Skocz do zawartości
IGNORED

Jak postawić 2 systemy na 1 HDD


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chcę sobie zainstalować Windows Server 2012, bez utraty Win 8, który mam teraz postawiony i do którego chciałbym mieć możliwość wrócić w dowolnej chwili.

 

Wiem jak utworzyć nową (pustą) partycję na HDD. Pytanie tylko jak sprawić, aby po utworzeniu tej nowej partycji 'wyłączyć' starą partycję z Win 8 ?

 

Chodzi o to aby komputer przy starcie widział tylko tę nową, pustą partycję i abym mógł zainstalować na niej Windows Server 2012 z Pendrive'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: jaki to ma związek z pcaudio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Server 2012 podobno lepiej gra niż Win 8. Chcę to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej partition magic, taki stary dobry program.Tam zrobisz wszystko ;) Tylko UWAGA czasem mozna sobie wiele popsuc a i partycje moga poznikac ;)

 

POzdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w partition magic = nic nie znikało.

Chyba plan gry jest taki: zmniejszyć aktywną partycję, która obecnie zajmuje cały dysk i mieści się na niej stary system, do mniejszego rozmiaru (oczywiście musi być na tej partycji wolna przestrzeń, aby taka operacja zmiejszenia mogła zostać zrealizowana. Warto też chyba, aby to było ładnie zdefragmentowane uprzednio.

 

Jak już zmniejszy się tą starą partycję - to pozostanie obszar "niewykorzystanej" przestrzeni dysku.

Tam można teraz zdefiniować drugą partycję.

 

Jest chyba też jakaś komenda, za pomocą której możesz wskazać aktywną partycję bootowania ... Po przełączeniu na tą nowo utworzoną partycję - dysk powinien się zachowywać jak by był w ogóle bez systemu. Na niej prawdopodobnie da się bez większego problemu zainstalować ten "nowy system" - o ile nie ma on jakiejś porzchanionej procedury instalacyjnej.

 

Jakoś tak to sobie wyobrażam.

 

Nawet jednak nie mając Partition Magic - może warto sprawdzić, czy pakiet instalacyjny nowego systemu - po przeanalizowaniu dysku i "odnalezieniu" jakiegoś starego systemu - czy nie zaproponuje jakichś sensownych opcji, typu "zachowaj" istniejący system, czy coś takiego. W razie czego zawsze można zrezygnować z kontynuacji instalacji, jeśli przedstawione opcje będą nie do zaakceptowania (np. formatowanie dysku, czy coś).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Server 2012 podobno lepiej gra niż Win 8. Chcę to sprawdzić.

Ale z jplay czy bez?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Ale z jplay czy bez?

mały off-top: Dlaczego Foobar2000 działa mi na Win XP SP3, ... skoro nie powinien ? (taką informację chyba gdzieś widziałem ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z Jplay - wtedy mógłbym jeszcze sprawdzić wersje z dwoma komputerami: Audio PC i Control PC, połączonymi po Ethernecie (Audio PC jako zombie z systemem rozebranym do minimum i pozbawione wszystkiego łącznie z GUI).

 

Niestety muszę zachować możliwość regulacji głośności w JRiver, a więc nie będę mógł instalować JPlaya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT

>>> Ale z jplay czy bez?

mały off-top: Dlaczego Foobar2000 działa mi na Win XP SP3, ... skoro nie powinien ? (taką informację chyba gdzieś widziałem ?)

Mi tak działał kilka lat i nawet nie wiedziałem, że nie powinien :)

 

A w temacie:

starsze wersje "windy" podczas instalacji miały możliwość wyboru: czy zachować stary system operacyjny czy nie. Tak miałem z w2k i winXp.

Niestety, nie pamiętam jak to się dokładnie robiło, bo dawno to było.

 

EDIT

A dlaczego inny system operacyjny miałby grać lepiej (gorzej)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie:

1/ wolne miejsce na dysku najpierw

2/ ( opcja: backup partycji win8 )

3/ zalozenie nowej partycji na wolnym miejscu dysku

4/ instalacha WHS z bootowalnego USB na nowej partycji, uwazac co pisze instalator, bo moze tego nie umiec ( chodzi o bootloader zasada jest taka ze nowszy czasowo OS wie o istnieniu OS-a starego, ale stary czasowo o nowym nie musi wiedziec )

5/ gdyby cos nie poszlo a opcja 2 nie zostala zrealizowana jeszcze pozostaje naprawa boot loadera jakims linuxem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehehe po prostu zinstaluj sobie partition magic i tam ladnie wszystko zrobisz. Wyznaczysz miejsce i utworzysz nowa partycje, nadasz system plikow i ustawisz ja jako primary oraz aktywna ..... hehe

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z Jplay - wtedy mógłbym jeszcze sprawdzić wersje z dwoma komputerami: Audio PC i Control PC, połączonymi po Ethernecie (Audio PC jako zombie z systemem rozebranym do minimum i pozbawione wszystkiego łącznie z GUI).

A czy się różni Audio PC od Control PC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT

 

Mi tak działał kilka lat i nawet nie wiedziałem, że nie powinien :)

 

Jak to nie powinien? Piszę z kompa z XP SP3 i Foobar 2000 działa bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś coś się pomyliło zapewne podczas instalacji sterowników cy cuś :P i puscił famę ,ze mu Foobar na xp sp3 nie działa :) - istaluję systemy "zawodowo" klientom zawsze pakując foobara i jakoś nie spotkałem się na przełomie prawie dziesięciu lat aby na jakims kompie nie działał :) co do zaś róznic w brzmieniu poszczególnych systemów operacyjnych to mam nadzieje ,że kolega nie ma zamiaru sprawdzić tego na słuchawkach za 20 zł lub sprzęcie do kina domowego w cenie dwóch tys :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy się różni Audio PC od Control PC?

 

pytanie raczej w którym miejscu (w aspekcie przesyłu sygnału do daca) różnią się te dwa windowsy...

...podpowiem że w żadnym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega chyba Elberoth jakoś inaczej rozumie ten podział. Wyraźnie pisał o dwóch wersjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Chcę sobie zainstalować Windows Server 2012, bez utraty Win 8, który mam teraz postawiony i do którego chciałbym mieć możliwość wrócić w dowolnej chwili.

 

Wiem jak utworzyć nową (pustą) partycję na HDD. Pytanie tylko jak sprawić, aby po utworzeniu tej nowej partycji 'wyłączyć' starą partycję z Win 8 ?

 

Chodzi o to aby komputer przy starcie widział tylko tę nową, pustą partycję i abym mógł zainstalować na niej Windows Server 2012 z Pendrive'a.

 

Zainstaluj Windows Serwer na drugim dysku, ten z Windows 8 odpinając fizycznie.

Nie, nie tylko w BIOS, ponieważ obydwa systemy korzystają z BIOS tylko przy starcie i później i tak będą widzieć się nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawdę wierzycie w to że windowsy różnie grają? Jak czasem wejdę na to forum to czuję się jak Alicja w krainie czarów :-)

Nie instaluj na tym samym dysku bo się to na pewno prędzej czy później posypie. Weź jakiś stary dysk podepnij w miejsce tego i się baw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wy naprawdę wierzycie w to że windowsy różnie grają? Jak czasem wejdę na to forum to czuję się jak Alicja w krainie czarów :-)

Widać mamy tego samego dostawce... a temat win serwer już był.... pewna zacna osoba ładnie wyjaśniła o co w tym chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasem wejdę na to forum to czuję się jak Alicja w krainie czarów :-)

Dlatego czytam to forum przed snem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wireless

(Konto usunięte)

Wy naprawdę wierzycie w to że windowsy różnie grają? Jak czasem wejdę na to forum to czuję się jak Alicja w krainie czarów :-)

Nie instaluj na tym samym dysku bo się to na pewno prędzej czy później posypie. Weź jakiś stary dysk podepnij w miejsce tego i się baw.

Stary dysk może mieć inną sygnaturę brzmieniową. I wtedy diabli biorą wszelkie porównania .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cycus12

(Konto usunięte)

dysk to pikuś, weź pod uwagę że kabelek do transmisji danych może mieć inną akustykę.

 

A na poważnie, Win serwer ma dużo dużo więcej chłamu w tle niż wersja desktop'owa. Jego optymalizacja jest pod usługi i długi timeup a nie pod interfejs użytkownika.. czyli między innymi grafikę czy audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób upgrade do win 8.1. Domniemam, że chodzi Ci o audio - jeśli tak to 8.1 ma na nowo napisane biblioteki audio, identyczne jak te w Win Server 2012 (W8 w dół niestety nie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy windows ma w końcu wsparcie OOTB dla UAC2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

out of the box

a UAC2 w kontekście pcaudio to jakby taki oczywisty jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.