Skocz do zawartości
IGNORED

Które słuchawki AKG K845, SENNHEISER MM 550-X, LOGITECH UE9000,Sony MDR-1RBT czy Parrot Zik


tretorn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie które słuchawki będą najlepsze do muzyki (nowoczesnej), filmów. Na początku myślałem tylko o AKG K845 ale im więcej czytam tym pojawia się więcej modeli które też są ciekawe. Podzielcie się opiniami na temat tych słuchawek wszystkie kosztują koło 1 tys zł lub więcej. Pomóżcie mi wybrać z tych modeli. Wiem że jest ich całkiem sporo ale każde mają coś ciekawego.Najbardziej kuszą mnie te AKG ale strasznie mało opinii na ich temat

 

 

AKG K845, SENNHEISER MM 550-X, LOGITECH UE9000,Sony MDR-1RBT czy Parrot Zik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad VISO HP50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to aby słuchawki były bezprzewodowe. Te nad-y mają znakomitą opinie ale są przewodowe a ja chcę się w końcu uwolnić od kabelka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwalniając się od kabelka zniewolisz się innymi aspektami np ciągłe ładowanie akumulatorów, gorsze brzmienie niż wersja na kabel, czasem szumy i bywa że przerywana transmisja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwalniając się od kabelka zniewolisz się innymi aspektami np ciągłe ładowanie akumulatorów, gorsze brzmienie niż wersja na kabel, czasem szumy i bywa że przerywana transmisja.

a tam to jest pikuś w porównaniu do ciągłego uwięzienia pewnej części ciała w sweetspocie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam zalety i wady przewodowych i bezprzewodowych. Miałem już przewodowych kilka modeli od kiepskich po bardzo dobre modele. Lecz w dobie rozwijających się technologi bezprzewodowych chce przekonać się jak grają. Nie przeszkadza mi że będę musiał je co chwilke ładować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz je sobie przekablować np. kabelkiem Entreq apollo :)...

jeżeli już musza być bez kable to na twoim miejscu kupił bym AKG k845

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zapytania W zasadzie zostawiam sobie wybór między AKG K845 a LOGITECH UE9000.

 

Pytanie dotyczy głównie AKG > najmniej jest info w necie. Ktoś miał możliwość odsłuchania ich? Porównania?

 

Zależy mi na niskich tonach > hip hop, muzyka techniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam zalety i wady przewodowych i bezprzewodowych. Miałem już przewodowych kilka modeli od kiepskich po bardzo dobre modele. Lecz w dobie rozwijających się technologi bezprzewodowych chce przekonać się jak grają. Nie przeszkadza mi że będę musiał je co chwilke ładować.

 

Ja byłem wrogiem bezprzewodowych, ale od czasu gdy kupiłem pewien model, stałem się ich entuzjastą. Moje słuchawki za 1800zł kurzą się a używam... takich za 179zł. I takie Ci proponuję, bo niczym nie ustępują tym, które wymieniłeś a znacznie je przewyższają. Ładowanie? Co kilka dni.

Polecane słuchawki znajdziesz w wyszukiwarce, pisałem o nich dwukrotnie ostatnio i nie chcę po raz kolejny, bo ktoś pomyśli, że robię jakąś reklamę. A one są po prostu świetne. I za grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wrogiem bezprzewodowych, ale od czasu gdy kupiłem pewien model, stałem się ich entuzjastą. Moje słuchawki za 1800zł kurzą się a używam... takich za 179zł. I takie Ci proponuję, bo niczym nie ustępują tym, które wymieniłeś a znacznie je przewyższają. Ładowanie? Co kilka dni.

Polecane słuchawki znajdziesz w wyszukiwarce, pisałem o nich dwukrotnie ostatnio i nie chcę po raz kolejny, bo ktoś pomyśli, że robię jakąś reklamę. A one są po prostu świetne. I za grosze.

 

Mogłeś już padać nazwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają trochę jak monstery ja zaryzykuję te AKG bez odsłuchu trudno najwyżej jak będzie nie tak to odeślę je. Jak już będę miał te AKG to dla chętnych podziele się wrażeniami i jakością transmisji przez bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion mówi o Prestigio PBHS2. Swoją drogą ciekawe czy naprawde takie dobre.

 

Byłem sobie szczęśliwym posiadaczem senków 555 i trafiłem na wypowiedzi Theriona o tych prestigio zupełnie przypadkiem i na tyle mnie zaciekawiło wychwalanie ich pod niebiosa że na drugi dzień poszedłem do sklepu i kupiłem owe słuchawki firmy która z audio ma tyle wspólnego co nic. Z dystansem i czystej ciekawości, a w razie jak by to była pomyłka to zostaną do grania i rozmów online czy do tel/tabletu.

 

Rozpakowałem podłączyłem iiii szok.. one grają i mało tego mają to czego mi w senkach brakowało czyli basu i przestrzeni,bezpośredniości (senki dużo ciemniejsze/przytłumione) Oba testy słuchawek pod laptopem karta dźwiękowa zintegrowana dlatego senki mogą nie pokazać na co ich naprawde stać.

 

Prestigio na + ma CENE, dzwięk, bluetooth

 

na - jest dźwięk przez bt i tak lepszy niż senki ;) wysokie tony trzeszczą/sypią piaskiem probelm nie wystepuje po kablu. i duży imnus to wygoda po 2 godzinach niestety chce się je zdjąć bo bolą uszy.

 

Senki na + mają WYGODE i no niewiem dłuższy kabel, lepsze wykonanie, prestige ;)

 

na - dźwięk ale ostatecznie podpisze się pod tym jak zdobęde DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym.. chociaż coś mi mówi że nie wiele to da.

 

 

Zastanawiam się jeszcze jak w prestigio można regulować basy/soprany gdy słucha się przez bt bo osobiscie skręcił bym troszke niskie częstotliwości. Wiecie może ?

 

 

Jak ktoś się zastanawia nad kupnem to można brać w ciemno. Przy czym ja audiofilem nie jestem i wyznaje powiedzenie że każda wydana złotówka jest tyle warta ile słyszalne jest polepszenie dźwięku. W przypadku tych prestigio złotówki są nie wydane, a zaoszczędzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to nabyłem Sony MDR-1RBT i kazdemu kto planuje je nabyć polecam się mocno zastanowić.

 

Zrobiłem błąd i z niedowierzaniem podszedłem do opini o piskach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W sklepie niestety odsłuch jedynie kablowych był możliwy.

 

Te słuchawki mają cichy pisk (niczym zakłócenie z komputera). Pisk ten jest irytujący, gdy dzwięk muzyki zaniknie / wyciszy się (koniec utworu, przejścia). Znika kilkanaście sekund po zatrymaniu odtwarzania.

 

Moje pytanie, czy ktoś odsłuchiwał jakiekolwiek inne z tej listy? AKG K845, SENNHEISER MM 550-X, LOGITECH UE9000,Sony MDR-1RBT czy Parrot Zik. Jest podobny efekt?

 

Słuchawki same w sobie grają na parwdę dobrze, sprawiają dobre wrażenie, są solidne. Ale to zakłócenie w tle to jakaś porażka. Mam też Creative WP-450, wprawdzie słuchanie muzyki na nich to żadna przyjemność, ale mimo BT tam nie ma takiego pisku.

 

Mocno zastanawiałem się nad AKG K845BT. Brak recenzji w necie, brak sprzętu na miejscu w sklepach, pchnął mnie w kierunku Sony i zaczynam żałować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem w posiadaniu Parrot Zik 2.0. Osobiście przesluchałem sony mdr-1bt. Dźwięk dobry itd. Jednakże prócz pisku przez elektronikę w słuchawkach jest dość irytujące. Przyczepię się do sterowania w tych słuchawkach. Strasznie irytuje przy przełączaniu utworów.

 

Co mogę powiedzieć o Parrot Zik 2.0? Dżwięk jest naprawdę dobry porównując do cenowych konkurentów m.in: Samsung level over (śmiech na sali, ale trzeba wspomnieć), Sennheiser 550. Tak jak wyżej zostało wspomniane, 550 jest strasznie ciemne, a over prócz technologii i wygody mimo swojej wagi dżwiękiem nie zaskoczy, a wręcz odtrąci w odsłuchu muzyki.

 

Wracając, brzmienie Zik 2.0 jest świetne, ale ma swoje wady: również delikatny szum urządzenia, redukcja szumów... Do Bose nie ma niestety porównania i buczy strasznie przy wyłączonej muzyce (odczuwamy mocne przytłumienie, jak zejście pod wodę). Dżwięk sam w sobie klarowny i dzięki aplikacji odpowiada mojemu zamiłowaniu do ciepłego brzmienia. Słucham od muzyki elektrycznej po klasykę czy też rock. Miałem w posiadaniu Marshalls Monitor, ale to nie tu. Muszę też przyznać, że największą wadą jest.. pałąk. Jest wąski i po dłuższym słuchaniu odczuwamy nacisk. Odsłuch na kablu niemiło zaskakuje, jest przytłumiony i te słuchawki o wspaniałym dżwięku zamieniają się w tanie sony z wygodnymi padami.

 

Sam zastanawiam się nad AKG. Choć jeśli chcesz wydać trochę ponad.. Spójrz na serię momentum 2.0 bluetooth. Czytam o nich z zainteresowaniem i mogą być najlepszą opcją w kategorii słuchawek bezprzewodowych. Cenowo masz również do wyboru słuchawki ubranite xl bt. Jeśli lubisz cieple brzmienie oraz nie przeszkadza Ci pianka (czego osobiście nienawidzę) na padach, to radzę się śmiało przyjrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.