Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo i radio internetowe


nwobhm

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem już z Waszej pomocy, jeszcze nie dokonałem wyboru, ale wydaje mi się, że mam już bardziej sprecyzowane oczekiwania, więc pozwoliłem sobie jeszcze raz poprosić o sugestie znawców tematu :)

 

Staram się znaleźć zestaw stereo który spełni następujące warunki:

 

- radio internetowe (główne źródło dźwięku, włączone praktycznie non-stop jeśli jestem w domu)

- radio FM

- możliwość odtwarzania plików przez port USB

- mile widziane wifi, ale niekoniecznie, wystarczy LAN

- podłączony do tego komputer (czasem jakiś film, gra, muzyka z HDD, rzadziej płytka CD) - obecnie z niego odtwarzam radio internetowe, ale chciałbym nie musieć włączać komputera, żeby posłuchać ulubionej stacji.

 

Myślałem o takim wynalazku jak Yamaha R-N500 lub Onkyo TX-8050.

Druga opcja to sam wzmacniacz (który?) i podpięty do niego jakiś osobny internetowy/FM tuner radiowy z portem USB/karta SD? (który godny uwagi?)

 

Do tego wszystkiego oczywiście jakieś kolumny. Zestaw ma brzmieć uniwersalnie. Słucham prawie wszystkiego. Chciałbym po prostu wypełnić mieszkanie ciepłym brzmieniem, lepszym niż wiekowa wieża stereo, z której obecnie korzystam, ale jej dni są już policzone.

 

Sprzęt ma być nowy, nie mam czasu ani tyle wiedzy, żeby szukać czegoś używanego. Pokój ma ok 18m2.

 

Budżet około 3k pln.

 

Ktoś pomoże podpowiedzieć na co zwrócić uwagę? Za wszelkie sugestie w temacie będę wdzięczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując ampiltuner z siecią, możesz po dlna, przesyłać muzykę z kompa. Jeśli oba są w tej samej sieci, co da lepszy efekt niż połączanie jackiem z kompa. Ostatnio słyszałem yamahę rn500 z bostonami a 26 i grało to naprawdę ciekawie. Brzmienie było raczej ciepłe z dobrym basem i sceną, w budżecie chyba się zmieścisz.

 

Onkyo 8050, też fajne urządzanie, yamaha trochę lepszy bas i obsługa sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim wynalazku jak Yamaha R-N500 lub Onkyo TX-8050.

W tej sumie to tylko amplituner siecią. Yamaha jak najbardziej, choć są ciekawsze modele, osobny wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy, niestety będą sporo droższe. Do tego używane kolumienki, na przykład Dynaudio Audience 50 na porządnych standach i powinna być satysfakcja. Nie będzie za ostro i zbyt agresywnie. Po czasie, gdy będzie za mało dołu polecam jakiś subwoofer, typu REL lub Velodyne z dolnej półki. Te tańsze modele są na rynku już parę lat, wchodzą nowe modele, więc za ok. 1000 złotych będzie można coś znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie proponuję amplituner sieciowy Yamaha R-N500 (http://www.q21.pl/yamaha-r-n500.html) z kolumnami Roth Audio Oli RA2 (http://www.q21.pl/roth-audio-oli-ra2.html) lub jeśli szukasz bardziej ciepłego brzmienia, Indiana Line Nota 260 (http://www.q21.pl/indiana-line-nota-260.html). W przypadku decyzji na kolumny podłogowe natomiast, zwróć uwagę na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 20 (http://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-front.html).

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu laptok podłączony do amplitunera?

 

Nie, dziękuję. Napisałem już o tym w pierwszym poście:

 

ale chciałbym nie musieć włączać komputera, żeby posłuchać ulubionej stacji.

 

W przypadku decyzji na kolumny podłogowe natomiast, zwróć uwagę na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 20

 

Dziękuję bardzo za sugestię, celuję raczej właśnie w kolumny podłogowe. Postaram się posłuchać tych, które wspomniałeś. Na pewno zajrzę do Waszego salonu, jeśli tylko będę w pobliżu. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam urządzenia typu WD TV live ale w tym przypadku włączenie radia wiązałoby się również z odpaleniem TV (nie szukałem nie sprawdzałem czy jest opcja ustawienia żeby coś startowało automatycznie z tego urządzenia typu ulubiona stacja)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam urządzenia typu WD TV live ale w tym przypadku włączenie radia wiązałoby się również z odpaleniem TV (nie szukałem nie sprawdzałem czy jest opcja ustawienia żeby coś startowało automatycznie z tego urządzenia typu ulubiona stacja)

Pozdr.

 

Nie wchodzi w grę. Nie posiadam telewizora i nie planuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym z czystym sumieniem Marantza CM-R610, ale spełnia on wymagania budżetowe bez głośników, niestety :)

A może lepiej pomyśleć o Sony CMT-G2NiP, spełnia oczekiwania, wygląda niebanalnie i gra więcej niż przyzwoicie, no i jakieś 1200 zł w kieszeni zostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz jest fajny... podoba mi się. Oj kusisz :)

 

Bo to naprawdę kompleksowy sprzęt, ma wszystko co powinien posiadać, do tego typowe dla większych Marantzów brzmienie, zapas mocy i zamknięty jest w jednym "klocku". Przy głośnikach, które dobrze z nim grają typu QA2020i, BA26 zmieścisz się spokojnie w 4000 zł. Niemało, ale cena adekwatna do możliwości moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości na pewno większe (wbudowany odtwarzacz CD, wifi). Naprawdę ciekawa opcja. Marantz CM-R610 z takimi monitorami będzie miał lepsze brzmienie niż Yamaha R-N500 z jakimiś budżetowymi podłogówkami? Pewnie to kwestia gustu i trzeba posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości na pewno większe (wbudowany odtwarzacz CD, wifi). Naprawdę ciekawa opcja. Marantz CM-R610 z takimi monitorami będzie miał lepsze brzmienie niż Yamaha R-N500 z jakimiś budżetowymi podłogówkami? Pewnie to kwestia gustu i trzeba posłuchać...

 

Zależy co rozumie się przez "lepsze" Mam i Yamahę i Denona w 2 konfiguracjach, Yamaha dobrze sprawdza się w KD, w stereo niekoniecznie, pytanie jaką muzykę preferujesz. Denon w telegraficznym skrócie gra "cieplej", ma bardziej zrównoważone środkowe i dolne pasmo bez typowej dla wielu komponentów Yamahy krzykliwej góry i momentami efekciarskiego zamiast efektywnego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma wszystko co powinien posiadać, do tego typowe dla większych Marantzów brzmienie, zapas mocy i zamknięty jest w jednym "klocku".

Owszem ma wszystko, ale niestety zapasem mocy to urządzenie nie dysponuje. W porównaniu choćby do wymienionej wcześniej Yamahy R-N500 dysponującej większą mocą- jest wręcz niewydolny prądowo. Zresztą wystarczy porównać wagę urządzenia 9,8 kg do 4,3 kg i zastosowany tam zasilacz. Jest to odpowiednik mini wieży Yamahy czy Denona wyłącznie do niewielkich pomieszczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma wszystko, ale niestety zapasem mocy to urządzenie nie dysponuje. W porównaniu choćby do wymienionej wcześniej Yamahy R-N500 dysponującej większą mocą- jest wręcz niewydolny prądowo. Zresztą wystarczy porównać wagę urządzenia 9,8 kg do 4,3 kg i zastosowany tam zasilacz. Jest to odpowiednik mini wieży Yamahy czy Denona wyłącznie do niewielkich pomieszczeń.

 

Owszem Yamaha dysponuje większą mocą (w zależności od impedancji głośników od 20-45 W na kanał, więc nie jest to jakaś przepaść, piszesz o niewielkich pomieszczeniach - wg mnie 25 m2 to w naszych, większości mieszkaniowych, a nie "domojednorodzinnych" realiach, jest raczej pomieszczenie średnie, za niewielkie uznaje się powierzchnię do 12 m2. Oczywiście punkt widzenia zależy od stanu posiadania. Nie jest moim celem deprecjonowanie zalet R-N500, po prostu w moim przypadku w ogóle nie zastanawiałem się nad pełnowymiarowym komponentem, miało być małe ciałem i duże możliwościami, Marantz mi to zapewnił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz mi to zapewnił.

I wcale nie wątpię, refleksja przychodzi dopiero wtedy gdy dany sprzęt bezpośrednio porównamy z innym, wtedy zaczynają pojawiać się wady. Jednakże waga urządzenia, a w szczególności moduł zasilania w wydajności prądowej ma spore znaczenie. Obecne sprzęty zazwyczaj są zunifikowane, są uniwersalne i podłączenie na przykład innych kolumn nie wiąże się, tak jak kiedyś, ze znacznym pogorszeniem jakości dźwięku czy też jego uszkodzeniem. Dlatego wszystko do siebie pasuje i "gra".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcale nie wątpię, refleksja przychodzi dopiero wtedy gdy dany sprzęt bezpośrednio porównamy z innym, wtedy zaczynają pojawiać się wady. Jednakże waga urządzenia, a w szczególności moduł zasilania w wydajności prądowej ma spore znaczenie. Obecne sprzęty zazwyczaj są zunifikowane, są uniwersalne i podłączenie na przykład innych kolumn nie wiąże się, tak jak kiedyś, ze znacznym pogorszeniem jakości dźwięku czy też jego uszkodzeniem. Dlatego wszystko do siebie pasuje i "gra".

 

No tak, jak napisałem, co prawda założyciel wątku nie napisał jaką docelowo przestrzeń ma zapełnić, a wiele zależy od tego w przypadku sekcji wzmacniacza i doboru kolumn, ale podkreślił inne cechy sieciowe, a w tym przypadku gdy patrzę na tradycyjnie nie najbogatszy wyświetlacz Yamahy to nie wiem czy korzystanie z sieci jest tak niekłopotliwe jak w przypadku 3-liniowego OLED-a Marantza :) Dla wielu nie będzie to mieć znaczenia, ale 610 ma w pełni polski interfejs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda założyciel wątku nie napisał jaką docelowo przestrzeń ma zapełnić

 

Ekhm, czy aby na pewno? A to:

 

Pokój ma ok 18m2.

?

 

:-)

 

Poleciłbym z czystym sumieniem Marantza CM-R610, ale spełnia on wymagania budżetowe bez głośników, niestety :)

 

A Marantz MCR510? Dużo gorzej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem tych 18 m2 - wówczas tym bardziej sprawdzi się moja propozycja :)

A M-CR510 jest właściwie identyczny z 610, ale dyskwalifikuje go jeden z Twoich wymogów: radio FM, 510 posiada tylko i wyłącznie funkcje sieciowe, brak tunera i odtwarzacza zdyskwalifikował go w momencie dokonywania zakupu przeze mnie, wszystko jest fajnie dopóki masz dostęp do sieci, w przeciwnym razie pozostaje CI podłączenie zewnętrznego źródła w postaci pendrive'a, dysku itp. Pozostałe parametry bz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w takim razie pozostaje mi raczej Yamaha R-N500, lub... dołożenie tysiaka do M-CR610 :/ Muszę obejrzeć, posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze sie do tematu z takim pytaniem mam pokój 25m2 chciałbym kolumny podłogowe malodika bl40 do tego wzmacniacz marantz pm-6004 i pomuślałem zeby podłączyć do tego jeszcze M-CR610 co możecie mi powiedzieć o takim zestawieniu. pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze sie do tematu z takim pytaniem mam pokój 25m2 chciałbym kolumny podłogowe malodika bl40 do tego wzmacniacz marantz pm-6004 i pomuślałem zeby podłączyć do tego jeszcze M-CR610 co możecie mi powiedzieć o takim zestawieniu. pozdrawiam.

 

Zastanawiam się po co chcesz łączyć zintegrowany zestaw sieciowy z własnym amplitunerem i łączyć go jeszcze z wzmacniaczem? Bez sensu. Albo pozostajesz przy gabarytach mini (przy tym metrażu i planach połączenia z podłogówkami mało perspektywiczne, choć nie nierealne) albo idziesz w pełnowymiarowe klocki systemowe, czyli PM-6004+odtwarzacz sieciowy (o ile wiem Marantz nie ma czegoś w rozsądnych pieniądzach poza referencyjnym NA-11S1). Nie lepiej pomyśleć o zastosowaniu po prostu amplitunera z funkcjami sieciowymi, analogicznymi do Melody Media, np. NR1504/1604 albo lepszym SR5008?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.