Skocz do zawartości
IGNORED

Amare Musica serwer, transport plików PL


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

W poniższym wątku proszę o wszelkie informacje dotyczące nowego transportu plików produkowanego w Polsce czyli Amare Musica. Mam nadzieję, że będzie to mocny konkurent dla Linna, Lumina, Aurendera.

Producenta proszę o wklejanie wszelkich informacji technicznych a pierwszych słuchaczy o wnioski i opinie. Jeżeli dwóch Marcinów wyrazi zgodę to mogę też zrobić sparing w Swoim systemie dwóch zaawansowanych konstrukcji.

Myślę, że do wiosny konstrukcje powinny być już dopracowane. Trzymam kciuki za każdy polski produkt a obrany kierunek powinien być strzałem w 10. Skupcie się na tym projekcie bo to jest wolna przestrzeń rynku do zagospodarowania.

 

Proszę wkleić zdjęcia trzewi z opisem poszczególnych bloków tak jak to obrazuje np. Aurender. Obudowę już znamy ale co ze stroną techniczną i programową?

 

1. Na jakiej platformie programowej opiera się serwer oraz jaką mocą obliczeniową dysponuje?

2. Jaki soft odtwarzający jest zastosowany?

3. Czy możliwa jest przyszłościowa rozbudowa lub ulepszenia?

4. Jakie innowacyjne rozwiązania sprzętowe wprowadziliście (wspominacie o płycie głównej), czy ma lepsze stabilizatory, mostki prostownicze?

5. Czy jest chłodzony pasywnie czy aktywnie?

6. Kto może go otrzymać do testów i na jakich warunkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaruje gotowość porównania z W 20 w swoim systemie i szczerego opisu.

Jak Amare z PSU będzie lepsze od Aurendera to nie mam uprzedzeń - wybiorę lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W poniższym wątku proszę o wszelkie informacje dotyczące nowego transportu plików produkowanego w Polsce czyli Amare Musica. Mam nadzieję, że będzie to mocny konkurent dla Linna, Lumina, Aurendera.

Producenta proszę o wklejanie wszelkich informacji technicznych a pierwszych słuchaczy o wnioski i opinie. Jeżeli dwóch Marcinów wyrazi zgodę to mogę też zrobić sparing w Swoim systemie dwóch zaawansowanych konstrukcji.

Myślę, że do wiosny konstrukcje powinny być już dopracowane. Trzymam kciuki za każdy polski produkt a obrany kierunek powinien być strzałem w 10. Skupcie się na tym projekcie bo to jest wolna przestrzeń rynku do zagospodarowania.

 

Proszę wkleić zdjęcia trzewi z opisem poszczególnych bloków tak jak to obrazuje np. Aurender. Obudowę już znamy ale co ze stroną techniczną i programową?

 

1. Na jakiej platformie programowej opiera się serwer oraz jaką mocą obliczeniową dysponuje?

2. Jaki soft odtwarzający jest zastosowany?

3. Czy możliwa jest przyszłościowa rozbudowa lub ulepszenia?

4. Jakie innowacyjne rozwiązania sprzętowe wprowadziliście (wspominacie o płycie głównej), czy ma lepsze stabilizatory, mostki prostownicze?

5. Czy jest chłodzony pasywnie czy aktywnie?

6. Kto może go otrzymać do testów i na jakich warunkach?

 

Witam, postaram się dzisiaj po 22 opisać dokładniej działanie serwera

Pozdrawiam Marcin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin-utopia - wysłałem wam jeszcze więcej poprawek do angielskiej treści waszej ulotki.

 

Musicie też zachować pewną konsekwencję, bo jeżeli piszecie w jednym miejscu Ultra Low Noise Power Supply, to powinniście tak samo napisać w drugim, a tam stoi Ultra low noise PSU. Raz że skrócona nazwa, a dwa że małymi literami.

 

Zamiast Specification dajcie Features

 

i dalej

 

Multiple control options available: albo po prostu Control options: i tu już jedziecie:

- remote control handset

- iPhone, iPod Touch, iPad,

- Android OS - PC (Mac ?)

 

Jak czytam control and choose music to aż mnie zęby bolą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, postaram się dzisiaj po 22 opisać dokładniej działanie serwera

Pozdrawiam Marcin.

Czy myślisz o wprowadzeniu 3 wersji.

1. Bezkompromisowa i najdroższa powyżej 25-30kzł.

2. Standardowa konkurująca z Luminem 10-15kzł

3. Najtańsza 5-9kzł dla szerokiego grona klientów, popularyzująca ładne wizualnie serwery.

 

Moim zdaniem ważna będzie prosta obsługa. Każdy audiofil nawet nie znający się na komputerze powinien umieć obsłużyć taki transport jak zwykły napęd cd.

 

Przydatny byłby napęd optyczny do zgrywania płyt. Na pewno w najdroższej opcji, ale czy uda się go wepchnąć do obudowy w tańszych wersjach?

Może dołączyć zewnętrzny napęd ze swoim zasilaczem w ładnej obudowie jako opcja. Co o tym sądzicie?

 

PROSZĘ WSZYSTKICH ŻEBY CHODŹ RAZ OBYĆ SIĘ BEZ KŁÓTNI!

ZJEDNOCZMY SIŁY ABY WYPROMOWAĆ I DOPRACOWAĆ POLSKI PRODUKT.

 

Konstruktorzy i producenci są wystarczająco zaszczuci do tego stopnia, że sami boją się nawet założyć wątek. Proszę wszystkich o zachowanie powagi i odpowiedniego poziomu wypowiedzi. Nie róbcie z tematu nirvany nikt nie zostanie zbanowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dołączyć zewnętrzny napęd ze swoim zasilaczem w ładnej obudowie jako opcja. Co o tym sądzicie?

 

+1 - to mógłby być bardzo dobry pomysł. Opcjonalny drive w identycznej obudowie - na chwile obecną, nikt czegoś takiego na rynku nie oferuje, a więc na pewno jest nisza do zagospodarowania.

 

Dodatkowo moglibyście wprowadzić funkcję odtwarzania (nie ripowania !) real time z tego napędu CD-Rom, tak jak ze zwykłego transportu. Jest bardzo wielu audiofilów (praktycznie cała Azja) którzy mają olbrzymie kolekcje płyt CD i do PC audio podchodzą jak pies do jeża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz o wprowadzeniu 3 wersji.

1. Bezkompromisowa i najdroższa powyżej 25-30kzł.

2. Standardowa konkurująca z Luminem 10-15kzł

3. Najtańsza 5-9kzł dla szerokiego grona klientów, popularyzująca ładne wizualnie serwery.

 

Mysle ,ze to bardzo dobry pomysl. Ten serwer zapowiada sie jako " wszystkomajacy" wiec chyba daloby sie zrobic takie 3 modele np :

a/Standard

b/Signature

c/Reference

O okresloncyh z gory specyfikacjach i cenie.

 

NIe czuje sie ekspertem z angielskiego, ale widzialem Marcin Twoje wpisy na CA - bardzo dobry ruch , widac duze zainteresowanie ,ale naprawde wezcie kogos do konsultacji jezykowych, przynajmniej w materialach oficjalnych, bedzie bardziej profesjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodą zostanie wybrana metoda wypożyczania?Chodzi mi o kolejność.

 

Proponuję według adresu zamieszkania,bo ja mam najbliżej :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Napęd CD do ripowania w transporcie plików ma uzasadnienie głównie wówczas, gdy na pokładzie mamy HDD. W przypadku zewnętrznego serwera wygodniej jest zgrać płytę na komputerze.

Inną sprawą jest uniwersalność urządzenia jeśli dysponuje od razu dobrej klasy mechanizmem CD do słuchania płyt ale to cena urządzenia leci w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 - to mógłby być bardzo dobry pomysł. Opcjonalny drive w identycznej obudowie - na chwile obecną, nikt czegoś takiego na rynku nie oferuje, a więc na pewno jest nisza do zagospodarowania.

 

Dodatkowo moglibyście wprowadzić funkcję odtwarzania (nie ripowania !) real time z tego napędu CD-Rom, tak jak ze zwykłego transportu. Jest bardzo wielu audiofilów (praktycznie cała Azja) którzy mają olbrzymie kolekcje płyt CD i do PC audio podchodzą jak pies do jeża.

Troche sie robi koncert zyczen :) To ja tez mam zycznie - jesli opcjonalny naped cd , to ja bym chcial czytajacy rowniez sacd. Po to wlasnie trzymam La Fontaine - aby miec DAC i naped cd/sacd w jednym

Jednak dla mnie nie jest to decydujace. Najwazniejszy jest super transport czytajacy pcm i natywne dsd oraz oddzielne zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe czuje sie ekspetrem z angielskiego, ale widzialem Marcin Twoje wpisy na CA - bardz odobry ruch , widac duze zainteresowanie ,ale naprawde wezcie kogos do konsultacji jezykowych, przynajmniej w materialach oficjalnych, bedzie bardziej profesjonalnie.

 

+1

 

Wystarczy że przed publikacją wkleicie tu na forum aby zrobić proofreading - wspólnymi siłami jakoś to naprostujemy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodą zostanie wybrana metoda wypożyczania?Chodzi mi o kolejność.

 

Proponuję według adresu zamieszkania,bo ja mam najbliżej :).

Proponuje w odwrotnej kolejnosci - najpierw tym co najdalej, wtedy mam wieksze szanse:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możesz mi też wysłać na maila, to w ramach moich skromnych możliwości poprawię co będę mógł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Proponuje w odwrotnej kolejnosci - najpierw tym co najdalej, wtedy mam wieksze szanse:)

Proponuję powołać komitet kolejkowy ...

Chętnie ustąpię miejsca kombatantom oraz kobietom w zaawansowanej ciąży.

Mariusz łapiesz się w którejś z tych kategorii ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w odwrotnej kolejnosci - najpierw tym co najdalej, wtedy mam wieksze szanse:)

 

Oj,będzie walka :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję powołać komitet kolejkowy ...

Chętnie ustąpię miejsca kombatantom oraz kobietom w zaawansowanej ciąży.

Mariusz łapiesz się w którejś z tych kategorii ? ;)

Chyba tylko ze wzgledu na podeszly wiek:) Zaraz, zaraz, w grudniu 81 na styropianie na strajku spalem , to moze jednak na kombatanctwo?:)

Chociaz na forum ZTCW starszy jest kolega Modrzew, o innych nie wiem, SA jest rowiesnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze czy to jawa czy sen, ale chyba państwo Amare dołożyło fajny napisik z logo firmy... trochę za mały. Wydawało mi się, że na pierwszych zdjęciach było gładko na pokrywie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje 3 grosze.

1- pomysł trzeciego modułu który byłbym dobrym napędem CD jest jak najbardziej dobry. Wiele osób ma potężne kolekcje CD i fajnie jest czasem posłuchać czegoś z CD, a poza tym można posłuchać pożyczone od znajomych płyty nim zdecydujemy co chcemy zripować, a co nie. Ale powinien to być zupełnie oddzielny moduł.

 

2- transport plików powinien być wolny od wszelkich zbędnych rzeczy które choćby potencjalnie mogą siać zakłócenia na sygnał cyfrowy. Jeśli zasilanie wyrzucamy na zewnątrz(w topowej wersji) to nie po to żeby do transportu plików władować dodatkowo napęd CD-ROM. Wiem, że ludzie ripują CD na niezależnych swoich komputerach lub mają napęd CD-ROM przy serwerze NAS.

 

3- dlatego z powodów wyżej wymienionych sens miałoby wprowadzenie albo oddzielnego zew.napędu CD-ROM ale przyłączanego do NAS-a lub innego serwera albo ładnego transportu CD/CD-ROM w obudowie podobnej do transportu plików z którego można by ripować ale też normalnie słuchać CD.

 

4- to jednak jest temat przyszłości, bo póki co firma powinna skupić się na samym transporcie plików i całe swoje siły rzucić na ten "front walki". To najważniejszy nowy projekt w audio nie tylko dla Polski ale dla całej Europy i jak znam życie wiele aspektów będzie wymagało dopracowania i późniejszych poprawek, choćby soft sterujący urządzeniem oraz soft odtwarzający pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bo Linn ma swoją całkiem sporą klientelę, ma perfekcyjnie dopracowane swoje urządzenia zarówno brzmieniowo jak i softowo a poza tym widzę że mają nieco inną filozofię. Sądziłem, że wprowadzą topowy transport plików a oni poszli w marnej klasy Room Correction i tu sukcesów im nie wróżę. Co do konkurencji Linna a Amare to jednak Linn robi całe odtwarzacze a Amare wypuści transport i to transport który będzie potrzebował równorzędnego klasą DAC-a a to minimum 30 tys.pln. W sumie zestaw będzie kosztował pewnie ok 60 tys podczas gdy Linn Akurate DS ma cenę 28 tys a Maijik jest jeszcze tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Myślę, że Amare powinna najpierw wypuścić do testów porządny, konkurencyjny transport + ew. wersję z osobnym , bateryjnym zasilaniem (jeżeli coś pozytywnego wnosi do całości).

Jak produkt przyjmie się na rynku i zbierze pozytywne opinie użytkowników ( nie mylić z recenzentami ) to można pomyśleć o jakichś ekstra dodatkach.

Przeważnie jak ktoś "zna się' na wszystkim to nie zna się na niczym.

Lepiej jeden sprawdzony i dobrze wypromowany produkt niż sterta średniaków, których na rynku jest masa.

B. ciekawy jestem jak potoczą się losy tego urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jarkiem, że trzeba zacząć od ponadprzeciętnego transportu. Jak ten zawstydzi konkurencję, można iść dalej. Ciągnięcie kilku srok za ogon może doprowadzić do "średniactwa". No chyba, że Amare ma już na ukończeniu dobrze zapowiadającego się DAC'a i niebawem chce go wypuścić (na CA już o tym cosik wspominają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 - to mógłby być bardzo dobry pomysł. Opcjonalny drive w identycznej obudowie - na chwile obecną, nikt czegoś takiego na rynku nie oferuje, a więc na pewno jest nisza do zagospodarowania.

 

Dodatkowo moglibyście wprowadzić funkcję odtwarzania (nie ripowania !) real time z tego napędu CD-Rom, tak jak ze zwykłego transportu. Jest bardzo wielu audiofilów (praktycznie cała Azja) którzy mają olbrzymie kolekcje płyt CD i do PC audio podchodzą jak pies do jeża.

W tej koncepcji jest tylko jedna pułapka, którą nie wiem czy ktokolwiek rozwiązał.

O ile do ripowania wystarcza porządny napęd bluray czy cd to do odtwarzania w czasie rzeczywistym przydałby się chociażby cdpro2. Czy udało się komukolwiek połączyć komunikację pomiędzy standardowym transportem cd a komputerem? Myślę, że taki stabilny mechanizm do zgrywania z osobnym zasilaniem jako opcja byłby świetnym rozwiązaniem. Tylko czy jest to wykonalne od strony technicznej bez utraty jakości podczas konwersji danych.

Czy da się wykorzystać najlepsze transporty standardowe np VRDS-Neo jako napęd do ripowania. Jego jakość wykonania i stabilnośc działania wykracza daleko poza jakiekolwiek zabaweczki ze świata pc-audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jarkiem, że trzeba zacząć od ponadprzeciętnego transportu. Jak ten zawstydzi konkurencję, można iść dalej. Ciągnięcie kilku srok za ogon może doprowadzić do "średniactwa". No chyba, że Amare ma już na ukończeniu dobrze zapowiadającego się DAC'a i niebawem chce go wypuścić (na CA już o tym cosik wspominają).

 

Przetwornik jest w fazie końcowego projektowania. Będzie kontynuował linię wzorniczą Diamond, dwa wyświetlacze OLED, wyjścia zbalansowane. Do kompletu będzie dzielona tranzystorowa amplifikacja. Przedwzmacniacz oraz końcówka mocy 600W/2R. Projekty są gotowe jednak wymaga to czasu. Robimy wszystko by cała seria Diamond była gotowa w roku 2014.

Serwer planujemy ukończyć do końca stycznia.

 

Pozdrawiam

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodą zostanie wybrana metoda wypożyczania?Chodzi mi o kolejność.

 

Proponuję według adresu zamieszkania,bo ja mam najbliżej :).

 

Muszę Cię rozczarować,bo

 

tu się muszę pochwalić całemu swiatu................mam chody u Marcina-Utopii............słowo daje nie chciałem sie chwalić))

 

Natomiast w plikach jestem tak znakomity jak Elberoth w winylu))

Elb pomożesz merytorycznie w doborze gratów do grania z plików?

Ofiaruję Ci swój czas i wiedzę jakbys chciał zacząć zabawe z winylem.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się fachura plikowy:)

 

BTW może w końcu pliki trafią pod audiofilske strzechy, jeżeli cena 12kPLN będzie dotrzymana(przynajmniej dla forumowiczów:) a dźwiękowo i użytkowo będzie bez wstydu.

Trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten produkt ma aspiracje aby wdrapywać się na OLIMP, to z założenia powinien w całości

pracować na odizolowanym galwanicznie zasilaniu akumulatorowym - koniec, kropka.

 

Chłodzenie oczywiście tylko pasywne. Jeśli jest jakieś źródło generujące duże ciepełko, to są

przecież heat-pipe`y, które odprowadzą je na większą powierzchnię konstrukcji oddającą ciepło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.