Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Old Shatterhand napisał:

oj mam przeczucie graniczące z pewnością że nie zakończyłeś,

no chyba że chwilowo ?

Kto wie, być może pojawi się z czasem inny tak dobry kabel poniżej 2000zł. 

Na rynku jest masa przeróżnych kabli a według mnie większość nie jest warta pieniędzy jakie na nie trzeba wydać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko do klubowiczów.

Czy u nas w PL można zakupić The First Ultimate MK2 w długości 1.2m? Jakoś się nie spotkałem. Głównie ebay UK lub kilka innych sklepów (np: futureshop, analogueseduction). U nas kabel jest sprowadzany (nie wiem czy od producenta czy właśnie z UK).

Nie wiedziałem też, że ten kabel występuje w długości 1.5m.

Mam wersję tego kabla na gładkich wtykach. Zastanawiam się czy wersja na wtykach chropowatych jakoś mocno się różni brzmieniowo. Ktoś wcześniej opisywał o większej ilości basu na kablu z chropowatym wtykiem.

Cena nowego kabla to wiadomo, że z 50% ceny to marża. 350-400EUR nowy 1,2 i 1,5m. Ale znowu takich długości w używce jakoś jeszcze nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Old Shatterhand napisał:

Mam na sprzedaż IC VDH the Cliff 3t.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/vdh-the-3t-cliff-hybrid-interconekt-rca-0-8m

Jak by ktoś był zainteresowany niech pisze na priv

Hej

Na co go zamieniasz????ja sprzedalem  ostatnio  the hill  z zamiarem kupna mountain ale moj lokalny sklep zaproponował mi kable wloskiej  firmy  HIDIAMOND DIAMOND 7.mam 14 dni na zwrot.jak mi nie podpasują to będę  nyslal na supra sword, vdh mountain lub chord indygo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 11:01, mayer napisał:

Witam,

Mam pytanko do klubowiczów.

Czy u nas w PL można zakupić The First Ultimate MK2 w długości 1.2m? Jakoś się nie spotkałem. Głównie ebay UK lub kilka innych sklepów (np: futureshop, analogueseduction). U nas kabel jest sprowadzany (nie wiem czy od producenta czy właśnie z UK).

Nie wiedziałem też, że ten kabel występuje w długości 1.5m.

Mam wersję tego kabla na gładkich wtykach. Zastanawiam się czy wersja na wtykach chropowatych jakoś mocno się różni brzmieniowo. Ktoś wcześniej opisywał o większej ilości basu na kablu z chropowatym wtykiem.

Cena nowego kabla to wiadomo, że z 50% ceny to marża. 350-400EUR nowy 1,2 i 1,5m. Ale znowu takich długości w używce jakoś jeszcze nie widziałem. 

Zapytaj dystrybutora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 19:24, muda44 napisał:

Ekran będzie wpływał na brzmienie negatywnie . 

Genesis to znacznie wyższy poziom od Firsta a podobny kierunek. 

Ja po VDH wszedłem w Cardasy, później różne inne drogie i droższe a zakończyłem na PAD. 

sprawdzę Genesis i zobaczymy.... Marcin

W dniu 12.10.2020 o 09:49, Ronaldo9 napisał:

Bardzo mnie ciekawi czy sa roznice między hill,cliff i mountain,niestety w necie nie ma za duzo info

Mountain jakby był w używce 1.5m biorę w ciemno hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 12:50, Ronaldo9 napisał:

Taki dobry ten mountain???

a bo ja wiem czy dobry? W używce bym zaryzykował najwyżej poźniej bym odsprzedał hehe

W dniu 17.10.2020 o 13:59, muda44 napisał:

Daj znać tylko on długo się wygrzewa, w instrukcji jest ile. 

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie póki nowy ma nieco zmatowioną barwę w stosunku do węgla 

ale są i plusy: przestrzeń, czarne tlo, czytelność w całym paśmie, gładkość góry która lubię i potężny bas

IMG_20201021_085650.jpg

IMG_20201021_085558.jpg

dobra wygrzewam zobaczymy, potencjał w każdym razie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muda44 napisał:

One mają bardzo naturalną barwę właśnie bez zmatowienia Firstów. Całościowo spokojne ale to wysoka klasa. Sam do nich niedługo wrócę. 

porównam bezpośrednio do firsta bo nie bardzo wiem o jakim zmatowieniu firstów mówisz,

na razie porównywałem z innym IC węglowym, ale wrzucę i firsta na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test popełniony, poprzedzony 150 godzinnym wygrzaniem kabelka.

Purist to świetny kabel, pod kątem przestrzeni, rozdzielczości w całym paśmie i kultury grania wykazał przewagę nad firstem, jednak first na średnicy gra w sposób pełnokrwisty i nasycony czego genesis niestety nie potrafi.

Ogólnie przepinając te dwa kable od razu słuchać kulturę PADa, jednak to zachamowanie na średnicy skutkujące takim dziwnym matowym nalotem nie pozwala w pełni zabrzmieć trąbce, jak również skrzypcom, brakuje tego swoistego ataku powodującego ciarki na skórze, również wokal na tym cierpi, głosy chrypiące są jakieś spłaszczone.

Gdyby PAD miał tak dobrze wypełnioną średnicę jak first to idę o zakład że do 10k nie miałby konkurenta.

Ale póki co wolę FIRSTA(ultimate mk2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Old Shatterhand napisał:

test popełniony, poprzedzony 150 godzinnym wygrzaniem kabelka.

Purist to świetny kabel, pod kątem przestrzeni, rozdzielczości w całym paśmie i kultury grania wykazał przewagę nad firstem, jednak first na średnicy gra w sposób pełnokrwisty i nasycony czego genesis niestety nie potrafi.

Ogólnie przepinając te dwa kable od razu słuchać kulturę PADa, jednak to zachamowanie na średnicy skutkujące takim dziwnym matowym nalotem nie pozwala w pełni zabrzmieć trąbce, jak również skrzypcom, brakuje tego swoistego ataku powodującego ciarki na skórze, również wokal na tym cierpi, głosy chrypiące są jakieś spłaszczone.

Gdyby PAD miał tak dobrze wypełnioną średnicę jak first to idę o zakład że do 10k nie miałby konkurenta.

Ale póki co wolę FIRSTA(ultimate mk2)

A jak wypada kabel wzgledem the Cliff?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie najlepszą robotę zrobił IC DIY na mieszance miedzi OCC, srebra, na srebrnych wtykach KLE, 

kabel jest zrobiony w formie plecionki w teflonie i bawełnie z potrójnym ekranem, 

czarne tło, przestrzeń, barwa, dźwięk dynamiczny namacalny i gładki. 

Mam swojego faworyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka, melduję sie w klubie. Mam dylemat nad podłączeniem kabli (które do czego)
Obecnie jest taka konfiguracja:
Technics SL-10 Do pre Rotel RC-1580 -vdh D300mkII Hybrid
Onkyo NS6170 do pre  -CC The First "metal free"

pre RC1580 do amp Rotel RB990BX  -D102mkIII Hybrid
RB-990 do Kappa 8.2i -CS122 Hybrid
 

Wcześniej zamieniłem kable miedzy pre-amp a sl10-pre, i chyba było trochę lepiej.
Niby jest fajnie, choć niskiego zejścia na basie brakuje...i jakoś tak...mogłoby byc lepiej.

Macie jakieś sugestie, jak inaczej podłączyć, a może coś innego do tych klocków?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 20:43, Old Shatterhand napisał:

test popełniony, poprzedzony 150 godzinnym wygrzaniem kabelka.

Purist to świetny kabel, pod kątem przestrzeni, rozdzielczości w całym paśmie i kultury grania wykazał przewagę nad firstem, jednak first na średnicy gra w sposób pełnokrwisty i nasycony czego genesis niestety nie potrafi.

Ogólnie przepinając te dwa kable od razu słuchać kulturę PADa, jednak to zachamowanie na średnicy skutkujące takim dziwnym matowym nalotem nie pozwala w pełni zabrzmieć trąbce, jak również skrzypcom, brakuje tego swoistego ataku powodującego ciarki na skórze, również wokal na tym cierpi, głosy chrypiące są jakieś spłaszczone.

Gdyby PAD miał tak dobrze wypełnioną średnicę jak first to idę o zakład że do 10k nie miałby konkurenta.

Ale póki co wolę FIRSTA(ultimate mk2)

Moim zdaniem to First właśnie matuje średnicę jak i całe pasmo. Jakiej długości masz Firsta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.11.2020 o 20:46, muda44 napisał:

Moim zdaniem to First właśnie matuje średnicę jak i całe pasmo.

Mam takie samo zdanie, u mnie najlepiej sprawdził się w połączeniu cyfrowym. Natomiast chciałbym tutaj podzielić się moim ostatnim odkryciem IC Oyaide Neo d+ klasa A, który kosztuje śmieszne pieniądze a pogonił trzy razy drozszego Neotecha, oczywiście w moim systemie. Kabel zrobił na mnie takie wrażenie ze postanowiłem zamówić kable głośnikowe tej firmy wykonane w tej samej technologii. Nie wiem, może będę tego żałował bo obecne Chord Clearway  sprawują się bardzo dobrze.

Edytowane przez meganert
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, meganert napisał:

Mam takie samo zdanie, u mnie najlepiej sprawdził się w połączeniu cyfrowym. Natomiast chciałbym tutaj podzielić się moim ostatnim odkryciem IC Oyaide Neo d+ klasa A, który kosztuje śmieszne pieniądze a pogonił trzy razy drozszego Neotecha, oczywiście w moim systemie. Kabel zrobił na mnie takie wrażenie ze postanowiłem zamówić kable głośnikowe tej firmy wykonane w tej samej technologii. Nie wiem, może będę tego żałował bo obecne Chord Clearway  sprawują się bardzo dobrze.

Nazwa tego kabla mnie odstrasza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.