Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh Ma6700 a MaIntosh D100 porównanie DACów.


Rejter

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniowym Hi-Fi Choice wydanie pl redaktor badzo pozytywnie pisze o D100. Zskoczony jest tylko niską ceną jak na tego producenta. Posiadam Ma6700 i stąd moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniowym Hi-Fi Choice wydanie pl redaktor badzo pozytywnie pisze o D100. Zskoczony jest tylko niską ceną jak na tego producenta. Posiadam Ma6700 i stąd moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Coraz bardziej "dorastam" do zakupu tego DAC-a.

 

Znalazłem w necie schemat sugerowanych przez McIntosh-a połączeń tego dac-a w systemie (dac, cd, wzm, komputer)...

Sugerują połączenie dac-a z cd - połączeniem optycznym.

 

W związku z tym mam następujące rozterki / pytania:

1) czy optyk, to właściwy kierunek?

2) czemu nie coaxial?

3) i oczywiście, czy macie sprawdzony taki kabel ;)

 

Osobiście znalazłem taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chwalą się "(...) kabel optyczny zbudowany jest z 338 przewodników wykonanych z borosilikatowego szkła. Nowa technika zastosowana do montowania końcówek zapewnia lepszą czystość i wyższą dynamikę, która zadziwi nawet najbardziej wymagających słuchaczy.(...)"

 

Sugerować się czymś takim???

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej "dorastam" do zakupu tego DAC-a.

 

Znalazłem w necie schemat sugerowanych przez McIntosh-a połączeń tego dac-a w systemie (dac, cd, wzm, komputer)...

Sugerują połączenie dac-a z cd - połączeniem optycznym.

 

W związku z tym mam następujące rozterki / pytania:

1) czy optyk, to właściwy kierunek?

2) czemu nie coaxial?

3) i oczywiście, czy macie sprawdzony taki kabel ;)

 

Osobiście znalazłem taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chwalą się "(...) kabel optyczny zbudowany jest z 338 przewodników wykonanych z borosilikatowego szkła. Nowa technika zastosowana do montowania końcówek zapewnia lepszą czystość i wyższą dynamikę, która zadziwi nawet najbardziej wymagających słuchaczy.(...)"

 

Sugerować się czymś takim???

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi...

Optyczny kabel nie łapie śmieci z eteru. Każdy gra tak samo, bierz najtańszy jaki znajdziesz, gdzies kolo 25pln powinno wystarczyc :) pozostałe 800pln przeznacz na sensowniejsze cele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Optyczny kabel nie łapie śmieci z eteru. Każdy gra tak samo, bierz najtańszy jaki znajdziesz, gdzies kolo 25pln powinno wystarczyc :) pozostałe 800pln przeznacz na sensowniejsze cele.

 

Dzięki za podpowiedź ;) Raczej pójdę tą drogą ;) chociaż..., może sprawię sobie jakąś "używkę" dla porównania...

 

Zakup dac-a chyba znowu się przesunie w czasie..., ale przed Świętami spróbuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ;) Raczej pójdę tą drogą ;) chociaż..., może sprawię sobie jakąś "używkę" dla porównania...

 

Zakup dac-a chyba znowu się przesunie w czasie..., ale przed Świętami spróbuję ;)

Tu nie ma co porownywac, wystarczy sie chwile zastanowic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o kablu, czy dac-u?

O kablu. Wszystkie kable cyfrowe (szklanke, plastikowe, miedziane, srebrne) graja/dzialaja tak samo - jesli dzialaja ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kablu. Wszystkie kable cyfrowe (szklanke, plastikowe, miedziane, srebrne) graja/dzialaja tak samo - jesli dzialaja ok.

 

Piszesz nieprawdę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,porównywałem zwykłego optyka do zwykłego coaxa i moim zdaniem optyk degraduje brzmienie. Też chciałem zrobić jak radził pOisOn ale nie wyszło...

Jest roznie zasad brak to wszystko zalezy mocno od konstrukcji, trzeba posluchac poprostu. Ale te kabelki zawsze bedzie slychac wiec radze eksperymenty z dobrymi kablami i tanimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że reagujecie ;)

Też pamiętam gdzieś "jakieś" testy, że optyk jest "gorszy" (ale nie pamiętam dlaczego ;) ) od coaxiala...

 

Jest roznie zasad brak to wszystko zalezy mocno od konstrukcji, trzeba posluchac poprostu. Ale te kabelki zawsze bedzie slychac wiec radze eksperymenty z dobrymi kablami i tanimi.

 

Po zakupie dac-a, na pewno będę szukał ;)

Jednak pytanie moje "wyszło" po znalezieniu w necie "instrukcji" tego dac-a, wydanej przez McIntosha...

Zaznaczyli połączenie optykiem - nie wiem, czy jest to tylko "sugestia" przypadkowa, czy zalecana? ;)

 

W związku z tym, że kabel będę musiał "jakiś" kupić, to się zastanawiam, w którym iść kierunku? optyk, czy coaxial?

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VdH Optocoupler Mk II. Znośna cena bo koło 250 PLN. Przyzwoicie wykonany. Różnicy w dźwięku nie stwierdziłem.

To jak byś chciał eksperymentować ale myślę, że tak jak kolega napisał możesz mieć ten sam przekaz za kilka dych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tu nie ma co porownywac, wystarczy sie chwile zastanowic

Wszytko można udowodnić, tak mówi filozofia. Życie mówi, że trzeba słuchać. Pisanie o braku wpływu kabli w tej zakładce, to trolling, a w najlepszym razie brak doświadczenia w tym zakresie. Proponuję zakładkę start, na takie rozważania.

 

No nie wiem,porównywałem zwykłego optyka do zwykłego coaxa i moim zdaniem optyk degraduje brzmienie. Też chciałem zrobić jak radził pOisOn ale nie wyszło...

Potwierdzam. Optyk zdecydowanie degraduje dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że reagujecie ;)

Też pamiętam gdzieś "jakieś" testy, że optyk jest "gorszy" (ale nie pamiętam dlaczego ;) ) od coaxiala...

 

 

 

Po zakupie dac-a, na pewno będę szukał ;)

Jednak pytanie moje "wyszło" po znalezieniu w necie "instrukcji" tego dac-a, wydanej przez McIntosha...

Zaznaczyli połączenie optykiem - nie wiem, czy jest to tylko "sugestia" przypadkowa, czy zalecana? ;)

 

W związku z tym, że kabel będę musiał "jakiś" kupić, to się zastanawiam, w którym iść kierunku? optyk, czy coaxial?

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi ;)

 

Ale jesli nawet którys wypadnie Ci gorzej lepiej - to nie jest to wina typu przesylu optyk/coax - per se - tylko lepszej/gorszej implementacji tego interfejsu. Czyli mowiac prosto - wszystkie kable optyczne w danym urzadzeniu powinny grac tak samo, a wszystkie coaxy tez tak samo.Co nie znaczy ze w ramach tego samego urzadzenia jakosc coax bedzie zawsze = jakosci optyka.

 

Wszytko można udowodnić, tak mówi filozofia. Życie mówi, że trzeba słuchać. Pisanie o braku wpływu kabli w tej zakładce, to trolling, a w najlepszym razie brak doświadczenia w tym zakresie. Proponuję zakładkę start, na takie rozważania.

 

 

Potwierdzam. Optyk zdecydowanie degraduje dźwięk.

 

A ja proponuje złapać trochę kontaktu z rzeczywistością.

 

Piszesz nieprawdę!

 

Ty za to piszesz prawdę. Najprawdziwszą. Bo Twoja prawda jest najtwojsza inajprawdziwsza.

To może powiedz, jak, nie mając odpowiednich narzędzi w postaci fizyki i elektroniki, firmy projektują (=ustawiają pewne brzmienie) kable cyfrowe.

A może ethernety też słyszysz, jak WP ?

 

Jest roznie zasad brak to wszystko zalezy mocno od konstrukcji, trzeba posluchac poprostu. Ale te kabelki zawsze bedzie slychac wiec radze eksperymenty z dobrymi kablami i tanimi.

Stasiu, proszę, tylko nie Ty ;) Miałem Cię jednak za technicznego, a nie zabobonnego.

Ale odróżniasz aplikację, od samego medium? Jeśli tak i jeśli chciałbyś mi wyjaśnić, nawrócić itd na drogę, jak tu niektórzy twierdzą, doświadczonych, to zapraszam na priv.

Nie będziemy mącić w głowach wiernym wyznawcom kabli cyfrowych. To by mogło doprowadzić do bessy na giełdzie...audiostereo.pl :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

pOisOn Twoja teoria do mnie przemawia,może jest tak jak piszesz?nie miałem ekstremalnie drogich cyfrówek w domu ale pamiętam,że jak szukałem kabla UsB to naznosiłem do domu różnych Audioquestów,Furutechów i jakiś jeszcze i nie mogłem się z tym dogadać,wybrałem taki,który wydawał mi się dla mnie najlepszy ale gdyby ktoś podczas jak jestem w pracy,podmienił mi ten kabel, to nie wiem czy bym to zauważył. W analogówce wszystko jest oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

A ja proponuje złapać trochę kontaktu z rzeczywistością.

 

Ja nie proponuję, tylko proszę o wpisy w temacie wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy ze w ramach tego samego urzadzenia jakosc coax bedzie zawsze = jakosci optyka.

 

Właśnie dotknąłeś sedna ;) o to mi chodzi...

 

Do tej pory miałem "siakieś" przekonanie wyrobione na podstawie artykułów (próbowałem je odszukać, ale "archiwum" ostatnio po przeprowadzce zostało mocno przetrzebione ;) , że optyk jest "z góry" gorszy od coaxial-a...

 

Zastanowiło mnie dlaczego Mac, w swoim urządzeniu (D100) sugeruje połączenie dac vs. cd "po optyku", a nie po coaxial-u - mimo, że w swej ofercie ma coaxial-a, optyka nie... Coaxial-em sugerują połączenie dac vs. tuner ;)

 

Faktycznie, chyba kupię jakiś niedrogi optyk i z ciekawości porównam oba wejścia - tylko tak chyba dowiem się "co autor miał na myśli"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pOisOn Twoja teoria do mnie przemawia,może jest tak jak piszesz?nie miałem ekstremalnie drogich cyfrówek w domu ale pamiętam,że jak szukałem kabla UsB to naznosiłem do domu różnych Audioquestów,Furutechów i jakiś jeszcze i nie mogłem się z tym dogadać,wybrałem taki,który wydawał mi się dla mnie najlepszy ale gdyby ktoś podczas jak jestem w pracy,podmienił mi ten kabel, to nie wiem czy bym to zauważył. W analogówce wszystko jest oczywiste.

No więc właśnie. Czasami prawda jest tuż pod powierzchnią ,nie głęboko, ale subtelnie zawoalowana w marketingowym bullshitcie i przyczyny, ale i skutki nie są tym czym się wydają.

Dobra, zaczynam pisać jak kolega 747 ;)... koniec offtopa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko można udowodnić, tak mówi filozofia. Życie mówi, że trzeba słuchać. Pisanie o braku wpływu kabli w tej zakładce, to trolling, a w najlepszym razie brak doświadczenia w tym zakresie. Proponuję zakładkę start, na takie rozważania.

Brawo Palton w koncu ktos to napisal, ludzi ktorzy nie slysza kabli do zakladki start przenosic przymusowo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.