Skocz do zawartości
IGNORED

Muzyczny towarzysz do pracy na kilka godzin dziennie


artart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po przeczytaniu sporej liczby wątków na forum poproszę o poradę w poniższym temacie.

 

Przymierzam się do zakupu stereo - "towarzysza" pracy ;) - coś co zastąpi "plastikowe głośniczki komputerowe". Tzn. kilka dobrych godzin dziennie obok włączonego komputera. Muza z płyt CD jak i z kompa (Spotify, flac, radio), jak się da to też FM (ale tu mam alternatywę z radiem przez kompa). Rodzaj muzyki - od rock'a, poprzez hiphop do yass'u. Trochę ciężko mi opisać jaki dźwięk lubię (patrząc na Wasze mega opisy ;) ) - chyba najbardziej odpowiednim słowem będzie "naturalny", czasem z mocniejszym uderzeniem w rocku czy hh. Istotne, że ma on być obecny przez dobre kilka/naście godzin co dzień, więc nie może "męczyć". Grane raczej ciszej niż bardzo głośno. Na słuchawkach (to raczej osobny temat) może z 20% czasu.

 

Pokój 8m2, kwadrat. Rozstaw głośników - "przy komputerze", czyli rozstawu jakieś 1.2m, moja odległość od głośnika to ok. metra. Głośniki postawione na szafce, biurku. Ze względu na bliskość ściany/okna z tyłu z bassreflexem z przodu (?).

 

Budżet - do 2000pln (ewentualnie można zwiększyć do 3000 jak faktycznie byłby sens, jak coś fajnego do 1500 to jeszcze lepiej). Sprzęt nowy lub używany (ale nie znam się na tym więc zostaje znalezienie "pewnego źródła" dla używanych lub rozpoznania czy dany egzemplarz jest OK).

 

Z komputera wyjście wstępnie planuję przez kartę typu Asus Xonar U7 (lub jakaś wewnętrzna do ok. 500pln) albo DAC (ale wtedy wchodzi raczej tańszy, rzędu pewnie 500pln). Dlatego nie zakładam sprzętu "z internetem" - stereo będzie grać zawsze przy włączonym kompie.

 

Na czym się skupić przy szukaniu czegoś dla mnie - jeden "klocek", czy osobny wzmaczniacz+cd+tuner (opcjonalny)? Na same "klocki" miejsce do postawienia jest - nie musi być "mini". Czy dla tej pozycji względem głośników (bliskie odległości) da się sensownie słuchać muzyki na głośnikach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer ma być źródłem dźwięku to nie szukałbym żadnych audio zestawów tylko kupił......

Monitory aktywne.

Sam posiadam monitory aktywne do komputera i jestem wręcz oczarowany ich możliwościami.

 

Oczywiście jest ich całe mnóstwo od bardziej do mniej złożonych konstrukcji. W każdym przypadku warto zainwestować w Przedwzmacniacz, niekiedy są to produkty dedykowane.

We wspomnianym przez Ciebie przedziale cenowym można nabyć świetne kolumny aktywne , które dobrze dobrane zapewnią niesamowite doznania muzyczne.

Oczywiście nie spiesz się z decyzją, zawsze konieczny jest odsłuch przed podjęciem decyzji.

Zwróć uwagę na sprawdzonych producentów z dużymi tradycjami w dziedzinie dźwięku studyjnego.

 

Trochę ciężko mi opisać jaki dźwięk lubię (patrząc na Wasze mega opisy ;) ) - chyba najbardziej odpowiednim słowem będzie "naturalny",

I wspaniale to ująłeś.

Opisy nie zastąpią realnych doznań , a te bywają już indywidualne.

Za to dźwięk neutralny to podstawowe założenie konstrukcyjne monitora aktywnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być głównym źródłem dźwięku ale obok płyt CD - może będzie sensowniejsze zrzucenie płyt CD do np. flac i wyeliminowanie odtwarzacza CD ? Wtedy zostaje inwestycja w dodatkowy HDD bo płyt trochę jest i na pewno będą następne ;) Ale i wygoda korzystania też większa - biblioteka flac vs płyty CD.

 

Jakieś "punkty zaczepienia" dla tych monitorów aktywnych? Na co przykładowo spojrzeć na początek? Dzięki za taką alternatywę bo właśnie może coś takiego będzie miało tu większy sens niż "tradycyjne stereo" (przy tych ograniczeniach jakie mam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku monitory aktywne to rzeczywiście dobra droga.

Polecam lekturę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być głównym źródłem dźwięku ale obok płyt CD - może będzie sensowniejsze zrzucenie płyt CD do np. flac i wyeliminowanie odtwarzacza CD ?

I znów sam sobie odpowiedziałeś , co lepsze stawiając pytanie..

 

Jakieś "punkty zaczepienia" dla tych monitorów aktywnych? Na co przykładowo spojrzeć na początek? Dzięki za taką alternatywę bo właśnie może coś takiego będzie miało tu większy sens niż "tradycyjne stereo" (przy tych ograniczeniach jakie mam).

Punkty zaczepienia zależą od punktu widzenia. I możliwości rzecz jasna.

Mój kolega posiada do komputera głośniki KRK i sobie chwali. Natomiast mnie przypadły do gustu inne kolumny , chociażby dlatego ze są w obudowie zamkniętej a ja kocham taki bas.

Ludzie chwalą sobie również wyroby Genelec. Uwielbiam wysokie modele Geithain. Zresztą to nieważne bo rozmawiamy tu o wirtualnych preferencjach. Musisz przez to przejść sam.

Czym dłużej będziesz brnął, tym niestety ciemniej, aż pewnego razu trafisz "swoje " kolumny"

Zainteresuj się nie najnowszą już kartą do komputera o nazwie Lynx Two.

Używaną zapewne znajdziesz w dobrej cenie. Nie wiem jak ze sterownikami. Musisz sprawdzić.

Lynx stanowił by u Ciebie solidną podstawę.

Poniżej parę linków ale to tylko takie przykłady do poszperania samodzielnie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będą aktywne monitory, skonstruowane do użytku domowego. Zwróć uwagę na ofertę kolumn Genelec, juź model podstawowy Genelec One powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Drugą, bardzo dobrą jakościowo propozycją są kolumny Kef X300A, które dodatkowo mają wbudowany dobry przetwornik cyfrowo analogowy, który umożliwia bezpośrednie podłączenie kolumn do komputera poprzez złącze USB.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę autora ,oraz ze względu na preferencje poszukiwań temat przenoszę do zakładki Pc audio.

Szczęśliwego nowego roku życzę wszystkim i zapraszam do wspólnej dyskusji.

climax

 

W ramach noworocznego życzenia zamieszczam link z przedmiotem moich westchnień.

Może spadająca gwiazda... życzenie i się uda. Kurde, a jak to będzie raca?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH 410 nie znam. Sluchalem jedynie KH310 i te graja juz naprawde wybornie - calym pasmem, neutralnie, bez podbic, ladna barwa, nienatarczywie z dokladna lokalizacja zrodel. Neumanny sa troche problematyczne w ustawieniu trzeba je poziomo ustawiac. Cena ok 3500 Euro, a wiec w przeliczeniu ok 16000 zl. Ciezko byloby znalezc w tych pieniadzach podobnie grajacy zestaw wzmacniacz, kolumny (mowa o nowych)

Mc Geithein RL 930 to tez wysoka klasa sprzetu . Niemniej tu cena prawie 7500 Euro wysoka. Nie zachwycily mnie natomiast Geneleci, graja jakos tak bezdusznie, chlodno, beznamietnie.

 

Nie dane mi bylo rowniez sluchac - podobno wybornych Event Opal i ciekaw tez jestem naszych krajowych APS Trinity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo ciekawe.

I nie boją się ślepych testów !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitory, to dobrze mi się na dłuższą metę słuchało APS IO . APS wycofuje ten model ze sprzedaży, bo będzie wprowadzać nową wersję, więc może starą wersję tanio gdzieś wyrwiesz.

 

 

Co do DAC:

Jest promocja na DAC TC BMC-2 ... normalnie kosztuje ~2 tys, a w ceniku dystrybutora jest promo na 1190zł (do aktywnych monitorów świetny wybór, a wyrwiesz teraz w sklepie może za ~1100PLN - ma wyjścia XLR, dejitter, optyczne wejście, wysokiej jakości cyfrowo sterowaną regulację głośności, dzięki czemu trzyma stabilny balans w całym zakresie lepiej od analogowych potencjometrów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok 3500 Euro, a wiec w przeliczeniu ok 16000 zl. Ciezko byloby znalezc w tych pieniadzach podobnie grajacy zestaw wzmacniacz, kolumny (mowa o nowych)

Mam podobne odczucia.

 

Jestem zwolennikiem aktywnych monitorów. Przemawia za tym wiele czynników. Istotnym wydaje się zastosowanie sekcji wzmacniacza specjalnie zaprojektowanego na potrzeby danej konfiguracji. Zapomniałem do listy dodać monitorów PMC , widziałem (słuchałem) takich monitorów , których wzmacniacze zaprojektował Brtyston. Bardzo żywy , neutralny dźwięk. Tego typu konstrukcje bardzo często stanowią narzędzie pracy profesjonalistów.

 

Autorowi wątku poleciłbym zacząć od odsłuchu kolumn zgodnych z jego preferencjami cenowymi.

KRK 6 wydają się głośnikami , które warto rozważyć w poszukiwaniach.

Oczywiście to nie jedyne monitory warte uwagi w preferowanym przedziale autora jest ich mnóstwo. O KRK napisałem gdyż mają wielkie grono zwolenników. Inne marki również. KRK ma mój kolega ,który podobnie jak autor tematu szukał kolumn w podobnym segmencie cenowym. Nie wiem z czym porównywał ale obecnie używa tych głośników i zdaje się być niezmiernie zadowolony. Może warto sprawdzić.

 

Kichanadeta , Panowie..... macie jakieś przemyślenia co do Lynx Two?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który model aktywnych monitorów (tak do 10 tys. zł) spełnia wszystkie poniższe warunki:

 

- ma zerowe szumy własne, albo minimalne (tylko po przyłożeniu ucha do przetwornika słychać delikatny szum),

- ma bardzo dobrze wykonane zasilanie, że nie słychać brzęczenia transformatora (w bliskim polu to problem znaczący),

- jest wyposażony w układ „soft start”, czyli przy załączaniu/wyłączaniu monitorów nie słychać trzasków w głośnikach,

- nie zbiera zakłóceń od telefonów komórkowych,

- ma tak usytuowane diody, że nie świecą po oczach.

 

Powyższe zastrzeżenia zostały przeze mnie odnotowane po styczności z 2 aktywnymi monitorami (Behringer Truth B3030A, Yamaha MSP5 Studio). Biorąc pod uwagę powyższe punkty to bardziej jestem przekonany do pasywnych monitorów, ale może jest coś po stronie aktywnej co by mnie usatysfakcjonowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Na razie spróbuję gdzieś posłuchać aktywnych monitorów i zobaczyć "z czym to się je". Obawiam się, że w mojej okolicy (Toruń) może być trochę ciężko z dostępnością takiego sprzętu - ale coś na początek może się znajdzie :)

 

Jeszcze co do niektórych podpowiedzi - nie wiem czy takie propozycje jak Lynx Two czy DAC TC BMC-2 to nie jest coś "za dużo" jak dla mnie. Chodzi mi o to, czy będę w stanie wykorzystać możliwości tego typu sprzętu. Czy nie są za bardzo "studyjne" albo przeznaczone bardziej dla kogoś kto robi coś wiecej z muzyką niż tylko jej słucha ;)

 

No i widzę, że może trzeba by zwiększyć budżet przynajmniej do jakichś 4k aby dało się coś znaleźć z polecanych tu monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do niektórych podpowiedzi - nie wiem czy takie propozycje jak Lynx Two czy DAC TC BMC-2 to nie jest coś "za dużo" jak dla mnie. Chodzi mi o to, czy będę w stanie wykorzystać możliwości tego typu sprzętu. Czy nie są za bardzo "studyjne" albo przeznaczone bardziej dla kogoś kto robi coś wiecej z muzyką niż tylko jej słucha ;)

 

Możesz nie korzystać z dobroci wszystkich jak i większości wspomnianych funkcji. Za to jakość sygnału , który będzie płynął do głośników dzięki temu urządzeniu będzie sprawiać , iż słuchanie muzyki sprawi Ci wielką przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który model aktywnych monitorów (tak do 10 tys. zł) spełnia wszystkie poniższe warunki:

 

- ma zerowe szumy własne, albo minimalne (tylko po przyłożeniu ucha do przetwornika słychać delikatny szum),

- ma bardzo dobrze wykonane zasilanie, że nie słychać brzęczenia transformatora (w bliskim polu to problem znaczący),

- jest wyposażony w układ „soft start”, czyli przy załączaniu/wyłączaniu monitorów nie słychać trzasków w głośnikach,

- nie zbiera zakłóceń od telefonów komórkowych,

- ma tak usytuowane diody, że nie świecą po oczach.

- Co do szumów własnych ... nie pamiętam dokładnie, bo testowałem je krótko, ale chyba APS IO i KRK RP5 (v1) miały pomijalne szumy.

- Brzęczenia zasilania, zakładając że nie ma pętli masy (czyli DAC podpięty optykiem do PC, a nie przez USB/Firewire/coax) nie miałem nigdy, w jakichkolwiek monitorach aktywnych.

- soft start podobnie - nie miałem kolumn aktywnych, które by przy starcie "strzelały", więc wszystkie mają soft start (KRK, ADAM, APS, Roland)

- co do zakłóceń z komórek ... monitory aktywne zbierają je w takim samym stopniu, co wzmacniacze do kolumn pasywnych

- co do diodek, to już gorsza sprawa, bo faktycznie zwykle jakoś tam sygnalizują, że działają ... tak jak wzmacniacze do kolumn pasywnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucypher. Każde zagadnienie w dziedzinie audio jak i akustyki niesie ze sobą określone ryzyko napotkania zjawisk niepożądanych. Czasem te zjawiska są wypadkową korelacji określonych czynników.

W kwestii diody nie będę się wypowiadał. Natomiast:

- ma zerowe szumy własne, albo minimalne (tylko po przyłożeniu ucha do przetwornika słychać delikatny szum),

Oprę się na podstawie mojego doświadczenia.

Możliwym jest , iż niepożądane zjawisko ( u mnie szum i brumienie) występuje wspólnie z problemem z dziedziny elektryki. Tak było w moim przypadku ,dodatkowo nie działała mi opcja "automatic power on" Sytuacja została opanowana. Kolumny posiadają osobną linie elektryczną od licznika i jest ok. Mogłem sobie na to pozwolić gdyż miało to miejsce przed remontem. Nie słyszę żadnych niepożądanych szumów oraz "automatic power on" działa bez zarzutu.

 

Dodam jeszcze ,iż w moim przypadku nie słyszę brzęczenia transformatorów. Przy włączaniu monitorów nie słyszę nic niepożądanego, lecz jeżeli wyłączę je "ręcznie" z podanym sygnałem gdy po prostu grają to zanim się wyłączą trwa to chwile. W międzyczasie muzyka cichnie a następnie monitor się wyłącza. Niestety telefon położony w bliskiej odległości zakłóca działanie kolumny , szczególnie gdy np za chwile mam dostać sms. Zjawisko jest dość nieprzyjemne lecz wystarczy aby telefon nie leżał w bezpośrednim sąsiedztwie żadnego głośnika - wtedy problem nie istnieje lub też nie jest słyszalne jego występowanie

 

- Co do szumów własnych ... nie pamiętam dokładnie, bo testowałem je krótko, ale chyba APS IO i KRK RP5 (v1) miały pomijalne szumy.

- Brzęczenia zasilania, zakładając że nie ma pętli masy (czyli DAC podpięty optykiem do PC, a nie przez USB/Firewire/coax) nie miałem nigdy, w jakichkolwiek monitorach aktywnych.

- soft start podobnie - nie miałem kolumn aktywnych, które by przy starcie "strzelały", więc wszystkie mają soft start (KRK, ADAM, APS, Roland)

- co do zakłóceń z komórek ... monitory aktywne zbierają je w takim samym stopniu, co wzmacniacze do kolumn pasywnych

- co do diodek, to już gorsza sprawa, bo faktycznie zwykle jakoś tam sygnalizują, że działają ... tak jak wzmacniacze do kolumn pasywnych

Kyle , jeżeli mogę to spytam czy kiedykolwiek wykorzystywałeś w torze audio między monitorami aktywnymi a źródłem przedwzmacniacz?

Pytam nie bez przyczyny gdyż w moim przypadku takie rozwiązanie wniosło znaczącą poprawę w jakości dźwięku. Posiadam przedwzmacniacz pasywny , dedykowany przez producenta.

 

No i widzę, że może trzeba by zwiększyć budżet przynajmniej do jakichś 4k aby dało się coś znaleźć z polecanych tu monitorów.

Wydaje się to rozsądnym posunięciem, tym bardziej jeśli chcesz pozostać z takimi monitorami na dłużej.

Pamiętaj jednak ,jakość twojej karty , przetwornika będzie decydowała o jakości całego zestawienia. Jeżeli dodatkowo przy okazji remontu mógłbyś pozwolić sobie na dostarczenie Twoim głośnikom osobnego źródła zasilania od licznika to one odwdzięczą Ci się z nawiązką tak bezproblemową pracą jak i polepszeniem jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co do szumów własnych ... nie pamiętam dokładnie, bo testowałem je krótko, ale chyba APS IO i KRK RP5 (v1) miały pomijalne szumy.

- Brzęczenia zasilania, zakładając że nie ma pętli masy (czyli DAC podpięty optykiem do PC, a nie przez USB/Firewire/coax) nie miałem nigdy, w jakichkolwiek monitorach aktywnych.

- soft start podobnie - nie miałem kolumn aktywnych, które by przy starcie "strzelały", więc wszystkie mają soft start (KRK, ADAM, APS, Roland)

- co do zakłóceń z komórek ... monitory aktywne zbierają je w takim samym stopniu, co wzmacniacze do kolumn pasywnych

- co do diodek, to już gorsza sprawa, bo faktycznie zwykle jakoś tam sygnalizują, że działają ... tak jak wzmacniacze do kolumn pasywnych

 

- Wystarczy na gearslutz.com (jeżeli ktoś zna angielski) wpisać w wyszukiwarce” hiss” albo "hum" to pojawi się ciekawa lista tematów o problemie szumu monitorów z różnych przedziałów cenowych, pomijam sytuacje związane z pętlą masy.

- Wątpię, żeby pętla masy powodowała brzęczenie wydobywające się z miejsca lokalizacji transformatora, zwłaszcza, że odłączenie kabli sygnałowych nic nie daje, poza tym mam w pełni zbalansowany tor oraz połączenie optykiem. To jest kwestia kiepsko zrobionego transformatora, próbowałem nawet DC blocker i nie pomaga. Wzmacniacz Denon 700AE był idealnie cichy, zero dźwięku wydobywającego się z transformatora. W przypadku osobnego wzmaka możemy go odseparować od reszty sprzętu, w przypadku wzmaków wbudowanych w monitor i przy bliskim polu nie mamy wielkiego pola manewru, jest cicho albo nie.

- To już wiem, że trzeba unikać Behringhery, podobno tak samo Neumanny kh120 nie mają soft startu (nie wiem jak w pozostałych modelach tej firmy).

- Być może masz racje, ale jak na razie zestawy pasywne+wzmak z którymi się spotkałem były odporne na to zjawisko.

- W Yamahach MSP5 dioda jest fajnie zlokalizowana na dole i to nie przeszkadza, no ale jak zamontują diodę w okolicach głośnika wyskokotonowego, a tym samym na wysokości oczu tak jak w Behringherach czy Psi Audio to nie jest za fajnie, mnie to irytuje.

 

Climax99 napisze tylko, że problemy, które wypunktowałem (lokalizację diody pomińmy), nie występowały u mnie na zestawie pasywnych głośników + wzmacniacz. Dopiero przejście na aktywną stronę mocy zwróciły moją uwagę na te mankamenty. Być może za dużo wymagam ... W każdym razie czytając fora związane związane z monitorami aktywnymi (studyjnymi) często napotykam wątki o problemach odnotowanych przeze mnie zwłaszcza odnośnie szumów, więc chyba nie jestem odosobniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Climax99 napisze tylko, że problemy, które wypunktowałem (lokalizację diody pomińmy), nie występowały u mnie na zestawie pasywnych głośników + wzmacniacz. Dopiero przejście na aktywną stronę mocy zwróciły moją uwagę na te mankamenty. Być może za dużo wymagam ... W każdym razie czytając fora związane związane z monitorami aktywnymi (studyjnymi) często napotykam wątki o problemach odnotowanych przeze mnie zwłaszcza odnośnie szumów, więc chyba nie jestem odosobniony.

Rozumiem.

Zwróciłem tylko uwagę na fakt , iż może się zdarzyć , iż problemem wynika z uwarunkowań/okoliczności w jakich pracuje urządzenie. Taką sytuacje przeżyłem osobiście. W dalszej części starałem się przedstawić własne doświadczenia z moimi głośnikami w stosunku do zamieszonych prze Ciebie punktów. Nie korzystam z dobrodziejstwa for obcojęzycznych poświęconych wspomnianej przez Ciebie tematyce. Nie mam takiej potrzeby, posiadane monitory spisują się znakomicie , wszystkie wcześniejsze problemy udało się wyeliminować.

Mam nadzieje , iż uda Ci się napotkać głośniki , które miło Cie zaskoczą i spełnią pokładane w stosunku do nich oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony polecam monitory aktywne Alesisa - starszą konstrukcję, ale niezmiernie udaną - Active M1 MkII.

Dziś do wzięcia nowe za niewiele ponad 1k zł.

 

Są to oczywiście monitory studyjne bliskiego pola, a więc nie dedykowane do hi-fi, jednakowoż są bardzo naturalne, wręcz "płaskie" - bo takie też ich zadanie, głównie do masteringu.

Mam od dobrych kilku lat na biurku i naprawdę polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony polecam monitory aktywne Alesisa - starszą konstrukcję, ale niezmiernie udaną - Active M1 MkII.

Dziś do wzięcia nowe za niewiele ponad 1k zł.

 

Są to oczywiście monitory studyjne bliskiego pola, a więc nie dedykowane do hi-fi, jednakowoż są bardzo naturalne, wręcz "płaskie" - bo takie też ich zadanie, głównie do masteringu.

Mam od dobrych kilku lat na biurku i naprawdę polecam.

 

Te monitory są bardzo fajne, jednak na pewno nie są płaskie, mają podbity bas, ale przez to są funowe i miło się ich słucha, również je polecam w tej cenie.

 

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Na razie spróbuję gdzieś posłuchać aktywnych monitorów i zobaczyć "z czym to się je". Obawiam się, że w mojej okolicy (Toruń) może być trochę ciężko z dostępnością takiego sprzętu - ale coś na początek może się znajdzie :)

 

Jeszcze co do niektórych podpowiedzi - nie wiem czy takie propozycje jak Lynx Two czy DAC TC BMC-2 to nie jest coś "za dużo" jak dla mnie. Chodzi mi o to, czy będę w stanie wykorzystać możliwości tego typu sprzętu. Czy nie są za bardzo "studyjne" albo przeznaczone bardziej dla kogoś kto robi coś wiecej z muzyką niż tylko jej słucha ;)

 

No i widzę, że może trzeba by zwiększyć budżet przynajmniej do jakichś 4k aby dało się coś znaleźć z polecanych tu monitorów.

 

Wydaje mi się, że Emu 1212m w zupełności wystarczy.

 

W takim przypadku monitory aktywne to rzeczywiście dobra droga.

Polecam lekturę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki za link, bardzo fajny artykuł ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podsumowując temat - wielkie dzięki dla Was za nakierowanie w stronę aktywnych monitorów - coś o czym w ogóle na początku nie myślałem :) Skończyło się na TC BMC-2 + Adam A5X. No i dla mnie fajnie to gra - jestem zadowolony i na nowo "odkrywam" niektóre płyty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być głównym źródłem dźwięku ale obok płyt CD

 

Stacjonarny, czy laptop? Bo jeśli stacjonarny to można pokusić się o dobrą kartę dźwiękową, a jeśli laptop to o DACa + te monitory aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarny, czy laptop? Bo jeśli stacjonarny to można pokusić się o dobrą kartę dźwiękową, a jeśli laptop to o DACa + te monitory aktywne.

Dla mnie temat już zamknięty - patrz post wyżej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.