Skocz do zawartości
IGNORED

20 Top Wszech Czasów. Trójka Polskie radio


Dominic2509

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale czy tylko ja uważam, że trochę przewidywalny, nudny, stał się ten Top Wszech Czasów. ? od 4-5 lat bez większych zmian, kto dziś jeszcze jeszcze słucha tak namiętnie Dire Straits ?

Ale tak szczerze ???

W całym zestawieniu były chyba tylko 3 piosenki z tego wieku, trochę słabo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszechczasów to raczej słuchacze głosowali na utwory, które im kiedyś zapadły w pamięci.

Trudno mieć o to pretensje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od 5 lat głosuje paru tych samych fanów trójki, którzy świata poza trójką nie znają, a których top listy od lat są zamknięte na zmiany to czemu się dziwić? Szkoda, że nie wkleiłeś tej listy, ale może to i nawet dobrze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na 3 miejscu Again grupy - Archive , to trochę młodsi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Wszechczasów, czyli utwory, które wymykają się upływowi czasu. A żeby to stwierdzić i ocenić, trochę tego czasu musi upłynąć.

I prawdą jest to, że Trójka kiedyś wychowała muzycznie kilka pokoleń i przedstawiciele tych pokoleń pozostali wiernymi słuchaczami, obecnie jest inna sytuacja, jest wiele stacji radiowych i młodsi słuchacze preferują inne wybory i inne stacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moglem się doczekać tercetu egzotycznego.............od wielu lat mój faworyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wkleiłeś tej listy, ale może to i nawet dobrze :)

 

od jakiś 10. lat, z wyjątkiem gdy raz wygrało U2, w roku gdy gościli z koncertem w Polsce, ostatnia piątka/dziesiątka jest przewidywalna, bez większych zmian.

Brothers in arms wymienia się z stairway to heaven na pozycji 1-2, wish you were here krąży od pozycji 3 do 5. again podobnie, resztę uzupełnia child in time, riders on the storm itp.

O dziwo bardzo mało beatlesów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałość zestawienia na przestrzeni ostatnich lat jest podyktowana faktem, że Trójka ma swoich wiernych słuchaczy od lat ale niewielu nowych. To taka stacja dla "sztywniaków", dzisiaj wśród młodych ludzi liczy się ESKA, Vox czy inne "mainsreemowe" media które po prostu promują tandetę bo takie jest zapotrzebowanie w najbardziej atrakcyjnej dla reklamodawców grupie docelowej, proszę mi wskazać młodego człowieka który w całości wysłucha Shine On You Crazy Diamond, przecież od pierwszych sekund wali nudą, pitolenie na gitarze...Albo co gorsza Raz Dwa Trzy, Niemena, czy wspomnianego Dire Straits. Dzisiejszy utwór ma być krótkim wypełniaczem między blokami reklamowymi.

Smutne ale prawdziwe

Ja natomiast Brothers In Arms cenię od momentu ukazania się, miałem "spiratowaną" na kasecie, w Lublinie była taka "przegrywalnia" płyt na kasety, całkowicie legalny biznes, nawet wkładki dorabiali. Do dzisiaj ta płyta jest częstym gościem w moim Cd-ku

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sobie nie wyobrażasz jaka rzesza młodych słucha i fascynuje się muza tamtych lat. Faktem jest że nie ma ich tu na forum, za wysokie progi i wymagania sprzetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na szczęście nie ma przymusu słuchania trójki, ani nawet Dire Straits.

Choć z drugiej strony jest "przymus" słuchania papki z RMF-u i innego bulgotu z Hi-Endowych pecetów i różnej maści hałasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem program o pewnej płycie - A Night at the Opera - jakiego zespołu to chyba nie muszę tutaj przypominać.

Mimo, że nie jestem wielkim fanem Królowej to zadałem sobie pytanie: kto dzisiaj jest w stanie nagrać taką płytę, która zostanie w pamięci lat kilkadziesiąt?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię trójkowy Top Wszech Czasów - słucham zawsze prawie całe notowanie. A także głosuję. Owszem, brakuje mi kilku artystów - np. Bowiego (w tym roku dopiero na 234 pozycji utwór Space Oddity - jak dziś ujawnił redaktor Niedźwiecki), czy twórców elektroniki. Generalnie rock króluje, ale i tak jest to przyjemne przeżycie móc słuchać "dzień po" Sylwestrze miłych trójkowych redaktorów jak prowadzą z zaangażowaniem całodzienny program muzyczny. Zresztą w tym roku głosowało rekordowo dużo słuchaczy Trójki - około 23 000.

 

Całe notowanie tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przerwie między notowaniami w wiadomościach jeden z redaktorków powiedział żeby obywatele Łotwy gdzie wprowadzone właśnie euro robili przelewy a nie płacili na razie BANKOMATAMI :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto to jest Archive?

właśnie - co to jest Archive, RPWL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz mniej więcej wiem, co to Archive, o ile "Again" można uznać za dobry przykład.

O ile jednak 30 czy 45 lat temu realia popularyzacji jakiejkolwiek muzyki były proste - jak nie Kaczkowski z Mannem czy Chojnackim to Kydryński sr. i prawie nikt więcej o dużym zasięgu, to dziś "miarodajnych" kanałów popularyzacji nie zliczę, bo zarówno radia - a wiele ich, TV muzyczne, bo netu to już nie wspomnę. To sprzyja gwiazdom jednego numeru albo tygodnia i już pewnie tak zostanie...R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie ten Top Wszechczasów jest przewidywalny ale moim zdaniem niczemu to nie szkodzi a dobrej muzyki nigdy za wiele. Jak ktoś nie chce niech nie słucha a najlepiej niech zmieni stację np. na RMF lub Zetkę - gdzie króluje chłam i popowe łajno naszych czasów. Ja osobiście jestem Trójce wdzięczny, że stara się w tych trudnych, komercyjnych czasach podtrzymać dobrą tradycję i emituje naprawdę dobrą i ponadczasową muzykę, nie ulegając naciskom rynku. Gdzie teraz można usłyszeć w radiu ambitną, pozbawioną ograniczeń i płynącą prosto z serca muzykę? PRAWIE NIGDZIE! W tych czasach niestety wszystko co powstaje jest tandetne i nietrwałe. Z muzyką jest podobnie. Nikt za parę miesięcy nie będzie pamiętał tych pseudo-gwiazdeczek, które królują w audycjach komercyjnych rozgłośni radiowych i są na siłę lansowani po każdym bloku reklamowym. Żenada! Jak taki ma być dalszy kierunek muzycznej drogi to ja jednak postoję. Nie mam zamiaru tracić na to swojego cennego czasu. Dlatego jeszcze raz powtarzam - DZIĘKUJĘ CI TRÓJKO, ŻE JESTEŚ!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem sobie pytanie: kto dzisiaj jest w stanie nagrać taką płytę, która zostanie w pamięci lat kilkadziesiąt?:)

 

uważam, że taką płytą jest "Whatever People Say I Am, That's What I'm Not" Arctic Monkeys oraz "The Empyrean" Johna Frusciante

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że będą.

Takie Whatever People Say I Am, That's What I'm Not poprowadziło tzw. Alternative Rock/ Indie Rock w nowy kierunek, a jest to aktualnie najpopularniejszy gatunek wśród młodej generacji. Ludzie będą do tej płyty wracać za dekady.

Ale możemy tak sobie uważać, pożyjemy zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że będą.

Takie Whatever People Say I Am, That's What I'm Not poprowadziło tzw. Alternative Rock/ Indie Rock w nowy kierunek, a jest to aktualnie najpopularniejszy gatunek wśród młodej generacji. Ludzie będą do tej płyty wracać za dekady.

Ale możemy tak sobie uważać, pożyjemy zobaczymy.

uważam, że będą.

Takie Whatever People Say I Am, That's What I'm Not poprowadziło tzw. Alternative Rock/ Indie Rock w nowy kierunek, a jest to aktualnie najpopularniejszy gatunek wśród młodej generacji. Ludzie będą do tej płyty wracać za dekady.

Ale możemy tak sobie uważać, pożyjemy zobaczymy.

 

Dałeś czadu z tymi dwiema pozycjami, ale masz prawo, jak najbardziej:)

Moja opinia jest taka, że Frusciante będzie pamiętany przede wszystkim z genialnej gry na "blood sugar sex magic" RHCP.

Jego solowe płyty to jednak mniejszy kaliber, słabe kompozycje, słaby śpiew, no ogólnie gorzej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś czadu z tymi dwiema pozycjami, ale masz prawo, jak najbardziej:)

Moja opinia jest taka, że Frusciante będzie pamiętany przede wszystkim z genialnej gry na "blood sugar sex magic" RHCP.

Jego solowe płyty to jednak mniejszy kaliber, słabe kompozycje, słaby śpiew, no ogólnie gorzej...

 

które z jego solowych płyt słuchałeś ?

Słabe jest stwierdzeniem kompletnie nie na miejscu. Może Ci się dana rzecz nie podobać, ale nie możesz czyjejś pracy, w którą ktoś włożył całego siebie, określić mianem słabe. Nie wypada, a jeżeli uważasz, że wypada, to zrób lepiej, a nie marudź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrową noc spędziłem z córką w domu, nastolatka pstrykała między TVN , Polsatem i resztą.

Siłą rzeczy oglądałem ten kicz i tandetę, nie wiem jak jeszcze nisko może upaść kultura. Rodowicz w stroju z madmaxa, gruba jak świnia Liszowska i cała reszta beztalencia wyjąca na rynkach miast.

Rano wstałem, włączyłem Trójkę i słuchałem muzyki. Zgrane bo zgrane, ale klasyka, z oprawą słowną ludzi którzy muzykę kochają.

Niech co roku będzie ta lista nawet jeśli kolejność jest znana na najbliższe 10 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które z jego solowych płyt słuchałeś ?

Słabe jest stwierdzeniem kompletnie nie na miejscu. Może Ci się dana rzecz nie podobać, ale nie możesz czyjejś pracy, w którą ktoś włożył całego siebie, określić mianem słabe. Nie wypada, a jeżeli uważasz, że wypada, to zrób lepiej, a nie marudź.

 

Zapłaciłem za wszystkie jego płyty solowe i projekty poboczne, więc mam prawo pisać o nich co chcę i uważam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.