Jump to content
IGNORED

Tuner harman/kardon tu950 nie stroi przy włączonym RDS

danielxj600

Recommended Posts

Witam.Problem jak w temacie.Zakupiłem tuner TU950 za "okazyjną" cenę 400zł na aledrogo. Podłączyłem,uruchamiam strojenie... i nic.Przelatuje w kółko ,lekko zwalniając w miejscach gdzie powinny być stacje(na włączonym rds).Gdy wyłączę rds łapie około 10 stacji (mieszkam w Toruniu). Te stacje które złapie to na stereo lekko szumią.Podczas wyszukiwania "znajduje" też "stacje" gdzie nic niema po za szumem i trzaskami. Podejrzewam uszkodzenie. Na znalezionych stacjach gdy włączę rds to wyświetla.

Sprawa która mnie interesuje to czy na włączonym rds powinien znaleźć stacje? Sygnał wyświetlany waha się od 38dB do 50dB w zależności od stacji. Antena to drut miedziany ok.1.5m leżący poziomo. Z zawodu jestem mechanikiem samochodowym i na elektronice się nie znam,choć wiem co to lutownica i miernik :) .Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dzięki za zainteresowanie. Ale.. Mieszkam na Skarpie.Mój poprzedni sprzęt audio to sony chc-cl3 (ot taki plastik) i łapało 2 razy więcej stacji na krótszym ,cieńszym (takim chińskim) kablu. Z opinii tego tu950 wynika że jest to wysoki model i łapie nawet słabe stacje na byle drucie. Antenę oczywiście mogę kupić.Nie w tym problem.Lecz czy to w niej leży problem czy nie jednak w tunerze.

• 4 weeks later...

Witam. Może komuś się przyda. Tuner był uszkodzony.Został naprawiony przez sprzedawcę. Na drucie (tym co przedtem) zbiera sporo stacji po mimo włączonego rds. Z resztą nie zauważyłem różnicy w strojeniu z rds czy bez. Zainstalowałem antenę SV-TOTAL na ścianie przy oknie mojego pokoju (blok II piętro) oczywiście na zewnątrz :). Zbiera nawet lokalne stacje z Bydgoszczy. Śmiga aż miło :))

E.. No tego nie wiem.Nawet się nie dopytywałem.Jestem mechanikiem i o elektronice wiem tyle ile mi powie mój kolega (technik elektronik) :). Wiem tylko tyle że gość zajmuje się naprawą i handlem rtv. Podobno pracownik siedział nad tym 2 dni i nie doszedł,to on to przejął i też się długo z tym bawił. No tak przynajmniej twierdzi ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.