Skocz do zawartości
IGNORED

Dziwna awaria komputera, kto pomoże ?


Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu mój komputer dziwnie się zachowuje. Przyznam się że zrobiłem aktualizację biosu i być może to jest powodem, choć nie wiem. Komp zachowuje się tak, że po włączeniu po jakimś czasie, i tu różnie od kilku minut do nawet dwóch godzin (windows 8.1) najpierw nie można uruchomić żadnej aplikacji np. thunderbirda czy IE, o dziwo działają komunikatory gg i hangouts, można też otwierać dyski itp, po dalszym czasie wiesza się więcej i w końcu wywala ekran na niebiesko. Przeszukałem komp pod kątem wirusów (nic), instalowałem różne wersje biosu też nic, Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie (który element) szukać usterki ? Będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konflikt sterowników. Sprawdź w "informacjach o systemie" urządzenia powodujące problemy. Z tym że ja jadę jeszcze na XP-ku :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w biosie poustawiałeś wszystko jak trzeba ? Bardzo prawdopodobne jest też "dogorywanie" karty graficznej. Ale póki co możesz ją odinstalować i zobaczyć czy na sterach Windowsa będzie to samo się działo.

Kondensatory, te przy procku też należało by sprawdzić czy nie są wybrzuszone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad powrotem do 7 ki ale to trochę roboty, nie chciał bym się "nainstalować" i żeby okazało się to samo, ósemka chodziła mi spory czas dobrze, w biosie mam ustawienia zalecane tak jak poprzednio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest raczej albo biosowy albo sprzętowy, a wy mu każecie system zmieniać.
Ale jeżeli już, to ja bym przeinstalował ósemkę.
Podobne objawy miałem, gdy padała mi kiedyś płyta główna. Faktem jest, że Linux chodził dłużej niż XP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yogi' timestamp='1387397822' post='3024346']
Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie (który element) szukać usterki ? Będę wdzięczny.
[/quote]

Przetestuj dysk twardy. Ze skanowaniem powierzchni. Miałem podobne objawy i skończyło się jego wymianą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki błąd powoduje BSOD potem słuchaj ludzi powyżej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yogi' timestamp='1387397822' post='3024346']
wywala ekran na niebiesko
[/quote]
A są tam jakieś napisy na tym niebieskim, czy to tylko niebieska plansza? :) Jak są to trzaśnij fote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yogi' timestamp='1387485038' post='3025351']
jak jest blue to na gładko :) .... czy mogli byście poradzić jakiś sprawdzony program diagnostyczny ?
[/quote] Dobry i sprawdzony jest Glary Utilities, ale żaden z tych programów cudów nie czyni. Jak coś jest całkiem spieprzone to nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yogi' timestamp='1387485038' post='3025351']
jak jest blue to na gładko :) .... czy mogli byście poradzić jakiś sprawdzony program diagnostyczny ?
[/quote]

Pamiętam stare powiedzonko jeszcze z czasów gdy królowały komputery typu mainframe: jak już nic nie chodzi to diagnostyka jeszcze przejdzie i cos w tym jest. Przychylam sie do pomysłu pomęczenia sprzetu jakąś dystrybucją Linuxa typu Live CD. Plusem jest to, że możesz śmigać po necie, czytać jakąś dokumentację (o ile to robisz) a w tym czasie testujesz sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem kilka programów diagnostycznych na live cd, skanowanie dysku nic nie wykazało (mam ssd) natomiast po załadowaniu linuxa z testerami wywalił się od razu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo linux to słabizna... ;-)

Ustaw uruchamianie komputera z dysku zewnętrznego USB (lub zamień dyski), tam zainstaluj system i zobacz co się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Yogi' timestamp='1387610598' post='3026595']
wrzuciłem kilka programów diagnostycznych na live cd, skanowanie dysku nic nie wykazało (mam ssd) natomiast po załadowaniu linuxa z testerami wywalił się od razu :(
[/quote]

Nie chodziło mi o testowanie tylko zwykłą pracę na LiveCD.
Swoją drogą jest też LiveCD z Windowsem XP, możnaby spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

[quote name='Yogi' timestamp='1387610598' post='3026595']
wrzuciłem kilka programów diagnostycznych na live cd, skanowanie dysku nic nie wykazało (mam ssd) natomiast po załadowaniu linuxa z testerami wywalił się od razu :([/quote]
Przede wszystkim nic nie piszesz o konfiguracji własnego sprzętu, a to dość ważne.
Miałem podobny, co nie znaczy że taki sam przypadek - blue screen'a.
Powodem była padnięta pamięć RAM i choć na Linuksie dawało radę i system pracował to pod $M się sypał.
Całkiem możliwe, choć to tylko przypuszczenia, że masz uszkodzoną pamięć RAM, lub którąś z kości na dysku SSD i objaw blue screen'a w takim przypadku też może występować.
Rada, odzyskaj dane za pomocą Live Linux'a, a następnie przeinstaluj system (obojętnie na która wersję $M), zainstaluj sterowniki i sprawdź jak system wstaje i się zachowuje.
Czy sterowniki do komputera masz pod ten sprzęt na którym pracuje $M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też najbardziej podejrzewam ssd, choć po analizie jakimś tam programikiem do dysków ssd powiedziano mi że git pomada dysk sprawny, najpewniej wsadzę jakiś czysty dysk zainstaluję od nowa system i potestuję tak dłuższą chwilę, zobaczymy, pamięć sprawdzałem w każdą stronę i wygląda że jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.