Skocz do zawartości
IGNORED

htpc mały komputer do multimediów zamiast laptopa


lorecci

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się piractwem filmów na DVD czy BD nie zajmuje, ale na moich HDPC się to normalnie kopiuje jak każdy inny plik.

Na Linux i na Windows bez żadnych VooDoo i czarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam dwóch, jeden z Windowsami na codzień, a na wieczór z Linuxem :)

Na jednym pracuje, na drugim nie, ale muzykę transportują równie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej odległości słychać różnicę miedzy kablami usb? Inna sprawa, ze lozyska wiatraków w twoim świecie sie nie zużywają.

 

To zalezy od tego ile w danym dniu wypiles ayranu. Ale to chyba juz wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co konkretnie tam siedzi

 

Win 7 i polski Splash Player, ze wspomaganiem GPU

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mam żadnych pakietów dodatkowych zainstalowanych kodów/kodeków, czasem jakiegoś divx nie chce uruchomić ale MKV i M2TS 100% skuteczności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zalezy od tego ile w danym dniu wypiles ayranu. Ale to chyba juz wiesz.

Pomysł fajny ale nieskuteczny. Ci hiendu nie piją ayranu a kable słyszą. Co teraz mądralo? Co do łożysk to wiadomo, że te w macmini się nie zużywają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XBMC ze wspierdaniem GPU dokładnie ten sam obraz co Splash Pro.

Usiąde dziś do Jriver ale niczego innego sie nie spodziewać, bo sprzęt za każdym razem taki sam (GPU)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Usiąde dziś do Jriver ale niczego innego sie nie spodziewać, bo sprzęt za każdym razem taki sam (GPU)

fajnie, no tak ale jriver bazuje na madvr który niby coś sam z siebie może.. chociaż mnie na mp-c nie powalił

 

Już chyba wiem czemu miałem problem z szumem w XBMC, VDPAU nie jest obsługiwane przez moją kartę.

 

 

[VDPAU] Noise reduction (only visible when VDPAU is in use)

  Select level of noise reduction for video content

[VDPAU] Sharpness (only visible when VDPAU is in use)

  Select sharpness amount to apply to video content

 

znalazłem też info z 2012

Intel currently[when?] does not offer VDPAU. Nvidia hopes these GPU designers will make their products compatible with the open source VDPAU library and provide drivers with VDPAU acceleration by mentioning example names of hardware specific drivers for Intel and ATI: libvdpau_intel.so and libvdpau_ati.so.[12] Intel has stated they are considering VDPAU.[13]

 

rambo możesz to zweryfikować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na MADVR inna bajka, testowałem ale to już trzeba mieć mocny PCU i GPU by w pełni to zobaczyć.

Najbardziej widać różnice w szybkości obrazu na płynącej wodzie, w materiale o wysokiej rozdzielczości.

Nie mniej idzie to w strone ostrego i szybkiego obrazu a'la 48fps. Mi to kompletnie nie pasuje, stąd taka a nie inna konfiguracja hardwere jaką mam.

 

Nie znam VDPAU. Oba HDPC mam na intelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Bardzo ciekawy temat i bardzo mi bliski dlatego chciałbym również dodać od siebie 5 groszy :) .

 

Niestety stworzenie idealnego HTPC jest bardzo trudne. Tyb bardziej do kwoty 2k.

Niestety tylko 10 procent systemów działa poprawnie i stabilnie. I nie ważne czy będą to szybkie komponenty Kolega Corvus dobrze napisał że HTPC tworzy sie pod swoje wymagania i potrzeby. Jeżeli ktoś potrzebuje systemu tylko do odsłuchu audio i posiada dobry i wrażliwy sprzęt audio to rozwiązanie polecająca przez Ayran jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Voyager MPD. Przede wszystkim uzyskujemy bitperfect i bardzo dobrą obsługę Gapless. System można postawić na używanym terminalu ( ale trzeba dobrze trafić bo w większości terminalach które działały po 24/h na dobę powodują poważne ubytki w działaniu elektroniki a szczególnie tranzystorkow, i zużytych kondesatorow ) ale w tani sposób można postawić system na płytkach pico itx Alix które bez stresowo dajA radę przy 24bit/192khz lub ostatnio ciekawe płyty EXD które przetwarzają nam 32bit/384khz oczywiście przez DAC. Do tego dostajemy bardzo proste i funkcjonalne darmowe oprogramowanie MPD na pada.

 

Kwestia HTPC uniwersalnego pod Audio i Wideo aby uzyskać zadawalające wyniki np Przy Audio Również bez DACa się nie obejdzie. Kwestia wideo przy stworzonych kilkudziesięciu konstrukcjach i setki testów do 2k najlepsze wyniki osiąga Fusion z ATI lub konstrukcje na nvidi. Reszta płyt mimi itx opartych na procesorach intela i kartach graficznych intel HD to dramat ( płyty do 400-500 zł powyżej 2k mamy większe pole do manewrów ) i oczywiście zakładając że HTPC będzie działało jako centrum multimedialne do odtwarzania standardowych plikow mkv czy mts video i audio flac 24bit 192khz a nie jako maszyna obliczeniowa do innych tematów.

 

 

 

Ktoś pisał wcześniej o wyjściach pod DAC wszystko zależy od audio jakie posiadasz. Jężeli jest słabej jakości to nie usłyszysz dużej różnicy pomiedzy DAC UsB a Coax.

Ale przy lepszych konstrukcjach TYLKO DAC USB Daleko dalej COAX a wyjście audio z płyty na Jacka stereo zaklej najlepiej modeliną.

 

Kwestia obudowy jak i zasilania jest bardzo istotna na pracę systemu i elektroniki.

 

Zawsze najlepsze obudowy są z pełnego najlepiej odlewanego aluminium minimum 4mm.

I do tego pomalowana kilkoma warstwami i ostatnią farbą antystatyczną. Nie ma nic gorszego jak metalowa obudowa pomalowana zwykłym lakierem. Wystarczy że w jednym miejscu zbiorą się ładunki a my po elektryzującej nocy dotkniętęj obudowy :).

 

Zasilanie to kwestia budżetu jak i do zasilania systemu HTPC czy DAC niestety zasilacze impulsowe sprzedawane w komplecie np w DAC Arcama Rdac jest dramatyczny i dzwięk jest porostu fatalny. Ale po zmianie zasilacza jest przepastna zmiana dzwięku audio. Podobnie jest zasilaniem systemu HTPC.

 

Dodatkowo system HTPC należało by delikatnie zfiltrować przed przerwornicą DC/DC

 

I oczywiście dobry filtr sieciowy . Niestety jeżeli systemy są wpięte do jednego obwodu wraz z innymi zasilaczami impulsowymi od routerów,nas,komórek,tunerów dostaje sie tyle syfu do sieci że nawet kable i interkonekty za kilka stów nam nie pomogą. Dlatego jeżeli ktoś nie ma kasy na dobry system filtracyjny warto jest wyeleminować z obwodu w którym nam będzie działał HTPC i system audio i poprzepinać impulsowki na inne obwody. Przy droższych i czulszych systemach audio Nie ma to jak trzask w glośniczkach przy odpaleniu się lodówki ;)

 

Soft

 

W testowanych konstrukcjach i różnych systemach windows/ Mac / najlepiej i najstabilniej wypada Openelec ale tylko pod platformy Fusion. Na powyżej konstrukcji usyskałem najlepszą konfiguracje w stosunku jakość/cena do 2k ale nie porównywalne lepszy pod względem audio jak i wideo takich pudełek jak DUNE, POPCORN czy inne streamery do 1500 zł Apple tv fajne dla dzieciaków do odtwarzania bajek tak jak wszystkie inne odtwarzacze oparte na androidzie.

 

A nie wspomnę o kiepskich programowo odtwarzaczach sieciowych typu Pioneer N50 który kosztuje powyżej 2K a nie jest wstanie odczytać plikow z upnp a twonky działa fatalnie.

 

Ale o gustach sie nie rozmawia :)

 

Android owszem do zarządzania bibliotekami i sterownia systemami jak najbardziej. Ma bardziej rozwinięte aplikacje do zarządzania multimediami niż iOS. Który jeszcze nie dawno nie radził sobie z plikami FLAC.

 

Systemy były testowane na wielu konfiguracjach audio jak i wideo od systemów

audio

Arcam,Nad,Electrocompaniet,Cary Audio, Krell, Rotel, na preampach,końcówkach mocy jak i zintegrowanych systemów

Wideo

Projektory HD , TV plazmowe,led,LCD na systemach kina domowego Rotel,Yamaha,Pioneer,

 

O okablowaniu nie ma sensu pisać bo to jest inny temat podobnie jak i o zestawach głośnikowych a było ich wiele.

 

Bywam rzadko na forum ale będę śledził wątek bo jest naprawdę ciekawy. A za kilka lat takie systemy to będzie codzienność :) Prawdopodobnie i tvsat ponieważ już używa się streamerow to tvsat. Także BIADA TYM CO NIE POŁOŻYLI SKRĘTKI W DOMKU ;)

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

mnie zastanawia czy ktoś rzetelnie porównywał jakość obrazu: dobra sieciówka typu dune vs htpc (z systemem media center) vs dobry odtwarzacz blu ray np oppo. Chodzi mi o całość kolor, skalowanie, odszumanie itd.

 

jak z openelec pod audio ? nadaje się czy średnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z odtwarzaczami BD nie pomogę. Nie używam ze względu na ograniczenia sieciowe i mobilne ale słyszałem że oppo zbiera bardzo dobre recenzje.

 

Open elec pod audio jak najbardziej z dobrym DAC przez usb jako integra z wideo w porządku. Ale bez Bitperfect

 

Z bitperfect chłopaki wyżej w początkowych wątkach opisywali bardzo dobrą konstrukcję Na Linux Voyager MPD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś, jakieś opinie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś, jakieś opinie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chwyt marketingowy.

 

"But for high quality audio reproduction, you must use

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ."

 

Co ja się będę produkować ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Używał ktoś, jakieś opinie, http://www.ap-linux.com/

chyba już było kilka razy.

 

Open elec pod audio jak najbardziej z dobrym DAC przez usb jako integra z wideo w porządku. Ale bez Bitperfect

czyli delikatnie mówiąc nie nadaje.

 

Z bitperfect chłopaki wyżej w początkowych wątkach opisywali bardzo dobrą konstrukcję Na Linux Voyager MPD

no ale wtedy składasz 2 klocki, chyba że dobrze znasz linuxa i zmusisz xbmc do korzystania z MPD (ayran jesteś w stanie z tym pomóc?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale to jest klient mpd więc tym sterujemy mpd z poziomy xbmc. Swoją drogą to jest według mnie najlepsze rozwiązanie.

Inaczej czeka nas haking xbmc a nie sądzę by to było robione pod kątem bitperfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

tak tylko że wtedy oba blaszaki muszą być włączone a nie do końca o to chodzi, po za tym xbmc ma całkiem fajnie zreorganizowaną bibliotekę i nie znalazłem klienta mpd który miałby podobny wygląda etc.

 

swoją drogą znajduje dość sporo postów typu:

 

personally i use the Linux flavor of Openelec frodo, the sound is bit-perfect...

 

swoją drogą jak to zweryfikować ? zrobić test BP ?

 

http://openelec.tv/forum/12-guides-tips-and-tricks/45749-guide-openelec-bit-perfect-stereo-playback-and-dac-guide

 

ALSA is the sound playback system used by Linux and thus OpenELEC. You may find that your shiny new DAC is working but doesn't sound as great as you might have thought, and the indicator seems locked at 48Khz no matter what you throw at it.

By default ALSA uses a plugin called 'plughw'. This performs number of pre-processing tasks including sometimes resampling everything to 48Khz. The reason being that pretty much every sound chip ever soldered to a motherboard will quite happily accept a 48Khz signal.

It does this at a 'balanced' default level that doesn't use too much CPU and does degrade the audio output. You can improve the sample rate conversion by tweaking the ALSA options, but the best solution is to do without it altogether..

There is another plugin used by ALSA called simply 'hw'. This performs no sample rate conversion and just talks directly to the hardware driver.

 

Now play a CD rip FLAC file. Your DAC should now lock to 44.1Khz and sound far better! Movies will see your DAC generally switch back to 48Khz because this is what they are encoded in, but again your DAC will now receive an unfettered stream.

 

Don't forget to turn off menu sounds too! - You'll only get true bitperfect if there is a single audio stream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nic łatwiejszego. Program odtwarzający muzykę musi wysyłać sygnał na hw:X,Y. Jak to sprawdzić w xbmc? Nie mam pojęcia.

W przypadku mpd jest to łatwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

mi chodziło o jakąś inną drogę, ogólnie podejrzewam że wielu myśli że ma BP a go w rzeczywistości nie ma, tak samo wasapi, aiso, ks... niby wszystkie sa BP ale nie grają tak samo...

 

90% systemów robi up do 48 jak nie system to sterownik, to akurat nie trudno sprawdzić wystarczy podpiąć DAC'a (u mnie niestety lipa bo nie podaje inf), a reszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.