Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam forumowiczów. 

To mój debiut tutaj ale zacznę z ,,grubej rury''. Czy ktoś z Państwa doświadczył odsłuchu z Vdh Super nova? Czy nowe są osiągalne, czy te nieliczne sprzedawane w drugim obiegu mogą być nieoryginalne? Moje drugie pytanie..... Czy zasadne jest utrzymanie jednego rodzaju kabla np. Vdh First Ultimate na trasie źródło-dac-pre-końcówka mocy? Będę wdzięczny za odpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.03.2020 o 07:15, Mariusz L. napisał:

Czy zasadne jest utrzymanie jednego rodzaju kabla np. Vdh First Ultimate na trasie źródło-dac-pre-końcówka mocy?

To zależy tylko od Ciebie bo ostatecznie liczy się przecież efekt, a nikt Ci tutaj odpowie czy tak będzie najlepiej dla Ciebie... Niestety bez sprawdzenia nie będziesz wiedział

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz y porównywał ktoś z Was bezpośrednio The Bay C5 z The First Ultimate Mk II? Jakich różnic można się spodziewać?

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Jaka jest różnica między głośnikowym z metra VdH CS 122 starym (zielonym) a nowym Hybrid (jasnym)?

Póki co wymieniłem w Roksan Kandy K3 4 odcinki po 30cm kabelka fabrycznego (chyba z 1,5mm2 pocynowanego) na VdH CS 122 Hybrid. Kable biegną wewnątrz wzmacniacza z płyty PCB do gniazd głośnikowych. Jestem pozytywnie zaskoczony jak wiele dobrego wniosły te cztery odcinki. Zamierzam wymienić odcinki ok. 0,5m w kolumnach Chario Delphinus na VdH ale nie mogę się zdecydować. Teraz mam tam Chord Clearway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
35 minutes ago, Mikelas76 said:

no i jak porownanie? 

sam mam tego neotecha wiec rozumiesz ?

Ten neotech to świetny kabel, w tych pieniądzach naprawdę ciężki do pobicia. Miałem z nim trochę problemów na początku, ponieważ w moim systemie zabrzmiał zbyt jasno. Miałem zamówić 3004  na początku, sporo tańszy, bo z opinii użytkowników wynikało że powinien się lepiej  wpasować u mnie. Niestety za lekką sugestią sprzedawcy wybrałem ten bo przecież "drożej znaczy lepiej"? Niestety po podłączeniu i obowiązkowym wygrzewaniu? było zbyt jasno, oczywiście w moim systemie. Podłączyłem go odwrotnie, ekranem od strony wzmacniacza i tu było duuużo lepiej. Jednak wciąż brakowalo mi w nim dociążonej średnicy, szczególnie wokale nie mają tego ciężaru, masy. Brzmienie tego kabla jest piękne, ale wciąż chciałem więcej dociążenia w dźwięku. VDH u mnie sprawdził się na medal, aczkolwiek jest kilka płyt jazzowych, które brzmią lepiej na Neotechu. Generalnie jednak niesamowity bass i genialna średnica, zwłaszcza brzmienie wokali, przeważyły i zdecydowanie zostaje na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam w klubie z Revelation i First Ultimate mk2. Revelation to "mistrzostwo świata" w stosunku ceny do jakości. Podobnie First Ultimate mk2. Są jego dwie wersje które miałem okazję porównać - złote wtyczki rca "gładkie" - kabel o wyrównanym brzmieniu ; złote wtyczki rca "chropowate" - kabel z większym basem. Byłem zaskoczony że są różnice w tym samym modelu FU MK2. 

Jakie macie doświadczenia z xlr The Mountain oraz The Rock ?

Edytowane przez ryswik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dłuższych odsluchach postanowiłem jednak wrócić do Neotecha podłączonego po rca do wzmacniacza. Neotecha ma więcej przestrzeni i lepiej kontrolowany bas. Natomiast Mk 2 ultimate podłączyłem cyfrowo do wbudowanego daca w moim wzmacniaczu. Dotychczas uważałem że ten dać nie jest tak dobry jak ten w moim streamerze Onkyo 6170. Miałem to spięte coaxialem Profigold oxypure, który uważałem za dobry kabel. Jednak po wpięciu Van Den Hula szok. Nigdy nie wierzyłem że cyfrowy może wnieść taką poprawę, przecież to nie ma sensu, a jednak słychać to i to baardzo wyraźnie. Jestem więc bardzo zadowolony bo w tej chwili mam rozwiązanie mojego problemu. Płyty, które brzmią lepiej na Neotechu słucham po rca, a te inne po coaxie be uszczerbku na jakości dźwięku. Muszę wręcz przyznać, że generalnie większość płyt brzmi u mnie lepiej przez to połączenie cyfrowe. Podsumowując jako rca lekka przewaga neotecha w moim systemie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , wchodzę do klubu miłośników i uzytkowników kabli Van Den Hul'a. Mam w zestawie: interconect The First Ultimate mkII, The Wind MKII Hybrid.Poprzednio miałem: The Second oraz The First Ultimate.W chwili obecnej kupiłem:The Mainsstream -zasilający , gruby, 2 metry i pojawił się problem  gdyż wtyczka wchodzi do gniazda wzmacniacza dość płytko i jest na niej specjalne zgrubienie , które prawdopodobnie  służy temu by kabel wcisnąć na siłe do gniazda, ale nie wiem czy dobrze myślę??? Może ktoś z Was pomoże dzieki z góry !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.09.2020 o 15:24, Old Shatterhand napisał:

Pytanie do użytkowników First Ultimate mk2, brumi u was ten IC?

Macie jakiś sposób na pozbycie się brumienia?

 Miałem ten problem przy odsłuchu niektórych nagrań ale  wtedy korzystałem z kabli zasilających ,,fabrycznych". Po podłączeniu do wzmacniacza kabla zasilającego : "Van den Hul The Mainsstream Hybrid "  zjawisko nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, infinityaddict napisał:

 Miałem ten problem przy odsłuchu niektórych nagrań ale  wtedy korzystałem z kabli zasilających ,,fabrycznych". Po podłączeniu do wzmacniacza kabla zasilającego : "Van den Hul The Mainsstream Hybrid "  zjawisko nie wystepuje.

u mnie brumi niezależnie od jakiejkolwiek sieciówki, lekko co prawda ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 20:22, Old Shatterhand napisał:

u mnie brumi niezależnie od jakiejkolwiek sieciówki, lekko co prawda ale jednak

Przewodnikiem w tym kablu są włókna węglowe które mają sporą rezystancję na " masie" i w niektórych połączeniach brumić będzie. Można użyć Firsta z metalowym ekranem albo zdecydowanie lepszą alternatywę PAD Genesis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, muda44 napisał:

Przewodnikiem w tym kablu są włókna węglowe które mają sporą rezystancję na " masie" i w niektórych połączeniach brumić będzie. Można użyć Firsta z metalowym ekranem albo zdecydowanie lepszą alternatywę PAD Genesis. 

First metal jest słaby, PAD-a nie znam, gdzieś kiedyś słyszałem o jakimś dodatkowym ekranie że ktoś zakładał na firsta ultimate mkII, stąd moje pytanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Old Shatterhand napisał:

First metal jest słaby, PAD-a nie znam, gdzieś kiedyś słyszałem o jakimś dodatkowym ekranie że ktoś zakładał na firsta ultimate mkII, stąd moje pytanie.

 

 

Ekran będzie wpływał na brzmienie negatywnie . 

Genesis to znacznie wyższy poziom od Firsta a podobny kierunek. 

Ja po VDH wszedłem w Cardasy, później różne inne drogie i droższe a zakończyłem na PAD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 19:24, muda44 napisał:

Ekran będzie wpływał na brzmienie negatywnie . 

Genesis to znacznie wyższy poziom od Firsta a podobny kierunek. 

Ja po VDH wszedłem w Cardasy, później różne inne drogie i droższe a zakończyłem na PAD. 

oj mam przeczucie graniczące z pewnością że nie zakończyłeś,

no chyba że chwilowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.