Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wydać 5000 zł na używane - po Harpia Nicolo?


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą podłogowców Harpia Acoustics Nicolo. W obecnych kolumnach "męczy" mnie nieco zbyt mało zróżnicowany bas (Usher 845A) i zbyt mało "czaru" w dźwięku.

Poszukuję zestawów grających dobrze z mocną końcówką i pre lampowym. Najczęściej słucham cicho lub bardzo cicho (wieczorami i w nocy), dlatego zależy mi, aby zestawy nie wymagały rozkręcania gałki głośności, a już od początku prezentowały wybitną plastykę, miękki i zróżnicowany bas, miły dla ucha środek i dobrą przestrzeń na górze (z podobną, jak w Nicolo budową sceny, źródeł pozornych, etc. - analityczne podejście do wysokich tonów).

 

Budżet: 4500-5000 zł (zestawy używane).

 

Na pewno nie odpowiada mi brzmienie tańszych wersji B&D (ta szkoła dźwięku to nie moja bajka), czy wszelakiej maści "marketowców" (Focal, Wadefale, itd.).

Szukam brzmienia wyrafinowanego, ale co ważne - już od najniższego poziomu wzmocnienia. Pokój 21 m. kw.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

a już od początku prezentowały wybitną plastykę, miękki i zróżnicowany bas, miły dla ucha środek

 

Yamaha NS 2000.

 

już sobie lepiej daruj takie porady - może zająłbyś się lepieniem pierogów niż polecaniem czegoś totalnie przeciwnego do oczekiwań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj głośników SS Illuminator,a dokładniej kolumn z tymi przetwornikami.

 

nie chcę rozwijać tematu bo wyjdzie mi konflikt interesów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodziło o firmę Castle----Harlech lub Howards to modele,które warto posłuchać-ale ``made in GB`` nie obecne China made.Kolumny na przetwornikach Dynaudio,zwłaszcza starszych lubią prąd i nie grają jakoś szczególnie przejrzyście.Ja mam podobne pomieszczenie i podobne wymagania.A ponieważ wystawiłem w ogłoszeniach moje kolumny-niezbyt ładnie wygląda ich polecanie.Zawsze możesz przyjechać i zweryfikować.Illuminatory to inny świat,duży krok naprzód jeżeli chodzi o głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uzywane kolumny za 5tys nie lapia sie do Hi-Endu? Jako nowe takie pewnie kosztowaly ze 3 razy tyle. Kurde, to gdzie ten Hi-End wkoncu sie podzial?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście firma Castle (lepsze podłogówki) i firma Sonus Faber ze starszej serii okresu Electa Amator I, gdy jeszcze działał Serblin w firmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspomniał zwrócił bym uwagę na Amstaffy Harpii. Będzie to naturalny kierunek po obecnych kolumnach. Bas będzie bardziej urozmaicony jest to wręcz proporcjonalne do średnicy woofera. Zyska środek i góra z racji, że nie będzie to układ dwudrożny.

 

Ale musisz mieć świadomość że ta kolumna będzie "schodzić" niżej więc w zależności jakie masz pomieszczenie może być różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci nie pasuje?

1200 euro za używkę to cena dobrego hi-fi. No ale przyjemniej jest, mając Lagunę, aspirować do Lexusa niż do Lanosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castle nie polecam. Płaskie jak cóka sołtysa. Zrób tak: rozkręć kolumny - wyjmij głośnik basowy. Jak zobaczysz w srodku wytłumienie czyli cos w rodzaju waty wyjmij wszystko jak leci. Skręć. Kłopoty ze zdechłym basem powinny sie skończyć. Jeżeli w środku nie będzie wygłuszenia - zajrzyj w skrzynie, One są bardzo duże w stosunku do zastosowanego głośnika. Jeżeli będą puste, zasyp je czymś, w ilości 2-3l. Skręć głośniki, basu przybędzie. Możesz także spróbować skrócić o 1-2cm rurę bass-reflexu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba słuchałeś jakichś niskich Castli, Castle grają ciepło a wyższe modele grają zróżnicowanym dźwiękiem z dobrym wypełnieniem, a jak sam pokombinujesz z kolumnami bez wiedzy i umiejętności to ich nawet potem nie sprzedasz a efekt może być niespecjalny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba słuchałeś jakichś niskich Castli, Castle grają ciepło a wyższe modele grają zróżnicowanym dźwiękiem z dobrym wypełnieniem, a jak sam pokombinujesz z kolumnami bez wiedzy i umiejętności to ich nawet potem nie sprzedasz a efekt może być niespecjalny..

 

A czy do wyższych modeli Castle zaliczycie np. Harlech S1? Ewentualnie od jakiego modelu Castle można spodziewać się progresu względem Harpia Nicolo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LETE - Ja bym pomyślał nad tym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może troszkę będziesz musiał dozbierać. Zadzwoń do producenta - przyjedzie do ciebie posłuchasz i ocenisz sam.

 

A tak by the way - gdzie widziałeś Focale w markecie :D - Jakoś nie wyobrażam sobie np. Elektry w Saturnie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba słuchałeś jakichś niskich Castli, Castle grają ciepło a wyższe modele grają zróżnicowanym dźwiękiem z dobrym wypełnieniem, a jak sam pokombinujesz z kolumnami bez wiedzy i umiejętności to ich nawet potem nie sprzedasz a efekt może być niespecjalny..

 

duzo kombinuje i wiem co robie. Skad podejrzenie o braku wiedzy i umiejetnosci? XD. Ze sprzedażą pokombinowanych kolumn absolutnie nie mam problemu :)

 

 

Uzdrowilem juz nie jedne zdechle grajace "audiofilskie" glosniki.

Castle graja plasko i zdania nie zmienie. Nie graja cieplo tylko zamulają. Idą środkiem. Nie mają dołu więc tnie się górę. Stad wrazenie cieplego brzmienia, i tak wlasnie producenci ten efekt wywolują. Gra to tez znosnie z klockami które z góra mają problemy, stad dosc powszechna praktyka.

Producenci kolumn którzy nie boją sie góry dokładają też dół żeby zbalansować.

Górę się tnie rezystorami, dół wygłuszając kolumnę materiałem tłumiącym. Grzebanie w zwrotnicach to dość śliski temat, zmniejszenie rezystora zmienia charakterystykę i albo będzie więcej środka albo mniej zależy w jakiej fazie są głośniki. Zwiększa się też stromizna ch-ki i z reguły oznacza to kłopoty i dość długie strojenie przełomu. Jeżeli do wyrównania ch-ki trzeba puścić więcej środka grozi to przeciążęniem głośnika... Można kombinowac jeszcze rzędem filtru i fazą..

 

Wyjęcie wygłuszenia z głośnika jest całkowicie bezpieczne a ożywia bas znacznie.

 

Nawet w aucie zrobiłem takie audio że wszystkim bez wyjątku opadają szczęki, opisywane jak bardzo czyste i przestrzenne. I nie na drogich przetwornikach, tylko na starych klasycznych blaupunktach, tweeterach bose i własnych zwrotnicach. Uzupełnione kilowatem basu na 15'' głosniku który podobno nie może grać szybko. Może, ale trzeba go zamknąć w 30 litrach i dać mu powąchać kilowata mocy. I nie ma żadnych korekcji na nim, tylko takie sprytne urządzenie płynnie regulujące fazę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję zestawów grających dobrze z mocną końcówką i pre lampowym. Najczęściej słucham cicho lub bardzo cicho (wieczorami i w nocy), dlatego zależy mi, aby zestawy nie wymagały rozkręcania gałki głośności, a już od początku prezentowały wybitną plastykę, miękki i zróżnicowany bas, miły dla ucha środek i dobrą przestrzeń na górze (z podobną, jak w Nicolo budową sceny, źródeł pozornych, etc. - analityczne podejście do wysokich tonów).

 

Budżet: 4500-5000 zł (zestawy używane).

 

 

Szukam brzmienia wyrafinowanego, ale co ważne - już od najniższego poziomu wzmocnienia. Pokój 21 m. kw.

 

Pozdrawiam,

Lete

 

Przyjeżdżaj. Posłuchaj:) Tyle, że nie używam lamp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

duzo kombinuje i wiem co robie. Skad podejrzenie o braku wiedzy i umiejetnosci? XD. Ze sprzedażą pokombinowanych kolumn absolutnie nie mam problemu :)

 

 

Uzdrowilem juz nie jedne zdechle grajace "audiofilskie" glosniki.

 

 

O rzesz w mordę.... Współczuję tym, ktorzy trafią na kolumny "modyfikowane" przez ciebie. To musi boleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą podłogowców Harpia Acoustics Nicolo. W obecnych kolumnach "męczy" mnie nieco zbyt mało zróżnicowany bas (Usher 845A) i zbyt mało "czaru" w dźwięku.

Poszukuję zestawów grających dobrze z mocną końcówką i pre lampowym. Najczęściej słucham cicho lub bardzo cicho (wieczorami i w nocy), dlatego zależy mi, aby zestawy nie wymagały rozkręcania gałki głośności, a już od początku prezentowały wybitną plastykę, miękki i zróżnicowany bas, miły dla ucha środek i dobrą przestrzeń na górze (z podobną, jak w Nicolo budową sceny, źródeł pozornych, etc. - analityczne podejście do wysokich tonów).

 

Budżet: 4500-5000 zł (zestawy używane).

 

Na pewno nie odpowiada mi brzmienie tańszych wersji B&D (ta szkoła dźwięku to nie moja bajka), czy wszelakiej maści "marketowców" (Focal, Wadefale, itd.).

Szukam brzmienia wyrafinowanego, ale co ważne - już od najniższego poziomu wzmocnienia. Pokój 21 m. kw.

 

Pozdrawiam,

Lete

w takim budzecie zainteresowalbym sie uzywanymi proac. spokojnie kupilbys juz albo studio 140, albo response

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam brzmienia wyrafinowanego, ale co ważne - już od najniższego poziomu wzmocnienia. Pokój 21 m. kw.

 

Posłuchaj Spendor A5.

Decibel miał ostatnio świąteczną ofertę na A5 i A6, ale mam wrażenie że te kolumny już zniknęły.

 

Tak, czy owak nie kupowałbym niczego bez odsłuchu Spendorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

LETE - Ja bym pomyślał nad tym:

 

http://www.impulsaudio.pl/kolumna-storm.htm

Może troszkę będziesz musiał dozbierać. Zadzwoń do producenta - przyjedzie do ciebie posłuchasz i ocenisz sam.

 

A tak by the way - gdzie widziałeś Focale w markecie :D - Jakoś nie wyobrażam sobie np. Elektry w Saturnie :D

O tej mono fakturze jeszcze nie słyszałem.Warto by kiedyś też te kolumienki porównać.

A co do kolumn w markecie-to mu się udało.Focal w Saturnie.he he.

W sumie bardzo bym się cieszył-bo tam często są promocje,i takie Electry za 50% taniej-wcale bym się nie zastanawiał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz w mordę.... Współczuję tym, ktorzy trafią na kolumny "modyfikowane" przez ciebie. To musi boleć.

 

tak, wiem myslenie przeciez boli. A żeby rozebrać pudełko za 5 kilo pln trzeba mieć jaja. Zeby coś w nim pozmieniac to juz się jest bohaterem :P

Obudź się. Jesteś ograniczony do tego co ktoś zrobił, według swojego gustu, swojego słuchu i do sprżętu i pomieszczenia na którym to stroił...

 

 

EEE wróć, to nie tak.

Jesteś ograniczony do tego co chinczycy wyprodukowali, araby powkładały w obudowy i zapakowali. Ty bulisz za to 10 kilo plnów i jestes zadowolony ze masz super sprzet. Chinczycy nawet tego nie słuchali. Podeslali gotowe glosniki, zwrotnice i płyty do obudowy i manual jak to poskładać.

Widziałeś kiedys chinską dokumentację fabryczną jak sie robi głosniki i zwrotnice? Wez tego tyle, tego tyle, takie grube, zloz tak i tak. Zagra to wtedy tak. Podobnie jest ze zwrotnicami. Głosniki robione przez vifę, seasa, scan speaka i wilsona przypływają jeszcze ciepłe z chin. Po 5 funtów za sztukę.

 

Dokumentację widziałem osobiscie, proces produkcji w jednej angielskiej bardzo powazanej firmie takze.

I robia tak juz dobre 30 lat.

 

Kupuj wiec sobie fabryczne kolumny i ciesz sie że masz najlepsze na swiecie i idealnie zaprojektowane i wykonane do twoich wymagan.

 

Klocki audiofilskie to jest biznes jak każdy inny. Fakt ten skutecznie przyćmiewa audiofilom fakt ze płaca za nie jak za mieszkania.

 

Nie mam nic przeciwko temu. Co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą podłogowców Harpia Acoustics Nicolo. W obecnych kolumnach "męczy" mnie nieco zbyt mało zróżnicowany bas (Usher 845A) i zbyt mało "czaru" w dźwięku.

Poszukuję zestawów grających dobrze z mocną końcówką i pre lampowym. Najczęściej słucham cicho lub bardzo cicho (wieczorami i w nocy), dlatego zależy mi, aby zestawy nie wymagały rozkręcania gałki głośności, a już od początku prezentowały wybitną plastykę, miękki i zróżnicowany bas, miły dla ucha środek i dobrą przestrzeń na górze (z podobną, jak w Nicolo budową sceny, źródeł pozornych, etc. - analityczne podejście do wysokich tonów).

 

Budżet: 4500-5000 zł (zestawy używane).

 

Na pewno nie odpowiada mi brzmienie tańszych wersji B&D (ta szkoła dźwięku to nie moja bajka), czy wszelakiej maści "marketowców" (Focal, Wadefale, itd.).

Szukam brzmienia wyrafinowanego, ale co ważne - już od najniższego poziomu wzmocnienia. Pokój 21 m. kw.

 

Pozdrawiam,

Lete

 

Twoja Yamaszka jest dość mocna więc możesz się pokusić o posłuchanie u kogoś Infinity R80/R90 (zależnie od wielkości pomieszczenia). Moim zdaniem w takiej kasie nic porównywalnego nie kupisz a nawet gdybyś dołożył to będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem myslenie przeciez boli.

 

Póki co, to mnie najbardziej boli Twoja ortografia.

 

A żeby rozebrać pudełko za 5 kilo pln trzeba mieć jaja. Zeby coś w nim pozmieniac to juz się jest bohaterem :P

 

Och tam zaraz jaja i bycie bohaterem....

Bez przesady. Niezachwiana wiara we własne możliwości w zupełności wystarczy.

 

Obudź się. Jesteś ograniczony do tego co ktoś zrobił, według swojego gustu, swojego słuchu i do sprżętu i pomieszczenia na którym to stroił...

 

To Ty się obudź. Przeciętna zwrotnica zawiera kilka elementów na krzyż, które możesz spróbować podmienić i to tyle. Coś na zasadzie; oni tu dali rezystor 2Ohm, a ja dam 4 i zobaczę co z tego wyniknie.

 

Ogłoś swoje usługi np. w klubie Harbeth - ludzie będą walić do Ciebie jak w dym, a przy okazji zarobisz krocie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem myslenie przeciez boli. A żeby rozebrać pudełko za 5 kilo pln trzeba mieć jaja. Zeby coś w nim pozmieniac to juz się jest bohaterem :P

Obudź się. Jesteś ograniczony do tego co ktoś zrobił, według swojego gustu, swojego słuchu i do sprżętu i pomieszczenia na którym to stroił...

 

 

EEE wróć, to nie tak.

Jesteś ograniczony do tego co chinczycy wyprodukowali, araby powkładały w obudowy i zapakowali. Ty bulisz za to 10 kilo plnów i jestes zadowolony ze masz super sprzet. Chinczycy nawet tego nie słuchali. Podeslali gotowe glosniki, zwrotnice i płyty do obudowy i manual jak to poskładać.

Widziałeś kiedys chinską dokumentację fabryczną jak sie robi głosniki i zwrotnice? Wez tego tyle, tego tyle, takie grube, zloz tak i tak. Zagra to wtedy tak. Podobnie jest ze zwrotnicami. Głosniki robione przez vifę, seasa, scan speaka i wilsona przypływają jeszcze ciepłe z chin. Po 5 funtów za sztukę.

 

Dokumentację widziałem osobiscie, proces produkcji w jednej angielskiej bardzo powazanej firmie takze.

I robia tak juz dobre 30 lat.

 

Kupuj wiec sobie fabryczne kolumny i ciesz sie że masz najlepsze na swiecie i idealnie zaprojektowane i wykonane do twoich wymagan.

 

Klocki audiofilskie to jest biznes jak każdy inny. Fakt ten skutecznie przyćmiewa audiofilom fakt ze płaca za nie jak za mieszkania.

 

Nie mam nic przeciwko temu. Co kto lubi.

 

Lubię jak ktoś ma silną wiarę w siebie.... ale nie kupiłbym prywatnie modyfikowanych sprzętów, a gdybym już rozważał modyfikacje to nie w garażu ale w firmie która wie co robi.

Dlatego sprzęt serwisuję u producenta jak mam taką potrzebę mimo że to drogo wychodzi.

 

Jakby robienie kolumn było takie proste to firmy takie jak Harpia w Polsce czy Castle z WB poszłyby z torbami jak nasz sławny niegdyś Tonsil, a kolega Shittzu miałby zbyt na swoje wyroby nie tylko w Polsce ale i Brytania stałaby otworem błagając o modyfikacje Castli.

Warto jednak trochę pokory zachować, bo o ile konstrukcje DIY zawsze budziły mój szacunek, to jednak zwykle okazuje się że mają różnego rodzaju braki.

Do konstrukcji kolumn na poziomie dobrze byłoby przynajmniej mieć komorę bezechową i jakieś przyrządy pomiarowe.

 

Granie wysokich Castli jest kulturalne oczywiście z dopracowanym wybrzmieniem średnicy ale na pewno nie zamulające.

Nie jet to mój typ grania ale w sumie bliskie Sonus Faberowi.. i jednak czasem też lubię posłuchać mimo że na codzień wolę starsze głośniki Focala na żółtym kevlarze i tioxid.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 02:27

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą podłogowców Harpia Acoustics Nicolo. W obecnych kolumnach "męczy" mnie nieco zbyt mało zróżnicowany bas (Usher 845A) i zbyt mało "czaru" w dźwięku.

Poszukuję zestawów grających dobrze z mocną końcówką i pre lampowym. Najczęściej słucham cicho lub bardzo cicho (wieczorami i w nocy), dlatego zależy mi, aby zestawy nie wymagały rozkręcania gałki głośności, a już od początku prezentowały wybitną plastykę, miękki i zróżnicowany bas, miły dla ucha środek i dobrą przestrzeń na górze (z podobną, jak w Nicolo budową sceny, źródeł pozornych, etc. - analityczne podejście do wysokich tonów).

 

Budżet: 4500-5000 zł (zestawy używane).

 

Vienna to dobry kierunek . Miałem Beethoveny . Bardzo dobrze grały cicho i głośno .I potrzebują prądu który masz .

Zresztą polipropylen to dobry kierunek . Może Spendor na polipropylenie ?

 

Z drugiej strony warto by posłuchać Kefa R300 . Dlatego że mają fenomenalną przestrzeń i grają pełnym pasmem od początku skali głośności. Są bardzo rozdzielcze a jednocześnie ciepłe w barwie .

 

Illuminator to też dobry kierunek ale w tej kasie to chyba nic dobrego nie wyrwiesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie odpowiada mi brzmienie tańszych wersji B&D (ta szkoła dźwięku to nie moja bajka), czy wszelakiej maści "marketowców" (Focal, Wadefale, itd.).

 

Oczywiście Focal to nie jest "marketowa" marka ,ale można je było swego czasu kupić w niemieckich Media Markt .I to w dobrych cenach jako ex-demo. Np. Electra 907 Be za 1350 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.