Skocz do zawartości
IGNORED

Zapraszam do testu kabelków - czyli przekonać nieprzekonanych :-)


Melepeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Nowym Roku

 

Zapraszam do testu interkonektów. Zrobione na bazie kabla ze srebrzonej miedzi. O takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kable mają 1m długości. A tak wyglądają:

 

post-44057-0-15432300-1388578662_thumb.jpg

 

post-44057-0-71286400-1388578668_thumb.jpg

 

Proszę zgłaszać chęć uczestniczenia w teście. Pierwsza osoba z listy chętnych poda mi na p.w. adres do wysyłki. Potem następna tej pierwszej itd. Myślę, że kilka dni każdemu uczestnikowi na test wystarczy. Tak aby ostatni nie czekał zbyt długo. Dlatego też myślę, że nie powinno być więcej niż 10 osób. Czyli kto pierwszy, ten lepszy. A tym dopiero zarejestrowanym też dziękuję. Nie chcę, aby kable przepadły gdzieś po drodze.

 

Opinie proszę pisać dopiero jak kable wrócą do mnie. Tak aby nikt nie sugerował się przy odsłuchu opinią poprzednika. Ja swoją napiszę na końcu. Nie podam tu ile one kosztowały, ani nie zasugeruję, czy są świetne, czy do bani. A przekonywanie nieprzekonanych zawarte w tytule tematu nie jest moim celem (ot taka mała prowokacja). Na równi szanuję opinie tych, którzy nie słyszą wpływu kabli na brzmienie systemu (i świadomie tu nie piszę o graniu kabli, bo same kable nie grają), jak i tych którzy słyszą.

 

Chociaż często przytaczam jako przykład znanego współczesnego polskiego astrologa (nota bene utytułowanego doktora). Który chcąc udowodnić, że astrologia, to wierutna bzdura, zaczął zgłębiać jej tajniki. Zamiast potępiać w czambuł bez sprawdzenia. I okazało się, że to naprawdę działa.

 

Prosiłbym też innych o nie wszczynanie kolejnej wojny kablowej, których i tak na tym forum nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym sie zapisal do eksperymentu jednak slysze jedynie to co slychac a nie to co chce/musze uslyszec i jestem z gory skazany na porazke. Moja recenzja skladala by sie z jednego zdania "jasno/ciemno grajace przewody" bo tylko to na moim sprzecie od razu rzuca sie w uszy :)

 

 

Ciekawi mnie kto sie odwazy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym sie zapisal do eksperymentu jednak slysze jedynie to co slychac a nie to co chce/musze uslyszec i jestem z gory skazany na porazke.

Tu nie chodzi o jakieś kwieciste recenzje. Jeśli ktoś napisze jedno zdanie, też się nie obrażę. I jeśli napisze, że nie słyszał różnicy, to tez ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie warto, nie slysze kabli. Nie chce, nie wmawiam sobie niczego, albo cos slysze albo nie. Pewnie, moglbym posluchac i napisac cos kwiecistego na XXXX liter, ale nie mam potrzeby awansu w tutejszej hierarchii zlotouchych.

 

Swoja droga, zalozymy sie ze zaden z nich sie do tej proby nie zglosi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A jest też wersja XLR?

Kiedyś słuchałem podobnych kabli zrobionych przez kolegę Waldka, muzyka. Waldi zrobił taką sznurówkę ze starych kabli z poniemieckich czy zbliżonych stażem instalacji krótkofalarskich i grały one naprawdę wybitnie w swej klasie cenowej. W porównaniu do najniższych modeli uznanych firm typu Nordost czy Kimber były jednoznacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, zalozymy sie ze zaden z nich sie do tej proby nie zglosi?

Zgłoszą się i będą kwieciste recenzje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam IC na tym samym przewodzie. Jego jakość znana jest od lat i podejrzewam że ktoś tutaj już nieraz o nim pisał. Kompletnie nie ogranicza bardzo dobrego systemu. Ancient Audio stosuje go jako kabel cyfrowy łączący napęd z przetwornikiem w Lektorze Grand. Dobrze byłoby żeby osoby testujące miały do dyspozycji przyzwoity sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji XLR nie mam. Te są jedyne jakie mam. Nie handluję tymi kablami. Mam jeszcze oprócz tych tylko 2m niewykorzystanego takiego kabelka. Tak więc żadne wykonanie na dostarczonych wtykach nie wchodzi w grę.

 

A to pierwsi chętni do testu:

 

1siedem

sonik77

xsnailx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Mam IC na tym samym przewodzie. Jego jakość znana jest od lat i podejrzewam że ktoś tutaj już nieraz o nim pisał.

 

To jest chyba faktycznie to samo co miałem w domu, tylko to z ruskiej a nie niemieckiej produkcji jak widzę. Naprawdę czysty i neutralny dźwięk z minimalną tendencją do ocieplenia to dawało. Grało lepiej niż bezpośrednio porównywany Kimber PBJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie potraficie czytac ze zrozumieniem/lenistwo nie pozwala wam doczytac pierwszego posta w watku nie wypowiadajcie sie, no chyba ze chec (byle jakiego ale jednak) zaistnienia jest silniejsza od was...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji XLR nie mam. Te są jedyne jakie mam. Nie handluję tymi kablami. Mam jeszcze oprócz tych tylko 2m niewykorzystanego takiego kabelka. Tak więc żadne wykonanie na dostarczonych wtykach nie wchodzi w grę.

 

A to pierwsi chętni do testu:

 

1siedem

sonik77

xsnailx

 

Nie możesz mieć. To ponoć rosyjski kabel wojskowy. Jego ilość jest ograniczona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś banować troli .

Przepraszam , misjonarzy :)

 

Jestem chętny. Mogę go porównać z VDH The Orchid i First Ultimate MKII

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też się zgłaszam:)

Czy można otrzymać 2 sztuki? (pre-amp)

 

Pozdrawiam na Nowy ROK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1siedem

sonik77

xsnailx

maniekn274

muda44

igor-69

Włodek

byca

zukzukzuk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Proponuję-żeby każda osoba biorąca udział w teście-przesyłała kabelek do następnej osoby listem poleconym priorytetowym.

Będzie szybciej i bedzie podkładka, że kabelek został odesłany. ;)-tak dla przyzwoitości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten ostatni dostanie już całkiem inny kabel, i w żaden sposób nie będzie można ustalić gdzie jest ten od Melepaty.

Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, ale jest to zgodne z prawami natury i nie można tego zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wierzę w uczciwość forumowiczów. Inaczej nie proponowałbym takiego testu. Swego czasu kolega rydz robił taki test kabli głośnikowych Belkina. I jakoś wszystko było w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista zamknięta. Proszę więcej się nie zgłaszać. 1siedem proszę o adres na p.w.

 

1siedem

sonik77

xsnailx

maniekn274

muda44

igor-69

Włodek

byca

zukzukzuk

Rakim

rydz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

A ja myślę że powinieneś wybrać forumowiczów z dorobkiem. Wtedy możesz mieć pewność że będzie OK.

Pewności nigdy nie ma.

A takie gdybanie-(z dorobkiem)czyli co że ma tysiące wpisów-po tym człowieka oceniasz że będzie ok i odda kabelek.

Żartujesz czy po sylwestrze cię trzyma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.