Skocz do zawartości
IGNORED

jakie najslabsze ogniwo?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Moj system
Squezebox+hiend dac northstar design 192 dac
Wzm. Sansui au-x711
Kolumny jbl ti1000
Chce poprawic swoj sprzet i mysle co tutaj wymienić obecnie planuje zmiany kolumn ale czy to dobra droga i najslabsze ogniwo u mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie - ile masz do wydania ?
DACa nie znam . Na dzień dzisiejszy mądrym pomysłem jest DAC z regulowanym wyjściem i końcówka mocy .
Od wzmacniacza bym zaczął . Calyx CTI , Stello Ai500 , Xindak A600P może A600E .
Powyższe wzmaki napędzą większość kolumn z rynku i wtedy bym się skupił na kolumnach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił te dziwaczne kolumny całą resztę bym zostawił. Miałem okazję parę razy posłuchać kolumn vintage i zazwyczaj dawało to karykaturalny dźwięk nie wiem jak te ti1000 grają (95% ludzi z forum też nie wie...) Wymiana na współczesne kolumny pewnie da poprawę w kwestii naturalności brzmienia i przestrzeni te JBL to wielkie grube skrzynie pewnie walą basem, a co z budowaniem sceny, przestrzenią ? Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa polega na tym, że w ciemno to można wymieniać w nieskonczoność, a wynik i tak nie przyniesie satysfakcji. Jeżel jesteś już troszkę osłuchany to szukaj brzmienia '' własnego'' takiego, które sprawi tobie największą frajdę. Zaczął bym od posłuchania kilku kulumn głosnikowych różnej parafii z posiadanym wzmacniaczem Sansui, nastepnie podłączył jbl....nastepnie podmienił wzmacniacze......następnie, podmienił źródełka itd . wtedy bedziesz wiedział co w trawie piszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak monitory - miałem Ti 5000 LE, nie waliły basem, ale lepiej napisać nie słuchając..
Niech autor napisze czego oczekuje, a nie puste dywagacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to basem nie wala maja i przestrzeń i szczegoly na gorze to byla wysoka seria kiedys chociaż mysle zeby wlasnie kolumny dopasować tym bardziej ze mam wiekszy pokoj teraz i podłogowe bym kupowal i myślę że kolumny powinny najwiecej poprawic. To będzie trudna sprawa wzmacniacz po kilku probach wybralem sansui ze względu na cene jakosc zrodlo ze względu na odtwarzanie tylko plików musi zostać i tutaj wiele już nie poprawie bez wydatku duzych pieniędzy chociaz slyszalem bardziej mi odpowiadajace ale byly to tylko cd na dacach roznice byly male wiec pewnie kolumny na jakies wstegowe myślę zeby zacząć a lubie przestrzeń dynamike bardzo dobre wysokie dokładnie szczegolowe nie musza byc jakies super neutralne preferuje elektroniczna muzykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.