurium który już mam i audeze LCD XC . Jeśli  trudno odpowiedzieć na takie pytanie to sorry...

Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rybens86 napisał:

No dobra ale dalej nie wiem które kable by lepiej zagrały w takim zestawie albo z denafrips pontus może...ale minimum topping D90SE. Może jednak zmienię budżet i skończy się na Matrix audio dlatego chciałbym wiedzieć czy takie kable by pasowały do pathos aurium który już mam i audeze LCD XC . Jeśli  trudno odpowiedzieć na takie pytanie to sorry...

Kolego ,jak sam nie posłuchasz, to nikt Ci nie podpowie. To jest loteria, każda opinia będzie osobista i nic Tobie nie pomoże. Kable , to chyba ostatnia rzecz , którą można komuś doradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem..to inaczej spytam przeczytałem całe 35 stron z racji tego że mało jest info o IC tellurium to który jaka ma charakterystykę? Jeśli można takie pytanie zadać wogole jeśli nie to koniec tematu

Pozdr

Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Rybens86 napisał:

Rozumiem..to inaczej spytam przeczytałem całe 35 stron z racji tego że mało jest info o IC tellurium to który jaka ma charakterystykę? Jeśli można takie pytanie zadać wogole jeśli nie to koniec tematu

Pozdr

Tyle co mogę napisać , bo porównywałem bezpośrednio przez około trzy tygodnie , to dwa kable  black i ultra blue.Black jest dojrzalszy , poważniejszy. Ultra blue , jaśniejszy , lżejszy. Wybrałem ten drugi . Za to jako interkonekt wybrałem blacka. Swoją neutralnością w tej cenie( jak dla mnie) wygrał z Cardasem i Purist Audio Design.

Kto inny w innym systemie może napisać całkiem co innego, bo inaczej słyszy , albo wogóle nie słyszy różnicy.Tak to już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, izapat napisał:

Tyle co mogę napisać , bo porównywałem bezpośrednio przez około trzy tygodnie , to dwa kable  black i ultra blue.Black jest dojrzalszy , poważniejszy. Ultra blue , jaśniejszy , lżejszy. Wybrałem ten drugi . Za to jako interkonekt wybrałem blacka. Swoją neutralnością w tej cenie( jak dla mnie) wygrał z Cardasem i Purist Audio Design.

Kto inny w innym systemie może napisać całkiem co innego, bo inaczej słyszy , albo wogóle nie słyszy różnicy.Tak to już jest.

Ok rozumiem dzięki za info 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Silver gra nie dość że sucho to i sterylnie (brak w nim życia ).

Mam do zbycia Black II 2X2,5 m wraz ze zworkami .

Ciężko było podjąć decyzję o rozstaniu (a wiele kabli przewinęło się w mym domu ,Audiogest ,VDH ,Qed ,CHORD Odysey ,Bazodrut itp. ,lecz zbudowałem swój po wielu eksperymentach .

 

Tel. 513854778

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 19:55, Rybens86 napisał:

Rozumiem..to inaczej spytam przeczytałem całe 35 stron z racji tego że mało jest info o IC tellurium to który jaka ma charakterystykę? Jeśli można takie pytanie zadać wogole jeśli nie to koniec tematu

Pozdr

Ja Ci mogę tylko opisać Black Diamond RCA bo takie miałem.

Kable mają wybitny wgląd w nagrania. Dalsze plany, najdrobniejsze detale, szumy tła, harmoniczne - rewelacja.

Do tego równe pasmo...

To co mi nie leżało w nich to nieco przewiane brzmienie. W sensie małej plastyki, masy, mięsistości brzmienia. Czegoś co w nadmiarze dają np Cardasy Clear Reflection a te znowu wycinają powietrze, harmoniczne, upraszczają wybrzmienia.

Jak system gra mięsiście, plastycznie to BD warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 11:13, Pszczyna napisał:

Silver gra nie dość że sucho to i sterylnie (brak w nim życia ).

Mam do zbycia Black II 2X2,5 m wraz ze zworkami .

Ciężko było podjąć decyzję o rozstaniu (a wiele kabli przewinęło się w mym domu ,Audiogest ,VDH ,Qed ,CHORD Odysey ,Bazodrut itp. ,lecz zbudowałem swój po wielu eksperymentach .

 

Tel. 513854778

 

Witam planuję zmienić właśnie Chord Odyssey więc mam pytanko jak się do nich mają Black II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, blackromek napisał:

Witam planuję zmienić właśnie Chord Odyssey więc mam pytanko jak się do nich mają Black II

U mnie Q black wygrały z Purist audio, maseus , ale nie tak , że były lepsze , tylko lepiej spasowały się z systemem.

Moim zdaniem Q black są bardzo neutralne I świetne w swojej cenie . Jednak gdybym mógł dołożyć 2 tys wybrałbym PUD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie Q black wygrały z Purist audio, maseus , ale nie tak , że były lepsze , tylko lepiej spasowały się z systemem.
Moim zdaniem Q black są bardzo neutralne I świetne w swojej cenie . Jednak gdybym mógł dołożyć 2 tys wybrałbym PUD.

PUD tzn inne propozycje mile widziane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

TQ to (względnie) dobre kable głośnikowe i (względnie) słabsze kable sygnałowe. Choć w określonych warunkach mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Ale dla nabrania lepszej perspektywy porównaj ofertę Acrolinka. Nawet najtańsze są świetne. Ewentualnie srebrne Neotech. Kiedyś na forum ktoś testował podobne zestawienie i wypadło to lepiej niż pełen zestaw TQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robotkaw napisał:

Witam wszystkich

Czy ktoś może podzielić się informacją na temat porównania IC:

VDH The First MkII vs. Tellurium Q Black II

 

Jeśli zależy Ci na przejrzystości i ogólnej równowadze , to Tellurium.

Van den hul , miałem tylko The name, to był mocno ocieplony. The first , jest chyba węglowy , ja  jakoś nie jestem przekonany do tego materiału w roli przewodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, izapat napisał:

Jeśli zależy Ci na przejrzystości i ogólnej równowadze , to Tellurium.

Van den hul , miałem tylko The name, to był mocno ocieplony. The first , jest chyba węglowy , ja  jakoś nie jestem przekonany do tego materiału w roli przewodnika.

Obawiam się, że tellurium może za bardzo kłuć w uszy w wyższych rejestrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.