Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa Onkyo a-8640, proszę o pomoc.


mr_kamil1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli teraz jest dobrze, to pozostaje dwie możliwości. Z wyjścia końcówki mocy sygnał idzie do gniazd głośnikowych poprzez styki przekaźnika i styki przełącznika głośników. I jedno i drugie wyeliminowaliśmy podłączając głośnik pod wyjście VCT które jest bezpośrednim wyjściem końcówki mocy. Tak więc albo przełącznik głośników ma zanieczyszczone styki albo przekaźnik. Zacząłbym od tego drugiego. Jeśli to możliwe, to wylutuj przekaźnik, rozbierz go, chyba że da się to zrobić bez wylutowania i przeczyść styki. Jest też możliwe że jest to jakiś zimny lut na drodze od wyjścia końcówki do gniazd głośnikowych. Najpierw jednak zacznij od przekaźnika ponieważ on jest najbardziej podejrzany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.

 

Co prawda nie wylutowałem przełącznika kolumn, ale solidnie go przeczyściłem kontaktem S. Wydaje mi się, że pomogło:) Generowałem różne sygnały i nie usłyszałem żadnych charczeń, a w pokoju było już na prawdę nieprzyjemnie głośno. Mam nadzieję, że taki stan pozostanie na dłużej. Tak czy inaczej, będę informował, gdyby coś się zmieniło.

Jeśli dobrze rozumiem, to w razie czego można zrobić mostek przy odpowiednich pinach przełącznika, gdyby nie pomogło albo wymienić cały przełącznik?

 

stern, po raz kolejny wielkie brawa i podziękowania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przekaźnika nie ruszałeś?

 

Przełącznik kolumn można oczywiście w razie potrzeby zmostkować jeśli nie ma potrzeby przełączania pomiędzy zestawami. Wymienić też można ale nie wiem skąd wziąć nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnika nie ruszałem, bo już wcześniej go czyściłem. Niestety siedzi tam przekaźnik 6 nożek na cewke 24v, chyba nierozbieralny. Można najwyżej zdjąć górną osłonę, ale dół zdaje się jest zalany na stałe. Nie chciałem tego dokładnie sprawdzać, bo w poznaniu nie do kupienia, a i w internecie nie znalazłem.

 

Nie ma potrzeby zmieniania między zestawami więc w razie czego zmostkuję.

 

Ten wzmacniacz ma możliwość zasilania zestawu A lub B (minimum 4ohm) lub A+B (8ohm). Na chwilę przełączałem na opcję A+B i dźwięk jest trochę inny. To normalne? Rozumiem, że dla wzmacniacza lepiej będzie jak zostanę przy A lub B?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest podłączony tylko jeden zestaw to nie jest istotne czy przełącznik jest w pozycji A+B czy też samo A lub samo B.

 

Przekaźnika nie ruszałem, bo już wcześniej go czyściłem. Niestety siedzi tam przekaźnik 6 nożek na cewke 24v, chyba nierozbieralny. Można najwyżej zdjąć górną osłonę, ale dół zdaje się jest zalany na stałe.

 

Jak go czyściłeś jeśli twierdzisz że jest nierozbieralny? Nie bardzo to jest zrozumiałe.

 

Zdjęcie górnej osłony jest wystarczające aby dobrać się do styków

 

Jeśli pomogło psiknięcie przełącznika głośników to przekaźnikiem nie ma się co przejmować na razie.

Gdyby zaczął on kiedyś szwankować to nie będzie można go zmostkować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go czyściłeś jeśli twierdzisz że jest nierozbieralny? Nie bardzo to jest zrozumiałe.

 

Zdjąłem górną osłonę, przeczyściłem kontaktem S i to wszystko. Jeśli coś zacznie się z nim dziać to będę kombinował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem górną osłonę, przeczyściłem kontaktem S i to wszystko.

 

No i o to chodziło, nic więcej nie trzeba tam robić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.