Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś z Kolegów pokusił by się o kilka słów na temat różnicy miedzy interkonektami First , a First Ultimate MKll. Pierwszego Firsta znam, miałem, bardzo mi pasował, ale coś podkusiło i już nie mam. Teraz szukam MKll niby, podobno lepszy sonicznie :). Czym lepszy ?

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Kolegów pokusił by się o kilka słów na temat różnicy miedzy interkonektami First , a First Ultimate MKll. Pierwszego Firsta znam, miałem, bardzo mi pasował, ale coś podkusiło i już nie mam. Teraz szukam MKll niby, podobno lepszy sonicznie :). Czym lepszy ?

 

Nic dziwnego,ze podkusilo.Jak to juz ktos napisal o nim-"mul bagienny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ic dziwnego,ze podkusilo.Jak to juz ktos napisal o nim-"mul bagienny"

Akurat u mnie system spięty tym konektem sterował trochę rozbrykanymi i krzykliwymi na średnicy kolumienkami Monitor Audio. Ciut krzykliwe były więc First to utemperował fajnie, a i na basie się pojawiało trochę dobra.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie system spięty tym konektem sterował trochę rozbrykanymi i krzykliwymi na średnicy kolumienkami Monitor Audio. Ciut krzykliwe były więc First to utemperował fajnie, a i na basie się pojawiało trochę dobra.

 

Sam sobie odpowiedziales-wycinal gore i wyzszy srodek i wtedy w proporcji miales wiecej basu,nie bardzo czystego zreszta.Mialem takze Ultimate Mk II,ktory byl nieco lepszy,ciagle jednak nie byl wystarczajaco neutralny.

Kolega na probe kupil The Second-tam bylo nie lepiej.Obaj opchnelismy te kable.W utrzymaniu ceny 'pomogl' nam Elberoth,ktory po latach nagle stwierdzil,ze to dobre kable.... Wersja metal screen nadaje sie do polaczen koaksjalnych cyfrowych i to musze przyznac.

Lepiej zainwestowac w cos np XLO

Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem takze Ultimate Mk II,ktory byl nieco lepszy,ciagle jednak nie byl wystarczajaco neutralny.

Wypożycz Orchida . To zupełnie inny Van Den Hul a First jest taki jaki ma być i jak widać w niektórych systemach jest nie do zastąpienia .

Miałem najdroższego XLO za 12500zł . W moim systemie Orchid był i jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na probe kupil The Second-tam bylo nie lepiej.

Ja mam Second i u mnie gra bardzo dobrze nie można go nazwać mułem bo on nie muli gra bardzo ładnie lekko ociepla dźwięk pięknymi barwami ma super górę dobry bas średnica też ładna ogólnie uważam go za bardzo dobry kabelek . Jeśli już mówimy o mułach to miałem chwalonego Acrolink 6N-A2110 II i ten grał tak ciepło ciemno że Second przy nim to blask i koncert live no ale kabelki u każdego grają inaczej więc nie ma co dyskutować trzeba posłuchać u siebie i się przekonać czy zagra tak jak chcemy czy nie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2002 kupilem model 102 type jakis,aby tanio i szybko zrobil cos z czasem wpadajaca przez MF A 300 nadto doswietlona gore zwlaszcza gdy uzywalem Kimbera KCAG.Potem piec skradziono i do pre power Tag McLarena kupilem 1st Ultimate,a kolega 2nd do Densenow.Dalej zmienilem na Ultimate Mk II.Po czasie zaczelo brakowac mi gory na JMLab Electra 905 wiec niezbyt cieplych.Potem byly inne kable.

Acro 2200 potem 2400 i dalej 2110,ktore takze mialem trudno mi byloby niezmiernie uznac jako muly:)))

 

Orchid byl tu drzewiej objawieniem,ale jakos nie mialem cisnienia.A glosnikowe wymieniam baaaardzo rzadko.W latach 90tych byly 4tc,potem z 8tc,dalej XLO Ultra 6 - 9 lat!!.Teraz Audiomica od niedawna.Mam ciekawa wersje do biamp 4-4 z kazdej strony.Ale mozna uzywac takze jako bi-wire oczywiscie.

Probowalem wielu,ale juz zaczynaly sie stratosfery cenowe....

Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziales-wycinal gore i wyzszy srodek i wtedy w proporcji miales wiecej basu,nie bardzo czystego zreszta

To jest właśnie sens żonglerki kablami. First ukulturalnił w moim systemie w przekazie to co kulturalne za bardzo nie było z kolumn MA. Dało się ich słuchać i słuchać, godzinami. Wcześniej wysoka średnica po jednej dwóch płytach zaczynała męczyć.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchid gra inaczej niż te wszystkie tańsze VDHule i znam przypadki gdzie gra w systemach w których wyparł kable za wile x taką cenę .

 

 

to jest pewne,ze to inna szkoła brzmienia orchid vs. first ,ale nie okresliłbym tego,że orchid jest lepszy. Miałem przez pewnien czas oba i troche porównywałem róznych konfiguracji i dla mnie first dawał zawsze wiecej muzyki, pomimo pewnych cech szczególych wszystkim znanych. Ja sprzedałem go dalej (orchid'a) bez zalu, a porównując do jednak droższego Straight wire crescendo na przykład, czy chocby starego spm ref nordosta, nigdy nie miałem watpliwości,który kabel jest z wyzszej półki, pomijając kwestie ogólnego charakteru brzmienia.Orchid wzgledem wymienionych jak dla mnie zbyt wiele upraszczał i niczym nie wciagał w słuchanie.Ale jak zawsze lepiej najpierw wypróbowac w swoim systemie czy spełni oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest pewne,ze to inna szkoła brzmienia orchid vs. first ,ale nie okresliłbym tego,że orchid jest lepszy.

 

Orchid przenosi więcej mikroinformacji a to dla mnie jeden z najważniejszych elementów w kablach - nie tłumić informacji

.Ale jak zawsze lepiej najpierw wypróbowac w swoim systemie czy spełni oczekiwania.

 

Ano właśnie :)

Miałem najdroższego XLO ( 12 500zł ) i niczym mnie nie zachwycił , za to nowa Tara 0.8 ( 16 000zł ) oj tak !

Miałem też Equilibrium Turbine ( 3000zł ) , taki pomiędzy Orchidem a First Ultimate MKII .

 

Pomimo tego jak do kabla podszedł dystrybutor na Orchidzie kończę szukanie dobrego kabla RCA .

I ważna uwaga co do niego !

Naklejkami GROUND END wpinamy od strony źródła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,

Kupiłem dziś IC d-102 mkIII hybrid. Bardzo podoba mnie się charakter tego kabla. Jakie przewody głośnikowe polecacie do kompletu?

 

Chciałbym żeby kabel dobrze przenosił najniższy bas. Potrzebuję ocieplenia i wyciszenia tych wszystkich cykaczy, miotełek, talerzy, które czasem grają pierwszy plan. Obecnie grają chord odyssey2. Czy któryś z vdh ma podobny charakter do wyżej wspomnianego d-102?

Edytowane przez Świetlicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie grają chord odyssey2

No dobra. Zostawmy czary na boku o samogrających Chordach i napisz co jest na ich początku, a co na końcu do nich podpięte. Bo na ta chwilę to z moich doświadczeń z kablami Van Den Hul zrobiłeś sobie REDbul czyli suma wszystkich sum i cech prawie tych samych :) Chordy znam z czytadeł. Polecali mi je forumowicze jak mi mało było iskier i wysokich.Interkonekt ten co kupiłeś i sam gra;) miałem kilka razy. Szorstki na górze, czasem szklisty, bas, hmmmm wysoki bas ładnie przenosił u mnie, z niskim już gorzej. Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i napisz co jest na ich początku, a co na końcu do nich podpięte.

Wzmacniacz Exposure 1010, kolumny Audio Academy Phoebe III, źródło gramofon Pro-ject. Od gramofonu do przedwzmacniacza wpiąłem Suprę dual phono, od przedwzmacniacza do wzmacniacza wspomniany VDH d102 mkIII. Do wzmacniacza kupiłem kabel zasilający Wireworld Stratus. Winowajcą odchudzonego grania okazał sie Chord. Dlatego chcę go zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Exposure 1010, kolumny Audio Academy Phoebe III, źródło gramofon Pro-ject. Od gramofonu do przedwzmacniacza wpiąłem Suprę dual phono, od przedwzmacniacza do wzmacniacza wspomniany VDH d102 mkIII. Do wzmacniacza kupiłem kabel zasilający Wireworld Stratus. Winowajcą odchudzonego grania okazał sie Chord. Dlatego chcę go zmienić.

 

kable nie odchudzają, jedynie degradują sygnał.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nie odchudzają, jedynie degradują sygnał.

Albo gore , albo dół, a czasem po średnicy. Tu kolega chyba se zdegradował i tak cherlawy dół tego wzmaka EX1010 no efektem czego góra dla uszu wyszła na wierzch ;) ;) :) Ale spoko Chordy mogę odkupić, a tego D102 wymień na FIRST który może opanuje górę i skutkiem czego dół usłyszysz. Też bym rozważył na Twoim miejscu wymianę wzmaka czym więcej zyskasz, bo kolumny przyzwoite są.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może ktoś się wypowie na temat kabli głośnikowych, które zna nie ze słyszenia tylko z odsłuchu.

Polecam Ci posłuchać VDH Wind mkII tyle że to dosyć drogi kabelek jak chcesz taniej a bardzo dobrze to posłuchaj Anticables można upolować używane za grosze albo wypożyczyć do odsłuchu i później kupić jeśli zagrają ok . Wyglądają śmiesznie ale grają bardzo dobrze i nie wyostrzają góry tak jak ten Odyssey 2 którego masz a i bas mają całkiem dobry i bardzo dobrze kontrolowany .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady i życiowe mądrości. Ale może ktoś się wypowie na temat kabli głośnikowych, które zna nie ze słyszenia tylko z odsłuchu.

NIe dziękuj tylko weź na przemyslenie. Skonfigurowałes sobie system pod gorkę. Jasno grający wzmacniacz ze szczupłym dolem, do tego dośc ostry interkonekt plus jasno grające kable to co się obrażasz ? Obraź się sam na siebie ;), że przekombinowałeś. VDH WINDy coś tam Ci podleczą tylko za ile ? Za cęnę połowy Twojego wzmacniacza ? Podobnie interkonekt wymienic na łagodniejszy np ten FIRST cyrka 500-600 zł trzeba za używany zapłacić. Czy ma to sens w obliczu możliwości kupna za 800-1500 zł mądrzejszego, łagodniej grającego wzmacniacza do Twoich kolumn ? A i wzmacniacz który na dolnych rejestrach da więcej powera i barwy niż EX 1010. Kupę kasy w kable to duuurnota ;) przy takich budżetowych sprzętach. Pozdrawiam Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady i życiowe mądrości. Ale może ktoś się wypowie na temat kabli głośnikowych, które zna nie ze słyszenia tylko z odsłuchu.

 

Może mnie tu ktoś obcyndoli, ale co mi tam - spróbuj CS122 + D102 - moim zdaniem to lekarstwo na Twoje "dolegliwości" w bardzo rozsądnej cenie. Tylko uwaga na podróbki!

To zestawienie dogłębnie sprawdziłem i przesłuchałem osobiście w jednym z moich poprzednich systemów.

I w tym właśnie tkwi "problem kablowy", bo moim zdaniem, jeden kabel "gra" w danym systemie, a inny nie. I jak pisał muda44 łączówka za 12 koła może okazać się gorsza od tej za 2... A w innym systemie na równi. Jeszcze w innym odwrotnie... Cały urok:)

 

Kupę kasy w kable to duuurnota ;) przy takich budżetowych sprzętach. Pozdrawiam

 

Nic tylko podpisać się pod słowami Roberta:)

Przy okazji pozdrawiam Krajana, szkoda, że ostatnio byłeś tak krótko, ja byłem do końca;)

 

Kłania się może durna, a może nie zasada rozsądnego (nie napiszę złotego, bo to byłoby zbyt bezczelne) podziału budżetu na poszczególne elementy systemu. Ważna zwłaszcza przy budżetowych systemach. Różne źródła różnie podają, jak ma się to do kabli, ale wg mnie rozsądny max to 15%, w porywach może ciut więcej, kwoty za cały system (biorąc pod uwagę, że kalkulacja dla wszystkich elementów systemu jest robiona po cenach rynkowych nowego sprzętu).

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.