Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka szczoteczka elektryczna?


benek161

Rekomendowane odpowiedzi

Może znajdzie się tu osoba która mi doradzi? :) Jak szczoteczka: elektryczna (np Braun Oral-B 5000) czy soniczna (typu Philips Sonicare)? Nie chodzi o tryb wybielania tylko usuwanie kamienia. Cena: do 400zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sonicznego omrona takiego co daje 33 000 drgań (ale jest kilka prędkości do wyboru), do kamienia z tyłu dolnych zębów, coś tam usuwa ale jak nieraz przypadkiem zawadzisz rękojeścią o górne zęby to jest wtedy taki trajkot jak byś się wiertarką wkręcił i na tą rękojeść trzeba uważać bo może wtedy prawdopodobnie nawet odprysnąć krawędź zęba. A jak masz jakąś choćby minimalnie obruszaną większą plombę to radzę się do niej raczej nie zbliżać bo może szybko wyskoczyć ;). A do czyszczenia przednich górnych zębów to jej nie używam bo nie jest to zbyt przyjemne. W tym modelu jest jednak dosyć słaby akumulator i wystarcza może na dwa razy jak używam najszybszej prędkości. Ogólnie na co dzień używam zwyczajnej szczotki bo moim zdaniem znacznie szybciej umyję zęby, jak dla mnie to raczej gadget, ale do kamienia coś tam daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwyklej szczoteczki manualnej juz raczej nie wroce, mam w tej chwili podstawowy model brauna ale czas jej zywotnosci dobiega konca. Taka szczoteczka moim zdaniem, sptawdza sie bardzo dobrze. Na szczescie nie mam zadnych plab ani ubytkow. Chodzi mi o to ktora lepiej sprawi sie w codziennym czyszczeniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ludzie piszą o sonicznych że nie są to szczoteczki którymi zrobisz to szybko w porównaniu z ręczną, trzeba się trochę czasu pobawić (a może techniki nie mam) i podchodzić pod różnymi kątami (a wtedy nieraz zawadzasz o przednie zęby tą drgającą rękojeścia a wtedy zgrzyt jest konkretny !), a zwłaszcza jak ktoś ma małe odstępy między zębami. Obrotowego elektryka nie miałem to się nie będę wypowiadał. A odnośnie manualnych to powiem tylko tyle że może to przypadek a może nie, ale pewne naloty na dolnych zębach dopiero szczyściła mi tania szczoteczka z biedronki (tyle że niby wyprodukowana w szwajcarii) inne markowe coś za bardzo sobie z tym nie radziły, ale może były akurat zbyt miękkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makita albo hitachi :-) żadnych słabych zamienników o kiepskich właściwościach sonicznych ;-).

 

Sam się przekonałem najlepiej. Używałem jakiegoś nupowera na sds i prosssę... terass mam problem ss wymawianiem ss..i sss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makita albo hitachi :-) żadnych słabych zamienników o kiepskich właściwościach sonicznych ;-).

 

Sam się przekonałem najlepiej. Używałem jakiegoś nupowera na sds i prosssę... terass mam problem ss wymawianiem ss..i sss

Miałem 2 Brauny, padły mniej więcej po półtora roku. Jeśli nie szukasz czegoś haj end. polecam Szcczoteczkę Prokudent kupioną w sieci Rossmann. Mam ją już 3 lata- ze zdziwieniem stwierdziłem napis Made in Switzerland, co jest w dzisiejszych czasach rzadkością. Cena ok 45 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwyklej szczoteczki manualnej juz raczej nie wroce, mam w tej chwili podstawowy model brauna ale czas jej zywotnosci dobiega konca. Taka szczoteczka moim zdaniem, sptawdza sie bardzo dobrze. Na szczescie nie mam zadnych plab ani ubytkow. Chodzi mi o to ktora lepiej sprawi sie w codziennym czyszczeniu:)

Oral B z serii 5000, 3000 lub 2000 wystarczy. Zamiast pasty wypróbuj sodę oczyszczoną polaną wodą utlenioną.Pozdro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sode oczyszczona sobie daruje z racji tego ze niszczy szkliwo. Chcialbym raczej zeby porownac szczoteczke soniczna i elektryczna np brauna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w kombinacji z wodą utlenioną nie niszczy szkliwa, chroni przed próchnicą i likwiduje stany zapalne dziąseł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braun-oral sluzyl okolo 7lat. padl zatrzask/mocowanie samej szczoteczki na urzadzeniu. akumulator byl slaby ale trzymal. teraz tez jest braun-oral. z tym tylko ze nie najwyzsza wersja jak poprzednio. te wodotryski sa zbedne - nie przydaja sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Szczerze mówiąc wystarczy OralB 1000(40tyś.drgań). Z pozostałych funkcji i tak nie korzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie pamietam dokladnej specyfikacji

kumpel swojego czasu mial te szczoteczki jako "gifty" dla klientow i pare dostalem wiec cala rodzinka sie zelektryfikowala :-)

teraz wiekszosc ma opcje sygnalizowania w razie ewentualnego zbyt duzego nacisku

kiedys to mial tylko najwyzszy model. to jest jedny bajer na ktory warto zwrocic uwage bo wiele ludzi ma tendencje do szorowania a nie mycia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domestos na kamien swietnie dziala, tylko potem wary puchna ale efekt murowany i satysfakcja jaka o oszczednosci juz nie wspomne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domestos na kamien swietnie dziala, tylko potem wary puchna ale efekt murowany

i z pyska nie wali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domestos na kamien swietnie dziala, tylko potem wary puchna ale efekt murowany i satysfakcja jaka o oszczednosci juz nie wspomne

Daruj sobie te żenujące teksty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.