Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do HEGEL H80


greenmack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Wczoraj po odsłuchu zapadła decyzja wymiany zestawu, aktualnie jest denon pma700 + kef Q50.

Pojechalem na odsłuch z chęcia wymiany tranzystora na jakąs lampe ale na moje nieszczescie miły pan zapodał mi HEGLA H80 no i było po temacie, lampy poszły na pólke i na placu zabaw został tylko hegel.

 

Teraz moje pytanie:

Aktualnie posiadam KEFy Q50 i z denonem radzą sobie srednio ale muszą na jakis czas zostac bo wymiana całosci to troche za duzy koszt jak na jeden strzal.

Odsłuch robilismy na Kef Q700 i wszystko bylo tak jak trzeba ale zastanawiają mnie te ''nowe'' podzialy w Kefach. Kiedys byla linia Q i potem chyba ''preference'' czy jakos tak. Teraz doszłą linia R i niestety jej nie mieli w salonie.

 

Czy ktos mial mozliwosc posłuchania lini R i jak ona sie ma do lini Q?

 

 

Przed przyjazdem na odsłuch bylem pewien ze wymienie glosniki na inna firme niz kef bo w Q50 bas jest raczej szybki,dobrze wysterowany ale nie schodzi tak nisko jakbym chcial ale po posłuchaniu nowych Q700 calkowicie zmienilem zdanie i dalej chce isc w tą firme.

 

Lubie raczej muzyke z niskim basem jakis trip-hop i to jest ok 90% mojego repertuaru ale czasem wpadnie Dżem a i kaliber44 tez czasem zagosci.

Pomieszczenie aktualne to 15M2 a docelowe ok 17M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe Q700 to smiało można powiedzieć, że odchodzą właśnie od dotychczasowego

brzmienia wyeksponowanej średnicy i co się z tym wiąże kierowania się ku określonym gatunkom muzycznym....

Nowa seria posiada dużo bardziej liniową charakterystykę aniżeli jej starsi bracia.

Brzmienie jest bardziej detaliczne,precyzyjniejsze jeśli chodzi o wysokie tony.

Również niskie tony uległy poprawie, lepsza motoryka,zejście,większa obfitość ....

 

Q700 stały się kolumnami dość uniwersalnymi.

 

Odsłuchując KEF R700 odniosłem wrażenie, że tutaj brzmienie ewidentnie idzie w stronę finezji, neutralności.

Nie eksponują raczej żadnego skraju pasm, brzmienie jest odpowiednio detaliczne, nasycone

jednakże wciąż zachowuje równowagę tonalną.

Ewentualnie jeśli chodzi o niskie tony mógłbym powiedzieć, że były dość ekspansywne

i na niektórych kawałkach swoją potęgą odstawały od reszty...

 

Również jeśli chodzi o mniejsze R500 możemy mówić o liniowości charakterystyki.

Bynajmniej średnica nie dominuje nad resztą.

Zachowują też niezłą podstawę basową.

 

Ogólnie odnoszę wrażenie, że seria R jak i nowa Q wypuszcza do przodu dolny zakres.

Może się to spodobać osobom którym brakowało basu we wcześniejszych produktach KEFA.

Oczywiście większy nacisk położony jest też na zrównoważenie tonalne, już nie mamy do czynienia

z faworyzowaniem średnicy

 

Jak faktycznie zdecydujesz się na H-80 to da Ci dość szeroką paletę wyboru kolumn.

Oferuje naturalny plastyczny dźwięk o niezłej dynamice i doskonałym sprężystym basie.

Szczególnie podobała mi się w nim gęsta, wyrazista średnica.

Oczywiście wysokie zachowują odpowiednią detaliczność a i powiedziałbym lekkie rozjaśnienie.

 

Myślę że zgra się dobrze zarówno z nowymi produktami Kefa

jak i np. Vienna Acoustics,Esa, Studio 16Hz, Audio Academy, Pylon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie tez wlasnie wydawalo, u mnie w 50 wokal i cały srodek jest wywalony ''na twarz'' a te 700 zagrały juz calkiem inaczej,bardziej delikatnie i aksamitniej,spokojniej.

Rozumiem ze wersje R i Q grają bardzo podobnie i czy jest sens wykladanie wekszej kasy za R??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przypadku serii R jaki i nowej serii Q można mówić o pewnych podobieństwach.

Obie serie odstają od starej szkoły grania i dąża do wyrównania pasma...

Jednakże jeśli mowa o R to gra w porównaniu z Q oczywiście z jeszcze większą finezją, naturalnością.

Brzmienie jest dojrzalsze, dokładniejsze. Scena budowana jest z precyzyjniejszymi lokacjami.

Niskie tony posiadają lepszą motorykę, zejście...Inna jest dynamika

 

Także czy warto dopłacać to rzecz względna, pomimo podobieństw seria R jest napewno

jescze lepiej dopracowana..

Najlepiej samemu posłuchać, porównać i wtedy odpowiedzieć sobie czego tak naprawdę

oczekujemy od brzmienia.

Czy to co dokłada seria R warte jest dla nas dopłacenia pieniędzy:)

 

Napewno przydałoby się bezpośrednie porównanie

wymienionych przez Ciebie wcześniej Q700 oraz R500.

Różnica ok 2000zł a różnica w jakości dźwięku może wcale

nie taka duża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak na 16m można mieć trochę obaw...

jednakże dużo zależy od samego rozstawienia i adaptacji akustycznej.

 

Przy zachowaniu odpowiednego symetrycznego rozstawienia

z zachowaniem odpowiednich odległości od ścian,

zastosowaniu grubej wykładziny-dywanu na podłodze,

mat akustycznych-paneli czy specjalnej gąbki na ścianach dałoby radę

je ogarnąć nawet i w 16m :)

 

W moim pokoju w miarę dobrze zaadoptowanym

akustycznie o powierzch.15m

odsłuchiwałem właśnie R-500 jak i nieraz sporo większych konstrukcji..

Z efektem dudnienia, duszenia się kolumn, pogłosów czy innych niepożądanych

nie miałem do czynienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słaba adaptacja pomieszczenia to masz rację

Może być w 16m kiepsko

 

Q500 jak najbardziej warte odsłuchania.

Równie w ich przypadku położono większy nacisk na spójność niż w przypadku

Twoich.

Brzmią bardzo detalicznie z otwartą górą pasma, średnica właśnie neutralna.

Może się podobać.

Co do niskich tonów zaobserwowałem powściągliwość względem Q700 czy R500.

Oczywiście powinny być lepsze niżeli w Q50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zgadzam się z przedmówcami, nowa seria Q i R gra równiej z lepszym basem. Biorąc jednak pod uwagę integrę Hegel H80 oraz wielkość pomieszczenia, moim zdaniem najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłaby kolumna Kef R500. Często taka konfiguracja jest wybierana przez naszych Klientów.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do maszego salonu na odsłuchy, mamy serię R i Q w salonie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel wrescie w domu

testowane 700 roznią sie gigantycznie od Q50 niestety na niekorzysc starszego modelu.

Sprzet poprostu kompletnie nie gra,sucho,sztywnie i bez polotu, magia delikatnosci prysła i pozostala wielka kupa.

 

Teraz czas na zmiane głosnikow i znowu pozostane z niegrającym sprzetem przez jakis czas..;/;/;/;/

 

mam nadzieje ze choc troche sie poprawi jak wzmacniacz sie ''dotrze''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.