Skocz do zawartości
IGNORED

htpc mały komputer do multimediów zamiast laptopa


lorecci

Rekomendowane odpowiedzi

Pomieszało Ci się deko ;)

Moc z linka ze strony intela to moc tdp.

Maksymalna ilość ciepła wytwarzana przez procesor. Tu 10W

W linku do testu J1800 to moc jaką pobiera w IDLE platforma z tym procesorem.

Wspólnym mianownik to jedynie jednostka mocy - Wat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe konfiguracje są zbyt różne, do innych procesorów są inne płyty, porównanie jest niedokładne. Same procesory z danych technicznych mają odpowiednio 25W Amd, a przywoływany Intel j1800 10W. Nie trzeba tłumaczyć nikomu,że jeśli coś wydziela więcej ciepła potrzebuję więcej prądu. Skad wiec ten brak roznicy w poborze, jeden wat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe konfiguracje są zbyt różne, do innych procesorów są inne płyty, porównanie jest niedokładne. Same procesory z danych technicznych mają odpowiednio 25W Amd, a przywoływany Intel j1800 10W. Nie trzeba tłumaczyć nikomu,że jeśli coś wydziela więcej ciepła potrzebuję więcej prądu. Skad wiec ten brak roznicy w poborze, jeden wat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty również mają swoje TDP, 4~6W.

Wszystko można teoretycznie pomierzyć. każdy zasilacz ma straty ale 18W na zwykłym tandetnym zasilaczu Modecom, uzyskałem w spoczynku ostatnio dla całej platformy na czterordzeniowym procesorze i5 4440 który sam potrafi oddać 84W TDP w szczycie, mierzone oczywiście dla całej platformy wymaganej do jego uruchomienia. Płyta procesor pamięć dysk zasilacz

O AMD i Intelu można powiedzieć że ten drugi, coraz mniej energii pochłania do nagrzania nam pomieszczenia, choć ostatni proces technologiczny AMD czyli 28nm, też wygląda sensownie.

Intel z rok wypuszcza już 14nm :)

6 lat temu komputer zużywał ok 4 razy więcej prądu niż dzisiejsze standardy przy dużo większej dzisiejszej wydajności i mocy obliczeniowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

zużycie energii 10W podczas pracy (procesor obciążony) Intel Celeron J1800, w spoczynku zużywa może 4W, a nie 16W jak wkleiłeś na wykresie

po za tym gdzie napisali że celeron pochłodznie 10w prądu ? nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

 

Całe konfiguracje są zbyt różne, do innych procesorów są inne płyty, porównanie jest niedokładne. Same procesory z danych technicznych mają odpowiednio 25W Amd, a przywoływany

i to ja się czepiam...

1 DTP != pobór prądu

2 test w SPOCZYNKU czyli może AMD / płyta są bardziej eco w idle

3 od lat robi się testy całych platform i nikomu to nie przeszkadza.

 

Nie trzeba tłumaczyć nikomu,że jeśli coś wydziela więcej ciepła potrzebuję więcej prądu. Skad wiec ten brak roznicy w poborze, jeden wat?

nie do końca... TDP może wrosnąć drastycznie zaś pobór prądu minimalnie (np podczas OC). Im niższe TDP tym jest większa dysproporcja względem ACP (average CPU power).

 

W rozumieniu AMD 'TDP' to teoretyczna (w rzeczywistości nieosiągalna) moc jaką procesor komputera mógłby pobierać (i oddawać w postaci ciepła). Wartość taką łatwo wyliczyć, jednak nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością (i w dodatku źle wypada z marketingowego punktu widzenia) - w związku z tym, AMD również zaczęło podawać moc procesora uzyskiwaną w realnych warunkach, nazywając ją ACP (Average CPU Power)[2]. Niestety warunki pracy przy których jest uzyskiwana wartość ACP przez AMD są najprawdopodobniej inne niż warunki pracy przy których uzyskiwana jest wartość TDP przez Intela – więc nadal są to wartości nieporównywalne.

 

O AMD i Intelu można powiedzieć że ten drugi, coraz mniej energii pochłania do nagrzania nam pomieszczenia, choć ostatni proces technologiczny AMD czyli 28nm, też wygląda sensownie.

Intel z rok wypuszcza już 14nm :)

najmniejszy cpu to ile ? 8nm ? bo nie pamiętam, każda miniaturyzacja to średni wzrost wydajności o 30% idąc tym tokiem procesory intela w każdym segmencie powinny zmieść amd. W praktyce tam gdzie AMD zabrał się do roboty albo kopie intela w dupe albo mu dorównuje... biorąc pod uwagę że robi układy dużo większe... to chyba nie trzeba tłumaczyć kto robi lepsze procesory i kto się szybciej skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmniejszy cpu to ile ? 8nm ? bo nie pamiętam, każda miniaturyzacja to średni wzrost wydajności o 30% idąc tym tokiem procesory intela w każdym segmencie powinny zmieść amd. W praktyce tam gdzie AMD zabrał się do roboty albo kopie intela w dupe albo mu dorównuje... biorąc pod uwagę że robi układy dużo większe... to chyba nie trzeba tłumaczyć kto robi lepsze procesory i kto się szybciej skończy

AMD kopię dupię intelowi, proponując odpowiedzi, kierunki wyznacza intel w dużej mierze.

Tam gdzie AMD idzie w łeb z Intelem albo go bije, to kosztem najczęściej większego zapotrzebowania na prund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

AMD kopię dupię intelowi, proponując odpowiedzi, kierunki wyznacza intel w dużej mierze.

intel robi teraz to samo co netburst'em czyli do potęgi odgrzewa tego samego kotleta. Zauważ że AMD skończyło to robić kończąc z dość wydajnymi phenom'ami które w prostackich obliczeniach stwarzały bardzo realne zagrożenia dla intela. Od tego czasu AMD ciągle testuje i dopracowuje nowe zabawki. Z jednej strony jest to błąd ponieważ wydajność per rdzeń a zarazem moc obliczeniowa dla starszych aplikacji spadła i to dość dużo. Niestety nie ich wina że programiści nadal są zacofani o jakieś 10 lat, Co z tego że jakiś producent reklamuje się nową jakość grafiki w grze skoro podstawą i tak jest silnik z 2002 roku po potężnym tuningu. Można taniej, ładniej, lepiej i dużo szybciej... ale po co.. trep na konsoli musi w coś grać. Z drugiej strony ma już dość dopracowane procesory w zupełnie innej technologii, która według niektórych może być przyszłością, aplikacje już pokazały (w tym gry) że budżetowy nowoczesny procesor potrafi dorównać bardzo drogiej konstrukcji intela.

 

C

Tam gdzie AMD idzie w łeb z Intelem albo go bije, to kosztem najczęściej większego zapotrzebowania na prund.

co wynika z procesu technologiczne i niczego więcej. jeśli 28 nm apu jest w stanie dorównać a nawet przegonić 22nm intela no to... 6nm to jest bardzo dużo. Średnio można przyjąć że 4 nm to 30% wzrost wydajności (przy niższych taktowaniach), w każdym razie tak to wygląda u AMD, więc statystycznie 22nm intel powinien być o 45% szybszy od AMD... a nie jest.

 

kierunki wyznacza intel w dużej mierze.

raczej wegetuje... ja tam od wielu lat widzę zastój i brak jakiegokolwiek powodu by modernizować komputer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi głównie zależało by moje stacje HDPC mogły byc zasilane z liniowego zasilacza Tomanek jaki mam 60W, i tu zadanie spełnia dobrze intel ze swoimi prockami z serii T.

Nie mniej na dziś dzień ze stajni AMD jest coraz więcej sprzętu który się do tego bardzo dobrze nadaje. OC i gry to inny świat, choć sprzęt z tych samym koncernów ale o innych kryteriach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60w to dużo :)

 

muze też puszczasz przez XMBC ? v13 nareszcie ma konfiguracje próbkowania.

 

Dużo i nie dużo, tyle ma mostek czyli 5A 12V. Generalnie pracuje poniżej 50% swojej mocy.

Gdy pracuje to siedze na Windowsie, wtedy muzyka leci z Foo a Video z XBMC ze względu na najlepsze wspieranie GPU i jakość obrazu.

Ten Splash Player który przez chwilę zawrócił mi głowię, jednak za dużo jak dla mnie dodaje od siebie, za dużo fałszu jest w obrazie.

W XBMC Vol 13 nie rozgryzłem jak działa dokładnie te próbkowanie, postaram się o Asusa Essense od kolegi, który podaje jakie próbkowanie ma plik i dokładnie sprawdzę tą wersje 13 XBMC

Nie dokończyłem tego playera którego sobie i Wam obiecałem w 4k UHD.

Nie wiem czy XBMC po HDMI z OpenElec zgłosi się choćby na natywnej rozdzielczości na TV 4K w markecie jakimś.

Będe meldował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

miałem ostatnio okazję poużywać asus'a bds-700, mój krótki opis: http://www.audiostereo.pl/bd-asus-bds-700_109797.html/page__st__480?do=findComment&comment=3142398

 

Cieszę się że jakiś czas temu nie zakupiłem go dla siebie, w wielu miejscach można przeczytać pochwały za dobrą jakość obrazu etc.. openelec (na nowszych kartach) leje asusa po mordzie pod każdym względem.

 

Przy okazji był to 4 odtwarzacz blu ray który miałem szanse "pomacać" w takiej samej konfiguracji (materiał video, TV), plus jako 5 urządzenie zBox na e-350 z openelec. Jeśli ktoś uważa że każdy "gra tak samo" co się często tyczy materiału 1080 to proponuję wycieczkę do okulisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają fatalnie często poustawiane też te TV.

Kontrast czy ostrość czasem na maksymum skali.

To tak jak ze wzmacniaczu mocy wzmocnić o 10 dB niskie i wysokie tony a potem narzekać że MP3 brzmi tak samo jak FLAC

Np koledze Thirdeye samoopolacz u Joseph Gordon-Levitta w Batmanie się podobał :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo mam prośbę. Nie wywołuj mnie do tablicy nie mając ku temu podstaw. Pochwal się swoimi testami 4K bo z niecierpliwością czekam i doczekać sie nie mogę. ( nie tylko ja ) Pisz konkrety żeby inni użytkownicy wynieśli coś pożytecznego. Jak nie masz plików to Ci udostępnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje testy w 4k nie są częścią tej rozmowy

 

PS: Testów 4k UHD nie ma, bo OpenELEC z XBMC nie wspiera dalej 4K pod intela 4 generacji. Sprzęt jest i czeka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test możesz zrobić bez openelec. ( dla mnie 4K jak narazie to temat raczkujący. Trzeba poczekać na HDmi 2.0 / przy 1.4a i 1.4b. 24kl to za mało, ) jeszcze z 1080p jest duźo do wyciągnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test może być na Windowsie oczywiście i chyba nie ma wyjścia póki co

Film ma 24 klatki najcześciej, te które mam w UHD i 4k tak przynajmniej mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

spokojnie panowie :) ten samoopalacz i tak bije asusa... tam twarz idzie w magentę :)

 

Rambo pamiętaj że gdyby nie prowokacja Thirdeye to byśmy Twoich scr nie uświadczyli, a to moim zdaniem było bardzo przydatne.

 

Ludzie mają fatalnie często poustawiane też te TV.

racja i do tego wszystkie inteligentne czujniki i eko ściemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna prowokacja ;) najlepiej jest robić screeny z jednego źródła dlatego żaden ze screenow nie jest odzwierciedleniem obrazu w realu. . Także nie potrzebna przepychanka. ;) Z ustawieniami TV to masz racje ( w większości przypadków na instalacjach klienci maja ustawienia z demowek marketowych )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam bo to bardzo fajny temat tylko szkoda, że tak szybko się skończył a połowa wątków dot. audio (bit perfect) za to zbyt mało konfiguracji sprzętowych. Pomijam oczywiście zestawy all-in-one tj. NUC, E-350 itp. wynalazki bo bardziej, przynajmniej mnie, interesuje wykorzystanie normalnych procesorów w XBMC - głównie filmy. Audio - tutaj SB Live podłączony do stereo wzmacniacza.

Jak sytuacja wygląda z jakością wyświetlanych obrazów w procesorach do ok 250zł tj. nowy Haswell Pentium G3240 (soc. 1150) vs AMD APU tani A4-6300 lub droższy A6-5400K (soc. FM2, FM2+)?

Ktoś ma, porównywał i którą drogą pójść?

 

PS. Obecnie użytkuję Lenovo G770 B960 IntelGraphics + HD6650M ale to niestety średnio się sprawdza w HD, FHD - słaba jakość obrazu po HDMI do PDP LG 42" niezależnie czy jest Kubuntu + XBMC czy też win7 + XBMC lub MPC-HC lub VLC.

 

 

coś takiego jest ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad treścią, AM1 albo odpowiednik intela w 100% wystarczy.

a mogę się dowiedzieć jaki jest odpowiednim intela jaka podstawka ? może jakiś konkretny model procesora pod zastosowanie audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mi ostatnio chodzi po głowie HTPC na AMD AM1 lub intel J1900 tylko z zasilaniem na płycie głównej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego obudowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zasilacz laptopowy i jest bezgłośne HTPC. Myślę o zainstalowaniu openelec.

 

Jak ktoś testował podobne podzespoły, bardzo proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.