Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa Xindak MT-3, czy tranzystor Jungson JA88D?


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Oto jest pytanie...

Jungsona JA88D słuchałem - zacny, potężny i ciepły piec...

Lampki Xindak MT-3 niestety jeszcze nie udało mi się posłuchać, ale może ktoś z Was miał okazję porównać te dwa urządzenia?

Zdaje się, że wybór będzie trudny. Tranzystor jeden z najlepszych w swojej klasie. Lampa zapewne nie tak dynamiczna, bez tak doskonałego basu, ale może z większym "czarem".

Grać to ma jazz, ambient, trochę soundtracków filmowych, aż po zwykły pop.

Chciałbym spróbować lampy, ale nie wiem, czy ów Xindak nie jest jednak dźwiękowo znacznie poniżej Jungsona, jakby nie było legendy z przedsionka hi-end (niektórzy twierdzą, że to już prawdziwy hi-end, acz w wydaniu chińskim) grającej w czystej klasie A.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungsona JA88D High-Endem ???????

Niezły żart. To gorzej niż przeciętnie grający wzmak. Bas ma rozlazły. Wokale nieczyste.

Recenzje najzwyczajniej kłamią.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungsona JA88D High-Endem ???????

Niezły żart. To gorzej niż przeciętnie grający wzmak. Bas ma rozlazły. Wokale nieczyste.

Recenzje najzwyczajniej kłamią.

 

pozdrawiam

 

Popio, to chyba jesteś w awangardzie, jeżeli chodzi o ocenę brzmienia Jungsona.

Nie chodzi o dobre opinie recenzentów, ale bardzo dobre referencje jego użytkowników - cały internet wypełniony jest bardzo pozytywnymi ocenami (zwłaszcza na zachodzie).

Mam go właśnie na testach i muszę powiedzieć, że piec gra bardzo zacnie, niemal nie "tranzystorowo" - vocale są takie, jak zostały nagrane. Jeżeli opinię wyrażasz na bazie odsłuchów, to może warto by było przyjrzeć się repertuarowi (nagranie) lub zerknąć na dobór elementów w torze. Bas też jest bardzo dobry (rozciągnięty, szybki, zróżnicowany barwowo o bogatej fakturze, schodzący jak trzeba nisko).

Ja nie miałem ciekawszego wzmacniacza u siebie w domu, ale ponieważ od dawna myślę o lampie, stąd dylemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Ha ha no to Piopio podsumował.Widzisz ty słuchałeś i piszesz że zacny-czyli ci dzwięk pasował.

Kolega Piopio wydał opinię że to gorzej grający niż przeciętny wzmak.

Więc sam widzisz-że lepiej olać rady innych,a samemu słuchać,słuchać i dla samego siebie zdanie sobie wyrabiać o danym sprzęcie.

Ilu słuchaczy tyle opini.

Jednemu odpowiada innemu nie.

A co do hi-end he he-trudno powiedzieć gdzie się zaczyna.

Dla jednego w kwotach kilku tyś,a dla innych już kilku dziesięciu,a jeszcze innych kilku set.

Widziałem nawet na kablach po kilkanaście złoty napis HI-END- bez ściemy,więc nie ma reguły. he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się na odsłuch i sam oceń, poza Xindakiem posłuchaj jeszcze bardzo ciekawe i dobre wzmacniacze MingDa (http://q21.pl/category/wzmacniacze/1/short/name/asc/146).

 

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Umów się na odsłuch i sam oceń, poza Xindakiem posłuchaj jeszcze bardzo ciekawe i dobre wzmacniacze MingDa (http://q21.pl/category/wzmacniacze/1/short/name/asc/146).

 

Zapraszam na odsłuchy.

q21-a ja mam takie pytanie.

Dostałem namiar na tę zabawkę od bardzo poważnego człeka he he i mam zamiar to posłuchać.-LINEAR AUDIO RESEARCH I A 30 T II

A pytanie brzmi-nie o ten klocek tylko jak ma się moc ze wzmacniaczy lampowych w stosunku do integry.

Czy np taki Naim XS zakładajmy że ma 70w na kanał,a taka lampa w opisie ma np 30-40w na kanał-czy jest to bardzo odczuwalne-tzn czy w tej mocy jest tak duża różnica i to się słyszy.

Myśląc po chłopsku lampa zagra ciszej.-czy tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy słuchali lamp i tranów mówili mi jak jeden że Waty z lampy liczy się conajmniej 3 razy tyle ile ma odpowiednik z tranzystora!

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem ciekawszego wzmacniacza u siebie w domu, ale ponieważ od dawna myślę o lampie, stąd dylemat.

Posłuchaj w takim razie coś z wysokiej serii Musical Fidelity. Albo Lavardin. Albo Leeema Tucana.

Wtedy się przekonasz co to znaczy dobry wzmak tranzystorowy.

Ja miałem Jungsona z roku 2007 bodajże. Znajomy elektronik jak zobaczył co jest w środku to poradził mi go jak najmniej ruszać bo może się uszkodzić ;-) Takie miał High-Endowe luty ;-))))))))

Zamieniłem go na MF kW250S - przy pierwszym porównaniu po 10 sekundach grania wiedziałem ile jest naprawdę wart Jungson. To bardziej jakaś legenda, której i ja na początku zawierzyłem niż dobry wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj w takim razie coś z wysokiej serii Musical Fidelity. Albo Lavardin. Albo Leeema Tucana.

No tak, to przypomnij nam, ile one kosztują......Przecież lete pyta o zupełnie inną półkę cenową.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Wszyscy którzy słuchali lamp i tranów mówili mi jak jeden że Waty z lampy liczy się conajmniej 3 razy tyle ile ma odpowiednik z tranzystora!

pzdr.

Oczywiście rozumiem co napisałeś-tylko ja zawieram dyskusję wtedy jak sam coś doświadczę i wtedy coś na ten temat mogę powiedzieć.

A takie tam że ten mówił tamten śpiewał-właśnie jest na forum setki takich co nie widział,nie słyszał ale pomoc oferuje-postów tysiące a we łbie kiełbie-rozumiesz.

Oczywiście bez urazy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q21-a ja mam takie pytanie.

Dostałem namiar na tę zabawkę od bardzo poważnego człeka he he i mam zamiar to posłuchać.-LINEAR AUDIO RESEARCH I A 30 T II

A pytanie brzmi-nie o ten klocek tylko jak ma się moc ze wzmacniaczy lampowych w stosunku do integry.

Czy np taki Naim XS zakładajmy że ma 70w na kanał,a taka lampa w opisie ma np 30-40w na kanał-czy jest to bardzo odczuwalne-tzn czy w tej mocy jest tak duża różnica i to się słyszy.

Myśląc po chłopsku lampa zagra ciszej.-czy tak.

 

Jesli to bedzie dobrze zbudowany wzmacniacz np: Octave V... w PP powiedzmy na lampach KT88 to niekoniecznie zagra ciszej, a wrecz moze zagrac o wiele glosniej od tranzystora 70 watowego (wedlug danych producenta). Jesli chodzi o Naima to wzmacniacze te mimo podawanej przez producenta mocy, sa wzmacniaczami wydajnymi pradowo i podobnie jak wspomniana na wstepie lampa wysteruja wiekszosc kolumn w normalnach powierzchniach (czyt. pomieszczenia 20-30 qm) Tak wiec nie ma jednoznaczenj odpowiedzi na tak zadane pytanie.

Co to lamp:

bylem posiadaczem dwoch lamp w PP jedna to chinol na EL34 2x30Watt, druga Amplifon WT 30 III tez PP na 6AS7 podbna moc ok 30W na kanal. Chinol jednak byl zdecydowanie bardziej wydajny. Przy odkreceniu galki na godzine 9 pomieszczenie ok 16qm bylo naglosnione jak w dyskotece, amplifona musialem rozkrecic na ok 11-12, aby zagral podobna sakla glosnosci ( proby dokonywane naturalnie na tych samych zestawach kolumnowych). Wspomniec przy tym nalezy, ze kultura, przyjrzystosc, barwa, detal gry amplifona stala na duzo wyzszym poziomie, z odrobine slabsza dynamika, a nizeli chinczyka.

 

Nie wiem jakim budzetem dysponujesz. Jesli to ma byc lampa to na niemieckim ebayu stoi Antique Sound Lab 1001 w PP 2x50 W z pilotem za 650 Euro, na audiomarkt jest Octave V40 za 1150 Euro pewnie jeszcze z 10% do utargowania, w koncu w ogloszenich wisi Unison Research Simply Four za 4500 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście rozumiem co napisałeś-tylko ja zawieram dyskusję wtedy jak sam coś doświadczę i wtedy coś na ten temat mogę powiedzieć.

A takie tam że ten mówił tamten śpiewał-właśnie jest na forum setki takich co nie widział,nie słyszał ale pomoc oferuje-postów tysiące a we łbie kiełbie-rozumiesz.

Oczywiście bez urazy do ciebie.

 

O to moźesz być spokojny ponieważ to osoby nie z łapanki które miały/mają w/w wzmaki i są bardzo obeznane :-)

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Jesli to bedzie dobrze zbudowany wzmacniacz np: Octave V... w PP powiedzmy na lampach KT88 to niekoniecznie zagra ciszej, a wrecz moze zagrac o wiele glosniej od tranzystora 70 watowego (wedlug danych producenta). Jesli chodzi o Naima to wzmacniacze te mimo podawanej przez producenta mocy, sa wzmacniaczami wydajnymi pradowo i podobnie jak wspomniana na wstepie lampa wysteruja wiekszosc kolumn w normalnach powierzchniach (czyt. pomieszczenia 20-30 qm) Tak wiec nie ma jednoznaczenj odpowiedzi na tak zadane pytanie.

Co to lamp:

bylem posiadaczem dwoch lamp w PP jedna to chinol na EL34 2x30Watt, druga Amplifon WT 30 III tez PP na 6AS7 podbna moc ok 30W na kanal. Chinol jednak byl zdecydowanie bardziej wydajny. Przy odkreceniu galki na godzine 9 pomieszczenie ok 16qm bylo naglosnione jak w dyskotece, amplifona musialem rozkrecic na ok 11-12, aby zagral podobna sakla glosnosci ( proby dokonywane naturalnie na tych samych zestawach kolumnowych). Wspomniec przy tym nalezy, ze kultura, przyjrzystosc, barwa, detal gry amplifona stala na duzo wyzszym poziomie, z odrobine slabsza dynamika, a nizeli chinczyka.

 

Nie wiem jakim budzetem dysponujesz. Jesli to ma byc lampa to na niemieckim ebayu stoi Antique Sound Lab 1001 w PP 2x50 W z pilotem za 650 Euro, na audiomarkt jest Octave V40 za 1150 Euro pewnie jeszcze z 10% do utargowania, w koncu w ogloszenich wisi Unison Research Simply Four za 4500 zl.

Bardzo jasno to wytłumaczyłeś-zapytałem o moc z tego względu bo nigdy w życiu nie słuchałem wzmaka lampowego i nawet nie mam pojęcia jak lampy grają.

Napewno jest tak jak z tranami,jedna lepiej dynamiczniej,cieplej,detaliczniej itd ale ogólnie czy jak zagra lampa to już wiadomo że to właśnie lampa a nie tranzystor.

Dlatego z ciekawości chciał bym posłuchać lampy a czy kupię to nie wiem.Napewno zmienić będę chciał w systemie wzmacniacz,ale na co i czy to lampa będzie to nie wiem.

Może jednak tranzystor.

A bujał się będę w cenach klimatów Naim XS 2,MF 6i,Hegel 100 itd-tylko co z resztą systemu najlepiej zagra ?

Na ten wzmak dał mi namiar konkretny gość,dał też namiar na Naima i w tor bufor lampowy który też ponoć robi cuda ,i jeszcze jeden klocek ale przesadził z ceną he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "postrzeganej mocy" lampa vs. tranzystor: jak sie ma sprawa

w przypadku hybryd (stopień napięciowy - lampa, końcówka - wtórniki PP MOSFET) ?

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, Jungsona sprzed wersji '09 omijac szerokim lukiem! Plytki i jakosc wykonania to TRAGEDIA

Nasza Unitra czy Radmor wygladaly solidniej w srodku

 

Xindaki sa o wieeeeele lepiej wykonanie i prawdopodobnie graja tez lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednich odsłuchach Creek Evolution 2 zabrzmiał lepiej od Xindak MT3. Z tym, że Creek to tranzystor a Xindak lampa. Uwzględniając brzmienie i poszczególne składniki brzmienia wybrałem Creek. Od dwóch lat jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale Twoje Ushery (ja mam podłogowe Harpia Acoustic Nicolo - też na przetworniku ushera i aluminiowym seasie) to małe monitorki, więc mogło Ci trochę ujść uwadze. Zwłaszcza, że w MT-3 niemal z definicji z tego co czytam powinno się od razu wymienić lampy na Electro-Harmonix i wtedy dopiero pokazują potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol jednak byl zdecydowanie bardziej wydajny. Przy odkreceniu galki na godzine 9 pomieszczenie ok 16qm bylo naglosnione jak w dyskotece, amplifona musialem rozkrecic na ok 11-12, aby zagral podobna sakla glosnosci ( proby dokonywane naturalnie na tych samych zestawach kolumnowych)

 

Nie bardziej wydajny tylko miał większą czułość wejściową. To na której godzinie jest gałka nie ma najmniejszego znaczenia bo zależy to od czułości wzmacniacza i charakterystyki samego potencjometru. Liczy się tylko moc wyjściowa a nie to przy jakiej pozycji gałki jest ona uzyskiwana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nie bardziej wydajny tylko miał większą czułość wejściową. To na której godzinie jest gałka nie ma najmniejszego znaczenia bo zależy to od czułości wzmacniacza i charakterystyki samego potencjometru. Liczy się tylko moc wyjściowa a nie to przy jakiej pozycji gałki jest ona uzyskiwana.

No oczywiście,nie ma innej opcji.A ktoś twierdził że jest inaczej ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardziej wydajny tylko miał większą czułość wejściową. To na której godzinie jest gałka nie ma najmniejszego znaczenia bo zależy to od czułości wzmacniacza i charakterystyki samego potencjometru. Liczy się tylko moc wyjściowa a nie to przy jakiej pozycji gałki jest ona uzyskiwana.

 

Nie jestem elektronikiem Panie Andrzeju, nie znam sie - wiec pewnie ma pan racje. Staralem sie tylko wyjasnic koledze, ze nie jest latwo udzielic jednoznaczenej odpowiedzi na pytanie, ktory wzmacniacz zagra glosniej-ciszej.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Czyli kręcimy na maksa potencjometr i wtedy jeżeli jeden gra ciszej to będzie że ma jednak mniejszą moc?

HE HE-w ten sposób to będzie tak że albo będziesz słyszał jedno wielkie dudnienie-połączone z charczeniem,albo gorzej i coś padnie-wysoki w kolumnie albo jak słaby wzmak to końcówka mocy-oczywiście nie koniecznie,ale ryzyko jest.

Ja mam do czynienia z nagłośnieniem o kilkunastu lat-więc już na ucho to wyczucie się bierze do jakiego stopnia gałką można kręcić.

Taki prosty przykład:dajmy na to że podziałka głośności jest od 1-10.-to nigdy nie powinniśmy grać więcej jak 7,5.To jest takie bezpieczne i maxymalne miejsce.

Są wzmacniacze w których do pewnego stopnia się kręci i cały czas słychać wzmocnienie,a od pewnego miejsca już nie ma prawie różnic a mimo wszystko potencjometr można kręcić jeszcze dalej-i wtedy to właśnie na słuch się bierze.

Zresztą jak moc dochodzi do granicy gdy pojawia się przesterowanie-to się słyszy.

Tak że morał z tego taki,gałkę volume trzymamy na wodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to przypomnij nam, ile one kosztują......Przecież lete pyta o zupełnie inną półkę cenową.....

Nowy Jungson kosztuje tyle co używane wzmacniacze przeze mnie wspomniane. A granie o kilka klas gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.