Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy M2 wzmacniacz i rozmieszczenie


NikTaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Choć podobny wątek ukazał się niedawno to ja poszukuję wzmacniacza do 400 zł. Polecany jest do tego zestawu Cambridge Audio A5, ale ten model, tak odstrasza mnie wyglądem, że nie mógłbym się na niego zdecydować. A zatem, co innego?

Drugim pytanie będzie, jak rozmieścić głośniki w pokoju? Zdjęcie dodaję w załączniku. Najczęściej słucham muzyki przy biurku, ale też leżąc na kanapie. Trudnym wydaje mi się zatem rozmieszczenie głośników w takiej konfiguracji :D

Trzecie pytanie. Dlaczego na jednym forum polecają - Radmory, stare Altony czy Altusy jako sprzęt najlepszy do jakiejś tam kwoty, na drugim forum - już zamiast Radmora Yamaha w tej samej kwocie, a tutaj - głośniki i wzmacniacze (jak np. Camridge Audio) o których istnieniu wcześniej nie wiedziałem?

Z czego odtwarzać muzykę? Z komputera przez wzmacniacz na głośniki? Z telefonu? Z odtwarzacza płyt CD(na SACD mnie nie stać)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Wesołych Świąt życzy Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Choć podobny wątek ukazał się niedawno to ja poszukuję wzmacniacza do 400 zł. Polecany jest do tego zestawu Cambridge Audio A5, ale ten model, tak odstrasza mnie wyglądem, że nie mógłbym się na niego zdecydować. A zatem, co innego?

Drugim pytanie będzie, jak rozmieścić głośniki w pokoju? Zdjęcie dodaję w załączniku. Najczęściej słucham muzyki przy biurku, ale też leżąc na kanapie. Trudnym wydaje mi się zatem rozmieszczenie głośników w takiej konfiguracji :D

Trzecie pytanie. Dlaczego na jednym forum polecają - Radmory, stare Altony czy Altusy jako sprzęt najlepszy do jakiejś tam kwoty, na drugim forum - już zamiast Radmora Yamaha w tej samej kwocie, a tutaj - głośniki i wzmacniacze (jak np. Camridge Audio) o których istnieniu wcześniej nie wiedziałem?

Z czego odtwarzać muzykę? Z komputera przez wzmacniacz na głośniki? Z telefonu? Z odtwarzacza płyt CD(na SACD mnie nie stać)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Wesołych Świąt życzy Kuba

srxs.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kolego!

Do tannoy m2 szukaj żywo brzmiącego wzmacniacza (CA, ROTEL czy starsze yamahy typu a500, to dobry trop). Nie sugeruj się wyglądem, poza tym a5 to wcale nie taki brzydki wzmacniacz!:) (obejrzyj sobie nady serii c3x0 za x wstaw np.2,4, 5 7 to dopiero mało wyględne skrzyneczki:D).

Trzy, czemu ludzie polecają atusy, unitry i radmory? Bo w większości każdy poleca to co akurat posiada, bo jemu odpowiada najbardziej (w tej cenie jaką dysponował). Czemu unitry czy altusy to nie najlepsze sprzęty? Jakoś ich elementów nie jest najlepsza, budowa wzmacniaczy pozostawia wiele do życzenia. Co do pokoju, polecę pewną prawidłowość (zakładając, że meijsce odsłuchu zawiera się w trójkącie, którego wierzchołkami u podstwy są kolumny a miejsce odśłuchowe 3cim wierzchołkiem) ustawiając kolumienki na krótszej ścianie zyskasz mniejszą ilość niskich tonów (gdy miejsce odsłuchowe będzie się znajdowało dalej od tylnej ściany), basisko będzie bardziej różnorodne i zrównoważone, jak dasz kolumny na dłuższą ścianę ( i w konsekwencji przesuniesz miejsce odsłuchowe bliżej tylnej ściany) bas będzie bardziej mocarny i podbity. Kolumny ustaw symetrycznie w pokoju, najlepiej na podstawkach, odsunięte od ściany na ok70 cm (lciząc od frontu kolumny do ściany za kolumną) i przynajmniej 60 cm od ścian bocznych do punktu środkowego frontu kolumny (w Twoim wypadku do tweetera - głośnika wysokotonowego).

I ostatnia sprawa, w sumie jedna z ważniejszych:) Napisz jakie brzmienie preferujesz, co znacznie ułatwi doradzenie CI wzmaka!:)

 

Ajajaj!

Zapomniałem o jednym!

Z czego odtwarzać muzykę? Z tego z czego to będziesz robił w swojej przyszłości, za pośtrednictwem odtwarzacza C jeśli zamierzasz poszerzyć kolekcję płyt, za pośrednictwem gramofonu jeśli zbierasz czarne płyty, lub z daca jeśli słuchasz utworów z komputera lub telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. W sumie słucham różnie, więc trudno mi się określić. Może przez ostatnie przesłuchane płyty, a były to: B.B. King, Diana Krall, Imany, Adele, ale też Niemen, Republika, Colplay czy etiudy Chopina. Różnie, choć przeważnie nie słucham rapu/"żwawszego" rocka - od czasu do czasu. Lubię dużą scenę i wyrazisty wokal, ale nie wiem czy to ma znaczenie w wyborze "wzmaka" za tę cenę :)

 

Zdecydowanie dac, ale jak to jest z jakością dźwięku? A gramofon też znalazłem, co prawda lichego Pioneera i to bez igły, ale zobaczymy co da się zdziałać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam posluchac jak sprawdzi sie emu 0404 pci - tanio bywaja (licze na 200zł)

poza jakoscia maja wysmienita ceche na procesorze reglujacja przesuniecia fazy wzmocnienia jednej kolumny wzgledem drugiej

 

siedzac asymetrycznie mozna uzyskac wysmienita stereofonie - bez porownania ze zwyklym przesuwaniem suwaka balansu w (win)ampach i fizycznym we wzmacniaczu (nie wiem na czym polega ten trik ale działa)

 

jesli byłoby "za szpitalnie" to 1212

0404 jest anbalityczna i ostra - niesamowicie detaliczna, wysmienita do miekiej reszty toru

 

kupujac np sony klasy es - tu bardzo polecam szukanie scenario s7 (tanio i bardzo dobrze, nie wszystkie es sa tak dobre jak ten klocek od wiezy czesc esów jest słaba - nie mozna kupic ze wzgledu na napis es i taniosc ) swietnie sie uzupełnią

 

zaproponuje tez popatrzec -denon F88/10..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze gramofony Pioneera potrafią czarować, nie nastawiaj się więc negatywnie!

Wyraźne wokale, czytelna scenka - szukasz wzmacniacza z solidną, szczegółową średnicą. W tym budżecie wspomniany przez Ciebie CA może być fajną propozycją. Jak się nie napalisz i poszuaksz, to w kwocie ok 600zł może być dostępny MF E10, boje się tylko, że na dole zrobią się kluchy.

Złota rada, jak masz możliwość to posłuchaj co Ci pasuje, wizyta z kolumienkami w jakimś salonie audio może zaoszczędzić trochę nerwów i pieniędzy. Oczywiście najlepiej gdyby był to salon , mający na stanie używane klocki bo to właśnie takiego szukasz. Może denon PMA-860? Słuchałem go z tannoyami r2 i rozumiał się z nimi bardzo dobrze:)!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał podanych powyżej w kwocie jak najbardziej atrakcyjnej, dzięki, choć powoli zaczyna podobać mi się ten CA :) Nie wiem tylko jak ustawić głośniki, bo nie jest to problem teoretyczny, a praktyczny. Najbardziej odpowiadałoby mi ustawienie głośników naprzeciwko łóżka, ale tam mam drzwi. Prawą stronę przełknę, ale z lewej wadziłby niemiłosiernie. Druga opcja po bokach łóżka, z jednej i drugiej strony, ale to przeciez bezsens, nie? Nie dość, że bokiem do biurka (nieuniknione) to jeszcze głośniki w drugą stronę. A może bokiem do łóżka na rzecz siedzącego przed biurkiem? Z lewej i prawej strony? Trudne zadanie, można próbować na ciepło, ale teraz ile metrów kabla kupić? :)

 

Czy różnice między modelami Tannoy'i są duże czy małe. Na każdym forum przeczytam inaczej, to jedynki lepsze, to dwojki, a w następnym wątki "trójki". Pytam, bo nie wiem jak z ceną, która by byla adekwatna do takiego sprzętu. Napisałem wątek o Tannoyach m2, choć tak naprawdę jeszcze ich nie mam :)

 

Dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.