Jump to content
IGNORED

jak podłączyć/ problem z HDMI OUT

KANSAS

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnośnie podłączenia kina a odpowiedź być może rozwiąże mój drugi problem z tematemu.

Obecnie mam połączony dekoder TV SAT z Telewizorem (HDMI) a telewizor z AMPem kablem optycznym i jest wszystko ok. Problem pojawia się kiedy chcę połączyć AMP z Telewizorem poprzez HDMI OUT w Amplitunerze ( tylko w ten sposób na ekranie telewizora wyświetlane jest menu Amplitunera) ONKYO TX NR525

Po taki połączeniu wszyskie funkcje amplitunera zostają zablokowane i dzwięk jest tylko w dwóch kolumnach frontowych.

Dlaczego tak się dzieje? i jak innaczej to wszystko podłączyć.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Wszystko co ma możliwość połączenia kablem hdmi połącz z amplitunerem z wejściami hdmi po kolei , dekoder , odtwarzacz i co tam jeszcze masz następnie amplituner wyjściem hdmi do TV tak jak masz do tej pory to zostaw , po prostu odłącz tuner od tv i podłącz jak wyżej , bezpośrednio do amplitunera .

A po co Ci łączyć TV z amplitunerem optykiem , przecież dźwięk idzie z dekodera więc gdy podłączysz go do ampla to sygnał pójdzie na ampla a obraz przekazany przez ampla na TV wyjściowym kablem hdmi

Wszystko co ma możliwość połączenia kablem hdmi połącz z amplitunerem z wejściami hdmi po kolei , dekoder , odtwarzacz i co tam jeszcze masz następnie amplituner wyjściem hdmi do TV tak jak masz do tej pory to zostaw , po prostu odłącz tuner od tv i podłącz jak wyżej , bezpośrednio do amplitunera .

A po co Ci łączyć TV z amplitunerem optykiem , przecież dźwięk idzie z dekodera więc gdy podłączysz go do ampla to sygnał pójdzie na ampla a obraz przekazany przez ampla na TV wyjściowym kablem hdmi

Acha to do tego potrzeba Ci było połączenie optykiem , kup najtańszy odtwarzacz blu-ray np. LG lub Samsung czytający wszystkie formaty , podłącz go do ampla i będziesz miał z głowy jakikolwiek problem a jeśli z różnych powodów nie kupisz to faktycznie optyk do ampla ale wtedy 5.1 będziesz miał tylko gdy dźwięk będzie w DD natomiast DTS będzie w stereo nawet po optyku ,

a w dekoderze nie ma wejścia USB , może przez nie można odtwarzać filmy , gdy weszła ta śmieszna telewizja cyfrowa kupiłem zewnętrzny dekoder naziemnej cyfrówki i on miał wejście USB za pomocą którego odtwarzałem filmy , niestety było jedno ale , nie czytał dźwięku DTS .

Z odtwarzaczem muszę trochę poczekać. A mój dekoder no cóż widzi NTSF i mkv widzi ale już tego jakos odczytać nie może.

Na szczęście większość filmów ma podwójne audio DD i DTS.

A gdyby tak jeszcze drugim wyjściem HDMI TV do Ampla podłączyć?

• 10 months later...

Witam zakupiłem nie dawno Onkyo tx313 i chciałem go podłączyć do Tv Posiadam Tv Samsung Smart UE 40 dekoder nbox kino domowe sony EV 2100 wcześniej kino miałem podłączone optykiem do TV i wszystko śmigało jak trzeba Problem pojawił sie kiedy chciałem do zestawu owy amplituner podłączyć . Wszystkie wyżej wymienione urządzenia podłączyłem przez HDMI do ampltunera oraz amplituner do tv przez hdmi out wszystko działa menu ekranowe ale mam brak dźwięku z głośników problem polega na tym że głośniki od kina podłączone są do odtwarzacza i nie mogę ich podłączyć do ampla bo kable są zakończone kostkami. Czy da się to jakoś spiąć inaczej wykorzystując np kable RCA czy porostu uciąć końcówki i podłączyć głośniki bezpośrednio do amplitunera wolałbym jednak tego uniknąć z racji tego że kino kosztowało ponad 200f ale jeżeli nie ma inne opcji tak zrobię Proszę o radę. Pozdrawiam Janek

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.