Skocz do zawartości
IGNORED

denon dbt-3313ud arcam bdp300 oppo 103darbee


b.g.mayday

Rekomendowane odpowiedzi

Który blu-ray według Was jest najlepszy . Obraz pewnie oppo z procesorem darbee. Chodzi mi o dzwięk analogowy stereo i wielokanałowy hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz uzyskasz taki sam ze wszystkich odtwarzaczy natomiast procesor darbee pozwoli Ci dodać przyjemne dla oka wyostrzenia, jeśli jesteś fanem takich zabiegów. Jeśli nie interesuje Cię dźwięk analogowy to równie dobrze możesz zejść poniżej 500zł za odtwarzacz. W przeciwnym razie zwycięzcą okaże się pewnie Oppo jeśli o dźwięk chodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pod względem jakości dźwięku Oppo będzie najlepszym rozwiązaniem, obraz dzięki procesorowi Darbee takźe uzyskasz wyraźnie lepszy, szczególnie na dużych telewizorach lub projektorach.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i prezentacje. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po zakupie amplitunera arcam avr750 . Dzwięk przez hdmi stoi na bardzo wysokim poziomie i każde wejscie hdmi jest już obrabiane przez dac w avr750 więc interesuje mnie tylko przesył przez hdmi (cyfrowy) a nie analogowy. A co z szumami (jitter) które ponoc wystepują w tanszych odtwarzaczach poprzez hdmi ? Testował ktoś arcama bdp300 ? Domyslam sie że dzwięk poprzez hdmi w obu oppo 105eu 103d jest taki sam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko przesył przez hdmi

 

Bez dwóch zdań bierz player do kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a potem zamieść fotkę jak to ładnie ze sobą wygląda. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodex zrozumiałem aluzje :) Nie ukrywam że przez sekunde pomyslałem "no i ładnie by to wyglądało w parze" Tak na powaznie to nie chciałbym robić kosztów bez zysku w jakości dzwieku. Ten oppo 103d to chyba głównie rewelacyjny obraz a dzwięk ..... no własnie ,jaki ? Cenowo wychodzi podobnie jak denon ,arcam najdroższy ale patrząc do środka wieje pustkami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to napiszę Ci tak :

jeśli powierzyłeś dekodowanie procesorom i DAC-om amplitunera, to konia z rzędem temu,

który w ślepym teście odróżni transport audio via HDMI. Oczywiście możesz poszaleć i

kupić choćby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale to nic nie wniesie do Twojej konfiguracji. Najładniej jednak będzie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

Wywaliłeś kupę kasy na ampli, a teraz chcesz oszczędzać na playerku ? :):):) Daj ludziom zarobić ! :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem Arcama BDP-100 i mam teraz OPPO (wcześniej 93, a teraz 103D). Arcam to moim zdaniem nieporozumienie w tej cenie. Kupiłem go do amplitunera AV600. Po pierwsze bardzo często jak oglądasz koncerty na BD w 1080i to musisz zmienić w setupie Arcama ustawienia. A olbrzymia ich część to 1080i / 29,970 fps. Masz do wyboru PAL lub NTSC i jak nie zmienisz na NTSC to masz klatkowanie nie do zniesienia. Oczywiście jak później masz DVD PAL to spowrotem musisz zmienić. Nie ma automatycznego wykrywania, ani multi-formatu jak w oppo.

Wykonanie i działanie, jego prędkość... - nieporozumienie w tej klasie cenowej.

Odtwarzanie plików audio - szacuje że to 30% tego co potrafi Oppo. Żeby player za kilka tysi nie czytał FLAC??? O innych typu ALAC czy bardziej egzotycznych nie wspomnę. Oppo po włożeniu płyty nawet wyświetli okładkę i tytuły, bo sobie pobierze z neta - czegoś takiego nie ma oczywiście Arcam.

 

Sorry, uwielbiam Arcama i twierdze, że to super sprzet, pewnie najlepszy w swojej klasie, ale nie Blu-ray... W tym wydaniu to nieporozumienie.

 

O dźwięku się nie wypowiadam, bo to subiektywne. Jak się pozbyłem playera Arcama to mi ulżyło, bo byłem zły na niego. Dla spokoju przejrzałem nawet instrukcję do nowego modelu 300 i widzę, że niewiele się zmieniło...

Mądrej decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o taką odpowiedz własnie mi chodziło, osoby która miała obydwa playery. Wypowiedz bodexa oczywiście też dała dużo do myślenia. Muflon porównywałeś oba oppo tzn 103d i 105 ? Arcama avr600 również miałem ,kupiłem go za dobre pieniądze ale niestety okazał się zepsuty(hdmi out na długich kablach nie działał).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety okazał się zepsuty(hdmi out na długich kablach nie działał).

To może kabel powinien być lepszy ? Powyżej 30 m. to stosuje się kabel z popychaczką sygnału , takim wzmacniaczem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR600 to długa i odrębna historia :) Uwielbiam go za muzykę, dynamikę, finezję. Nie lubię za - kłopoty przy HDMI, strzykanie przy przełączaniu inputów, problemy z wykryciem formatów audio, ograniczoną funkcjonalność. Jednak jakość dźwięku była faktycznie wyższa niż przy porównywanych japończykach. Wybrałem niedogodności z obsługą w zamian za świetne audio. Jak nie miałeś obrazu na którymś wyjściu HDMI - nie dziwię się:) znam sprzęt i wiem, że bywa kapryśny. Co kolejne upgrady softu co prawa poprawiały stabilność pracy. Natomiast jakość audio - dla mnie rewelacja.

Oppo 105 porówywałem jak sie przesiadalem z 93 na 103d z czystej ciekawości. Różnica w dźwięku jest olbrzymia, to zupełnie inny player jeśli chodzi o audio. oczywiście po analogu. Natomiast nie zdecydowałem się, bo mnie ograniczały środki. Większa kasa no i doszłoby okablowanie do analogu. W tamtym czasie nie przeskoczyłbym tego. Natomiast jakby były środki to bym się pewnie zdecydował, bo 105 grał wyraźnie lepiej.

 

Teraz zauwazyłem, że sprzęt który wspominał Bodex - Metronome CD10 to w rzeczywistości modyfikowany (lub i nie) OPPO 105:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie avr600 te psikusy robił o których napisałeś ,nieraz zawieszało też wejścia np.z blu-ray na cd itd. Głównym problemem było jednak hdmi out i to nie do przejścia. Ależ on ciężki był :) Avr750 do obsługi hdmi ma zastosowany procesor analog device i wszystko chodzi bardzo płynnie .Mam go już miesiąc i ani raz sie nie zawiesił .Dzwięk to bajka .Dodam że miałem wcześniej końcówke linn akurte 2200 która kosztuje 17 tys i wzmacniacz w Arcam avr750 niczym nie ustępuje.

Oczywiście jak to arcam bajerów to on nie ma jak japończycy ,ale poza wspaniałym brzmieniem i fantastycznym dekodowaniem filmów odrazu słyszy sie wspaniały tuner radiowy .Jakość naprawde super no i bardzo szybki.

 

Czasem pasuje tez posłuchać jakiejś płytki cd więc może lepszym wyborem będzie oppo 105eu

Ciekaw jestem kiedy oppo planuje wypuścić nowe odtwarzacze już np. z 4k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.