Skocz do zawartości
IGNORED

Leszek Możdżer - reedycje winylowe "The Time" i "Piano"


ratm

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Śpieszę donieść o moim prezencie gwiazdkowym (który sam sobie sprawiłem;)). Otóż na oficjalnym profilu Facebookowym Leszka Możdżera znalazłem informację o reedycjach winylowych dwóch albumów - solowego "Piano" oraz pierwszego albumu Trio Możdżer Danielsson Fresco - "The Time". Natychmiast zamówiłem. Z wielką niecierpliwością oczekiwałem na paczkę (która przyszła na moje szczęście natychmiast), zastanawiając się jak to "coś" będzie brzmiało. Wersje CD, które posiadam ("Piano" w dwóch wydaniach, pierwsze z Armsu oraz drugie z Outside Music), oraz "The Time" brzmią rewelacyjnie więc winyle miały już na starcie bardzo podniesioną poprzeczkę. Zawartość paczki objawiła dwa pięknie wydane albumy z ręczną numeracją (nakład 1000 sztuk). "Piano" jest na niebieskim, przeźroczystym winylu i ma drukowaną wkładkę, "The Time" na klasycznie czarnych, dwóch krążkach. Dobrze znane okładki w wersji XL wyglądają na piątkę. Z tyłu kopert jest informacja, że płyty zostały wytłoczone na matrycach DMM co już wprawiło mnie w dobry nastrój. Pierwsze na talerz poszło "The Time" no i się zaczęło............................. tak, CD wysiada. Płyta ma dwa razy więcej przestrzeni, bas jakby Danielsson siedział obok, w tle ciągle, dyskretnie obecne przeszkadzajki Fresco (na CD zlewające się momentami w szum!!), no i te klawisze. Ocena na 5. Po tak ciekawym doznaniu jakim było "The Time" w wersji analogowej natychmiast położyłem igłę na niebieskie "Piano" i również nie zawiodłem się (mimo, że płyta zawiera o jeden utwór mniej niż CD - wypadło "On Blue Dolphin Street"). Mistrzowska rejestracja klawiszy w wydaniu analogowym brzmi jeszcze mocniej. pełniej, żywo. Pamiętam jak przy premierze "Piano", pierwszy wydawca "Arms" zapowiadał edycję winylową. Wtedy skończyło się tylko na zapowiedzi. Dobrze, że obecny wydawca "nie gadał" tylko uczynił;).

 

Cieszy mnie fakt, że wydawca (Outside Music) zdecydował się na wydania winylowe i że zrobił to porządnie (niestety wiele reedycyjnych premier woła o pomstę do nieba a tu ucho oraz oko nacieszone). Na płytach nie ma informacji gdzie były tłoczone. Poszperałem na Discogs i okazało się, że wyszły z Pallas Group - teraz już wiem dlaczego tak to brzmi. Ciekaw jestem czy w najbliższym czasie ukaże się "Between Us And The Light" i tegoroczna "Polska" (byłem na trasie koncertowej promującej album, płyta na żywo brzmi zupełnie inaczej niż CD, myślę że wersja winylowa tchnie w ten album nowego ducha, no i "Norgon", który już ma komputerowo dodane trzaski, na winylu będzie perełką).

 

Cenowo w miarę normalnie: "Piano" 80 złotych, podwójna "The Time" 120 zł (przesyłka 25zł)

 

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów również nabył opisywane przez mnie wydawnictwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "The Time" ma też "drukowaną" wkładkę lub "drukowane" koperty wewnętrzne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "The Time" ma też "drukowaną" wkładkę lub "drukowane" koperty wewnętrzne?

 

"The Time" jest wydana w ładnym gatefoldzie a co do kopert wewnętrznych to są one czarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przy premierze "Piano", pierwszy wydawca "Arms" zapowiadał edycję winylową. Wtedy skończyło się tylko na zapowiedzi.

 

W tłumaczeniach o odstąpieniu od tłoczenia przewijał się temat złym zebraniem na stół realizatorski. Słyszałem próbną wersję (było kilka sztuk, które porozdawali) i coś nie zgadzało się z kanałami w tym tłoczeniu. Pozycjonowanie na scenie odbiegało od wydania CD. Nie wiem czy to faza, czy pomylili kanały podczas podłączania mikrofonów. Ciekawy jestem teraz co zrobili teraz bez ponownej sesji nagraniowej. Ale jak jest ok to pewnie sam zakupię.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiałeś,bo na allegro "Piano" koztuje 99,90 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiałeś,bo na allegro "Piano" koztuje 99,90 zł

 

zamawiałem bezpośrednio u dystrybutora pod adresem - [email protected]

 

W tłumaczeniach o odstąpieniu od tłoczenia przewijał się temat złym zebraniem na stół realizatorski. Słyszałem próbną wersję (było kilka sztuk, które porozdawali) i coś nie zgadzało się z kanałami w tym tłoczeniu. Pozycjonowanie na scenie odbiegało od wydania CD. Nie wiem czy to faza, czy pomylili kanały podczas podłączania mikrofonów. Ciekawy jestem teraz co zrobili teraz bez ponownej sesji nagraniowej. Ale jak jest ok to pewnie sam zakupię.

pozdr.

 

o tym akurat nie słyszałem, posiadasz może tą próbną wersję??

co do jedynego winylowego "Piano" to już kilka osób u mnie słuchało i nikt złego słowa nie powiedział;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak wygląda sprawa z tym co napisał Umka . Czy w porównaniu z płytą CD jest tak samo wszystko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak wygląda sprawa z tym co napisał Umka . Czy w porównaniu z płytą CD jest tak samo wszystko?

 

Moim zdaniem i zdaniem kilku osób które u mnie słuchały brzmi lepiej niż CD. Słucham muzyki i obracam się wśród ludzi, którzy też słuchają muzyki, nie znam się na kanałach, fazach itp. Słucha się tego wydania bardzo przyjemnie, CD leży na półce i będzie już jedynie do samochodu jako wersja "beta";)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym akurat nie słyszałem, posiadasz może tą próbną wersję??

 

Niestety pożyczałem ją od józwy maryna, w czasach gdy mieszkał na Mokotowie. Teraz po przeprowadzce prawdopodobnie leży gdzieś w odchłani płytoteki winylowej. Dodatkowo jako seria próbna nie miała docelowej okładki i nie wróżę sukcesów w poszukiwaniach. A tak w ogóle ciekawe czy pamięta, że ją posiada. ;-)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Time" u niektórych sprzedających na alle już podskoczyła z ceną do 150 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Time" u niektórych sprzedających na alle już podskoczyła z ceną do 150 zł.

 

Dlatego lepiej kupować bezpośrednio od dystrybutora a nie od pośredników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu mądry,jednemu gra że hej,a u drugiego kicha. Masza1968 chyba bardziej wiarygodny jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Właśnie Piano nie kupiłem a teraz się boję :)

Dzisiaj Time słuchałem raz i po cichu bo dom pełen ludzi. Jutro posłucham raz jeszcze to może mi się coś zmieni ale z kapci nie wyrwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to The Time robione jest z jakiegoś gównianego mp3. Ta płyta w ogóle nie gra :(

 

Chyba nie da się wytłoczyć winyla z mp3, tłocznia nie przyjmie. Rozwiniesz temat? Winylowe "The Time" zmiata i tak świetnie zrealizowany kompakt. No ale są gusta i "guściki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Stłumiona góra, matowy środek, dół zza kotary.

Przeszkadzajek Fresco prawie nie słychać, Fortepian bez blasku, Danielsson pojechał na ryby.

 

Albo coś mi się z wkładką stało (tylko na tej płycie) albo mastering robiony pod wrzeszczące systemy oparte na MF100 Reference :)

Teraz słucham na normalnych poziomach głośności i jak dla mnie masakra.

 

No ale są gusta i "guściki"

Połóż na talerzu np Danielssona Liberetto z ACT (ACT 9520-1) i zobaczysz jak powinien grać dobrze zrealizowany winyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stłumiona góra, matowy środek, dół zza kotary.

Przeszkadzajek Fresco prawie nie słychać, Fortepian bez blasku, Danielsson pojechał na ryby.

 

Albo coś mi się z wkładką stało (tylko na tej płycie) albo mastering robiony pod wrzeszczące systemy oparte na MF100 Reference :)

Teraz słucham na normalnych poziomach głośności i jak dla mnie masakra.

 

 

Połóż na talerzu np Danielssona Liberetto z ACT (ACT 9520-1) i zobaczysz jak powinien grać dobrze zrealizowany winyl.

 

Nie posiadam MF100 Reference ale wierzę Ci na słowo;) u mnie chodzi na Ortofonie i "kocy i masakr" nie stwierdzono. Liberetto mam tylko na CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wznowienia w pełnej krasie. Podobno w magazynie jest jeszcze spory zapas, więc nie ma się co spieszyć i kupować po 200 PLN/szt.

 

Dlatego lepiej kupować bezpośrednio od dystrybutora a nie od pośredników.

 

...najlepiej kupować od dobrych pośredników : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mimo wszystko kupiłem ten zestaw . W sobotę rano odbierałem z paczkomatu,ale nie miałem jeszcze czasu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 60 pln za Piano jest najzwyklejszym bandytyzmem cenowym.

Gdyby to był nowy materiał i cała masa z tym kosztów poniesiona,to byłoby to zrozumiałe.

Lecz mamy do czynienia z materiałem starym,oczywiście bardzo fajnym,aczkolwiek nie pierwszoligowym.

Uwielbiam tego muzyka,ale to nie jest "panteon sławy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najlepiej kupować od dobrych pośredników : )

 

to za ile sprzedaje posrednik? bo outside music zaproponowalo 80+120+25 przesylka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 PLN z dostawą. Zawsze coś, szczególnie jak ktoś kupuje 30-50 LPs/msc : )

 

ochujeli z cenami za tego Mozdzera, swiatowe ceny normalnie, drozyzna jak z Empiku za ten DLP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Piano" też już więcej wołają na alle,100 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Piano" też już więcej wołają na alle,100 zł.

 

pare dni temu Outside Music odpisalo mi, ze 80pln, wiec raczej sie nie wycofaja, jak bym teraz zamowil;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu Outside Music odpisalo mi, ze 80pln, wiec raczej sie nie wycofaja, jak bym teraz zamowil;)

Chdziło mi o Allegro. Jak wygląda w sklepach to nie wiem. U Możdżera w sklepie wcale nie bylo jak patrzyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.