Skocz do zawartości
IGNORED

przetwornik DAC do zestawu stereo do 2000 zł + słuchawki z dobrym pozycjonowaniem do 600 zł


walusxd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedl taki czas ze chcialbym zaczac budowac swoj zestaw stereo (zrodlo , wzmacniacz, dwie kolumny) niestety finanse nie pozwalaja na zakup wszystkiego od razu dlatego chcialbym zaczac od zrodla dzwieku czyli komputer tutaj karta muzyczna lub przetwornik DAC.

Na innym forum polecono mi Audio-Gd NFB-5.2/NFB-5.32 jednak chcialbym zaczerpnac rady kilku fachowców.

Przetwornik/karta ma posłuzyc mi o ile to mozliwie bardzo dlugo.

Co o tym sądzicie ?

Jaki przetwornik lub jaka karte do zestawu stereo mozecie mi polecic w tym przedziale cenowym ?

 

 

 

Dodatkowo aby nie zakladac nowego tematu poszukuje sluchawek wokółusznych, zamkniętych do grania(Counter strike, call of duty itd.) zalezy mi na bardzo dobrym pozycjonowaniu cena to maks 600 zł sluchawki te beda przeznaczone tylko do grania i podlaczone beda do karty muzycznej lub przetwornika ktorego wybor jest jeszcze nieznany.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeżeli potrzebujesz sprzętu do grania, zapewne rodzaj aspektów brzmieniowych, które są dla Ciebie ważne z tej okazji to detaliczność (słyszalność kroków itp.) i szerokość przestrzeni przed Tobą oraz precyzyjne rozlokowanie źródeł pozornych. Polecam zestaw iFi iDac + iCan. Całość jest nieco droższa niż zakładasz. Ale z uwagi na charakterystykę brzmieniową zdecydowanie sprawdzi się podczas grania w pierwszoosobowe strzelanki. Poza tym iCan ma wbudowane dwa przełączniki, jeden pozwala sprzętowo dostosować ilośc basu, co może, ale nie musi być przydatne podczas grania. Ale drugi umożliwia zmniejszenie lub zwiększenie przestrzeni przed Tobą i to się w grach bardzo przydaje. Co do słuchawek, masz dwie drogi. Pierwsza to nabycie jakichś detalicznie i szeroko grających, co by się zupełnie skupić na kluczowych odgłosach podczas zabawy. Druga to kupienie brzmiących dość miękko i muzykalnie, które połączone ze sprzętami iFi świetnie sprawdzą się też podczas odsłuchu muzyki, będzie to synergiczny i uniwersalny zestaw. W każdym razie potrzebujesz przestrzennie grających, to jest pewne. Pytanie zatem, w którą stronę chcesz z nimi pójść?

 

 

Tutaj masz kilka przydatnych linków do testów urzadzeń iFi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes wyprobowac daca Asus Xonar Essence One, ostatnio pozyczylem na odsluchy do systemu komputerowego i bylem milo zaskoczony. Dodatkowo ma b. Dobry wzmacniacz sluchawkowy i naprawde przyzwoite pre. Do tego dokupisz aktywne kolumny i bedzie super. Dac zostal, mimo ze na codzien uzywam calyx femto , za 1800zl naprawde trudno znalezc cos fajniejszego.

Pozdrawiam,

Rysio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moje wymogi są dość gryzące ze sobą. Chciałbym aby DAC wybierany był 100% pod kątem muzycznym do zestawu stereo.

 

Natomiast słuchawki to zupełnie inna kwestia zależy mi w nich na dobrym pozycjonowaniu ale nie chce aby te dwie rzeczy tworzyły ze sobą całość.

DAC - muzyka

Słuchawki - gry

Bardziej zaleźy mi na stronie muzycznej gdyź granie to drugorzędna kwestia.

 

Nie jestem jakims super audiofilem ale myśle, źe cos nie cos slysze i czy wgl DAC do 2000 zł to dobry pomysł moźe troche dołożyć??

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Matrix mini-i dac 2004 + bayerdynamic 770 pro.Beda dobrym polaczeniem.Mam starsza wersje daca matrix mini i najnowsza wzialbym w ciemno, natomiast bayerdynamicki beda CI sluzyly i w grach i w swietnym odsluchu muzyki.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W asusie wzmak sluchawkowy traktuj jako bonus, nie wiem czy jak dolozysz nawet drugie tyle to znajdziesz cos fajniej grajacego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo Asus Xonar odstaje od calyx femto ?

 

Oj odstaje w każdym aspekcie:-) no ale jest 15x tańszy .

Dopiero zaczynam porównania, Asus grał na komputerze na kablu od drukarki, a calyx gra z aurenderem. Za pare dni będę mógł się wypowiadać, ale Asus jest zdecydowanie leszy niż dac w moim linn sneaky.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany Asusem Xonarem One to będę miał wkrótce na sprzedaż swoją sztukę. To jest świetny DAC, niestety u mnie zwyciężyło lenistwo i zmieniam na DAC-a z pilotem. Mój Asus jest prawie nowy - ma jakieś 3 m-ce. Cena będzie rozsądna :) na tyle, że będziesz mógł kupić znacznie lepsze słuchawki - a to wg mnie ważne bo kilkaset złotych w słuchawkach robi znacznie większą różnicę niż kilkaset złotych w DAC-ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższych to zdecydowanie audio gd NFB-5.32 - wystarczy zajrzeć do środka i porównać ceny/jakość wykonania (nie wyglądu...)- ma najlepszy dac , najlepszy wzmacniacz słuchawkowy (choć przedwzmacniacz podobno jest średni - ale ci to nie potrzebne) z wyżej wymienionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ODAC który gra niemal identycznie jak benchmark dac1 (w odsłuchach różnica jest niezauważalna. przy czym ten pierwszy kosztuje około 500zł, a drugi około 8tyś)

nie daj się nabrać na audiovoodoo pompowane ceną produktu... każdy może sobie szerzyć teorie i prawić komplementy, niestety nie każdy potrafi to udowodnić... mało tego - ludzie lubią lampy i inne zniekształcenia, przez co niedokładny dac,dla wielu może brzmieć lepiej... (stąd duża popularność np NuForce uDAC - który spisuje się po prostu absurdalnie beznadziejnie, jednak jest wszędzie polecany w tej półce cenowej)

 

w celu weryfikacji polecam lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

również, jeśli jesteś z gdańska lub okolic to zapraszam na odsłuch tego daca.

 

jeśli chodzi o słuchawki, to wybór jest ogromny i mając dac'a który wiernie, transparentnie odtwarza dźwięk, możemy wyciągnąć z każdego modelu jego maksimum możliwości, a następnie wybrać coś co po prostu najbardziej odpowiada osobistym preferencjom

 

 

ps. niczego nie sprzedaje, ani w żaden sposób nie jestem zaangażowany w ten produkt. po prostu krew mnie zalewa jak widzę szerzącą się ciemnotę i rzesze naiwniaków, którzy boją się myśleć samemu i domagać dowodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim temacie napisałem o Herus, takiego ODAC "zjada na śniadanie" (może na "obiad", wiem bo miałem ODAC).

Na słuchawkach idzie wyśmienicie, teraz podłączyłem pod końcówki mocy i wiele droższych DAC może się schować.

Nie potrzeba żadnych dodatkowych zasilaczy i innych cudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę o czymś takim... ktoś to rozebrał, mierzył? na jakiej podstawie wnosisz że jest aż o tyle lepszy, czy dokładniejszy, skoro na ich oficjalnej stronie dane wpisane przez producenta są gorsze niż te ODAC'a? proszę nie tworzyć nowych mitów... podał byś jakieś linki? ( do pomiarów, testów... może być na priv, chociaż lepiej tutaj). zaciekawiłeś mnie tym urządzeniem, ale podejrzewam że obsługa wyższej rozdzielczości to jedyny atut przeważający nad ODAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszę, ODAC miałem (wersja angielska), były mój na zdjęciu

Herus ciężko rozebrać bez śladów, i zbyt nowy

Opisów na razie mało (i mało dystrybutorów), dzisiaj późno - może jutro dam jakiś link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższych to zdecydowanie audio gd NFB-5.32 - wystarczy zajrzeć do środka i porównać ceny/jakość wykonania (nie wyglądu...)- ma najlepszy dac , najlepszy wzmacniacz słuchawkowy (choć przedwzmacniacz podobno jest średni - ale ci to nie potrzebne) z wyżej wymienionych.

 

Czesto miewa problemy z USB, trzaskami etc, o czym mozna poczytac w odpowiednim watku naganiacza audio gd w zakladce kluby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szwajcarską i bez O2 (nie potrzebowałem, sam dac spokojnie napędza wszystkie moje słuchawki) i chociaż nie sądzę aby miało to zauważalny wpływ... to może jednak ma? w wersji łączonej jest dłuższy tor... ja wpinam słuchawki bezpośrednio do audio_out. Skąd jesteś jeśli można wiedzieć? pytam, bo fajnie było by kiedyś zrobić konfrontacje tych dwóch urządzeń i opublikować gdzieś spostrzeżenia.

...tak czy inaczej nie zamierzam się upierać, lecz bazując na specyfikacjach, ODAC jest górą właściwie we wszystkich aspektach... lepsza dynamika, mniejsze zniekształcenia i tak dalej...a więc pisząc że herus jest lepszy, są to raczej Twoje subiektywne odczucia. pominę już fakt, że wielu producentów podaje dane wywodzące się od producenta poszczególnych komponentów - co nie przekłada się na rzeczywiste parametry, które zmieniają się w zależności od aplikacji poszczególnych części... można o tym poczytać na podanym przeze mnie blogu, ale również w wielu innych miejscach (ponieważ dotyczy to nie tylko urządzeń audio, ale i wielu innych). Innymi słowy, dac X zamontowany w urządzeniu A, może dać rezultaty subtelnie, lub drastycznie inne niż dac X zamontowany w urządzeniu B. dodatkowo może inaczej się zachowywać w tym samym urządzeniu, dlatego dla najlepszych efektów trzeba dość metodą prób i błędów. dlatego jedynym (dla mnie) wiarygodnym dowodem jest udostępnienie pomiarów urządzenia, a nie manualne wpisanie cyferki w odpowiednią rubrykę.

dodatkowo ODAC jest mniej więcej dwa razy tańszy.... tak czy inaczej każdy polecił coś od siebie, powiedział co miał do powiedzenia (?), więc autor wątku na pewno zdecyduje sam i miejmy nadziej że dokonany wybór będzie wolny od fetoru audio-voodoo ;)

 

edit:

w kwestii wyboru słuchawek polecam autorowi wątku (lecz nie tylko) obejrzeć serie nagraną przez P. Dave Rat, dźwiękowca rhcp, ratm, offspring i innych:

 

 

 

ps. osobiście brałbym AH-D2000 oraz ODAC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę o czymś takim... ktoś to rozebrał, mierzył? na jakiej podstawie wnosisz że jest aż o tyle lepszy, czy dokładniejszy, skoro na ich oficjalnej stronie dane wpisane przez producenta są gorsze niż te ODAC'a? proszę nie tworzyć nowych mitów... podał byś jakieś linki? ( do pomiarów, testów... może być na priv, chociaż lepiej tutaj). zaciekawiłeś mnie tym urządzeniem, ale podejrzewam że obsługa wyższej rozdzielczości to jedyny atut przeważający nad ODAC

 

HERUS to twór faceta, który projektował najbardziej (u)znane przetworniki c/a SABRE'a - ES9018 i ES9023, niektóre są wykorzystywane m. in. w sprzętach iFi. Resonessence Labs to jego firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem link, to podam link, (chociaż ostatnio mało zapisuję, raczej kasuję, za dużo)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W okresie świąt sprawdzałem również na słabszych systemach, dla mnie podnosi jakość. Głównie grał na Yamaha MCS (wyższa wersja Pianocraft) i mogę powiedzieć że było całkiem dobrze, zwłaszcza głośniki dawały lepsze niskie.

 

Oczywiście nie namawiam, tylko jako info, każdy musi sprawdzić sam i podjąć decyzję.

Nie każdemu może spasować, zwłaszcza jak ktoś ma szeleszczące głośniki wysokotonowe, Herus idzie całym zakresem. Więcej w temacie Tablety ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już w sprzedaży Matrix mini pro.Cena w USA 519$.Wiadomo plus ewentualne cło i podatek.

 

Wygląda interesująco - nie mniej to 519+50 (transport) x 3,15 = 1792,35pln do tego 23% VAT i mamy ponad 2200pln. Za sprzęt bez gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że w pewnym zakresie się nie da (choć jak padnie procesor sterujący a producent się wypnie, to to przecież "dobrzy technicy" nie napiszą softu od zera), zwracam tylko uwagę, że to rodzi dodatkowe koszty. Takich problemów nie ma jeśli kupuje się sprzęt na "polskiej" gwarancji.

 

P.S. Ja właśnie czekam na Emotive XDA-2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ponieważ sam szukam jakiegoś urządzenia DAC/AMP do laptopa i nie chcąc wydawać fortuny zastanawiam się nad kilkoma opcjami. Miał ktoś do czynienia z poniższymi urządzeniami:

SMSL SD-398

Matrix M-Stage

Słuchawki jakieś do 1000zł ale to już po zakupie czegoś z tej dwójki. Interesuje mnie muzykalność i i dobrej jakości bas (nie mylić z sporą ilością basu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.