Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory z basem


Vilek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jakie kolumny podstawkowe dysponują przyzwiotym basem?? Miałem okazję posłuchać kilku modeli, ale wszystkie (z wyjątkiem Raidho, które są poza moim zasięgiem) miały bardzo skąpy bas. Monitory budują piękną scenę i do tego ładnie wyglądają, są muzykalne, ale bez basu brak im pewnej drapieżności i pulsu. Jakie macie własne doświadczenia i co moglibyście mi polecić do ewentualnych odsłuchów? Mogę na zakup przeznaczyć do 15k zł. W grę wchodzą też droższe modele z drugiej ręki. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Przy okazji, wielu muzycznych wrażeń w nowym roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabialem duzo monitorów i niestety fizyki nie oszukamy dla mnie większy głośnik basowy więcej basu oczywiście mowa o dobrych konstrukcjach z dobrym basowcem

Spawdz harbeth zwlaszca 5 ,to jest duża kolumna podstawkowa basu tam ci nie zabraknie ale może brakować pazura

Napisz może z czym ma to grać i jaki metraż

 

Też przerabialem duzo monitorów i niestety fizyki nie oszukamy dla mnie większy głośnik basowy więcej basu oczywiście mowa o dobrych konstrukcjach z dobrym basowcem

Spawdz harbeth zwlaszca 5 ,to jest duża kolumna podstawkowa basu tam ci nie zabraknie ale może brakować pazura

Napisz może z czym ma to grać i jaki metraż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie kolumny podstawkowe dysponują przyzwiotym basem?? Miałem okazję posłuchać kilku modeli, ale wszystkie (z wyjątkiem Raidho, które są poza moim zasięgiem) miały bardzo skąpy bas. Monitory budują piękną scenę i do tego ładnie wyglądają, są muzykalne, ale bez basu brak im pewnej drapieżności i pulsu. Jakie macie własne doświadczenia i co moglibyście mi polecić do ewentualnych odsłuchów? Mogę na zakup przeznaczyć do 15k zł. W grę wchodzą też droższe modele z drugiej ręki. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Przy okazji, wielu muzycznych wrażeń w nowym roku!

 

Do 15 kzł jest w czym wybierać.

 

Na Twoim miejscu posłuchałbym w połączeniu z wybranym przez Ciebie wzmacniaczem:

- Harbeth Super HL5

- Xavian XN 270 EVO,

- monitorów ze stajni Sonus faber.

- Spendor Spendor SP2/3R2 lub SP1/2R2

- Tannoy z wyższej półki,

 

To są skrajnie różne szkoły grania, np. kolumny Spendora są specyficzne (musiał być mieć ze sobą różne realizacje i dobre i złe). Nic nie kupuj bez odsłuchu ze swoim wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Harbeth Super HL5

Takie krowy i schodzą tylko do 40 Hz +- 3dB ? (czyli może to być ponad 40 Hz -3dB wzgl. średniego SPL). ... słabo

 

Dobra ... to może ja coś zaproponuję ... monitory które nisko schodzą, ale nie mają podbitego basu (nie nadają się dla tych, którzy słuchają sprzętu grającego w "uśmiech dyskoteki").

 

- Unity Audio The Rock MKII (~37 Hz -3 dB ... są to monitory dwudrożne, z 7" wooferem w obudowie zamkniętej)

- APS AEON (32 Hz -3dB, przy włączonym kontrolerze basu, ustawionym na neutralne 0 ... dwudrożne, ale krówki z 8,66" wooferem)

 

... a z pasywnych:

- Totem Mani 2 (~28 Hz -3 dB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krowy i schodzą tylko do 40 Hz +- 3dB ? (czyli może to być ponad 40 Hz -3dB wzgl. średniego SPL). ... słabo

 

Dobra ... to może ja coś zaproponuję ... monitory które nisko schodzą, ale nie mają podbitego basu (nie nadają się dla tych, którzy słuchają sprzętu grającego w "uśmiech dyskoteki").

 

- Unity Audio The Rock MKII (~37 Hz -3 dB ... są to monitory dwudrożne, z 7" wooferem w obudowie zamkniętej)

- APS AEON (32 Hz -3dB, przy włączonym kontrolerze basu, ustawionym na neutralne 0 ... dwudrożne, ale krówki z 8,66" wooferem)

 

... a z pasywnych:

- Totem Mani 2 (~28 Hz -3 dB)

 

Dobry bas to jeden z podzakresów. Chyba liczy się również góra, średnica, prezentacja planów itd. Jesteś pewny że monitory które wymieniłeś są w stanie pobić resztę również w tym względzie? Słuchałem np. Spendorów i biorąc pod uwagę różnice w gustach miałbym ogromne wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krowy i schodzą tylko do 40 Hz +- 3dB ? (czyli może to być ponad 40 Hz -3dB wzgl. średniego SPL). ... słabo

jak dla mnie bardzo dobry wynik.

W aucie schodzę do 15, ale głośnikiem 38cm w obudowie zamkniętej i kilowatem rms mocy. ale odcinka z góry jest na 250hz.

Nie da się zrobić głosnika który: zejdzie nisko i odtworzy poprawnie średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jakiś trójdrożny monitor

-JBL 4319E

 

Mogą niektórych odstraszać marką i wyglądem aczkolwiek warto odsłuchać

gdyż przeczą brzmieniu tańszych braci i naprawdę można się ździwić co potrafią.

Zachowują niezłą neutralność i dają bardzo dobrą jak na monitory podstwę basową

nie ustępując w tym względzie sporej części kolumn podłogowych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli za 1/3 sumy możesz kupić monitory które spełniają Twoje wymagania?

 

"Pod względem reprodukcji barw SM65 górowały nad wspomnianymi, ponaddwukrotnie droższymi Cantontami SLS790 DC"

 

"uderzenie werbla, perkusja w ogóle, były oddawane realistycznie, bez słyszalnej kompresji. Zwyczajnie lepiej niż w przypadku Dynaudio Focusów 260"

 

zmierzone pasmo przenoszenia: 30Hz - 32kHz

zmierzona skutecznosć: 90dB

http://sklep.rms.pl/pliki/pdf/test_65.pdf

 

cena: 4395 pln

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry bas to jeden z podzakresów. Chyba liczy się również góra, średnica, prezentacja planów itd. Jesteś pewny że monitory które wymieniłeś są w stanie pobić resztę również w tym względzie? Słuchałem np. Spendorów i biorąc pod uwagę różnice w gustach miałbym ogromne wątpliwości.

APS AEON pewnie nie ... ale Unity Audio The Rock MKII tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie określił, czy monitory mają być do odsłuchu z małej odległości, czy np. 2,5 metra. Bo mały monitor nie zagra dostatecznie dobrze jak się go będzie cisnąć w dalekim polu (będzie kompresja dynamiki, większe zniekształcenia itd.).

 

Bo jak chodzi o monitory średniego-dalekiego pola (odsłuch z np. 2,5 metra) to trzeba iść już w coś pokroju APS Trinity.

 

 

jak dla mnie bardzo dobry wynik.

W aucie schodzę do 15, ale głośnikiem 38cm w obudowie zamkniętej i kilowatem rms mocy. ale odcinka z góry jest na 250hz.

Taa .... słyszę czasem ten "bas" z auta, jak jakiś diskomuł/technodebil jedzie ulicą (99% zniekształceń i 1% muzyka)

 

Nie da się zrobić głosnika który: zejdzie nisko i odtworzy poprawnie średnicę.

Ja jakoś widzę, że się da (bas i część średnicy) ... tylko, że taki głośnik sporo kosztuje = kolumna jest droga. ... no chyba że masz na myśli głośnik grający od 15 Hz do 3 kHz -3dB - o istnieniu takiego, który by to robił dokładnie nic nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz basu to nie możesz ominąć PMC TB2.

Bas jest, bo to linia transmisyjna, w dodatku jest go tyle ile potrzeba. Nie ma wrażenia podbicia, czy sztuczności jak z subwooferem. Bas po prostu jest i robi swoje.

Wadą tych kolumn jest niezbyt ciekawy wygląd ale gdy je włączysz - wszystko im darujesz... :)

Genialne kolumny do rocka. Grają wszystko bez wybrzydzania ale w rocku pokazują pazur.

Mało które paczki tej wielkości to potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć dobre głośniki z basem, kup sobie Sonus Faber. Drewno lepiej gra niż każda dykta nawet za kilkanaście tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć dobre głośniki z basem, kup sobie Sonus Faber. Drewno lepiej gra niż każda dykta nawet za kilkanaście tys.

"Drewno", tzn. obudowa ma nie "grać" ... paradoksalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak brak? Oczywiście bas z monitora nie zejdzie do głębin, jest z reguły mniej podbity niż w konstrukcjach np: 2,5 drożnych. Ale gdy kolumnie zapewnisz odpowiednią dostawę prądu to basiku nie zabraknie! Chyba, że masz duże pomieszczenie. Spróbuj jak już radzili koledzy dynaudio dm 2/8, 2/10 (jak w 2/10 Ci zabraknie basu to już nie ma dla Ciebie ratunku:P), czy jakieś większe monitorki b&w. Sporo pulsu dają też STX MX140, a jak się nie boisz DIY to masz sporo konstrukcji z porządnym kopem (polecam przetworniki daytonauadio na woofer, midwoofer z serii RS18), będziesz miał naprawde fajne pasmo basu z małej kolumny. Jak dalej za mało ratuj się akustyką, dla Ciebie sa konstrukcje b-r, i odpowiednie dosunięcie kolumny do ściany.

Słuchałem swoich kolumienek u znajomego ze wzmacniaczem MFe10, i musze powiedzieć, że ilość basu mnie zaskoczyła (tyle, że tam meijsce odsłuchowe dosyć blisko ściany a same kolumny na szerszej ścianie) kolumny dawały bardziej punktowy, zwarty ale jednak mocniejszy bas niż te, które grają tam na codzień (TDL RTL3 - co mnei bardzo zdziwiło bo TDL to przecież konstrukcja typu TL!)

Chyba, że znów mówisz basie, który daje kopa na klatę to ja powiem - nie tędy droga.

Jeśli chcesz naprawdę dużą kolumnę podstawkową wtedy 3w Troelsa. Koledzy mają rację mówiąc, że fizyki nie oszukasz.

Ja swojej strony opowiem jeszcze czemu wolę kolumny podstawkowe, po pierwsze mała odległość pomiędzy przetwornikami sprawia, że dużo trudniej rozpoznać czy gra woofer czy gwizdek, po drugie takie kolumienki dużo łatwiej znikają w pokoju a zaczyna grać przestrzeń między nimi, po 3cie mają z reguły lepsza stereofonie i przestrzeń, po 4te łatwiej się je adaptuje i ustawia w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie określił, czy monitory mają być do odsłuchu z małej odległości, czy np. 2,5 metra. Bo mały monitor nie zagra dostatecznie dobrze jak się go będzie cisnąć w dalekim polu (będzie kompresja dynamiki, większe zniekształcenia itd.).

 

Bo jak chodzi o monitory średniego-dalekiego pola (odsłuch z np. 2,5 metra) to trzeba iść już w coś pokroju APS Trinity.

 

 

Taa .... słyszę czasem ten "bas" z auta, jak jakiś diskomuł/technodebil jedzie ulicą (99% zniekształceń i 1% muzyka)

 

Ja jakoś widzę, że się da (bas i część średnicy) ... tylko, że taki głośnik sporo kosztuje = kolumna jest droga. ... no chyba że masz na myśli głośnik grający od 15 Hz do 3 kHz -3dB - o istnieniu takiego, który by to robił dokładnie nic nie wiem.

 

no i tu się mylisz. Po to mam obudowę zamkniętą i kilowat mocyzeby nigdy nie ma zniekształceń. Nie da się tego przesterować w sensownych poziomach głosnosci. Dzwięk w aucie ludzie okreslają jako bardzo czysty, przestrzenny i dający mega fun. Plus pozytywne wibracje. Szkoda że jestes z tych co wrzucaja wszyskich do jednego worka.

Szkoda ze nie dociera do Cie że są ludzie którzy mają trochę wiecej pojęcia o budowaniu systemow niz reszta i potrafia zrobic sami cos wielkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak brak? Oczywiście bas z monitora nie zejdzie do głębin, jest z reguły mniej podbity niż w konstrukcjach np: 2,5 drożnych.

Jak kolumna jest poprawnie zrobiona, że tak kolokwialnie powiem, to nie ma czegoś takiego jak "podbity bas" ... niezależnie od tego czy będzie 2 czy 2,5 czy 4 czy ew. 5-cio drożna.

 

no i tu się mylisz. Po to mam obudowę zamkniętą i kilowat mocyzeby nigdy nie ma zniekształceń. Nie da się tego przesterować w sensownych poziomach głosnosci. Dzwięk w aucie ludzie okreslają jako bardzo czysty, przestrzenny i dający mega fun. Plus pozytywne wibracje. Szkoda że jestes z tych co wrzucaja wszyskich do jednego worka.

Szkoda ze nie dociera do Cie że są ludzie którzy mają trochę wiecej pojęcia o budowaniu systemow niz reszta i potrafia zrobic sami cos wielkiego.

No to sie cieszę, że tym razem byłem w błędzie ;)

 

Ale gdy kolumnie zapewnisz odpowiednią dostawę prądu to basiku nie zabraknie!

Jak kolumna schodzi do np. 60Hz -3 dB, to se możesz dostarczyć i 500 Amper prądu, a ona i tak niżej nie zejdzie.

 

Chyba, że masz duże pomieszczenie.

W małym będzie to samo. (nie rozmawiamy o modach pomieszczenia, tylko o możliwościach kolumny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję, za aktywne zainteresowanie moim wątkiem!

Opiszę po krótce sytaucję. Moje obence nagłośnienie: Luxman 505u + Vienna Acoustics Mozart Grand zmienia miejsce postoju i trafia z tzw. salonu (lub po staremu dużego pokoju) do miejsca przeznaczenia, czyli tzw. "pokoju przesłuchań":), gdzie jest miesjce na czad i takie tam. Chcę zbudować nowy, minimalistyczny system w pokju dziennym: streamer, wzmak, monitory. Bliżej mi do rocka niż do jazzu, więc dynamiczne kolumny są niezbędne. Pomieszczenie, to wnęka w salonie o wymiarach 4,5x3,5, odsłuch z odległości około 3m. Duży oddech za fotelem i głośnikami, adaptacja akustyczna w ramach pobłażliwości żony (2 dyfuzory, jeden absorber, łączna powierzchnia to niecałe 3m2). I tu sedno: Harbethy oczywiście znam, ale zapomiałem dodać, że istotny jest również aspekt wizualny, więc rozumiecie Panowie... Z harbethami wyleciałbym na poddasze, a tam już mam kolumny. Podobają mi się triangle, szczególnie Magellan duetto, podobno grają badzo dynamicznie jak na podstawki, niestety nie słuchałem. Podobnie mają się zachowywać ich tańsze serie, może słuchaliście?? Nie wiem jak małe focale, ale duże electry dają czadu! Słuchałem wspomianych Xavianów, wielka muzykalność, ale nie są za szybkie. Moim zdaniem nie lubią się Dio i Bonem Scottem. PMC słuchałem tylko podłogowych, 27-ek zdaje się i podobało mi się, że grają całym pasmem już w niskich głośnościach, jeśli podstwki zachowują się podobnie mogą być dla mnie dobrym wyborem.

Wasze opinie są bardzo pomocne i na pewno pomogą mi wyłonić typy do odsłuchu. Dodam tylko, że nie muszą iść w parze z luxmanem, bo ten wraz z gramofonem idzie do odsłuchowni, więc będę musiał kupić nowy wzmak. Może macie swoje synergiczne pary: wzmak + monitory, byle z ikrą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drewno", tzn. obudowa ma nie "grać" ... paradoksalnie.

 

niby nie, ale są konstruktorzy którzy twierdzą odwrotnie, konstrują cienkie, puste pudełka i one "mają grać".

I absolutnie nikt kto ich wyrobów słuchał nie jest skłonny krytykować tego pomysłu. Robi tak ekipa która pracowała w BBC - Harbeth, Spendor, Rogers. Kolumienki te grają fajnie i jakiś udział "grania drewna" w tym na pewno jest. Można tak, i tak.. zależy od konstruktora.

 

Bardzo wszystkim dziękuję, za aktywne zainteresowanie moim wątkiem!

Opiszę po krótce sytaucję. Moje obence nagłośnienie: Luxman 505u + Vienna Acoustics Mozart Grand zmienia miejsce postoju i trafia z tzw. salonu (lub po staremu dużego pokoju) do miejsca przeznaczenia, czyli tzw. "pokoju przesłuchań":), gdzie jest miesjce na czad i takie tam. Chcę zbudować nowy, minimalistyczny system w pokju dziennym: streamer, wzmak, monitory. Bliżej mi do rocka niż do jazzu, więc dynamiczne kolumny są niezbędne. Pomieszczenie, to wnęka w salonie o wymiarach 4,5x3,5, odsłuch z odległości około 3m. Duży oddech za fotelem i głośnikami, adaptacja akustyczna w ramach pobłażliwości żony (2 dyfuzory, jeden absorber, łączna powierzchnia to niecałe 3m2). I tu sedno: Harbethy oczywiście znam, ale zapomiałem dodać, że istotny jest również aspekt wizualny, więc rozumiecie Panowie... Z harbethami wyleciałbym na poddasze, a tam już mam kolumny. Podobają mi się triangle, szczególnie Magellan duetto, podobno grają badzo dynamicznie jak na podstawki, niestety nie słuchałem. Podobnie mają się zachowywać ich tańsze serie, może słuchaliście?? Nie wiem jak małe focale, ale duże electry dają czadu! Słuchałem wspomianych Xavianów, wielka muzykalność, ale nie są za szybkie. Moim zdaniem nie lubią się Dio i Bonem Scottem. PMC słuchałem tylko podłogowych, 27-ek zdaje się i podobało mi się, że grają całym pasmem już w niskich głośnościach, jeśli podstwki zachowują się podobnie mogą być dla mnie dobrym wyborem.

Wasze opinie są bardzo pomocne i na pewno pomogą mi wyłonić typy do odsłuchu. Dodam tylko, że nie muszą iść w parze z luxmanem, bo ten wraz z gramofonem idzie do odsłuchowni, więc będę musiał kupić nowy wzmak. Może macie swoje synergiczne pary: wzmak + monitory, byle z ikrą!

 

Może gdydy tak wziąć harbetha i dac do lakierni samochodowej na różowy metalik, to by nie wyleciały na poddasze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdydy tak wziąć harbetha i dac do lakierni samochodowej na różowy metalik, to by nie wyleciały na poddasze?

Obawiam się, że to całkowicie błędny kierunek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie schodzę do 15, ale głośnikiem 38cm w obudowie zamkniętej i kilowatem rms mocy. ale odcinka z góry jest na 250hz.

Nie da się zrobić głosnika który: zejdzie nisko i odtworzy poprawnie średnicę.

Trochę poza tematem ale kiedyś też się w to bawiłem powiedz co tam teraz za zabawki są w modzie ? Kiedyś JBL 1800GTI + Kenwood KAC-1023 dawał radę trochę to dawne czasy ale bas był fajny nie "audiofilski" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłuchiwałem te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo przyzwoite!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć dobre głośniki z basem, kup sobie Sonus Faber. Drewno lepiej gra niż każda dykta nawet za kilkanaście tys.

 

Moje SF mają słabszy bas niż PMC. Materiał obudowy ma tłumić wibracje a nie rozszerzać zakres przenoszonych częstotliwości w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher be-718 dmd

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik mad dnia 05.01.2014 - 12:45 napisał

Ale jak brak? Oczywiście bas z monitora nie zejdzie do głębin, jest z reguły mniej podbity niż w konstrukcjach np: 2,5 drożnych.

Jak kolumna jest poprawnie zrobiona, że tak kolokwialnie powiem, to nie ma czegoś takiego jak "podbity bas" ... niezależnie od tego czy będzie 2 czy 2,5 czy 4 czy ew. 5-cio drożna

 

Znajdź mi 2,5 drożną komercyjną konstrukcję, która nie ma podbitego basu o co najmniej 2-3 dB. Poza tym 2,5 drożna pompuje wiecej powietrza więc jednak masz wrażenie większego kopa i "większego" basu. Więcej/większy głośnik - więcej pompowanego powietrza, więcej doznań:)

 

Użytkownik mad dnia 05.01.2014 - 12:45 napisał

Chyba, że masz duże pomieszczenie.

W małym będzie to samo. (nie rozmawiamy o modach pomieszczenia, tylko o możliwościach kolumny)

.

Czyli mały monitor zagra takim samem basem i ciśnieniem w 9m^2 i 50m^2? (nie chodzi mi o pasmo, bo to oczywiście będzie takie samo ale właśnie wrażenia ciśnienia i mody:)!). Mała kolumna nie wypełni porządnie dźwiekiem dużego pomieszczenia.

 

Użytkownik mad dnia 05.01.2014 - 12:45 napisał

Ale gdy kolumnie zapewnisz odpowiednią dostawę prądu to basiku nie zabraknie!

Jak kolumna schodzi do np. 60Hz -3 dB, to se możesz dostarczyć i 500 Amper prądu, a ona i tak niżej nie zejdzie.

 

Tu oczywiście masz rację, prąd nie wpłynie na jakość basu ale jego jakość już tak. Dobre kolumny czy nawet hiendowe jak zapewne już większość osób wie ma zazwyczaj niską skuteczność, potrzebuje więc sporo prądu aby szybko ruszyć i na czas zatrzymać membrankę inaczej bas staje się płynący, wybrzmiewa za długo itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mały monitor zagra takim samem basem i ciśnieniem w 9m^2 i 50m^2?

Jeśli celem jest osiągnięcie SPL ~90 dB z 1m to tak ... jeśli natomiast taki sam SPL, lub wyższy ma być z 3m, to mały monitor będzie już wysilony (większe THD, kompresja dynamiki), więc nie.

 

Znajdź mi 2,5 drożną komercyjną konstrukcję, która nie ma podbitego basu o co najmniej 2-3 dB.

Nie chce mi się szukać w komercyjnych, ale z niekomercyjnych, to Focal Twin Be jest konstrukcją 2,5 drogi z niepodbitym basem. ... a "podbicie" o 2 dB wzgl. średniego SPL, to nie jest podbicie (niewiele, jest kolumn, mających nierównomierności mieszczące się w granicach +-2dB). Za to jest trochę kolumn 2 drożnych i 3-4 drożnych, z podbitym basem o 4 dB .. pewnie procent identyczny z tymi 2,5 drogi ;) (zmierzam do tego, że nie ważne ilu drożna jest kolumna, czyli 2 drogi, 2,5 czy 3, zawsze bas może być podbity jeśli jest spaprana, lub nie, jeśli jest dobrze zestrojona).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.