Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to nie sa te same kable i pamietam jak podkreslano to podczas sprzedazy w nl. skad pochodzi VDH. Okreslasz to swoimi pojeciami a one poprostu maja swoje oznaczenia.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączam do klubu właścicieli kabli VDH. Pojawiły się ostatnio u mnie głośnikowe WIND MK2 HYBRID oraz iC FIRST ULTIMATE MK2. Dały mi oczekiwaną delikatność i aksamitność góry oraz pięknie poszerzyły i pogłębiły scenę. Jak dla mnie rewelacyjna kable. Wcześniej miałem głośnikowe QED XT 40 oraz IC QED Audio Performance Graphite. Było zdecydowanie ostrzej i nie tak aksamitnie. Miałem też podejście do głośnikowego CHORD ODYSSEY 2 . Dał on wiele detaliczności ale był za jasny i za ostry na górze

VDH dają mi miły dla ucha dźwięk, którego można słuchać godzinami i nie męczy.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się nie mylę, ale Orchid nigdy nie miał wtyków ceramicznych. Posiadam obecnie wersję xlr (zakup w salonie audio w Polsce) i "pudło" jest identyczne. Wcześniej - na przestrzeni kilku lat w pewnych odstępach czasowych - miałem również wersję rca orchida z polskiej dystrybucji i "pudła" były identyczne. Tak więc opakowanie tutaj nic nie przesądza. To jest w mojej ocenie przewód b. dobry, za jeszcze rozsądną cenę. Ceramiczne wtyki miał bodajże the first lub second (pierwsze wersje).

Mylisz się, Orchid też miał ceramiczne wtyczki. Trochę późno ale może w przyszłości sie ta informacja przyda komus innemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie, czy ktoś miał możliwość słuchania intekonektu The Mountain Hybrid 3T lub The MC - Silver IT Mk II jeśli tak to prosił bym o krótki opis charakteru brzmienia.

Edytowane przez falek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy Wind MKII jest rownie zmulony co Magnum? Mam w tej chwili Magnum w domu, ale w moim dogrzanym sprzęcie ten kabel zabija wszystko. Jest niższy i głęboki bas, i to by było na tyle. Przestrzeń to sa plamy a nie miejsca, scena jak wielka kopuła w pokoju, no i wokal, który brzmi jak przepuszczony przez ostry kompresor - zero dynamiki i barwy, i trzymany mocno, nieraz az nieprzyjemnie, za twarz, a tak chciałby sie pokazać czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy Wind MKII jest rownie zmulony co Magnum? Mam w tej chwili Magnum w domu, ale w moim dogrzanym sprzęcie ten kabel zabija wszystko. Jest niższy i głęboki bas, i to by było na tyle. Przestrzeń to sa plamy a nie miejsca, scena jak wielka kopuła w pokoju, no i wokal, który brzmi jak przepuszczony przez ostry kompresor - zero dynamiki i barwy, i trzymany mocno, nieraz az nieprzyjemnie, za twarz, a tak chciałby sie pokazać czasem...

Zobacz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak myślicie jest to oryginalny VDH Cumulus hybrid ? Podobno w takiej wersji chodzi na Azje, ale jak wejdzie się na stronę dystrybutora w Japonii nie widać takiego kabla tylko jest dokładnie taki sam jak i na Europę - czyli ten kolor piaskowy/żółty

 

151611r3m3r3t53ymddw0n.jpg

 

na tej stronie znalazłem ten kabel

 

http://www.hiendy.com/hififorum/forum.php?mod=viewthread&tid=106772

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów.

Chciałbym bardziej obeznanych w temacie kolegów zapytać czy kabel z tej aukcji:

https://www.ebay.pl/itm/Van-Den-Hul-The-Revelation-Speaker-Cables-2-0m-with-The-Revolution-Jumper-Cables/192468229541?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

to oryginał, czy nie?

Niepokoi mnie napis, nie ma dodatku "Hybrid". Może to jakaś starsza wersja?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej zapytać się sprzedawcy czy ma jakiś rachunek z kupna tego kabla . Jeśli będzie miał paragon/faktura ze sklepu to jest oryginał...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś, mam już odpowiedź. Sprzedawca też kupił kable używane i nie ma żadnych dokumentów :(

Może ktoś zna te kable i potrafi ze zdjęć coś wywnioskować, oczywiście że bez 100-u procentowej pewności, czy to oryginał czy fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci w nim nie pasuje?

 

Witam wszystkich klubowiczów.

Chciałbym bardziej obeznanych w temacie kolegów zapytać czy kabel z tej aukcji:

https://www.ebay.pl/...119.m1438.l2649

to oryginał, czy nie?

Niepokoi mnie napis, nie ma dodatku "Hybrid". Może to jakaś starsza wersja?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Napis mnie nie pokoi bo sa i takie i hybrid, ale banany to sa conajmniej dziwne

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aukcja wciąż jest. Trzeba tylko wejść z linku bezpośrednio z mojego postu, nie z cytatu.

 

A co Ci w nim nie pasuje?

Nigdy nie miałem kabli Van den Hul, nie mam żadngo punktu odniesienia żeby dokonać porównania, a nie chciałbym kupić nieoryginalnego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje w nich konfekcja. Te kable glownie w holandii sa na wtykach wbt. Jesli chodzi o hybryd, to byla wersja bez hybryd tez, wiec tutaj jest to normalne. Szukaj z wtykami wbt wdh revolution lub revelation. Jesli koniecznie chcesz vdh i w stanie doskonalym to mam jedna pare 2x3m tez dobry model zwlaszcza jesli chodzi o konfekcje.

 

https://www.olx.pl/oferta/van-den-hul-tannoy-reference-gold-CID99-IDrztb9.html

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koniecznie chcesz vdh i w stanie doskonalym to mam jedna pare 2x3m tez dobry model zwlaszcza jesli chodzi o konfekcje.

 

Dzieki za ofertę. Trochę za długie, i nie potrzebuję bi-wiring.

Ale jak ktoś ma do sprzedania kabel 2 x 2m podobnej klasy jak Revelation to poproszę o wiad. ma PRV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że kable Van den Hul uchodzą za najczęściej podrabiane e wszystkich...

 

Czy najczęściej to kwestia dyskusji, ale na pewno jest często podrabianym kablem.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym podrabianiem bo sie naczytaliscie... Teraz inni poczytaja i dalej beda pisac to co wy napisaliscie.

Osobiscie nie spotkalem sie z podrobionymi kablami VDH w realu. Ale nie dziwi mnie fakt, znalezienia zdjec w internecie zwlaszcza na pozaeuropejskich portalach. Czytalem, tez o przypadkach podrob, ale z regoly nie pochodza one z europy i jesli ktos kupuje za 750zl kable warte kilka tys zl to moze sie spodziewac niespodzianek.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów.

Chciałbym bardziej obeznanych w temacie kolegów zapytać czy kabel z tej aukcji:

https://www.ebay.pl/...119.m1438.l2649

to oryginał, czy nie?

Niepokoi mnie napis, nie ma dodatku "Hybrid". Może to jakaś starsza wersja?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Nie wiem czy napis Hybrid był na starej wersji czy nie. Natomiast sposób w jaki ścierają się napisy z tego przewodu mówi mi że mamy do czynienia z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym podrabianiem bo sie naczytaliscie... Teraz inni poczytaja i dalej beda pisac to co wy napisaliscie.

Osobiscie nie spotkalem sie z podrobionymi kablami VDH w realu. Ale nie dziwi mnie fakt, znalezienia zdjec w internecie zwlaszcza na pozaeuropejskich portalach. Czytalem, tez o przypadkach podrob, ale z regoly nie pochodza one z europy i jesli ktos kupuje za 750zl kable warte kilka tys zl to moze sie spodziewac niespodzianek.

 

To że Kolego nie widziałeś to nie oznacza, ze takich nie ma kabli... jest bardzo dużo kabli podrabianych tylko teraz faktycznie deko mniej jest takich na allegro.. ale generalnie w sieci jest tego sporo. Sam widziałem kilka już VDH, Audioquestów, czy też Tara Labs.. W większości osób co ma droższe kable, a nie ma dowodów zakupu to na takie kable trzeba uważać, bo każdy normalny jak kupi kabel to trzyma dowód zakupu. Kiedyś zasilający tara labs miałem taki w reku, że jak zaniosłem do sklepu , który bierze od dystrybutora to trzech sprzedawców nad nim sie znęcało i sprawdzało autentyczność. Oczywiście kabel był podrabiany i jak Gościowi powiedziałem, ze jak nie ściągnie z allegro tego kabla jako oryginał to powiadomię Policję, jeszcze w ten sam dzień nie było już kabla na allegro. Z audioquestami podobną przygodę miałem i również Gość bardzo szybko się zwinął.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Kolego nie widziałeś to nie oznacza, ze takich nie ma kabli..

Kolejny raz insynuujesz komus jakas sytuacje kolego!

 

Czytalem, tez o przypadkach podrob, ale z regoly nie pochodza one z europy i jesli ktos kupuje za 750zl kable warte kilka tys zl to moze sie spodziewac niespodzianek.

 

Czytales co napisalem do konca?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ze zdjęcia wyglądają identycznie z drugą parą jaką mam w domu, oczywiście konfekcja jest inna. Są to już kable z czasów "ekologicznych" z napisem PVC FREE i z nieco bardziej miękką koszulką. Brzmią minimalnie inaczej niż te z początków produkcji, nieco bardziej kremowo. Jednak sygnatura d≥żwięku jest ta sama. Kapitalny bas, świetna stereofonia i scen oraz wybitna neutralność, które niestety pokaże prawde o pozostałym torze. Jednak ich zdecydowanym minusem tych pierwszych jest bardzo dużą sztywność i ciężar, te kable pod jego wpływem same wysuwały się z nieco mniej solidnie wykonanych gniazd.

Gdzieś na forach pisali, że VdH Revelation niekoniecznie sprawdzają się przy współpracy z budżetowymi wzmacniaczami, to kabel do mocnych końcówek mocy.

 

Co do podrabiania VdH to podrabiają z reguły te budżetowe modele, które mają szansę się sprzedać w dużych ilościach.

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz insynuujesz komus jakas sytuacje kolego!

 

 

 

Czytales co napisalem do konca?

 

Hej Kolelgo , ale my o dwóch rożnych rzeczach mówimy, Ty masz na myśli ( i 100% zgody) o przypadkach, gdzie ktoś świadomie zagląda na strony azjatyckie i kupuje kabel za powiedzmy 2 tysie, który w RP kosztuje 10 tys. to wiadomo, ze kupuje kabel od złodzieja.. natomiast ja mam na myśli przypadki, gdzie kupujesz w RP kabel od ludzi, którzy kłamią mówiąc, że mają kabel z dystrybucji np z Niemiec czy też z Anglii (tak jak to było w moim wypadku) tylko twierdzili, ze nie mają papierów, a w jednym wypadku pudełka , bo w czasie przeprowadzki gdzieś to zaginęło i mało tego te kable nie były o 50 czy 70% tańsze niż ceny w Polsce. Ale pomimo tego lampka się zaświeciła i sprawdziłem oryginalność w sklepie.. i wyszło to co wyszło.. ,że byli złodziejami.. bo świadomie wprowadzali ludzi w błąd.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszystkie VDH jakie mam, kupowalem w holandii, kraju producenta i pomimo tego nie sa one tam wcale tanie.

Niedaleko mnie jest Rafineria Lotosu a drogo w porównaniu z innymi miejscami w kraju ;)

 

Ps VdH moje ukochane kable swego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.