Jump to content
IGNORED

Problem z CD Dual 5150 RC


Camelouge

Recommended Posts

Witam, dostałem od kolegi cd'eka Dual 5150 RC,dość dobry klocek na dobrych przetwornikach.Niestety kolega próbował wymieniać elektrolity i popsuł coś. Cd kreci non stop płyta po wciśnięciu przycisku power,nie reaguje na inne przyciski, na wyświetlaczu widać tylko poziome kreski pomarańczowe. Moze ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

Zakładam, że wymieniał kondensatory w torze zasilania więc tam najpierw trzeba szukać problemu. Sprawdź po kolei czy sa wszystkie napięcia zasilania i mają odpowiednie wartości na wszystkich istotnych elementach, w szczególności na procesorze, driverach silników, przetworniku D/A itd. Prawdopodobnym jest, że podczas wymiany konda oderwała się ścieżka i gdzieś brakuje zasilania.

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Link to comment
Share on other sites

Łata się to kawałkiem cienkiej srebrzanki, którą lutujesz do pozostałości ścieżek (wcześniej trzeba zedrzeć soldermaskę) i wyprowadzenia elementu robiąc na pinie oczko.. Po drugie takie grzanie sugeruje mi że gdzieś jest zwarcie, lub za duży pobór prądu a to już takie łatwe do naprawy nie będzie :). Nie mniej jednak próbujmy, załataj najpierw ścieżki i zobacz czy nie ma gdzieś zwarcia na pinach wymienianych kondensatorów w szczególności.

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.