Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu dac Citrone robił duże zamieszanie w środowisku słuchawkowców. Z tym zapleczem... Gość jest jak dla mnie niezłym wykrętem, w sumie sympatycznym, no ale posłuchajcie rozmowy z nim:

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam klubowiczów, dzisiaj dostanę na testy the Firsta Ultimate i Cardasa Parsec... czy ktoś zna oba kabelki? jak byście mogli porównać brzmienia? a przynajmniej szkołę brzmień obu firm? :) głośnikowiec to będzie na razie Cardas 101 - ogólnie mi się podoba chociaż mógłby mieć minimalnie spokojniejszą, słodszą górę pasma...

 

pozdrawiam,

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pierwsze wrażenia są takie,

 

1.van den hul the first - wooooow co to się z dźwiękiem staneło? wchodzimy w inny wymiar :O jestem w szoku jak to gra może nie jest to moje brzmienie i nie jest idealnie a minusy w moim systemie tak na pierwszy rzut oka przewyższają plusy to efekt jest niesamowity:

 

+ góra (i może średnica) jest słodka i wyrazista, trąbki milesa davisa są niesmowite!;

- głowny minus to takie dziwne podbicie w środku pasma, robi się troche kluchowaty dźwięk ale bardziej mi przeszkadza ten rozbujały bas który jest największym minusem tego kabla imho;

- jakoś mi się na pierwszy rzut oka wydaje mało subtalnie;

 

2. Cardas parsec nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia, ale zarazem dźwięk się ułożył pasma wyrównały, Byłby to kabel idealny ale znowu nie ma tej słodyczy.

 

+ wyrównane uporządkowane pasma;

+ wydaje się byc bardziej subtelny od vdh;

- brak mi słodyczy, na górze pasma dźwięk jest troche taki szorstkawy jednocześnie nie ostry;

 

 

I teraz pytanie czy ktoś zna kabel który by miał zalety jednego i drugiego, czyli wyrównane pasmo i subtelności cardasa, ze słodyczą i soczystością vdh? albedo, tara labs, wireworld, a może inny cardas lub inny vdh?

 

ps mało subtelne = najprawdopodobniej mało wybrzmień

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDH First Ultimate nie ma rozbujałego basu jak to określiłeś, to jest kabel który pokaże prawdę o systemie jeżeli są jakieś problemy z pasmem to doskonale je ujawni, to jest oczywiście moje zdanie na podstawie moich doświadczeń z moim systemem, nie brakuje mu blasku na górze, jest piękna średnica i dobrze kontrolowany bas, świetne barwy ale to ciągle moje doświadczenia w moim systemie. Dla mnie w tej klasie cenowej nie ma konkurencji oczywiście moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc podpiąłem go jeszcze raz i posłuchałem nieco dłużej i słyszę go już inaczej, nie ma efektu wow jak wtedy, pierwsza godzina wydawał się bardzo nudny i rozwodniony, ale potem stwierdzam zrobiło się przyjemnie dość spokojnie i nienatarczywie, bas jest w porządku aczkolwiek jak mu zapodaje utwory ze sporą ilością to nieco to uwidacznia (dla ścisłości -system jako całość)...ale na cardasie jest odrobinę większy pazur i ten bas wydaje się taki bardziej konkretny... muszę znaleźć kabel który ma cechy obu kabli albo prezentuje pewien kompromis bo przecież nie kupie obu ;-)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten First Ultimate gra ładnieale nie każdą muzykę, doszedłem do wniosku że brakuje mu pazura i w moim systemie się nie sprawdza, postanowiłem że pójdę w stronę Cardasa Parseca jest cięższy bardziej dociążony wielobarwny i ciekawszy... wybór kabli to w dużym stopniu kwestia gustu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

 

Mam takie szybkie pytanko odnośnie głośnikowego The Wind. Czy są jakieś wyraźne różnice między jego starszą wersją mk2 a tą z napisem Hifi-klubben 30 Year Anniversary? Mam wrażenie, że ostatnio jest spora przewaga tej wersji kolekcjonerskiej w różnych ofertach sprzedaży. Coś jest nie tak z ta wersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie byłbym zainteresowany zakupem VDH Second dokładnie tego z aukcji, kabel ponad 10 lat ma, drugi właściciel, czy on wygląda na oryginał:

https://allegro.pl/van-den-hul-the-second-0-75-m-i7470250949.html

Czy nie stracił swoich właściwości?

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłbym zainteresowany zakupem VDH Second dokładnie tego z aukcji, kabel ponad 10 lat ma, drugi właściciel, czy on wygląda na oryginał:

https://allegro.pl/van-den-hul-the-second-0-75-m-i7470250949.html

Czy nie stracił swoich właściwości?

Z tego co widać, to wtyki ma takie same jak mój stary The Name (bo tylko taki mam w RCA) ... ale brakuje mi charakterystycznych napisów na osłonce samego kabla. Nigdy nie miałem Seconda, ale w pozostałych, które aktualnie posiadam zawsze jest napis typu: Van den Hul> nazwa_kabla >Halogen free > Made in E.U. - przynajmniej na IC. Oczywiście moje są co najwyżej dwu-trzy letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co widać, to wtyki ma takie same jak mój stary The Name (bo tylko taki mam w RCA) ... ale brakuje mi charakterystycznych napisów na osłonce samego kabla. Nigdy nie miałem Seconda, ale w pozostałych, które aktualnie posiadam zawsze jest napis typu: Van den Hul> nazwa_kabla >Halogen free > Made in E.U. - przynajmniej na IC. Oczywiście moje są co najwyżej dwu-trzy letnie.

 

Z tego co się orientuję te napisy mogły zetrzeć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jeśli można wyrażam chęć dołączenia do klubu - nie żebym miał "fisia" na tym punkcie, ale tak się składa iż wszystkie moje audio graty są połączone miedzy sobą jedynie przez VDH - nawet tam, gdzie większość by się tego nie spodziewała :D

Jest zatem Optocoupler mkII pomiędzy PC a DAC, The First Ultimate mkI i mkII jako interkonekty analogowe i cyfrowy. Jest też przewód The Name, który służy jako dyżurny. Jako głośnikowy mam CS 122 wędrujący od dwóch wzmacniaczy do własnej roboty przełącznika (przy którym przełączniki Beresford to wydmuszki), wewnątrz tego przełącznika, od przełącznika do kolumn i wreszcie jako ich wewnętrzne okablowanie ;)

Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się składa, że mam. Zestaw startowy:

6c2a0c64fe13b6c9gen.jpg

 

W trakcie budowy:

16c6a58e3dfd57f7gen.jpg

 

Przodek:

460a583ff1d78ae3gen.jpg

 

Zadek:

6a6d60328c8759d3gen.jpg

 

Na dość nieaktualnym już foto przełącznik - druga półka od dołu, po lewej stronie DAC i jego zasilacza:

4bbf4e033a7ff5d7gen.jpg

 

I na aktualniejszym foto, trochę przycięty:

08a1f9d929bc3653gen.jpg

 

Waga przełącznika - około 2.5kg, pozostaje nie (wz)ruszony przy podpinaniu kabli i podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kierunkowe kable niektórych firm również nie mają oznaczeń, strzałek. Ich kierunkowość wyznacza wtedy nadruk. Początek nadruku to strona gdzie podłącza się źródło sygnału i analogicznie koniec nadruku to odbiornik sygnału :)
W przypadku IC, o który pytałeś powyższe nie jest jednak istotne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2018 o 16:48, tomekkk1 napisał:

A tak się składa, że mam. Zestaw startowy:

Dziekuje Tomasz za zdjecia. A ten zestaw startowy mozesz podlinkowac, bo chyba chce sobie zrobic..? 

Smieszne te diabełki we wzmaku :)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Obudowa Galaxy 2U o wymiarach 230mmx173mm z frontem 10mm: https://www.modushop.pl/obudowa-galaxy-2u-1ngxa287n-panel-10mm-czarny.html przed zakupem zaznaczasz w opcjach:
Pokrywa górna: GX - Pokrywa ALU bez otworów CIECO 230x173mm [3GXA24703CIECO] (+ 12,00 PLN)
Panel tylny - otwory: ! SL/GX Panel standardowy - bez otworów (0,00 PLN)
Wewnętrzna płyta montażowa: Bez płyty montażowej (0,00 PLN)
Panel przedni: GX - Panel przedni standard - 4 otwory do mocowania (0,00 PLN)
Pokrywa dolna: GX - Pokrywa ALU bez otworów CIECO 230x173mm [3GXA24703CIECO] (+ 12,00 PLN)
Cena brutto powinna Ci wyjść: 297,76 PLN.

Przełącznik bistabilny On-On 4PDT 16A znajdziesz na https://pl.farnell.com
Wersja do lutowania przewodów: https://pl.farnell.com/multicomp/mcr13-44b-05/switch-toggle-4pdt-on-on-so/dp/2128060?st=4pdt
Wersja do przykręcenia przewodów: https://pl.farnell.com/multicomp/mcr13-44b-06/switch-toggle-4pdt-on-on-sc3/dp/2128061?st=4pdt
Wersja na wsuwki: https://pl.farnell.com/multicomp/mcr13-44b-01/switch-toggle-4pdt-on-on-sq/dp/2128059?st=4pdt

Osłona przełącznika, gumowa: https://www.ebay.co.uk/itm/Waterproof-Dustproof-Cover-Toggle-Switch-Rubber-For-M12-Switches-Insulation-Cap/222817919642?hash=item33e0fba29a:m:m2o3kmVBCJyLGmhr9CCZwYg:rk:1:pf:0

Gniazda głośnikowe - potrzebne 12 szt. U mnie jest bez jakiegokolwiek lutowania, dlatego użyłem takie jak poniżej w linkach. Uwaga! Inni sprzedają takie same taniej, ale bez dystansów izolujących!. Sprawdzony sprzedawca:
8 szt.: https://www.ebay.co.uk/itm/8-Speaker-Binding-Post-Connectors-4mm-Banana-Socket-Screw-Terminals-BINPOS02/161558609040?hash=item259da4bc90:g:jY8AAOSwwvZZUhMI:rk:7:pf:0
4szt.: https://www.ebay.co.uk/itm/4-Screw-Type-Binding-Post-Connectors-4mm-Speaker-or-Wall-Plate-Sockets-BINPOS02/151551085735?hash=item2349260ca7:g:MhAAAOSwFJBZUhKM:rk:3:pf:0

I do tego przewód głośnikowy według własnego uznania, kilka narzędzi, czas i chęci ;)

 

I fota w całej okazałości - na focie "diabełki" nie moje, wzmak był u mnie w naprawie:
12851dfe7aaa3fa8gen.jpg

Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje! Tyly wierciles sam, wietrarka reczna :)

Widze pre dotarlo :), jak gra?

Bede z czasem potrzebowal idealnego przedwzmacniacza do nowego projektu Waldiego i sie zastanawiam czy robic Adamowe na lampach.

Wpasowalo sie do systemu?

Wogole to twoje "HIFI" prezentuje sie oblednie :)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jimmi napisał:

Dziekuje! Zasypie Cie teraz pytaniami :).

Ty wierciles sam oteory na gniazda? Dobrej  jakosci sa? jak je oceniasz po dluzszej chwili uzytkowania?

Widze pre dotarlo :), jak gra?

Bede z czasem potrzebowal idealnego przedwzmacniacza do nowego projektu Waldiego i sie zastanawiam czy robic Adamowe na lampach.

Wpasowalo sie do systemu?

Wogole to twoje "HIFI" prezentuje sie oblednie :)

 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiertarkę stołową, więc wiercenie to zabawa - zwłaszcza, że to aluminium ;)
Gniazda to kompromis pomiędzy jakość / ilość miejsca + możliwość łączenia przewodów poprzez skręcanie. To ostatnie to ukłon w stronę plug& play - jak mi odbije zmienić kable mam możliwość zrobić to szybko i bez prądu ;)
Nie są ogromne czy łatwe w użyciu, ale w przeciwieństwie do wzmacniacza podłączenie to operacja jednorazowa, a ilość miejsca uzyskana ułatwia zabawę ze skręceniem aż dwunastu końcówek przewodów. Jak ktoś ma bananki (ja wolę gołe druty), to są wtedy super wygodne. Łączenia skręcane po miesiącu (wewnątrz i zewnątrz) nie wykazały poluzowań.

Pre - ma swoje drobne bolączki, o których Adam nie wiedział - na wysoko skutecznych kolumnach pojawia się szum, gdy ustawimy pełną moc wzmacniacza, czy podłączymy klasyczną końcówkę mocy. W tej chwili Adam pracuje nad rozwiązaniem problemu. Szum jest zależny od podłączonego wzmacniacza, dużo mniejszy w przypadku mniejszej czułości wejściowej - na push-pull jest większy niż na SET w moim przypadku.

Najmocniejsze strony przedwzmacniacza, to moim zdaniem budowanie sceny, stereofonia i muzykalność. Gra równo, nie uprzywilejowuje żadnego z pasm. Z PP gra fajnie, ale w połączeniu z "Diabełkami" jest po prostu świetnie! Więcej napisałem w swoim wątku "Grajstrefa" na sąsiednim ;)

W poniedziałek kolega odbiera swoje "diabły" z naprawy, oj coś czuję że radość z ponownie sprawnego wzmaka przerodzi się mu w smutek i niedostatek :D

 

Godzinę temu, jimmi napisał:

Wogole to twoje "HIFI" prezentuje sie oblednie :)

Dzięki! Trochę czasu zajęło mi dojście do tego etapu i żadnej z podjętych decyzji nie żałuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem od kolegi MC TSH BREEZE HYBRID spodobało mi się jego granie spasował do mojego  systemu ma ktoś może do sprzedania ten kabelek 2X2.5m, albo gdzie można go kupić albo jakiś inny tak grajacy ( nie musi być van den),jak sie ma np. Vind do breeze zy warto a moze cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zestaw stereo Arcam a39 i kef q950. Mam obecnie pozyczone kable Van den Hul Magnum hybrid, ale zamowilem VdH wind mk2 hybrid i zastanawiam się jaka bedzie róznica brzmieniowa bo tak naprawdę nigdzie nie moge znalezć jakiś konkretnych podpowiedzi. Byłbym wdzięczny jeżeli ktos by się wypowiedział na ten temat. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.