Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do REGA BRIO R


altus75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono ! czy ktoś słuchał tego wzmaka z innymi kolumnami niż polecane RS3/5 Regi ? nie mam możliwości odsłuchów a myslę trochę o większych kolumnach, pokój 26m ,muzyka to hard rock ,blues,jazz,soul,chillout,itd...dużo muzyki z winyli,ale i nietylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

bardzo często łączymy wzmacniacz Rega Brio-R z innymi kolumnami. Kolumny Rega serii RS to dobre rozwiązanie, jednak potencjał wzmacniacza jest bardzo duży i pozwala na szeroki wybór.

Nie podałeś przedziału cenowego, proponowałbym natomiast posłuchać Audio Academy Hyperion IV (http://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html), dobre połączenie będzie z kolumnami KEF (najlepiej serią R, chociaż można także spokojnie posłuchać Q700). Dobrym rozwiązaniem będzie także Tannoy Revolution DC6T (http://www.q21.pl/tannoy-revolution-dc6-t.html).

 

Zapraszam jeśli jest taka możliwość na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z q 21, Rega dobrze zgrywa się z Audio Academy, miałem brio 3 z Phoebe III i rocka grała wyśmienicie. Brio R jest podobno jeszcze lepszy. Rega z AA to świetny bas, dynamika i scena. Posłuchaj takiego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi mam przeznaczone na kolumienki ok.4tys,z opisów w sieci wynika że brio z rs3 gra dobrze lecz brakuje tam basu !lubię miękki bas schodzący nisko i tak rozglądam się za czymś takim ,choć nie wiem może rega brio to nie ta liga sprzętu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj RS3 to bardzo dobra kolumna, jednak niskiego basu w 26m2 nie uzyskasz, bardziej musiałbyś skupić się na modelu większym RS5 (http://q21.pl/rega-rs-5.html).

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, mamy cały asortyment produktów Rega, mamy także ogromny wybór innych kolumn, tak więc serdecznie zapraszam, posłuchamy i zobaczymy, co będzie się Tobie podobało.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Rega rs5 to dobry głośnik,w połączeniu z rega brio r stanowią wspaniały duet ! jestem zdecydowany kupić te kolumny,jednak myślę o głośnikach które by wybiegały trochę ponad rs 5, bo jak kiedyś sprzedam brio r i wymienię na klasę wyższy sprzęt, to chciałbym żeby kolumny zostały ! chyba że Rs5 są tak dobre że nie będzie potrzeby wymiany.Myślę że 5000 tys. bym wyskrobał na kolumny.Podpowiedzcie coś w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ciekaw jestem czy Rega Brio-r i JBL studio 580 byłoby dobrym połączeniem. Potrzebuję do Jbl wzmacniacza który doda średnicy ciepła i plastyczności. W połączeniu z yamaha r-s300 jest dobrze ale nie w ostrej muzyce. Megadeth, Dream theater , Black Sabbath to przykłady które brzmią karykaturalnie. Gitary jak z małego radyjka :-) Jeśli nie Rega to co innego w kwocie do 3 kpln ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy Rega Brio-r i JBL studio 580 byłoby dobrym połączeniem. Potrzebuję do Jbl wzmacniacza który doda średnicy ciepła i plastyczności. W połączeniu z yamaha r-s300 jest dobrze ale nie w ostrej muzyce. Megadeth, Dream theater , Black Sabbath to przykłady które brzmią karykaturalnie. Gitary jak z małego radyjka :-) Jeśli nie Rega to co innego w kwocie do 3 kpln ?

w jbl 580 jest mega bas i dużo góry, jestem w stanie wyobrazić sobie te kolumny z nowym Harmanem 3770, powinien wypełnić srednicę i zlagodzić tubową górę a przy tym ma dobrą dynamikę przy mocniesjszym rocku tę powinno być dobrze, choć nie tylko przy tej muzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....może Harman nie byłby zły. Najlepiej 990. Do tych sieciowych amplitunerów nie mam przekonania. Boję się , że mnogość funkcji musi mieć negatywny wpływ na dźwięk. Co do jbl 580 to faktycznie skraje pasma są podbite ale góra jest bardzo ładnie podana. Nawet z jasną Yamahą nie jest ostro. Tylko gdyby średnica była bardziej gęsta. Ponawiam pytanie o Rega Brio do tych kolumn ? Mogłoby zagrać takie dosyć egzotyczne połączenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę się pod stary wątek, słuchałem Regi z KEF R300-fajnie, ale ja potrzebuję czegoś do 16 m.Padały propozycje z KEF LS50 wypróbuję, i co jeszcze? Do 16 m uniwersalnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może taki wybór będzie dobry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.