Skocz do zawartości
IGNORED

TRANSPARENT AUDIO REFERENCE/ebu


bubusia

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje dobrego kabla aes/ebu, czy warto kupic tego transparenta, czy wszystko z nim ok, ma jakies inne koncowki, moze to starsza wersja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma ten przewód. Bardzo dobry, nasycony i organiczny dźwięk. Dobry stosunek jakości do ceny.

Poszukałbym jednak nowszego egzemplarza, z nowszymi wtykami Neutrika. Pojawia się od czasu do czasu na Allegro lub giełdzie hifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tego Transparenta nie znam, ale z kabli cyfrowych mogę polecić kabel polskiej firmy Velum. U mnie pomiędzy transportem CD a dac jest wpięty Velum Reference BlueS AES/EBU. Jeżeli jesteś z Krakowa albo okolic to mogę wypożyczyć kabel na odsłuch.

 

pozdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma ten przewód. Bardzo dobry, nasycony i organiczny dźwięk. Dobry stosunek jakości do ceny.

Poszukałbym jednak nowszego egzemplarza, z nowszymi wtykami Neutrika. Pojawia się od czasu do czasu na Allegro lub giełdzie hifi.

Nie lepiej samemu kupić nowe wtyki i wymienić? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A tak na poważnie kabel jest na prawdę b.dobry.

Wszystko niestety jak zwykle zależy od tego jakie masz żródło i pozostałe komponenty.

Chcesz szybszego i jaśniejszego dżwięku czy raczej przeciwnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się poniższym kabelkiem.

Wg. mojej oceny nie ma nic lepszego ;)

 

Kurde tak niszczyć i zaginać głupi kabel do zdjęcia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Poszukuje dobrego kabla aes/ebu, czy warto kupic tego transparenta,

Co prawda robiłem porównanie na Coaxie ale myślę, że różnice przekładają się na AES/EBU.

Wymieniłem z czystym sumieniem Transparenta Reference na Harmonixa HS-102.

Mniej więcej cena ta sama a Harmonix jest bardziej precyzyjny, bez zbędnych wyostrzeń i ma większe wypełnienie na średnicy. Bas na porównywalnym poziomie.

Reguł oczywiście nie ma, będzie zależało od całej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o charakter to w tym miejscu cos neutralnego bez wyostrzen na gorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o charakter to w tym miejscu cos neutralnego bez wyostrzen na gorze

Kabel referencyjny tylko cena przesadzona. Na audiomarkt jest za 400 eurasów i tyle warto dać. Jest tylko jedno ale, reszta kabli też musi być transparenta z serii reference lub wyżej a to już bolesny wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Rowniez Gram na Siltech,u Polecam kabelek rewelacja...

;)

 

A jaki model masz jeżeli można wiedzieć?

Jeżeli inny niż ja to jestem ciekawy twoich wrażeń z obcowania z tym kabelkiem?

Ciekawe czy są takie jak moje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem harmonixa hs 102, cena 650e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest tez transparent za 400e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego kabelka tyle, że w wersji RCA i uważam że jest b. dobry i czego jak czego, ale wyostrzeń bym mu nie przypisywał...

Ale wiadomo w każdym systemie jest inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

 

A jaki model masz jeżeli można wiedzieć?

Jeżeli inny niż ja to jestem ciekawy twoich wrażeń z obcowania z tym kabelkiem?

Ciekawe czy są takie jak moje? ;)

Ja posiadam 770L glosnikowe i 770i XLR jak i SQ28 MK2 XLR kabelkii sa Bezkonkurencyjne a mialem naprawde mnostwo kabli z niemalze najwyzszej polki cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kablach cyfrowych nie ma za wielkich różnic pomiędzy xlr a rca w brzmieniu. Co innego w ic - tutaj jest niemalże przepaść na korzyść xlr.

Siltech zjadł zęby na produkcji kabli cyfrowych i zna się na nich jak żadna inna firma kablarska. Aktualnie gram na dwóch cyfrówkach Siltecha

1.HF 8 SI pure Silver x 2 skręcony do wersji XLR

2.HF 9 G3 pure Silver - Gold wersja rca

Obydwa brzmią wyśmienicie i trudno jednoznacznie określić lidera - każdy z nich odrobinkę różni się od drugiego chyba że będziemy porównywać je z dużo lepszymi

cyfrówkami jak chociażby Kubala - Sosna Emotion albo Stealth Varidig Sextet które uplasowane są w czołówce - ale kosztują też znacznie więcej od omawianych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim to systemie masz takie znakomite granie?............w Twoim?.................a to nowina??-prima aprilis jest też 1,ale kwietnia!!

 

Muszę Cie rozczarować mój system różnicuje kable cyfrowe zarówno rca jak i xlr-y.

Te Siltechy to naprawde takie dobre są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Te Siltechy to naprawde takie dobre są?

Trzeba samemu spróbować w swoim systemie.

Moim zdaniem Siltech Golden Ridge II to b.dobry kabel cyfrowy (innych Siltechów nie znam).

Neutralny , nic nie gubi i nic nie dodaje w przekazie.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę Cie rozczarować mój system różnicuje kable cyfrowe zarówno rca jak i xlr-y.

SA nie czytasz dokładnie wpisów. Po za tym na McIntoshach wszystko gra ' najlepiej '. Jezeli nie znasz cyfrowych Siltechów to nie jesteś Starym Audiofilem tylko AŻwN co znaczy Audiofilem Żyjącym w Niewiedzy - he, he, a tak na serio to Siltech był prekursorem cyfrówek w Europie w latach 90. Jak SA nie może znać najstarszej firmy kablarskiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gra u mnie transparent, świetna przestrzen bez wyostrzen-dobrze pasuje do revelation, jestem zadowolony, w najblizszym czasie porownam do kabla kolegi z forum, ciekawe jak to porownanie wypadnie, musze jednak przyznac ze nad po hdmi gra rowniez b dobrze, czasami kusi mnie jakis lepszy hdmi, chociaz nie wiem czy to ma sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z tematu, nabyty za 1.8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to b. dobry kabel jest....mam podobne spostrzeżenia co do jego działania. I ogólnie do produktów tej firmy.

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.