Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ja wolę zakonfekcjonowane dla wygody i subiektywnie pojmowanej estetyki, ale zarobione cyną też byłyby ok. Ale pytałem dlatego, bo VDH z jednej strony dość często podkreśla w materiałach reklamowych wagę poprawnej konfekcji kabli, z drugiej sprzedaje końcówki DIY, które po prostu nakręca się na odizolowany kabel.

Niekonsekwencja lub chęć zarobienia w każdej możliwej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDH w tych swoich końcówkach serii DIY chyba zaleca zwykłe nakręcanie, bez lutowania czy zakuwania.

Chyba nie konca, ja mam kable VDH D-352 i mi zarabial te kable wlasnie z tymi bananami taki magik od kabli w warszawie i lutowal i to jakos tam specjalnie lutowal nie tak jak to powiedzmy przecietny czlowiek potrafi. Jest to zrobione bardzo profesjonalnie i naprawde super wyglada. Ja jestem zadowolony, wiele osob u tego czlowieka zarabia,troszche to kosztuje, ale ludzie nawet oryginalnie zarobione banany w kablach potrafia u niego od nowa zarabiac. Zreszta tak teoretycznie to nawet normalnie zalutowac jest lepiej niz np zostawic i skrecic goly kabel ,bo nie utlenia sie miedz, a na pewno znacznie mniej.////

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobił tak jak uznał że będzie lepiej, ja napisałem jak to sugruje Producent oferując wyrób mający w nazwie DIY (argumentując to jednocześnie jako zaletę dającą dodatkową możliwość zastosowania tych wtyków w przyszłości do innego kabla). Osobiście też bym wolał jakieś łączenie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kupił te windy, dobra cena była. Nie wiem czy skręcenie coś daje, doczytałem to jako zalecenie Producenta.

 

Cóż..., przyznaję się, to ja kupiłem te kabelki:)

 

Ci, co zaglądają do profilowych opisów to pewnie wiedzą, że Windy miałem już wcześniej. Ci, z którymi rozmawiałem wiedzą także, że od jakiegoś czasu szukałem kabli, aby podłączyć swoje Vandersteeny w bi-wiringu - zgodnie z tym jak zaleca producent:) Chciałem spróbować nieco innej szkoły brzmienia niż VdH i kupić jakieś kable innego producenta, ale trafiła się ta okazja (aukcja na allegro) i nie mogłem się powstrzymać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

http://www.ebay.pl/itm/VAN-DEN-HUL-REVELATION-1-5m-speaker-cables-PAIR-/261386074165?hash=item3cdbd2f835

Nie wiem czy okazja cenowa bo dość krótkie ale jak komuś wystarczą to jednak za 1000zł ma solidne kabelki...

 

wygląda że za 2 000 zł komplet bo wystawiający podzielił aukcje na 2 sztuki po 1,5 metra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszam się do klubu z D.352 Hybrid, który kupiłem na miejsce taniego i beznadziejnego QED Silver Anniversary XT:), który strasznie odchudzał brzmienie

 

ten węglowy First Ultimate nie występuje nigdzie krótszy niz 1m????

i druga sprawa - znacie jakiś sprawdzony sklep co ma te ich orginalne bananki do samodzielnego montażu bez lutowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA CENĘ KABLI GŁOŚNIKOWYCH VDH

Pragnę zwrócić uwagę na pewien istotny problem. Na stronie dystrybutora kabli VDH - firmy Audio System, brak informacji, że cena za kable głośnikowe "z metra" dotyczy długości kabla stereo (dwóch żył), czyli tak naprawdę dwóch metrów bieżących. Stanowi to doskonałą pożywkę dla cwaniackich firm, które nie dość że zarabiają na marży, to mnożą to wszystko przez dwa. Mało tego. Proszę zwrócić uwagę na cenę używek na allegro, które są niejednokrotnie sporo droższe od "nówek" zakańczanych oryginalną konfekcją.

 

PS. Oczywiście zapomniałem dodać, że cały problem dotyczy kabla Wind mkll, gdyż tylko on występuje jako jednożyłowy.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, cena 117 zł to katalogowa cena za metr Winda uciętego ze szpuli, a lekko ponad tysiak to normalna (dobra) cena za standardowe 2 x 2,5 m. stereo czyli 10 m. bieżących. Z ciekawości wszedłem dzisiaj na allegro i są dwie oferty używek. Jeden gostek sprzedaje 2 x 1,88 m. stereo za 880 zł ,chwaląc się w opisie że jest to 50% ceny nowego (a jest to 100% ceny nowego), natomiast jedna firma sprzedaje używkę 2 x 3 m. stereo za 1700 zł.

Ale jest też firma, która usiłuje wcisnąć metr uciętego ze szpuli za 234 zł , czyli dwa razy drożej niż cena cennikowa.

Edytowane przez PH7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>>>zildjian

Napisałem, że 2 x 2,5 m. stereo. Zresztą po mojej interwencji, dystrybutor wprowadził korektę w cenniku i w miejsce opisu Winda: "cena za metr bieżący", pojawiło się: "cena za metr stereo". Wiem również, że dystrybutor wysłał w tej sprawie maile, do wszystkich współpracujących z nim sklepów. Brawa dla Audio Systemu za szybką reakcję i wyprostowanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.