Skocz do zawartości
IGNORED

Ceny sprzętu audio


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Jest drogo, ale audio to nie chleb czy kaszanka,kawior raczej.Jak mnie nie stać to nie kupuje a nie biadolę ze drogo.Nasza rzeczywistość podzieliła Nas na nabywców z MM albo z Salonów Audio,tam trzeba zapłacić.Jak nie masz tyle to se zarób a nie biadol ze drogo.

Miłego Nowego Roku i dużo dobrej muzyki dla Kolegów.

 

 

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poprzez swoje "postępowanie zakupowe" podtuczyliśmy Chińczyka ,"podnieśliśmy mu stopę" to co się dziwić,

że "markowe produkty" chociaż produkowane w Chinach MUSZĄ kosztować :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek nie powinien się nazywać dlaczego tak drogo a dlaczego my Polacy tacy biedni, jak by każdy z nas zarobił minimum 2000 euro to nie było by tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy aby branża powinna się tłumaczyć ze swoich cen. To przecież nie jedyny sklep spożywczy w okolicy, żeby narzekać że się nie da przetrwać od pierwszego do pierwszego. Zamiast narzekać na wysokie ceny, może lepiej skupić się na zmianie pracy (zarobków). Problem nie będzie wtedy aż tak doskwierał. Ceny może są trochę za wysokie jak na to co producent (twórca) proponuje, ale to wolny rynek i musimy się nauczyć, że biadoleniem nic tu nie zdziałamy. Ja też nie mogę przeboleć cen np. w McDonaldzie, za suchą bułę ze stosem śmieci. Cóż zrobić - nie kupuję po prostu.

Tak swoją drogą to polecam wszystkim którzy są na tzw. etacie (i twierdzą, że to i tamto jest za drogie, a nie powinno bo....) założyć własną firmę. Myślę że trochę jaśniej człowiek wtedy patrzy na pewne aspekty i zachowania rynkowe.

Życzę powodzenie Wszystkim w nowym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast narzekać na wysokie ceny, może lepiej skupić się na zmianie pracy (zarobków). Problem nie będzie wtedy aż tak doskwierał.

taa...

a wszyscy Ci, co zarabiają "najniższą krajową" lub jeszcze mniej to też powinni zmienić pracę...

...jakby to od Nich zależało...

Bezczelny wpis!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze sprzętem wyprodukowanym w kraju?

Ktoś zauważył, że w Polsce zarabia się znacznie mniej niż np. w Danii.

Jeżeli u nas jest taka tania robocizna, odchodzi cło, koszt transportu, a do tego mamy znacznie mniej potencjalnych nabywców - to dlaczego niektóre polskie firmy "produkują" tak drogo?

Oczywiście nie wszystkie polskie firmy tak przeginają, ale te co nie przeginają dla "Prawdziwego Nowobogackiego Audiofila" są be...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa...

a wszyscy Ci, co zarabiają "najniższą krajową" lub jeszcze mniej to też powinni zmienić pracę...

...jakby to od Nich zależało...

Bezczelny wpis!!!

 

Tylko od nich zależy, wszyscy najniższej nie zarabiają. Pracę można zmienić, można wyjechać, można się douczyć lub założyć swoją działalność. Opcji jest wiele. Ja Ci powiem szczerze mieszkam w drugim najbiedniejszym województwie w PL kujawsko-pomorskie i nie znam nikogo kto by zarabiał najniższą krajową. Takie miasta jak Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław to ze świecą szukać kogoś kto ma poniżej średniej krajowej, jak już się znajdzie to musi być kompletny gamoń.

 

A jak wygląda porównanie cen sprzętu w naszym kraju do innych krajów europejskich?

 

Zależy jedno taniej, drugie drożej. Pytasz o ceny detaliczne czy sprzedaży bo wiadomo jakie są rabaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam w Centrum Polski (dokładnie pomiędzy Łodzią a Warszawą) i większość ludzi, których znam - zarabia właśnie najniższą krajową.

Może kolega należy do Lokalnej Elyty i z Plebsem się nie zadaje...

 

Człowieku sprawdź ile teraz proponują w Warszawie - mniej niż 10 lat temu (o ile w ogóle znajdziesz jakąkolwiek pracę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze sprzętem wyprodukowanym w kraju?

Ktoś zauważył, że w Polsce zarabia się znacznie mniej niż np. w Danii.

Jeżeli u nas jest taka tania robocizna, odchodzi cło, koszt transportu, a do tego mamy znacznie mniej potencjalnych nabywców - to dlaczego niektóre polskie firmy "produkują" tak drogo?

Oczywiście nie wszystkie polskie firmy tak przeginają, ale te co nie przeginają dla "Prawdziwego Nowobogackiego Audiofila" są be...

 

Tu już jest inna strona medalu. Dla porównania bo ostatnio był znajomy co ma firmę w UK

 

ZUS PL: 1000 zł miesięcznie

ZUS UK: 100 zł miesięcznie

 

Kwota wolna od podatku:

W PL: 3000 zł z kawałkiem

W UK: prawie 50 tys.

 

Różnica na VAT między PL a rozwiniętymi krajami wyrównuje się cło.

 

Do tego opłaty za ochronę środowiska (KGO).

 

Do tego czynsze bo w kuchni nie produkują, jakieś narzędzia no i zarobić trzeba dla siebie i zapłacić podatki.

 

A ja mieszkam w Centrum Polski (dokładnie pomiędzy Łodzią a Warszawą) i większość ludzi, których znam - zarabia właśnie najniższą krajową.

Może kolega należy do Lokalnej Elyty i z Plebsem się nie zadaje...

 

Człowieku sprawdź ile teraz proponują w Warszawie - mniej niż 10 lat temu (o ile w ogóle znajdziesz jakąkolwiek pracę)

 

Znam kilku ludzi z Wawy, w miarę wykształceni ( standardowe studia ) doświadczeni zawodowo w większości w handlu i nikt nie zarabia poniżej 4 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że strugając kilka par kolumn na miesiąc chce się żyć na poziomie Łódzkiego Fabrykanta.

Ale reklamy w każdym branżowym pisemku i na każdym tematycznym portalu są - no to wiadomo - te kilka par musi kosztować!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elyty nie należe ani do plebsu, sam kiedyś pracowałem w markecie przez 3 lata ( pierwsza praca ) później 3 lata jako przedstawiciel handlowy. Od 8 lat jestem na swojej działalności, zapierdalam uczciwie po 12h dziennie 6 dni w tyg, urlop miałem przez ostatnie 8 lat nie więcej jak miesiąc ale chce i robię a nie płacze. Także kolego uwierz w siebie i do przodu, zmień swoje życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet dzieci w podstawówce nie łykają takich głodnych tekstów typu"jesteś Kowalem własnego losu" i tp...

A Ty myślisz, że Ludziska to na tę "najniższą krajową" nie zap...lają?

Chyba jednak rzeczywiście nie znasz normalnych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wytłumaczę Ci inaczej:

 

Załóżmy że polski producent kolumn niszowy jak AA czy Studio 16 sprzedaje miesięcznie średnio 10 par kolumn i na każdej zarabia 2000 zł brutto.

 

Przychód: 20000 zł miesięcznie

 

Koszty działalności:

ZUS – 1000 zł

Księgowa – 200 zł

Czynsz + media – 3000 zł

Tel + net – 200 zł

Paliwo – 500 zł

Reklama – 1000 zł

Suma koło 6000 zł

 

Vat 23% dochodowy 19% trzeba zapłacić

 

Do tego dochodzi opłata środowiskowa, wystawa audioshow które trzeba opłacić.

 

Czyli zarobek na czysto na poziomie 9000 zł czy uważasz że to jest dużo dla przedsiębiorcy – producenta.

 

Proszę się nie czepiać pierdół w wyliczeniu bo tak na szybko rozpisałem. Lece na balety :)

 

To już nawet dzieci w podstawówce nie łykają takich głodnych tekstów typu"jesteś Kowalem własnego losu" i tp...

A Ty myślisz, że Ludziska to na tę "najniższą krajową" nie zap...lają?

Chyba jednak rzeczywiście nie znasz normalnych ...

 

Ja Twierdze że jesteś kowalem własnego losu. To od Ciebie zależy kim będziesz. Trzeba chcieć i zaryzykować. Ty byś chciał żeby ktoś Cie zatrudnił i dał Ci kokosy. Zrób tak że Ty zatrudnisz i dasz kokosy wtedy będziesz gość. Mogłeś też skończyć medycynę i zarabiał byś 50 tyś miesięcznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zarobek na czysto na poziomie 9000 zł czy uważasz że to jest dużo dla przedsiębiorcy – producenta.

 

Uważam, że taki "zarobek na czysto" nawet przy produkcji 50 par kolumn na miesiąc to bardzo dużo, szczególnie w kraju, którym najpopularniejszy "zarobek na czysto" to 1181 zł

 

Jakby wszyscy skończyli medycynę to zgadnij ile wszyscy by zarabiali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład

3 m/ce temu Primare i22 dac 7-8kz

dziś w salonie 3500pln

 

przecena 50% z czego to wynika?

 

a myślę, że salonon ani złotówki nie traci na tym interesie.

 

Kroją nie ludzko!!!

jak kolega pokaże w tej cenie Primare to ma u mnie 12 letnią whyski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Twierdze że jesteś kowalem własnego losu. To od Ciebie zależy kim będziesz. Trzeba chcieć i zaryzykować. Ty byś chciał żeby ktoś Cie zatrudnił i dał Ci kokosy.
A jak Normalny Człowiek chce...

ale nie ma nic, czym mógłby zaryzykować...

mogłeś, mogłeś, mogłeś...

no niestety - większość jednak nie może...

 

Wracając do tematu:

polskie firmy Tonsil i STX produkują więcej niż 10 par kolumn na miesiąc - do tego znacznie taniej niż firma Audio Academy, która w tej chwili w swojej ofercie nie posiada lepszych konstrukcji (szczególnie od serii serii FX i MX STXa).

Firmy te zatrudniają Pracowników i ponoszą koszty swojej działalności gospodarczej, więc czemu na forum bardziej promuje się manufakturowe rzemiosło z zagranicznych komponentów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pod uwagę wziąć jeszcze kursy walut....

Cena paliwa na światowych rynkach też poszybowała mocno w górę a to ma wpływ na ceny wszystkiego.

Ceny żywności też poszły do góry, często o 100% i nikt nie płacze a to artykuły dla nas najważniejsze.

U nas inflacja według GUS jest bardzo niska. W 2014 roku waloryzacja będzie na poziomie 2%. Ceny paliw również od kilku miesięcy systematycznie idą w dół, nawet mają spaść poniżej 5 zł. A co z cenami sprzętu audio? Ano ostro idą w górę, osiągając chore pułapy. Ja około rok temu Rotela RA-1520 kupowałem za 3000 zł, teraz są w okolicy 4000 złotych. Czy to jest wynik spadającej inflacji i obniżki cen paliw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem drogi, wykonany z najlepszych komponentów, "ekskluzywny" produkt dla Nowobogackich - ale niektóre konstrukcje są dosyć drogie, choć rozkręcając je tego "ekskluziwu" nie widać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota wolna od podatku:

W PL: 3000 zł z kawałkiem

W UK: prawie 50 tys.

Z większością twoich wpisów ( w tym temacie, jakby co, zgadzam się w pełni, ale tak nie można przeliczać. Bo w ten sposób zwykła bułka w UK kosztować będzie 2,5 złotych i do naszych 50 groszy będzie okrutnie droga.

 

Nie ulega wątpliwości, że producenci i sprzedawcy robią wszystko abyśmy z roku na rok kupowali coraz gorszy sprzęt audio za coraz więcej pieniędzy. Tłumaczenia są różne, każdy chce zarobić jak najwięcej, ale jedynym sposobem na taki stan rzeczy będzie nabywanie dobrego i sprawdzonego sprzętu z drugiej ręki.

 

Przepraszam wszystkich, że w ogóle zarabiam jakieś pieniądze.

To się nazywa populizm. Nie musisz przepraszać, ale nie raz słyszałem takie stanowisko, że sprzęt audio, aby miał markę musi kosztować, i nie ma to nic wspólnego z fornirami, pierdułkami i innymi cudeńkami. To jest sprzęt dla ludzi, którzy jeśli chcą mieć ten luksus po prostu mają mieć pieniądze. Nie są to produkty pierwszej potrzeby, niezbędne do egzystencji. Stąd pewnie ich coraz wyższa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Twierdze że jesteś kowalem własnego losu. To od Ciebie zależy kim będziesz. Trzeba chcieć i zaryzykować.

I tak i nie, bo egzystencja zależy również od narzędzi jakimi dysponujesz. Możesz więc zadbać o wykształcenie, nauczyć się języka, a potem dostać pracę za 2 tysiące na niepewnych warunkach, bo żyjesz w takim a nie innym kraju. Owszem, można wyjechać i zarobić 10 tysięcy, ale przecież wszyscy nie wyjadą. Można też się urodzić wyzwoloną kobietą w Paryżu, albo taką w Afganistanie. Obie damy mają różne możliwości startu i życia. Przykład nieco głupi, ale pokazuje jak warunki bytowe, aspekty kulturowe, płacowe, sam rynek pracy, szczęście oraz inne czynniki wpływają na chcieć to móc. Ludzie wcale nie rodzą się równi i nie startują z tych samych poziomów i dotyczy to każdego aspektu życia. Łatwiej być przecież ładną laską, niż piegowatą, rudą Zuzią metr pięćdziesiąt ze skłonnością do tycia. Łatwiej być Maćkiem Dowborem, czy Patrycją Markowską, Natalią Kukulską niż przeciętnym, bardzo uzdolnionym uczestnikiem Mam Talent. Oczywiście wszystkie te przykłady nie negują wartości jakimi są ciężka praca, studia, praca nad intelektem, jakkolwiek nie są też gwarantem sukcesu i statusu finansowego. Z tym komunałem, że każdy jest kowalem własnego losu, jest trochę tak jak tekstem, że najważniejsze jest wnętrze......owszem jest.....ale ładnej kobiety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę tak jak tekstem, że najważniejsze jest wnętrze......owszem jest.....ale ładnej kobiety.

:-) Coś w tym jest. Pieniądze ponoć szczęścia nie dają, ale gdy ich nie mamy, to życie jest przejebane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że taki "zarobek na czysto" nawet przy produkcji 50 par kolumn na miesiąc to bardzo dużo, szczególnie w kraju, którym najpopularniejszy "zarobek na czysto" to 1181 zł

 

Jakby wszyscy skończyli medycynę to zgadnij ile wszyscy by zarabiali...

 

Idąc Twoim tokiem myślenia to nikt by w Polsce nic nie robił bo po co czy jesteś mądry czy głupi, pracowity czyn obibok to każdy ma mieć 1181 zł na rękę równo. To po co ma Michał z Audio Academy zapierdzielać z kolumnami po Polsce, prosić się sklepów by je sprzedawały. Poszedł by do tesco wystawiać towar na półki i miał by to samo z pełnym urlopem i bez użerania się z Zus US itd. Jak chory to na L4. Panie komunizm się skończył już dawno temu teraz jest kapitalizm jak jesteś mądry, obrotny i umiesz się przebić to masz. Jedź pod obojętnie jaki market i zobacz tych ludzi jakie mają furki, pełne torby zakupów i kolejkę pod KFC, przecież bidny kupi bułkę w tesco za 29 gr. Zerknij też ile wynosi średnia krajowa.

 

U nas inflacja według GUS jest bardzo niska. W 2014 roku waloryzacja będzie na poziomie 2%. Ceny paliw również od kilku miesięcy systematycznie idą w dół, nawet mają spaść poniżej 5 zł. A co z cenami sprzętu audio? Ano ostro idą w górę, osiągając chore pułapy. Ja około rok temu Rotela RA-1520 kupowałem za 3000 zł, teraz są w okolicy 4000 złotych. Czy to jest wynik spadającej inflacji i obniżki cen paliw?

 

Tak ale my tu o latach wstecz piszemy a nie roku. Co do Rotela to Tophifi cały czas niemal ma jakieś promo bez vat itp może tak trafiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pan Michał chyba nie zarabia 1181 zł...

 

A Ci z Tonsila i STXa jakoś nie chodzą prosić się "o półkę" do Tesco...

 

Wiadomo, że tu, na takim forum proporcje mogą być zgoła odwrotne, więc

możesz zaklinać rzeczywistość - ale niestety w Polsce od tych zarabiających przynajmniej średnią kilkakrotnie/kilkunastokrotnie więcej jest tych co zarabiają najniższą krajową, więc kto parkuje te "furki" pod marketami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radul bez urazy, ale masz jakieś kompleksy i pomyliłeś fora, bo tu nikt z nich cie nie wyleczy. Typowe Polskie myślenie, sam nie wezmę się do roboty, wole siedzieć na tyłku i żalić się na swój zły los, zamiast wziąść się w garść i coś zrobić ze swoim życiem. Trzeba raczej cieszyć się że Michał odnosi sukcesy, zapewne swoją ciężką pracą. Oczywiście ty wolisz narzekać i robisz wszystko żyłby tylko ktoś inny nie miał lepiej niż ty.

 

Powiem ci nawet że pan Michał i tak nie ma wielkiej przebitki na swoich produktach w porównaniu do innych bardzo znanych zagranicznych firm audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...

"ciężką pracą"...

Ale na szczęście są inni polscy producenci, którzy maja jeszcze mniejszą "przebitkę", więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.