Skocz do zawartości
IGNORED

Zepsuty czy oryginał? Co myślicie o takich handlarzach?


Retroaudio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio chciałem kupić sobie na ebay wzmacniacz
AUDIO RESEARCH VT60
uszkodzony (w Anglii). Wysyłka tylko do Anglii.

Aukcja kończyła się 8.12. Jako elektronik hobbysta (nie świadczę usług, sam swoje sprzęty tuninguję i poprawiam czasem :) ) usterki się nie boję :) jakoś zawsze da się zaradzić w takich sprzętach.
[url="http://www.ebay.de/itm/Audio-Research-VT60-/171184835350?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fsch%2FHeimAudio-HiFi-%2F14969%2Fi.html%3FLH_Auction%3D1%26_from%3DR40%26_nkw%3D171184835350%26_rdc%3D1&nma=true&si=ErrkNerOnU%252BC2jvEVTcW%252BXc4SJ8%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557"]http://www.ebay.de/itm/Audio-Research-VT60-/171184835350?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fsch%2FHeimAudio-HiFi-%2F14969%2Fi.html%3FLH_Auction%3D1%26_from%3DR40%26_nkw%3D171184835350%26_rdc%3D1&nma=true&si=ErrkNerOnU%252BC2jvEVTcW%252BXc4SJ8%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557[/url]

Jednak zostałem przelicytowany. Powiedziałem sobie trudno i szukałem dalej.

Tymczasem jakież było moje zdziwienie w weekend, kiedy szukając tego modelu wzmacniacza znalazłem go już na aukcji
użytkownika allegro maxphones na Allegro
[url="http://allegro.pl/audio-research-vt60-high-end-super-stan-i3782205809.html"]http://allegro.pl/audio-research-vt60-high-end-super-stan-i3782205809.html[/url] .

Te same zdjęcia z którymi ktoś wystawiał go w Anglii, tylko różnica ceny x2 i ten opis - pełen oryginał, stan bardzo dobry.
To co, w zeszłym tygodniu był w Anglii zepsuty a teraz pełen oryginał?
I to jeszcze na bezczela ze zdjęciami z Anglii bo pewnie jeszcze do niego nie dotarł.

Na dodatek zaprasza na odsłuchy... jakbym miał blisko do Poznania (niestety nie mam) to bym się umówił na ten odsłuch, ciekawe co by powiedział.

Może ktoś ma blisko i chce mu się gościa sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kolego, weź się opanuj! Założyłeś konto po to, by zaśmiecać forum tymi samymi wątki o tym, że w handlu Ci nie wyszło?
http://www.audiostereo.pl/jak-dla-mnie-bezczelny-handlarz-co-sadzicie_107939.html#entry3021770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eMeReKo' timestamp='1387311099' post='3023242']
Kolego, weź się opanuj! Założyłeś konto po to, by zaśmiecać forum tymi samymi wątki o tym, że w handlu Ci nie wyszło?
[url="http://www.audiostereo.pl/jak-dla-mnie-bezczelny-handlarz-co-sadzicie_107939.html#entry3021770"]http://www.audiostereo.pl/jak-dla-mnie-bezczelny-handlarz-co-sadzicie_107939.html#entry3021770[/url]
[/quote]

Nie. Mam różne typy zakupowe, nie handluję, chcę kupić końcówkę tego typu dla siebie.
Ale boli mnie jak widzę że ktoś ściemę wali i zepsutego klocka wciska ludziom jako pełen oryginał.
A co do tamtego wątku to nie widziałem że się ukazał :D jakbym widział to bym nie wklejał.
Tymniemniej i tak czekam na opinie co sądzicie o takim handlarzu ściemniaczu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

[quote name='Retroaudio' timestamp='1387312432' post='3023278']
Tymniemniej i tak czekam na opinie co sądzicie o takim handlarzu ściemniaczu :)
[/quote]

Już w tamtym wątku wyjaśnili Ci niektórzy, że zanim napiszesz "ściemniacz", upewnij się!
1. Nawet jeśli był zepsuty, to mógł zostać naprawiony.
2. Zastosowano oryginalne części.
3. Już jest w Polsce lub w trakcie transportu do Polski - stąd informacja (i brak obaw), że sprzęt można odebrać osobiście.

Z drugiej strony, jak najbardziej może to być przekręt, ale tego nie wiesz, więc sprawdź, a potem dopiero wystawiaj komuś na forum opinię.

PS Co do samych zdjęć, to wykorzystywanie cudzych bez zgody autora jest zwykłą kradzieżą i to nie podlega dyskusji, ale... Może taką zgodę uzyskał po zakupie? Tego też nie wiemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eMeReKo' timestamp='1387312865' post='3023290']
Już w tamtym wątku wyjaśnili Ci niektórzy, że zanim napiszesz "ściemniacz", upewnij się!
1. Nawet jeśli był zepsuty, to mógł zostać naprawiony.
2. Zastosowano oryginalne części.
3. Już jest w Polsce lub w trakcie transportu do Polski - stąd informacja (i brak obaw), że sprzęt można odebrać osobiście.

Z drugiej strony, jak najbardziej może to być przekręt, ale tego nie wiesz, więc sprawdź, a potem dopiero wystawiaj komuś na forum opinię.

PS Co do samych zdjęć, to wykorzystywanie cudzych bez zgody autora jest zwykłą kradzieżą i to nie podlega dyskusji, ale... Może taką zgodę uzyskał po zakupie? Tego też nie wiemy!
[/quote]

Dla mnie "pełen oryginał" to sprzęt używany bez ingerencji, jeśli coś było zepsute a naprawione powinno być to uwzględnione w opisie a nie pełen oryginał. Po prostu nie lubię jak ktoś ściemnia i tyle. Jakby napisał - zakupiony w Anglii uszkodzony, profesjonalnie naprawiony słowem bym się nie zająknął. Ale jak widzę takie kwiatki to mnie krew zalewa. Podobnie jak widzę kolumny po wymianie zawieszeń a ktoś pisze - oryginał fabryczny. A mają z 30 latek :D Jakby napisał - po wymianie zawieszeń nie miał bym nic do tego bo pianki (resor górny :D) trzeba wymieniać. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

[quote name='Retroaudio' timestamp='1387315901' post='3023376']
Dla mnie "pełen oryginał" to sprzęt używany bez ingerencji, jeśli coś było zepsute a naprawione powinno być to uwzględnione w opisie a nie pełen oryginał. Po prostu nie lubię jak ktoś ściemnia i tyle. Jakby napisał - zakupiony w Anglii uszkodzony, profesjonalnie naprawiony słowem bym się nie zająknął. Ale jak widzę takie kwiatki to mnie krew zalewa. Podobnie jak widzę kolumny po wymianie zawieszeń a ktoś pisze - oryginał fabryczny. A mają z 30 latek :D Jakby napisał - po wymianie zawieszeń nie miał bym nic do tego bo pianki (resor górny :D) trzeba wymieniać. :D
[/quote]

Co ma naprawa wspólnego z "oryginałem"?
Jeśli mój sprzęt padnie i naprawię go w autoryzowanym serwisie, gdzie nowa cześć będzie identyczna z tą, którą montuje się w fabryce, to jak najbardziej mogę napisać, że sprzęt jest [u]oryginalny[/u]!
A to, że nie wspomnę o tym, że był naprawiany, to już jest tylko kwestia uczciwości, o ile ktoś o to zapyta, bo tak naprawdę, to niewiele osób sprzedających, i to nie tylko sprzęt audio, z takim entuzjazmem informuje wszystkich o fakcie pobytu sprzętu w serwisie, nawet jeśli to była naprawa gwarancyjna w serwisie autoryzowanym.

Naprawdę daj na luz :) Rozmiar buta ma Ci jeszcze w aukcji podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka. Na Audiogonie cały czas ogłasza się człowiek bodajże z Częstochowy który skupuje popsute klocki (wanted - all - nonworking), naprawia i wystawia na Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to dopiero robią innych w jelenia na samochodach.

Zasada nie ufaj nikomu jest bardzo pożyteczna...

Szkoda tylko, że nasz naród tak się wyspecjalizował w robieniu w jelenia rodaka... taki mały sport narodowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki angielski program na kanale " Discovery " o dwóch gościach remontujących samochody i odsprzedających je potem z zyskiem. Co należy wobec tego o nich sądzić, cwaniaczki czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facetowi a Anglii strzelil raptem jeden rezystor i lampa, zwykle czesci zamienne, ktos kupil sprzed, zrobil dwa luty, wymienil lampy, ale co tam, mozna go od razu posadzic o przekret i najlepiej o kradziez...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nookie736' timestamp='1387378240' post='3023986']
Facetowi a Anglii strzelil raptem jeden rezystor i lampa, zwykle czesci zamienne, ktos kupil sprzed, zrobil dwa luty, wymienil lampy, ale co tam, mozna go od razu posadzic o przekret i najlepiej o kradziez...
[/quote]

Witamy w Polsce, niestety. Tutaj jeden nie moze miec lepiej od drugiego bo od razu jest oszustem albo zlodziejem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marek.S' timestamp='1387380293' post='3024027']
Witamy w Polsce, niestety. Tutaj jeden nie moze miec lepiej od drugiego bo od razu jest oszustem albo zlodziejem....
[/quote]

[quote name='sly30' timestamp='1387380670' post='3024038']
..i pijakiem….bo każdy pijak to złodziej!!… :-)
[/quote]

Piękne! Czyli Czad, albo może lepiej, Górny Czad. Bez przesady, jesteśmy przecież Europejczykami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MarkN' timestamp='1387381785' post='3024057']
Piękne! Czyli Czad, albo może lepiej, Górny Czad. Bez przesady, jesteśmy przecież Europejczykami...
[/quote]Europejczykami tak, ale zza miedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jello' timestamp='1387375761' post='3023941']
Jest taki angielski program na kanale " Discovery " o dwóch gościach remontujących samochody i odsprzedających je potem z zyskiem. Co należy wobec tego o nich sądzić, cwaniaczki czy nie ?
[/quote]
No właśnie to chyba jest istota sprawy, ci goście ( o ile to ten sam program) kupują straocie /wkładają ileś tam pieniędzy + własną robotę i sprzedają (oczywiście z zyskiem) ale powiedzmy - nową jakość.
Jeżeli takie podejście przeniesiemy na audio to chyba nic w tym złego a nawet chyba wiele dobrego.
Jeżeli kupujemy zepsuty staroć i sprzedajemy ten sam zepsuty staroć tylko 2x drożej no to pewno tez nie jest przestępstwo ale nie wiem...cwaniactwo?
Problem, że nie wiemy czy tak właśnie było w tym wypadku bo faktycznie nie mamy całej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.