Skocz do zawartości
IGNORED

jak podłączyć/ problem z HDMI OUT


KANSAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie podłączenia kina a odpowiedź być może rozwiąże mój drugi problem z tematemu.

Obecnie mam połączony dekoder TV SAT z Telewizorem (HDMI) a telewizor z AMPem kablem optycznym i jest wszystko ok. Problem pojawia się kiedy chcę połączyć AMP z Telewizorem poprzez HDMI OUT w Amplitunerze ( tylko w ten sposób na ekranie telewizora wyświetlane jest menu Amplitunera) ONKYO TX NR525

Po taki połączeniu wszyskie funkcje amplitunera zostają zablokowane i dzwięk jest tylko w dwóch kolumnach frontowych.

Dlaczego tak się dzieje? i jak innaczej to wszystko podłączyć.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ma możliwość połączenia kablem hdmi połącz z amplitunerem z wejściami hdmi po kolei , dekoder , odtwarzacz i co tam jeszcze masz następnie amplituner wyjściem hdmi do TV tak jak masz do tej pory to zostaw , po prostu odłącz tuner od tv i podłącz jak wyżej , bezpośrednio do amplitunera .

 

A po co Ci łączyć TV z amplitunerem optykiem , przecież dźwięk idzie z dekodera więc gdy podłączysz go do ampla to sygnał pójdzie na ampla a obraz przekazany przez ampla na TV wyjściowym kablem hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ma możliwość połączenia kablem hdmi połącz z amplitunerem z wejściami hdmi po kolei , dekoder , odtwarzacz i co tam jeszcze masz następnie amplituner wyjściem hdmi do TV tak jak masz do tej pory to zostaw , po prostu odłącz tuner od tv i podłącz jak wyżej , bezpośrednio do amplitunera .

 

A po co Ci łączyć TV z amplitunerem optykiem , przecież dźwięk idzie z dekodera więc gdy podłączysz go do ampla to sygnał pójdzie na ampla a obraz przekazany przez ampla na TV wyjściowym kablem hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to do tego potrzeba Ci było połączenie optykiem , kup najtańszy odtwarzacz blu-ray np. LG lub Samsung czytający wszystkie formaty , podłącz go do ampla i będziesz miał z głowy jakikolwiek problem a jeśli z różnych powodów nie kupisz to faktycznie optyk do ampla ale wtedy 5.1 będziesz miał tylko gdy dźwięk będzie w DD natomiast DTS będzie w stereo nawet po optyku ,

 

a w dekoderze nie ma wejścia USB , może przez nie można odtwarzać filmy , gdy weszła ta śmieszna telewizja cyfrowa kupiłem zewnętrzny dekoder naziemnej cyfrówki i on miał wejście USB za pomocą którego odtwarzałem filmy , niestety było jedno ale , nie czytał dźwięku DTS .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzaczem muszę trochę poczekać. A mój dekoder no cóż widzi NTSF i mkv widzi ale już tego jakos odczytać nie może.

Na szczęście większość filmów ma podwójne audio DD i DTS.

 

A gdyby tak jeszcze drugim wyjściem HDMI TV do Ampla podłączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam zakupiłem nie dawno Onkyo tx313 i chciałem go podłączyć do Tv Posiadam Tv Samsung Smart UE 40 dekoder nbox kino domowe sony EV 2100 wcześniej kino miałem podłączone optykiem do TV i wszystko śmigało jak trzeba Problem pojawił sie kiedy chciałem do zestawu owy amplituner podłączyć . Wszystkie wyżej wymienione urządzenia podłączyłem przez HDMI do ampltunera oraz amplituner do tv przez hdmi out wszystko działa menu ekranowe ale mam brak dźwięku z głośników problem polega na tym że głośniki od kina podłączone są do odtwarzacza i nie mogę ich podłączyć do ampla bo kable są zakończone kostkami. Czy da się to jakoś spiąć inaczej wykorzystując np kable RCA czy porostu uciąć końcówki i podłączyć głośniki bezpośrednio do amplitunera wolałbym jednak tego uniknąć z racji tego że kino kosztowało ponad 200f ale jeżeli nie ma inne opcji tak zrobię Proszę o radę. Pozdrawiam Janek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.