Skocz do zawartości
IGNORED

Przeróbka Pro-Ject Debut III/Phono USB


Piotr Zalewa

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wyprowadzić sygnał na phono zewnętrzne.

Mam już gniazda RCA i 2 kable "złączki".

Oglądałem środek i nie wygląda to skomplikowanie.

Jedno pytanie mnie nurtuje, czy wyjście RCA powinno iść bezpośrednio z wkładki, czy jest tam przewidziany jakiś układ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą Piotr.

Lepiej poszukaj mechanicznego przełącznika.

 

Problem dotyczy obciążenia wkładki. Jak wkładka będzie widziała oba odbiorniki to spadnie widziana rezystancja (równoległe połączenie rezystancji wejścia pierwszego i drugiego) i posumuje się pojemność (odbiorników, dodatkowych kabli itd) i wkładka nie będzie w swoim ulubionym sosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą Piotr.

Lepiej poszukaj mechanicznego przełącznika.

 

Problem dotyczy obciążenia wkładki. Jak wkładka będzie widziała oba odbiorniki to spadnie widziana rezystancja (równoległe połączenie rezystancji wejścia pierwszego i drugiego) i posumuje się pojemność (odbiorników, dodatkowych kabli itd) i wkładka nie będzie w swoim ulubionym sosie.

 

Odbiorniki nie beda polaczone rownolegle. Chce odlaczyc wewnetrzne phono od wkladki i podlaczac ja tak jak zewnetrzne - przez RCA. Nie wiem jedynie czy pomiedzy RCA wkladki a wkladka powinien byc jakis uklad, czy tez sygnal wyprowadzany jest bezposrednio na RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...Nie wiem jedynie czy pomiedzy RCA wkladki a wkladka powinien byc jakis uklad, czy tez sygnal wyprowadzany jest bezposrednio na RCA.

 

Sygnały z wkładki bezpośrednio na gniazda RCA.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeróbka wykonana - gra bardzo dobrze.

Chcę jedynie wymyśleć coś, by odłączać pre gramofonowe, gdy nie jest używane.

Jeśli podłączy się nieużywane pre do wzmacniacza pojawia się buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie to wlasnie nie wiem.

Oba RCA sa podlaczone do glownego uziemienia na ktorym jest tez pre gramofonowe.

Buczy tylko gdy pre podlacze do wzmacniacza (bez sygnalu) a wzmacniacz gra bezposrednio z wkladki (przez wlasne pre).

Przeszkadza to tylko gdy chce porownac phono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba RCA sa podlaczone do glownego uziemienia na ktorym jest tez pre gramofonowe.

 

Nie rozumiem. Jak RCA do głównego uziemienia?

 

RCA idzie do RCA, a uziemienie gramofonu do uziemienia przedwzmacniacza lub wzmacniacza w zależności co gra.

Buczy tylko gdy pre podlacze do wzmacniacza (bez sygnalu)

Czy wtedy pre jest połączone z gramofonem, czy buczy sam przedwzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jak RCA do głównego uziemienia?

 

Do tego samego miejsca do którego wcześniej podłączone było RCA wychodzące z pre

 

Czy wtedy pre jest połączone z gramofonem, czy buczy sam przedwzmacniacz?

 

Pre jest włączone, ale nie jest podłączone do wkładki - na wejściu nie ma sygnału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre jest włączone, ale nie jest podłączone do wkładki - na wejściu nie ma sygnału

No to albo masz wadliwy przedwzmacniacz, albo kable mają przebicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo masz wadliwy przedwzmacniacz, albo kable mają przebicie.

 

Żeby nie było wątpliwości - masa wszystkich 6 RCA jest połączona ze sobą, a gdy podłączę pre (4 RCA są parami połączone) to wszystko gra bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości - masa wszystkich 6 RCA jest połączona ze sobą, a gdy podłączę pre (4 RCA są parami połączone) to wszystko gra bez zarzutu.

Mógłbyś trochę bardziej obrazowo. Może jakiś mały szkic połączeń.

Powoli zaczyna brakować mi wyobraźni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1, 2 - RCA istniejące od kupna - wyjścia z wbudowanego pre

 

Na zielono - mod

3, 4 - RCA - wejście do wbudowanego pre

5, 6 - RCA wyjście bezpośrednio z wkładki

 

Na niebiesko - masa

-

 

Modyfikacja dała mi możliwość użycia zewnętrznego pre gramofonowego

Jeśli połączę 3 z 5 i 4 z 6 wówczas mogę skorzystać z pre wbudowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.