Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tak więc stałem się posiadaczem głośnikowego Tellurium Ultra Blue oraz Tellurium Blue Rca. Połączenie obu kabli w systemie daje poczucie wyczuwalnego ocieplenia i dociążenia od dołu przekazu bez limitowania dynamiki oraz niesamowitej ilości przestrzeni 3d. Sposób prezentacji przestrzeni polega na budowaniu jej od lekko wysuniętej delikatnej góry przed głośnikami do zauważalnie zagłębionej średnicy do tyłu z wyczuwalną i zaznaczoną gradacją oraz dużą szerokością sceny wychodzącą w tył i w bok poza głośniki które z łatwością znikają oraz uporządkowaniem źródeł pozornych co w tej klasie kabli jest praktycznie nie spotykane. Ogólnie średnica jest wyczuwalnie lekko odsunięta ale przejrzysta sybilanty wypolerowane ale czytelne góra delikatna ale detaliczną dźwięczna czuć rozdzielczość jest duża, przekaz jest lekko wygładzony z ostrości ale bez zamazywania nadmiernie detali czyli wynikowo dając ciepło kable nie sklejają rozdzielczości tak wyraźnie jak wiele kabli z podobnego przedziału cenowego. Dynamika w skali mikro jak i makro nie jest limitowana a bas jest dociążony ale z zachowaniem równowagi pomiędzy sprężystością masą a wypełnieniem konturu. W połączeniu tych kabli jest to coś w dźwięku który wciąga daje przyjemność odsłuchu wytwarza się pewna aura muzykalności, wg mnie ogólnie kapitalna relacja brzmienia do ceny. Uwaga kable wymagają wygrzewania minimum 50 godzin non stop po tym czasie zaczynają pokazywać swoje prawdziwe możliwości.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie.

 

Niedługo już będę posiadaczem wzmacniacza Hegla H100 lub H200. Słyszałem opinie o marce kabli Tellurium, że dobrze razem współgrają.

Mam pytanie w szczególności do mikson-a dlaczego wybrał Tellurium Ultra Blue, a nie Tellurium Q Black?

Z góry Dziękuję i wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Jeśli mogę coś od siebie dodać: od kilku miesięcy posiadam przewody głośnikowe Tellurium Q Silver, wcześniej grałem na Q Black. Jedne i drugie są świetne, jednak Silvery w bezpośrednim porównaniu dużo lepiej prowadzą wysokie tony (co nie jest zaskoczeniem), lecz także, co mnie uwiodło, doskonale kontrolują niskie tony. Rozciągnięcie w dół jest dużo lepsze, dociążenie, kontrola, no i zróżnicowanie - w moim systemie to akurat zaważyło na decyzji o zakupie.

Silver są 2x droższe od Black, jednak w swojej kategorii cenowej, niech mi będzie wolno wyrazić opinię, są jednymi z lepszych. Długo się przymierzałem, porównywałem z takimi markami jak Chord, Vovox i Tara Labs, no i bez wahania wziąłem Q Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

jakby ktoś pragnął q black 3m głośnikowy to akurat mam do sprzedania

 

O widzisz ,a ja właśnie zakupiłem 2m black używany. Bardzo fajny kabelek, muzykalny, dociążony dobrze dół, jakby miał trochę bardziej zarysowane kontury dźwięków i większa tansparentość to w tej cenie byłby idealny. Ale i tak w tej cenie bardzo dobrze się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znów go wpiąłem ;) I faktycznie jakoś tak uzupełnia mi Naim'a. Naim akurat kontury ma bardzo mocno pociągnięte a bas uwielbia i dobrze kontroluje. Mamy więc dosyć synergiczne połączenie. Ciągle się miotam bo NOrdost Heimdall daje więcej szczegółów być może pokazuje faktury nieco lepiej, ale zawsze jak wpinam tego TQ to jest jakoś bardziej fizycznie. Dlatego sprzedaję jednak nordosta hahhaa. Pytanie, czy mi się nie odwidzi. Lepiej niech ktoś szybko kupi.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ja też sprzedałem Freya 2 i nabyłem drogą kupna Black Diamond. Po bardzo długich poszukiwaniach wydaje się, że odnalazłem nareszcie kabel, który gra zupełnie równo, a nie chudym dźwiękiem bez basu jak Nordosty lub srebrne Kimbery, bądź też zamulonym dźwiękiem bez góry jak XLO Limited i Cardasy.

 

Freya 2 wygrzewałem chyba kilkaset godzin licząc na to, że dolna średnica się wypełni. Black Diamond gra dobrze po 3 godzinach. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu pozbyłem się QED Genesis i mam TQ Ultra Blue oraz Silver. Oba uważam za podobnej klasy kabel, bardzo wysokiej jakości, szczegółowe i z ogromna przestrzenią jak pisaliście wyżej. Gładkość dźwięku jest w nich niesamowita i to bez utraty detalu.

 

Mam też na testach Ultra Black i tutaj skok jakości jest wyraźny. Głównie za sprawą niesamowitej klarowności i czarnego tła.

 

Jak miałbym wskazać wariant o najlepszej relacji jakości do ceny to powiedziałbym Black. Ultra Blue w pewnych systemach będzie miał za ciche wysokie (najwyższe).

Co do wygrzewania to opisałbym tak. Na początku grają okropnie. Niemal jazgotliwie. Do 6h pierwszych godzin trwa krytyczne wygrzewanie po czym zaczyna grać już czysto. Następne kilkadziesiąt godzin jest wolniejszy proces układania się dźwięku.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci właśnie "The Time" Możdżera. To dopiero chyba 4 godzina pracy kabla i już jest magicznie... Dźwięk robi się coraz bardziej "zrelaksowany" i otwarty. Jednak prawie od samego początku było nieźle. Nie ma żadnych dziur w paśmie, jakie miałem z kablami srebrnymi lub Nordostami. Góra jest dźwięczna i doświetlona, a średnica wypełniona i kolorowa. Takich kabli prawie nie ma na rynku. Zwykle są albo z ładną górą i chude bez basu, albo nasycone, ale przymulone na górze. Black Diamond daje idealnie równy dźwięk.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz ,a ja właśnie zakupiłem 2m black używany. Bardzo fajny kabelek, muzykalny, dociążony dobrze dół, jakby miał trochę bardziej zarysowane kontury dźwięków i większa tansparentość to w tej cenie byłby idealny. Ale i tak w tej cenie bardzo dobrze się prezentuje.

 

Dlatego nie bezpodstawnie producent poleca 3m kable Black, mam, sprawdziłem różnice pomiędzy 2m a 3m, jako jeden z pierwszych w PL pisałem o nich na forum i do tej pory je posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie bezpodstawnie producent poleca 3m kable Black, mam, sprawdziłem różnice pomiędzy 2m a 3m, jako jeden z pierwszych w PL pisałem o nich na forum i do tej pory je posiadam.

TQ Black jest super, potwierdzam. Miałem prawie pół roku, ale... wymieniłem na TQ Silver W moim systemie sprawdza się idealnie, mam go już ponad rok i raczej nie pozbędę się. Kimber, Tara, Vovox, Wireworld, nawet droższe, w moim odczuciu okazały się słabsze w bezpośrednim porównaniu. Lecz podkreślam, w tej mojej, konkretnej aplikacji.

Koledzy z wersjami Ultra lub Diamond, to muszą być szczęściarze

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie bezpodstawnie producent poleca 3m kable Black, mam, sprawdziłem różnice pomiędzy 2m a 3m, jako jeden z pierwszych w PL pisałem o nich na forum i do tej pory je posiadam.

 

A ja potrzebuję 3,5 m na stronę. To znaczy że co? Mogę spodziewać się jeszcze innych efektów? Niezła paranoja. :-]

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

(...)

Koledzy z wersjami Ultra lub Diamond, to muszą być szczęściarze ������

Pozdrawiam!

 

Potwierdzam - Silver Diamond są po prostu rewelacyjne, chociaż ułożenie przewodów głośnikowych w przypadku, gdy za sprzętem nie ma zbyt dużo miejsca może okazać się nieco problematyczne ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam który kabelek będzie lepszy Tellurium Q Black czyTellurium Q Silver ? Kable będą podpięte pod wzmacniacz musical fidelity m6 500 i oraz kolumny klipsch rf7 mk2. Czy te kable nadają się do 500w wzmacniacza? Słyszałem również o świetnych kablach polskiej firmy Ortofon spk 400 czy ktoś je porównywał do tellurium Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma maksymalna moc wzmacniacza do kabli? Nic.

 

Pod Klipsch Black (ewentualnie Blue). Silver by jeszcze bardziej podkreślały i tak bardzo obecne wysokie tony Klipsch.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by i podkreślały wysokie tony, lecz jeśli te są dobrej jakości i ktoś tak lubi, to może być zaletą!

 

Ponadto, TQ Silver nieporównywalnie lepiej od Black kontrolują i różnicują najniższe tony, więc, jak to zwykle w naszym hobby bywa, trza wziąć (nie "wziąść", jak jedna pani niby-profesor uparcie twierdziła) i samodzielnie posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Ostatnio zamówiłem sobie w salonie interkonekt Tellurium q blue. Odsłuchałem go i mi się spodobał jednakże dostałem jakiś zdewastowany egzemplarz i poprosiłem salon o przysłanie mi całkiem nowego kabelka, a zabranie tego który mi przysłali, bo wygląda nieciekawie. Salon przysłał mi nowego tq blue i co się okazało? że wygląda inaczej niż ten pierwszy. Inny odcień barwy izolacji, napisy na izolacji są wykonane posrebrzaną farbą, a nie białą jak wcześniej. Kabel już miał strzałki na wtykach, czyli już kierunkowy. Wtyki też inne. Nie Neutrik tylko jakieś inne. Najdziwniejsze jest to, że dźwięk nie jest taki sam. Ten pierwszy kabel miał dużo więcej basu i by bardziej gęsty. Możliwe jest to żeby różniły się brzmieniem czy to tylko kwestia wygrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że podesłali Ci całkiem nowy kabelek, jeszcze nie rozdziewiczony i nie wygrzany... Poprzedni zaś, skoro był taki sfatygowany, to musiał już swoje pograć, a więc i dźwięk był dojrzalszy.

 

Myślę, że musisz uzbroić się w cierpliwość, grać wytrwale jakieś 2 tygodnie, i powinno być co najmniej tak samo dobrze, jak z tym pierwszym egzemplarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.