Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z dźwiękiem DTS HD MA w mkv


alkebab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zapodałem na swojego LG BD560 z dysku zewnętrznego dwa filmy mkv z dźwiękiem DTS HD MA. (Ampli HK AVR260) Niestety w obydwu przypadkach wystąpił problem z dźwiękiem, są szumy zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej. W zwykłym DTS wszystko działa poprawnie. Może ktoś wie w czym tkwi problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzanie płyt , oryginalnych płyt z dźwiękiem DTS HD MA to co innego niż odtwarzanie materiału HD z dźwiękiem HD MA po USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Lg BD 660 i nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem plików mkv z dzwiękiem DTS HD MA przez złącze usb

 

może to nie było pełne HD a core (rdzeń) :

 

Według Białej Księgi DTS - HD , [ 5 ] DTS - HD Master Audio zawiera 2 strumienie danych :oryginalny rdzeń nożnej DTS oraz dodatkowy " resztkowe " strumienia, który zawiera " różnice " pomiędzy oryginalnym sygnałem i stratnej kompresji DTS rdzenia strumień . Sygnał audio jest dzielony na dwie ścieżki na wejściu kodera . Jedna ścieżka prowadzi do kodera podstawowego dla wstecznej kompatybilności i jest następnie dekodowany . Inne ścieżki porównuje oryginalne audio do sygnału dekodowanym pozostałości rdzenia i generuje dane , które są ponad to, cordzeń zawiera , co jest potrzebne , aby przywrócić oryginalny dźwięk jako bit -for - bit identyczny z oryginałem. Resztkowa dane są kodowane za pomocą kodera bezstratnego i pakowane razem z rdzeniem . Proces dekodowania przeprowadzany jest po prostuodwrotnie.

 

skąd wiesz , że to było HD MAster i np ok 4000 kbps a nie 1500kbps

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są dane odnośnie dźwięku:

 

Audio #1

ID : 2

Format : AC-3

Format/Info : Audio Coding 3

Mode extension : CM (complete main)

Format settings, Endianness : Big

Codec ID : A_AC3

Duration : 1h 45mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 640 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 16 bits

Compression mode : Lossy

Stream size : 484 MiB (4%)

Title : AC3 5.1 EX Lektor PL

Language : Polish

Default : Yes

Forced : Yes

 

Audio #2

ID : 3

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Format profile : MA / Core

Mode : 16

Format settings, Endianness : Big

Codec ID : A_DTS

Duration : 1h 45mn

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 4718 kbps/ 1 509 Kbps

Channel(s) : 7 channels / 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, Back: C, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Compression mode : Lossless / Lossy

Title : DTS HD MA 6.1 Orginal

Language : English

Default : No

Forced : No

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do pytania. Zaciekawiło mnie to.

 

to jest rip z blu-ray-a tak , jeśli tak to odtwarzany jest core ( rdzeń) 1509 kbps

 

Audio #2

Format profile : MA / Core

Bit rate : 4718 kbps/ 1 509 Kbps

 

Od czego zatem zależy który materiał będzie odtwarzany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i z tego co tam napisali wszystko opiera się na jądrze DTS-u i jest tam też odpowiedź na Twoje pytanie

 

cytat :

 

"Wszystkie dekodery będą wykorzystywały jądro, podczas gdy najnowsze dekodery będą wykorzystywały jądro oraz jego rozszerzenie. Rozszerzenie będzie natomiast ignorowane przez dekodery, które nie są w stanie go wykorzystać"

 

A na jednej z zagranicznych stronek piszą jeszcze coś takiego :

 

The only two ways to get DTS-HD Master Audio is either via HDMI to a receiver that can decode it, or from a 6-channel analog output from Blu-ray players that have such outputs, and a receiver that has a multi-channel input

 

tłumaczone w tł.google :

 

Tylko dwa sposoby, aby uzyskać DTS - HD Master Audio jest albo przez HDMI do odbiornika , który może go odkodować , lub z 6 -kanałowym wyjściem analogowym z odtwarzaczy Blu-ray , które mają takie wyjścia , oraz odbiornika , który ma wielokanałowego wkład

 

to na tej stronie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jeśli chodzi o ripy z blu-ray-a to ja nie spotkałem jeszcze programu dzięki któremu można zrzucić z płyty na twardziela DTS HD MA , tylko core .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym??!!?? Że what?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, cały świat od lat ripuje bezstratnie płyty BD, z DTS-HD MA i DD TrHD, a tu nagle brak programu...

Ja osobiście używam DVDFab'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiem" Ci , że przygode z fabem skończyłem w zamierzchłych czasach :) kiedy to dzieliłem nim dvd żeby mieć 100% jakości a ostatnio , chyba w ubiegłym roku próbowałem zripować blu-ray-a ściagniętego na twardego i wyciągnąć z niego dwie ścieżki , oryginalną ang i naszą , pl i nie umiałem tego zrobić , może tak powinienem to napisać , że nie umiałem tego zrobić ale skoro piszesz , że cały świat ripuje blu-ray-e z DTS HD MA to "powiedz" mi dlaczego dostepne ripy nie tylko na naszych serwerach mają ścieżkę z DTS max 1509 lub 1510 kbps a DD 640 kbps , nie "mów" , że jet to podyktowane oszczednością miejsca bo więcej miejsca ( w sensie większych rozmiarów plik z filmem) zajmie kbps video , a właśnie przed chwilką dla sprawdzenia zainstalowałem sobie faba 9.0.1.1 i próbowałem zrobić to samo i kupa , nawet nie da się wyciagnąć wspomniane przeze mnie 1509 kbps a od razu wyskoczył mi kodek AC-3 przy wcześniejszym zaznaczeniu profilu mkv , do wyboru mam ( jest to koncert na blu-ray-u) DTS HD MA 7.1 lub PCM 2,0 i nie ma możliwości wyboru dwóch a , fab nie jest trialem z ograniczonymi możliwościami a pełną wersją , jak już to jedną z kompresją , do 640 kbps , nie raz zastanawiałem się jakim programem ludzie ripują , że są dwie ścieżki dźwiękowe , nikt nie chce podać , a próbowałem już różnych , xilisoftów , milrisów wszystko było z mocną kompresją , jeszcze większą niż fab. I to było w zakładce Ripper nie Converter .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień ustawienia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nieco gadania o ripowaniu BD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co jest dostępne na serwerach specjalnie nie wiem, ale domyślam się, że owe "ripy" są kompresowane i jeśli ktoś zadaje sobie trud kompresji to w celu oszczędności miejsca na dysku; ścieżka (i) dźwięku HD swoje waży (ą).

 

Kiedyś ripowałem płyty do .mkv używając MakeMKV, ale to było w czasach gdy miałem problem z dodawaniem polskich napisów do struktury za pomocą tsMuxer'a; też bez problemu z dźwiękiem HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.