Skocz do zawartości
IGNORED

Transport plików


Gość Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Witajcie,

Chciałbym się zapytać o to jaki transport do plików polecacie. Chciałbym aby dało się go sterować z telefonu. Aby obsługiwał dysk zewnętrzny (najlepiej był kompatybilny z obsługa dysku ssd podłączonego przez usb) i miał wyjście coaxialne. Chodzi mi o coś sprawdzonego, stabilnego i co w miarę nieźle nakarmi dac tymi plikami. Myślałem o SQT ale jest już nieprodukowany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile funduszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Może potraktujmy to jako kwestię wtórną, bo wolę aby taka pozostała względem funkcjonalności.. Najlepiej żeby było jak najtaniej ale jeśli będzie to coś wartego ceny nawet wyższej to nie wykluczam.

Chodzi mi o to żeby ten sprzęt dawał więcej frajdy słuchania muzyki niż potrzeby restartów, upgrade'u software co każde włączenie, żeby się nie zawieszał, no i żeby urządzenie z iOS mogły to obsługiwać - mam słaby wzrok i nie widzę tytułów na urządzeniu odtwarzającym więc chcę sterować telefonem/tabletem.

 

Tytułem uzupełnienia chodzi mi głównie o zgranie płytoteki CD na pliki. Większe gęstości raczej mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocktailaudio X10- taniej, ale nie ma wyjścia koaksjalnego ( można zastosować konwerter toslink--coax ; 50 zł)

X30 - ma wszystko ale drogi

 

Wymieniłem te z którymi mam (miałem) do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT. Moim zdaniem fakt, ze juz jest nieprodukowany nie stanowi argumentu, by go nie kupic. Kazdy sprzet wczesniej czy pozniej przestaje byc produkowany .......

To naprawde fajna maszynka, nawet ostatnio jest cos na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe propozycje, przykładowe

 

Denon DNP-F109 + dysk sieciowy z serwerem DLNA

(podpięty dysk będzie działał ale wolno, na pilota i odczyt z wyświetlacza)

 

AppleTV + dysk sieciowy j.w.

(ograniczenie do 16-48 i poprzez funkcję AirPlay, SPDIF optical)

 

Nieco lepszy Blu-Ray z SPDIF Coax + dysk sieciowy j.w.

(Blu-Ray tak 700PLN z DLNA, dobrze z AirPlay, ograniczenia do 16/24-48, czasami podpięty do TV)

(i tu nieraz jest możliwość podpięcia dysku, wolno i wymagany monitor/TV)

 

Do tego aplikacja na iOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Podoba mi się Naim Unitiserve, ale jednak za drogi.. Jest jeszcze Coctail X30, ale po co w nim wzmacniacz.

 

Myślałem też o Pioneerze N30 - jest gapless, tylko ma zewnętrzny moduł wifi, a nie wbudowany. Podobna też Yamaha CDN-500, ale oba ostatnie urządzenia nie obsługują Spotify / Deezer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Projekt narazie wstrzymany. Po wznowieniu ostatecznie zdecyduję się prawdopodobnie na Maca Mini i pliki będę brać z wewnętrznego dysku (może nawet SSD). Ale najpierw potrzeba zgromadzić budżet. Bo dobry konwerter usb->spdif nie jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt narazie wstrzymany. Po wznowieniu ostatecznie zdecyduję się prawdopodobnie na Maca Mini i pliki będę brać z wewnętrznego dysku (może nawet SSD). Ale najpierw potrzeba zgromadzić budżet. Bo dobry konwerter usb->spdif nie jest tani.

 

Nie brałeś pod uwagę połączenia minijack/Toslink? Mac mini ma na wyjściu audio (minijack) podawany sygnał cyfrowy i analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Z tego co prześledziłem to jitter w wyjściu Maca jest dość słaby, podobno lepszy w najnowszych wersjach ale ja nowego Maca nie kupię. Druga kwestia to to że po rozmowach z kilkoma osobami dowiedziałem się, że spdif oferuje znacznie lepsze właściwości przesyłu sygnału niż złącze optyczne... Tak zupełnie osobiście to też bardziej wierzę w prąd :) No i omija się dodatkową konwersję sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co prześledziłem to jitter w wyjściu Maca jest dość słaby ...

 

spdif oferuje znacznie lepsze właściwości przesyłu sygnału niż złącze optyczne...

 

Czas umierać . :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o Pioneerze N30 - jest gapless, tylko ma zewnętrzny moduł wifi, a nie wbudowany.

 

Kolega ma i sobie chwali. Kupił moduł wifi dodatkowy i wszystko śmiga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens mają jedynie urządzenie pozwalające na podłączenie DAC'a po USB. Tu najtańszy jest SBT, po odpowiednim modzie softu, albo jednak komputer, np mały netbook, są modele bez wiatraka, używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.