Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Arcam AVR350


Veniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Przeglądam to forum od dawna, nie ukrywam jednak że dopiero zakup amplitunera zmusił mnie do rejestracji i założenia tematu :)

Proszę o poradę w doborze kolumn do Arcam AVR 350. Sprzęt będzie używany w pokoju ok 20m2. Na początek chciałbym kupić same fronty (mogą być używane), w przyszłości jednak chciałbym to rozbudować do systemu 5.1. Bardzo zależy mi na dobrej jakości stereo, KD będę używał sporadycznie. Przeszukiwałem forum, jednak nie potrafiłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi (wiem, odsłuch to podstawa) n.t. kolumn nadających się do ciężkiej muzyki. Mam na myśli od klasycznego (pop/)rocka typu Pink Floyd, Queen, Scorpions, po bardzo ciężkie odmiany metalu pokroju Death, Cynic, Deicide, Behemoth etc. Na fronty chciałbym przeznaczyć maksymalnie do 2 tys. zł, chciałbym żeby dźwięk był dynamiczny, selektywny, ścieżki basowe wyraźne, lecz nie dudniące - najważniejsze są jednak gitary. Spotkałem się z dobrymi opiniami n.t. Paradigm, Klipsch ale również dużo pozytywnych opinii mają Tonsil Maestro, lub Siesta (do których podchodze bardzo sceptycznie).

Bardzo proszę o pomoc, dużo będzie zależało od opinii jaką uzyskam na tym forum, ponieważ mogę mieć problem z odsłuchem.
Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz konfigurację, zaproponowałbym Ci kolumny Roth Audio Oli RA3 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra3.html) lub jeśli budżet pozwoli, największe RA4 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra4.html), chociaż moim zdaniem RA3 spokojnie sobie w Twoim pomieszczeniu poradzą.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja techniczna:
- Magnetycznie montowany grill
- 1" przetwornik wysokotonowy
- Dwa przetworniki 5.25" średnio i nisko tonowe
- Impedancja 6 omów
- Skuteczność 85dB
- Pasmo przenoszenia 55Hz-20kHz
- Maksymalna moc 120W
- Wymiary 884x180x212mm
- Waga 11.2 (jedna kolumna)
Kolejne gówno poleca Q21,ile tu już osób zrobiono ,teraz sprzedają polecane cuda,ze sporą stratą.
kolumny mają słabą skuteczność.
Basu zero,jedne z gorszych szrotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Dariusz964 dzięki za informacje. Pracuję w handlu już ładnych kilka lat i doskonale wiem jaki jest los mało świadomego klienta, który szuka dobrego zakupu :) Myślałem, że to forum mnie trochę nakieruje co powinienem kupić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Arcama to raczej oczekujesz dobrej stereofonii,oraz dynamiki,nikt z dystrybutorów nie poleci ci starych kolumn,tylko te czym handlują,i na których mają największą marże,ewentualnie te co były modelami demo,zaoferują ci w dobrej cenie jako nowe.Znam parę salonów i we Wrocławiu i w Warszawie,tak właśnie postępują.
Nie miałem do czynienia z amplitunerami Arcama,Musisz jednak kupic w ciemno jakies paro letnie B&W,Tannoye,Paradigmy,lub nowe Polskie kolumny.Jeszcze jest Taga Platinum,ale sporo stracisz jak ci nie podpasują,musisz sam zdecydować.Kolumny starsze markowe jak trafisz bedzie super jak nie to odsprzedasz z nie dużą stratą,albo jeszcze zarobisz ,nowe Polskie można zarezykowac ,podobnie Tagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.