Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki Transmiter bluetooth DO słuchawek z amplitunera


Krzysztof Chris Shine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

mam słuchawki bluetooth Beats Studio Wireless

Ponieważ mój amplituner nie ma nadajnika BT szukam nadajnika o jak najlepszej jakości.

 

Czy ktoś z was ma doświadczenie z dobrymi urządzeniami?

O co chodzi z BT v4.0?

Bo sporadycznie widziałem gdzieś urządzenia w tym standardzie, zazwyczaj są to niestety tylko na złączu USB.

 

Chciałbym by jakość była możliwie jak najlepsza, brak zrywania połączenia, i proste szybkie parowanie, idealnie by nie trzeba było ruszać tyłka z fotela, by przejść na już sparowane np wczoraj połączenie.

Pozdrawiam i wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Słabo się znam na słuchawkach bluetooth i sam szukam tutaj pomocy w wyborze i informacjach o tej technologi przesyłania. Lecz na razie nikt nie pomógł. Lecz tego co się naczytałem na anglojęzycznych forach to znalazłem taki transmiter/nadajnik.Są jeszcze nadajniki z kodekami apt-x ale z tego co wiem nie wszystkie słuchawki takie kodowanie obsługują.

 

http://pl.harmankardon.com/harman-kardon-product-detail_pl/bta-10-eu.html

 

Gdzie kupiłeś te słuchawki i możesz wrzucić zdjęcie swoich bo też myślałem o zakupie studio wirless ale na naszym rynku strasznie dużo podróbek beatsów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO co pokazujesz to jest w odwrotną stronę niż ja mam na myśli.

Czyli pokazujesz odbiornik BT, a mnie chodzi o to zeby np TV oglądać w słuchawkach.

Czyli potrzebuję TRANSMITER który z gniazda dzwiekowego, zazwyczaj jest to gniazdo słuchawkowe zamieni na digital i wyśle przez BT do słuchawek.

beatsbydre Kupiłem na stronie producenta, w dziale UK,

 

http://nl.beatsbydre.com/nl/hoofdtelefoon/beats-studio-wireless-eu.html

ale i tak wysyłka poszła z Holandii, oni chyba tam mają magazyn na całą europę.

Niby można znaleźć trochę taniej w sieci, np ebay, ale właśnie tyle się naczytałem o podróbkach, że stwierdziłem nie ma sensu ryzykować.

Co innego jak wiem że kupuje towar chińczyka za psie pieniądze i wiem że może być lipa, a co innego kupowanie za duże pieniądze podrobionego towaru.

Za duże ryzyko było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do beatsbydre, czy mają jakiś produkt referencyjny, bo w opisie słuchawek jest napisane że wersja studio oferuje jakiś specjalny transfer czy też technologię.

Ale mi nie pomogli, znaczy odpowiedź dostałem że nie nic nie preferują i że każdy nadajnik BT będzie dobry.

 

Szkoda, mogli by coś zasugerować, wysilić się, bo jest tego w cholere, trochę mniej jest w standardzie v4 i z w.w. kodekami.

 

Wczoraj prześledziłem trochę opinie produktów na Amazon, generalnie klienci zazwyczaj narzekają na zasięg, oraz że niektóre nadajniki przechodzą zbyt szybko w tryb uśpienia, np jest zbyt długa przerwa między utworami, czy np podczas oglądanie TV nagle trwa dłuższa cisza.

I trzeba ruszyć cztery litery by parować ponownie :/

 

W ostateczności zamówiłem

Avantree Saturn Wireless Bluetooth Receiver Transmitter Adapter with aptX A2DP

 

Czyli jest to nadajnik i odbiornik w jednym, ręcznie trzeba zmienić kierunek przesyłu.

Wg kilkudziesięciu klientów, pomijając podpuchy sprzedawców produkt jest bardzo dobry, zasięg prawdziwy około 4-8 metrów czasami opisywano że do 10 ale wiadomo standard BT to 10 metrów.

61_tgnbudll._sl1500_.jpgMalutkie to to jest.

Jak działa i czy działa to dam znać po nowym roku jak listonosz doniesie :)

 

Jak będzie lipa to będę szukał jakiegoś innego rozwiązania.

Hm, w zasadzie to było by pięknie gdyby słuchawki działały w trybie WiFi :) przecież ten sygnał mamy w obrębie całego domu a nawet i koło niego :/

że jeszcze na to nikt nie wpadł?

 

 

Dziękuje tretorn,

Właśnie widzę że w pierwszym linku pdoałeś to co ja kupiłem.

Bo chodzi o to że nie możne być to nadajnik USB, tylko z kabelkiem słuchawkowym, przynajmniej w tym co ja potrzebuje, bo w telefony, pady, kompy mają wbudowany BT fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam administrację, bo rozumiem ze robi się OT, dlatego może ten fragment wyciąć i wkleić w nowy temat.

Ja napisze w tym wątku odpowiadając na pytanie.

 

Witam.

 

Gdzie kupiłeś te słuchawki i możesz wrzucić zdjęcie swoich bo też myślałem o zakupie studio wirless ale na naszym rynku strasznie dużo podróbek beatsów jest.

Dostałem kilka emaili i wiadomości z prośbą o pokazanie dla porównania oryginalnych słuchawek.

Korzystając z przeciągających się wolnych dni zrobiłem szybki filmik telefonem.

Może pomoże komuś uniknąć oszustwa.

 

Tak jak wspominałem wcześniej, kupiłem na stronie producenta.

http://uk.beatsbydre.com/ Sama przesyłka wyszła z Holandii tamtejszym kurierem i została dostarczona przez DHL. Przesyłka jest monitorowana od początku do końca, każde włożenie na wana i wyjęcie jest monitorowane i widzimy na stronie przewoźnika.

Oto filmik na YT:

 

Samo pudełko to już artyzm.

Bardzo eleganckie, niezwykle starannie dopasowane elementy, do tego stopnia że trzeba włożyć trochę siły by wysunąć kolejne warstwy opakowania.

 

Same słuchawki są również perfekcyjnie wykończone.

Na stronie producenta ludzie się skarżą że słuchawki przychodzą rozładowane i trzeba czekać około 2-3 godziny.

Już posłuchali najwyraźniej żali i słuchawki są fabrycznie naładowane niemal do pełna, po podłączeniu do gniazdka wystarczyło kilka minut by diody pokazały full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie są oryginalne beats studio wireless 2013 a nie jakieś podróby z allegro albo z chin gdzie napisy na pałąku są inne a na pudełku inne. i dla tych co chcą kupić oryginalne słuchawki. Studio wireless nie mają żadnych przycisków bezpośrednio na boku słuchawki.

 

Napisz jeszcze czy jest różnica w odsłuchu z transmiterem i bez bo ja zamówiłem sobie AKG K845 i zastanawiam się nad transmiterem/odbiornikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie słucham przez BT na 3 urządzeniach.

Tablet Transformer TF700T, oraz Samsung Note 1, Samsyng Note 2, Nie miałem okazji wyjąć SGS2 by sprawdzić, ale gdy będę testował transmiter to za jednym zamachem porównam i napiszę jak działa.

 

Ze stacjonarnego mimo że mam BT to lipa, bo nadajnik chyba jest gdzieś na środku płyty głównej lub z tyłu, a jak widać tam na filmie mam obudowę z grubego aluminium.

W efekcie dźwięk się rwie, a właściwe to co jakiś czas słychać pojedyncze nutki :D

Płyta główna to P8P67 DELUXE z procesorem i7-2600K CPU @ 3.40GHz

Windows 7/64bit A dźwięk leci z procesora na płycie Realteka, Starsza karta Soundblastera wylądowała na strychu ze starszym kompem może też sprawdzę ale nie sądzę by miała znaczenie przy generowaniu dźwięku w transmisji BT z płyty.

 

 

Dźwięk jest piękny, to fakt puki co nie zauważyłem różnicy w transmisji i zasięgu miedzy telefonem, a tabletem.

 

Dziś mnie zaskoczył zasięg, zostawiłem telefon w samochodzie, zatankowałem i poszedłem zapłacić, wszedłem do sklepu, odległość była znacznie większa niż 10 metrów, do tego przecież maska samochodu, szyba wystawy.

mało tego udało mi się swobodnie odebrać telefon i rozpocząć rozmowę z klientem.

 

Co do przycisków, w Studio Wireless, są ale nieopisane, pod ruchomym dekielkiem, trzeba po prostu zapamiętać i namacać :)

Z drugiej strony kto będzie patrzył na opis, gdy ma słuchawki poza zasięgiem wzroku, przynajmniej mnie się to nie udaje :)))

 

Na internecie bardzo często oferuje się Studio Wireless, ale nie są to studio, tylko Beats Wireless Są ok 80 funtów tańsze.

http://uk.beatsbydre.com/headphones/studio-wireless/beats-studio-wireless.html

 

Różnią się również głośniczkami.

Ale dźwięk też piękny, w zasadzie to miałem kupić sobie tamte, ale skoro pojawiły się te to czekałem na debiut w Europie, po prostu transport i cło z USA niemal by podwoiło cenę, nie bardzo sprzedawcy z USA i Canady chcieli też wysyłać do Europy, bo obowiązują ich umowy z producentem.

 

Tu gdzie jestem znalazłem ze dwóch sprzedawców, którzy mi oferowali o około 100 funtów taniej, ale jak przycisnąłem to się okazało że towar może być wysłany w woreczku, a nie w pudełku!

Zdjęcia też trochę mi nie pasowały detale, czcionka na pudełkach, a szalę przechylił fakt że w listopadzie zlikwidowano domową hurtownię z podrobionymi słuchawkami.

Gdyby to były jakieś karty pamięci czy dongle czy cokolwiek co kosztuje kilkanaście funtów to można zaryzykować, bo czasami jakoś działa, ale tu już kwota niemała, a nie jest to coś co bez żalu można walnąć do kosza.

A dochodzenie zwrotu pieniędzy, z systemu płatności PAYPall na ebay, też zajmuje czas i nie pokrywa kosztów przesyłki.

 

Przy tak drogich produktach nie ma co liczyć że jakiś sprzedawca

Sprzeda taniej niż sam kupił do sklepu, no musiał by być wyjątkowym idiotą.

 

Lepiej ścisnąć pośladki, mieć mniej gratów, ale kupić z pewnego źródła dobry produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, ponieważ dałem słowo że powiem jak działa transmiter to już śpieszę z odpowiedzą.

 

Nadwyraz bardzo dobrze.

Zasięg spory, nawet o dziwo po drugiej stronie domu piętro wyżej mogę słuchać muzyki z komputera na dole.

Fakt że podłoga jest konstrukcji lekkiej, czyli dechy, ale fakt że po przekątnej to jest więcej niż 10 metrów no i przeszkody, czyli podłoga, ściany ceglane, no i w podłodze przecież jest sieć przewodów, rury itp

 

Pewnie przy podłodze żelbetonowej by nie poszło, ale na razie nie mam takiej pod ręką :>

Na pewno działa też przez 1-2 ceglane ściany bo bywa że muzyka z tunera czy komputera, w domu leci, a jak przed domem albo w garażu dłubie.

Inaczej mówiąc warto kupić ten okrągły nadajnik / odbiornik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, mam pytanie odnośnie tego transmitera jak sprawuje się on w użytkowaniu pod względem jakości przesyłanej muzyki, czy są duże zniekształcenia?przymierzam się do słuchawek bluetooth i zakupu tego transmitera...nie wiem czy zgra się on ze słuchawkami np. philips. Czy ten transmiter to chińska produkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, kilka dni temu wrzuciłem opakowanie, mój transmiter kupiłem na eBay, sprzedawca z Niemiec.

 

Bardzo dobre urządzenie, nie słyszę różnicy między podłączeniem kablowym a BT, słuchawki jw, ale nie twierdzę że mam słuch perfekcyjny.

 

Czy to jest produkcja w Chinach... Być może, iPhone też produkują chińczycy i Koreańczycy.

Ale na pewno nie jest to śmieć.

Dźwięk identyczny jak z BT telefonu czy tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.