Skocz do zawartości
IGNORED

amplituner do komputera


Sawik50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu grającego. Mój fundusz na to wynosi około 2000zł

 

Sprzęt będzie podpięty do komputera:

procesor: intel core i5-4440

płyta: MSI B85M-G43

wbudowana karta dzwiękowa (tak, wiem...)

Realtek® ALC892

7 kanałów

Wyjście S/PDIF

 

Sprzęt będzie używany głownie do gier (50%) muzyki (30%) oraz filmów (20%)

 

Z początku myślałem o mini wieży jednak googole dość szybko wybiło mi ten pomysł z głowy i dowiedziałem się o istnieniu cudów nazywanych amplitunerami...

Chciałbym żeby ładnie się prezentował na biurku oraz dostarczał w miarę dobra jakość dźwięku (jak na takie fundusze).Pasował by mi bardzo wbudowany w to odtwarzacz cd/dvd oraz zestaw głośników (2.1). Byc możne w przyszłości będę chciał podłączyć do niego również telewizor i konsole...oraz głośniki 5.1 ale to raczej odlegla i niepewna przyszłość ;d

 

Pierwsze pytanie, czy uważacie ze taki zestaw jest dla mnie dobrym rozwiązaniem??

 

Po drugie...czy będę potrzebował do tego lepszej karty dźwiękowej?? Jeśli tak to co polecali byście zakupić

 

I czy mogli byście polecić jakiś amplituner oraz głośniki (ew kartę dźwiękowa jeśli była by konieczna) tak żebym w miarę zmieścił się w podanym przedziałem cenowym??

 

Znalazłem na początek coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o tym wszystkim sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem na początek coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z początku myślałem o mini wieży jednak googole dość szybko wybiło mi ten pomysł z głowy i dowiedziałem się o istnieniu cudów nazywanych amplitunerami...

 

Jedno wyklucza drugie. Nie musisz nic zmieniać. Albo amplituner sieciowy Yamaha RN 500 lub Onkyo 8050. Ewentualnie zewnetrzn przetowrnik pod USB np. Audins HUD, do tego uzywka wzmacniacza i kolumny. Na kolumny poluj z rynku wtórnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wyklucza drugie.

 

Tak to prawda. To jest amplituner i jednoczesnie mini wieża. Mowiac o mini wieża mialem na mysli sprzet bez wzmacniacza...

 

Yamaha RN 500 widzialem i jest super...tylko brakuje mi w nim odtwarzacza i przede wszystkim kolumn...sam amplituner zjadłby cały mój budrzet.

 

Choć znacznie przekracza mój budżet bardzo spodobał mi się:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Funkcje sieciowe a więc radio internetowe, obsluga amplitunera poprzez smartfon, dostep do wifi i bluetooth wydaja się byc naprawdę fajnymi bajerami.

 

Skoro mam wydać konkretną jak dla mnie sumkę na taki sprzęcik muszę jeszcze dopytac o kilka spraw. Sporo czytam, ale w temacie nadal jestem calkowicie zielony...

 

Czy nie będzie problemu z podpięciem do tego amplitunera konsoli oraz telewizora??

 

Czy będzie możliwe rozbudowanie do 5.1?? Czy 2.1 to max co moge do niego podpiąć

 

Dzięki funkcjom sieciowym będę mógł przesyłać dźwięk z komputera do amplitunera, wirtualnie, bez użycia kabli??

 

No i gdzieś na forum wyczytałem że model ten nie ma tunera analogowego...co przez to tracę?? Czy to spory minus czy jednak niewiele zmienia??

 

Wiem że te pytania nie najlepiej świadczą o moim poziomie wiedzy...byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będzie problemu z podpięciem do tego amplitunera konsoli oraz telewizora??

Z tyłu sa wejscia liniowe jeśli tamte urzadzenia maja tae wyjscia podlaczysz be probemu.

Czy będzie możliwe rozbudowanie do 5.1?? Czy 2.1 to max co moge do niego podpiąć

max 2.1, 5.1 to tylko amplituner kina domowego.

Dzięki funkcjom sieciowym będę mógł przesyłać dźwięk z komputera do amplitunera, wirtualnie, bez użycia kabli??

Jest potrzebny kabel lanowski - internetowy

No i gdzieś na forum wyczytałem że model ten nie ma tunera analogowego...co przez to tracę

 

Przegladając zdjęcia z googli tego modelu widze ze są 2 wersję jedna ze standardowym radiem FM, druga z DABem (radiem cyrowym) którego jeszcze u nas nie ma. Pytanie czy da się wybrac którą wersje się chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie używany głownie do gier (50%) muzyki (30%) oraz filmów (20%)

Przemyśl jeszcze raz porządnie tą kwestię i sprawdź czy % się zgadzają.

Jeśli tak, to poszedłbym w zestaw kina domowego, wszystkie gry i filmy mają teraz dźwięk 5.1, muzyki na amplitunerze do kina też da radę posłuchać w jakości nie gorszej od takiego mini kombajnu.

Zastanów się jeszcze co do CD/blu-ray - czy mając komputer będziesz tego potrzebował. Jeśli nie to spokojnie za 2,5 tys. ułożysz niezły zestaw (na tle mini wieży).

A jakbyś chciał coś o wiele lepszego to możesz zacząć stopniowo - amplituner + 2 porządne kolumny, potem subwoofer i reszta kolumn. Nie napisałeś nic o wielkości pokoju, a to istotna sprawa przy doborze kolumn (małe czy duże, małe się kupi lepsze za te same pieniądze, w sensie jakości dźwięku, ale może brakować basu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.