Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc w wyborze wzmacniacza


Ziutsane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, ale ze sprzętem mam styczność od dłuższego czasu w tym, że car audio.

Chciałem zacząć kompletować sprzęt do domu: CD+wzmacniacz i głośniki

Na początek chciałem zakupić używany wzmacniacz i po researchu na internecie znalazłem:

 

Dual PA-5060 Audiophile Concept

CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ AM1

CAMBRIDGE AUDIO A5i, CA A5i

NAD 3020

ROTEL RA-930AX

 

Czego oczekuję od wzmacniacza?

 

Ma budować poprawnie scenę

Ma brzmieć jak najbardziej naturalnie

 

Z góry dzięki za pomoc w powyższym.

 

Pozdrawiam

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum, ale ze sprzętem mam styczność od dłuższego czasu w tym, że car audio.

Chciałem zacząć kompletować sprzęt do domu: CD+wzmacniacz i głośniki

Na początek chciałem zakupić używany wzmacniacz i po researchu na internecie znalazłem:

 

Dual PA-5060 Audiophile Concept

CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ AM1

CAMBRIDGE AUDIO A5i, CA A5i

NAD 3020

ROTEL RA-930AX

 

Czego oczekuję od wzmacniacza?

 

Ma budować poprawnie scenę

Ma brzmieć jak najbardziej naturalnie

 

Z góry dzięki za pomoc w powyższym.

 

Pozdrawiam

Bartek

car audio a domowy sprzęt zupełnie inna bajka pierwsze pomyśl nad kolumnami wzmacniacz lepiej później dobrać w samochodzie przyzwoity dobrej jakości bas stosunkowo łatwo i tanio jest uzyskać wszystko zależy jaki masz metraż w pokoju docelowym jaką muzykę preferujesz i oczywiście jaką kasę na to przeznaczyć chcąc korzystać z odtwarzacza cd też jak nie będziesz miał konkretnej kolumny to basu mało usłyszysz bo podejrzewam że na tej kwestii będzie Ci zależało ja własnie nakupiłem sprzętu teraz żałuję ale będę szedł bardziej w stronę źródła jako komputer oraz przetwornika DAC subwoofera do stereo też nie zapakujesz bo to kiepsko gra moim zdaniem myślałem że jak kupie używane kolumny z przedziału 1500 to będę zadowolony ale to dopiero początek chyba że nie zależy ci tak strasznie na mocnym mięsistym basie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w aucie mam dosyć wysokiej klasy sprzęt ( c90r + procesor + XES M1 + Morel supremo + Morel CDM54 +TEC SQ6 +Focal FP 1.800 na sub + Phase aliante 10si). Gra całkiem przyzwoicie. W domu będzie to grało w pomieszczeniu 30 m kw. Chcę mieć detaliczną górę, dosyć środka i niezły kick. Planuję CD + Wzmacniacz + jakieś kolumny. Muzyka różnorodna, ale z naciskiem na koncerty na żywo. Chcę żeby grało z jajem a nie jakieś pitu pitu, zarazem naturalnie... Idealne brzmienie dla mnie usłyszałem na audio show w Warszawie. Pokój z głośnikami Magico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć detaliczną górę, dosyć środka i niezły kick. Planuję CD + Wzmacniacz + jakieś kolumny. Muzyka różnorodna, ale z naciskiem na koncerty na żywo. Chcę żeby grało z jajem a nie jakieś pitu pitu, zarazem naturalnie... Idealne brzmienie dla mnie usłyszałem na audio show w Warszawie. Pokój z głośnikami Magico.

No to do cen które Cie interesują dodaj jeszcze jedno zero i może ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawdę nie da się nic kupić z używek co w miarę przyzwoicie zagra? Te Magico podałem jako moje preferencje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawdę nie da się nic kupić z używek co w miarę przyzwoicie zagra?

Modyfikowany NAD C320/320BEE za około 800-1000zł . Modyfikowany CD NAD z serii 54xx albo napęd Marantz CD52 300zł + używany Arcam rDAC za 1000zł i kabel profigold 4000 za 100zł a z czasem do DACa zasilacz na regulatorze na Teddy Pardo ( około 500zł ) . Do tego używane B&W z serii 6XX za jakieś 1500zł

Nie da się taniej i lepiej a wzmaki które wymieniłeś to dla mnie allegrowy śmietnik .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisałem

Modyfikowany NAD C320/320BEE za około 800-1000zł .

Około 2000zł czasem , chociaż rzadko trafia się Yaqin MC-100B . Rewelacyjna i bardzo mocna lampa ale licz się z tym że komplet bdb lamp to dobre 2500zł .

Ja bym wszedł w takiego NADa a resztę dołożył do kolumn . I tu wydatek będzie największy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Kolegi :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miał taki do sprzedania .

Jak nie to tu masz opis :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja się nie czujesz na siłach to kup C320 , 320BEE i odezwij się na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

OK teraz pytanie, gdzie takie coś można zakupić? A NAD 2400 ?

 

Napiszę tak , jeżeli masz do wydania 1300-1500zł jedż do salonu , posłuchaj kilku wzmacniaczy w tej cenie i sobie kup , nowe pachnące z gwarancją.

Nie będą gorsze od większości sprzedawanych w tej cenie klamotów z ALLEDROGO.

Możesz za te pieniądze kupić nawet zestawy wzmacniacz + CD.

Obecnie , ceny na wiadomym portalu aukcyjnym są CHORE.

Owszem można trafić okazję , ale trzeba ślęczeć przed komputerem "dzień i noc" do tego trzeba posiadać wiedzę czego szukać !

Początkujący, udajcie się do salonów AUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak , jeżeli masz do wydania 1300-1500zł jedż do salonu

Początkujący, udajcie się do salonów AUDIO.

Nie wytrzeźwiałeś od świąt ?

:)

Do salonu to się idzie jak masz piątaka w kieszeni na klocek a nie takie pieniądze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Muda ! jak się ma piątaka to się kupuje właśnie z drugiej ręki , a za 1300-1500 idzie się po nowe , lepsze od złomów które obecnie się proponuje na znanym portalu za chore pieniądze .

 

Nie wytrzeźwiałeś od świąt ?

 

Nie sądzisz że przegiąłeś !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda ! jak się ma piątaka to się kupuje właśnie z drugiej ręki

Uważam dokładnie na odwrót . Miałem znacznie więcej niż piątaka na używany sprzęt ale wychodzi na to że im coś droższe tym większe przekręty .

Próbowałem przez ładne kilka miesięcy coś takiego kupić i takie wałki jak się robi to głowa boli !

a za 1300-1500 idzie się po nowe , lepsze od złomów które obecnie się proponuje na znanym portalu za chore pieniądze .

Sam wiesz że takie coś nie zagra . Zgadzam się że te dobre klocki używane są coraz droższe ale i tak grają lepiej niż te nowe w takich cenach .

 

Nie sądzisz że przegiąłeś !?

A widziałeś pod spodem uśmieszek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nowe za 1500 nie da mi tego, co mogę uzyskać z używanego. Ale dzięki za posta i spuszczenie mnie na drzewo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj pseudo znaFcuf.

 

Za 1300zl kupisz np Denona PMA-1500R jezeli boisz sie wieku urzadzenia. Nie jest on jeszcze mocno stary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Obawiam się, że nowe za 1500 nie da mi tego, co mogę uzyskać z używanego. Ale dzięki za posta i spuszczenie mnie na drzewo...

 

Nie musisz brać sobie do serca moich porad , absolutnie.

 

Obecnie jest tak jak napisałem za 1300-1500 zł .

Owszem można trafić okazję , ale trzeba ślęczeć przed komputerem "dzień i noc" do tego trzeba posiadać wiedzę czego szukać !

 

Ale wystarczy posiadać koło 2000-2500 zł by nie ślęczeć , tak na szybko znalezione.

 

http://allegro.pl/audiofilski-cyrus-iii-psx-r-komplet-pilot-hi-end-i3825440988.html

 

http://allegro.pl/copland-csa-28-stan-idealny-pilot-karton-i3835120993.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-cayin-220i-spark-cayin-cd251-i3829929352.html

 

Jak chcesz kupować denonki ,Yamaszki czy inne nadziki , najlepiej do tego po tiuningu , twoja sprawa , twoja mamona.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.